ΔΕΝ ΠΑΕΙ ΑΛΛΟ ΜΕ ΤΙΣ ΚΑΤΗΓΟΡΙΕΣ
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 9 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 122
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    823

    ΔΕΝ ΠΑΕΙ ΑΛΛΟ ΜΕ ΤΙΣ ΚΑΤΗΓΟΡΙΕΣ

    Πραγματικά, έχω βγει έξω από τα ρούχα μου. Το site είναι site υποστήριξης και όχι να κρίνουμε τους άλλους. Που είναι ο admin? Τι κάνει επιτέλους; Δεν βλέπει ότι όλοι επιτίθονται; Βγάζουν τις αδυναμίες τους και αυτά που δεν μπορούν οι ίδιοι να κάνουν και ξεσπάνε στους άλλους; Που θα τραβήξει αυτή η βαλίτσα; Εχτές διάβασα για μία κοπέλα που κάνει 1700 θερμίδες δίαιτα και άλλη μία 1600. Και κανείς δεν τους είπε τίποτα! Και τη λένε συνέχεια σε μένα που κάνω με 1400..............Έλεος. Ρε άντε κάντε ασχοληθείτε με τα μούτρα σας ασχολείστε όλη την ώρα με τους άλλους λέω εγώ κοιτάξτε να χάσετε κανένα κιλό που ακόμα και στο τσατ κουτσομπολεύετε τους άλλους!!!!!!Ποιές είστε εσείς που θα κρίνετε; Λες και ζήτησα τη γνώμη από τους αυτοδιοριζόμενους κριτές των πάντων. Εχθές γελάγανε μόλις έλεγαν ότι το site είναι αλληλουποστήριξης. Αυτά να τα βλέπουν οι καινούριες για να μαθαίνουν.

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    bolos
    Posts
    1,671
    ισως σου την λενε ολοι γιατι δεν γινεται τη μια να λες πως κανεις διαιτα, και ξαφνικα σε αλλα ποστ η site να μιλας για παρασπονδιες που εκανες τις προηγουμενες μερες. αυτα δεν συμβαδιζουν. η λες κανω διαιτα 1400 αλλα τσιμπολογαω οποτε μενω σταθερη, η λες κανω διαιτα 1600 ας πουμε ( γιατι εκει κοντα εισαι με τα τσιμπολογηματα) και γι αυτο χανω αργα.

    δυστυχως ρε μαρακι τα εχουμε πει εκατομυρια φορες, αν τσιμπολογας ακομη ενα ζαμπονοκασεροπιτακι για πρωινο ας πουμε ειναι επιπλεον θερμιδες, που μπορει να ειναι μονο 100 ξερω εγω αλλα εχει και πολλα αλλα πχ πολλα λιπαρα... που στο συνολο τους κανουν τον οργανισμο σου να μην χανει..

    στο ξαναειπα και το λεω για τελευταια φορα γιατι πραγματικα στεναχωριεμαι με την παρτυ σου οσο και αν με λες κακια και πως σου την λεω συνεχως..
    προσπαθησε ρε κοπελα μου για ενα μηνα να κανεις μια σωστη διατροφη. ας ειναι και 1500 θερμιδες. αλλα να ειναι ισορροπημενη, ναμ ην τσιμπολογας, να μην περιεχει τυροπιτες για πρωινα ας πουμε, και προσπαθεις να τρως και λιγα φρουτακια και σαλατες με λιγο λαδι ομως....

    εδω θα ειμαστε και μετα απο ενα μηνα και θα δεις που θα μας λες γιουπι εχασα! καντην ομως για ενα μηνα... σταθερα, οχι την μια μερα κανω 900θερμιδων διαιτα, την αλλη 1400 και την αλλη δεν κανω καθολου και τρωω οτι θελω.... κανε για ενα μηνα κατι ισορροπημενο και θα δεις πως θα εχεις αποτελεσμα... και προσπαθησε να βαλεις ακομη ενα δεκαλεπτο επιπλεον στο περπατημα σου καθημερινα.

    ακουσε με.. εστω μια φορα... το οφειλεις στον εαυτο σου αυτο το πραγμα. να κανεις μια αληθινη προσπαθεια. ξερω ειναι δυσκολο αλλα προσπαθησε....

    αυτα απο εμενα. εχω πει πως δεν θα ξαναμπω σε αντιπαραθεση μαζι σου. απλα σου λεω για τελευταια φορα καποιες συμβουλες.. αν θελεις αουσε τις και καντε τις πραξη... διαφορετικα οπως τις ακουσες αμεσως διεγραψε τες και απο το μυαλο σου.

    και καλο να τα μετρας ολα σε γραμμαρια για να μπορεις να υπολογιζεις σωστα τις θερμιδες.... αλλες θερμιδες εχει ενα στηθοςκοτοπουλου 200γρ. και αλλο ενα στηθος 300 ας πουμε.... οπως και τα μακαρονια.. αλλο ενα ενα βαθυ πιατο φυσιολογικα γεμισμενο και αλλο ενα πιατο βαθη παραφουσκωμενο... ετσι θα εχεις μια σωστοτετη εικονα των θερμιδων που προσλαμβανεις καθημερινα

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    823
    Παιδάκι μου πρώτον δεν θέλω να μου κάνεις υποδείξεις. Δεύτερον δεν τσιμπολογάω εσύ τα λες αυτά απλά στη δίαιτα που κρατάει πολύ καιρό θα υπάρξουνε και μέρες που θα φας κανονικά. Εχτές έφαγα κανονικά, και πήρα 300 γρ! Αυτό δεν σου λέει κάτι; Ότι φταίνε τα φάρμακα; Αλλά και να μην σου λέει, χ.. Λέει σε μένα. Δεν έχω ανάγκη ανθρώπους σαν κι εσένα, πραγματικά και ούτε διάβασα όλο σου το ποστ.

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    bolos
    Posts
    1,671
    απαξιω να σου απαντησω αλλο. εγω φταιω που ειπα να βοηθησω. αλλα μαλλον σου χρειαζεται πιο ειδικη βοηθεια πλεον δεν εξηγειτε διαφορετικα η συμπεριφερο σου. οταν ξυπνησεις απο το παραμυθακι που εχεις φτιαξει ( στο οποιο ζεις σε ενα κοσμο που τα χαπια σου φταινε και δεν χανεις οχι το τι τρως ) τοτε θα καταλαβεις τι χαζομαρες εκανες τοσο καιρο. ευχομαι να ξυπνησεις πριν να ειναι αργα.
    τελος απο εμενα. δεν εχει νοημα πια να λεω το οτιδηποτε.. αντε γεια... και μακαρι να σταματησεις τα χαπια γρηγορα μπας και χασεις αφου αυτα φταινε...

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    823
    Μπλα μπλα μπλα μπλα θα σε πάρουν χαμπάρι όλοι εσένα όπως το πας, πρόσεξε.

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    bolos
    Posts
    1,671
    ...

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    432
    λβρ νομιζω οτι ο αδμιν δεν επεμβαινει γιατι βλεπει κατι αλλο απο αυτο που βλεπεις. υποστηριξη δεν συμαινει να κανουμε μοκο και να λεμε στους αλλους ειτε κανουν λαθος ειτε το σωστο μπραβο!> υποστηριξη και φιλια ειναι οταν βλεπεις τον αλλο να κανει λαθη να του το λες και ας μην του αρεσει. ειλικρινα θα ακουστει χαζο αλλα ισχυει το οποιος αγαπα παιδευει . ακι ξερεις κατι. και εγω σαν επιθεσεις το εβλεπα οποτε μου ελεγαν οι αλλοι τα λαθη μου και επειδη δεν καταλαβαινα παθιασονταν και τα ελεγαν με πιο καυστικα σχολια. και εμενα μου λενε οοι αλλες κοπελες οποως και εσυ τους λες και καλα κανεις!εδω δεν υπαρχει καποιος που να θελει το κακο του αλλου γιατι αππλα τι θα κερδισει?ξερεις οτι ποτε δεν σε κρινω και μιλαμε μαζι και γελαμε κιολας οπωςς εχθες στο τσατ που παρεπιπτοντως πότε κουτσομπολευσανε αλλη? οταν εφυγα? δεν ημουν μεσα οταν εγινε αυτο.οποτε δεν μου πεφτει λογος. γλυκια μου νομιζω πως επειδη ξερω οτι προσπαθεις πολυ και εχεις κολλησει και εχεις κουραστει κιολας , ειναι και αυτα τα χαπια που σε επηρεαζουν συυναισθηματικα(και εμενα τα δικα μου με κανουν πιο κυκλοθυμικη) δεν αντεχεις οι αλλοι να μην αναγνωριζουν και τους κοπους σου και να σου λενε οτι κανεις λαθος!ενω σε αλλες δεν το κανουν. αμ δε! φυσικα και το κανουν. και σε μενα το εχουν κανει. απλα ειναι πως θα το παρεις το μηνυμα του αλλου. σαν συμβουλη? θα πεις και ευχαριστω. σαν επιθεση>? θα αμυνθεις. δικο σου θεμα ειναι ηγ επιλογη. παντως κανενας δεν εχει λογο να επιτηθεται γιατι απλα οπως ξαναειπα δεν κερδιζει τιποτα ετσι καλη μου. βγαλε τα χερια σου απο τ ματια και κανε μια προσπαθεια να δεις τα παντα με ααλλο ματι. τα ποστ των αλλων το σωμα σου τη διαθεση σου.. τα παντα. οταν δεν τα εχουμε καλα με τον εαυτο μας νομιζουμε οτι ολοι μας κρινουν γιατι ενδομιχα αυτο κανουμε εμεις στον εαυτο μας. καλη μου ξερω οτι μονη σου θα καταφερεις να αλλξεις σταση και να καταλαβεις αυτα που σου λεω γιατι ετσι εγινε και με μενα. θυμασαι τι ειπα? τσακ ενα πρωι τα βλεπεις ολα!!με αλλο ματι! ειλικρινα ολα στα λεω με αγαπη και ελπιζω να μην τα παρεις στραβα και τσαντιστεις. οποτε θες καποιον εγω εδω θα ειμαι. ομως και οταν ημουν στη δικη σου φαση σκοτωνομουν συνεχεια μονο με τους γονεις μου γιατι αυτοι ηταν οι μονοι που μου ελεγαν την αληθεια!!και δεν μου αρεσε η αληθεια... αν ειχε βρεθει καποιος να μου τα εξηγησει οπως γραφω σε σενα τωρα (αν καιξερω οτι δεν εισαι μικρο κοριτσακι να εχεις αναγκη να στα εξηγω αλλα μια καινουρια ματια σε αυτα δεν βλαπτει ) μπορει να ειχα "ανοιξει" τα ματια μου νωριτερα. σε παρακαλω μην επικεντρωθεις σε σημεια του μηνυματος που ισως ειναι λιγο πιο σκληρα γιατι ειλικρινα και αυτα με αγαπη τα λεω. δεν θελω το κακο σου ουτεεγω ουτε κανενας! ολοι για το ιδιο παλευουμε...φιλακια καλη μου..οτι θες εδω θα ειμαι. υ2υ η απαντα και εδω..:P

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    432
    α και μια που ειδα και για τα 300 γραμμαρια. εγω αν φαω τα κανονικα της διατροφης μου χωρις το γυμναστηριο, την πρωτη μερα δεν θα παρω και τη δευτερη θα παρω 300, 400 , μπορει καιπαραπανω...

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    432
    ειναι δυσκοο να βρεις τη ισορροπια μεταξυ φαγητου και κινησης για να μην παχυνεις οταν χασεις τα κιλα. για αυτο ειναι τοσο δυσκολ η διατηρηση των κιλων... να δω μολις φτασουμε το στοχο μας τι θα κανουμε. πιο δυσκολο θα ειναι τοτε..

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    athens
    Posts
    258
    lbp[11:31:22 AM]: edw eisai esy e?
    lbp[11:31:25 AM]: xtyphses pali,
    lbp[11:31:27 AM]: den antekses
    lbp[11:31:33 AM]: to thema poy eides paidaki moy,
    lbp[11:31:40 AM]: poy zhlepses poy moy afierwsan thema
    lbp[11:31:45 AM]: einai edw kai mia evdomada kai!
    lbp[11:31:52 AM]: ante trava kanenan allo na krineis
    lbp[11:31:56 AM]: kai ai gamhsoy
    lbp[11:31:59 AM]: poy s 'aresei kiolas

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    432
    σε σενα μιλαγε mcan?

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    athens
    Posts
    258
    yeap αλλα δεν την παρεξηγω αν το λεει απο καρδιας να ναι καλα

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    823
    Originally posted by sanelaki
    λβρ νομιζω οτι ο αδμιν δεν επεμβαινει γιατι βλεπει κατι αλλο απο αυτο που βλεπεις. υποστηριξη δεν συμαινει να κανουμε μοκο και να λεμε στους αλλους ειτε κανουν λαθος ειτε το σωστο μπραβο!> υποστηριξη και φιλια ειναι οταν βλεπεις τον αλλο να κανει λαθη να του το λες και ας μην του αρεσει. ειλικρινα θα ακουστει χαζο αλλα ισχυει το οποιος αγαπα παιδευει . ακι ξερεις κατι. και εγω σαν επιθεσεις το εβλεπα οποτε μου ελεγαν οι αλλοι τα λαθη μου και επειδη δεν καταλαβαινα παθιασονταν και τα ελεγαν με πιο καυστικα σχολια. και εμενα μου λενε οοι αλλες κοπελες οποως και εσυ τους λες και καλα κανεις!εδω δεν υπαρχει καποιος που να θελει το κακο του αλλου γιατι αππλα τι θα κερδισει?ξερεις οτι ποτε δεν σε κρινω και μιλαμε μαζι και γελαμε κιολας οπωςς εχθες στο τσατ που παρεπιπτοντως πότε κουτσομπολευσανε αλλη? οταν εφυγα? δεν ημουν μεσα οταν εγινε αυτο.οποτε δεν μου πεφτει λογος. γλυκια μου νομιζω πως επειδη ξερω οτι προσπαθεις πολυ και εχεις κολλησει και εχεις κουραστει κιολας , ειναι και αυτα τα χαπια που σε επηρεαζουν συυναισθηματικα(και εμενα τα δικα μου με κανουν πιο κυκλοθυμικη) δεν αντεχεις οι αλλοι να μην αναγνωριζουν και τους κοπους σου και να σου λενε οτι κανεις λαθος!ενω σε αλλες δεν το κανουν. αμ δε! φυσικα και το κανουν. και σε μενα το εχουν κανει. απλα ειναι πως θα το παρεις το μηνυμα του αλλου. σαν συμβουλη? θα πεις και ευχαριστω. σαν επιθεση>? θα αμυνθεις. δικο σου θεμα ειναι ηγ επιλογη. παντως κανενας δεν εχει λογο να επιτηθεται γιατι απλα οπως ξαναειπα δεν κερδιζει τιποτα ετσι καλη μου. βγαλε τα χερια σου απο τ ματια και κανε μια προσπαθεια να δεις τα παντα με ααλλο ματι. τα ποστ των αλλων το σωμα σου τη διαθεση σου.. τα παντα. οταν δεν τα εχουμε καλα με τον εαυτο μας νομιζουμε οτι ολοι μας κρινουν γιατι ενδομιχα αυτο κανουμε εμεις στον εαυτο μας. καλη μου ξερω οτι μονη σου θα καταφερεις να αλλξεις σταση και να καταλαβεις αυτα που σου λεω γιατι ετσι εγινε και με μενα. θυμασαι τι ειπα? τσακ ενα πρωι τα βλεπεις ολα!!με αλλο ματι! ειλικρινα ολα στα λεω με αγαπη και ελπιζω να μην τα παρεις στραβα και τσαντιστεις. οποτε θες καποιον εγω εδω θα ειμαι. ομως και οταν ημουν στη δικη σου φαση σκοτωνομουν συνεχεια μονο με τους γονεις μου γιατι αυτοι ηταν οι μονοι που μου ελεγαν την αληθεια!!και δεν μου αρεσε η αληθεια... αν ειχε βρεθει καποιος να μου τα εξηγησει οπως γραφω σε σενα τωρα (αν καιξερω οτι δεν εισαι μικρο κοριτσακι να εχεις αναγκη να στα εξηγω αλλα μια καινουρια ματια σε αυτα δεν βλαπτει ) μπορει να ειχα "ανοιξει" τα ματια μου νωριτερα. σε παρακαλω μην επικεντρωθεις σε σημεια του μηνυματος που ισως ειναι λιγο πιο σκληρα γιατι ειλικρινα και αυτα με αγαπη τα λεω. δεν θελω το κακο σου ουτεεγω ουτε κανενας! ολοι για το ιδιο παλευουμε...φιλακια καλη μου..οτι θες εδω θα ειμαι. υ2υ η απαντα και εδω..:P
    Λοιπόν σανελάκι έχω δει ότι δεν το βάζεις και πολύ το μυαλό σου να δουλέψει την άλλη φορά μου έλεγε η άλλη να την πάρω τηλ να με βρίσει κι εσύ έλεγες πως ήθελε να τα βρούμε. Κρίση το βλέπεις εσύ αυτό; Να λέμε στον άλλον ότι τρώει ζαμπονοτυροπιτάκια και να του επιτιθόμαστε; (Όπως έκανε η mcan σε άλλο θέμα) ʼμα το βλέπεις έτσι τότε πάω πάσο. Και επιπλέον, το site δεν είναι βασικά για δίαιτες, αλλά για να κάνουμε φίλους άμα διαβάσεις, συνεπώς το να κρίνουμε δεν είναι σκόπιμο. Δεν μπορώ να σχολιάσω τα άλλα που λες, είμαστε σε τελείως διαφορετικό μήκος κύματος, βάλε πρώτα το μυαλό σου να σκεφτεί και μετά πες μου. ʼλλα ντ'άλλων είναι αυτά που λες.

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    823
    Originally posted by sanelaki
    α και μια που ειδα και για τα 300 γραμμαρια. εγω αν φαω τα κανονικα της διατροφης μου χωρις το γυμναστηριο, την πρωτη μερα δεν θα παρω και τη δευτερη θα παρω 300, 400 , μπορει καιπαραπανω...
    Νομίζω μου είπες κι εσύ ότι παίρνεις χάπια ή κάνω λάθος;

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    823
    Originally posted by sanelaki
    σε σενα μιλαγε mcan?
    Όσο γι'αυτά, μου φαίνεται παραβλέπεις τα άλλα που μου έχουν πει και άπειρες συζητήσεις που έχουμε κάνει στο τσατ και με έβριζαν και με ειρωνεύονταν κυρίως.

Page 1 of 9 123 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •