Γάλα σόγιας - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 18 of 18
  1. #16
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    η σογια , οπως τα οσπρια , δεν μπορουν να σχηματησουν πρωτεινες , της λειπει ενα αμινοξυ, γι αυτο βαλτε και μια πληρη πρωτεινη
    ( 22 ειναι ) στην διατροφη σας , οπως λιγο τυρι, γαλα , κλπ. τωρα να πω κρεας η αυγα , κοτοπουλο, θα ειναι απαισιο/φρικτο !!
    βεβαια εγω φτιαχνω μυς ......

  2. #17
    Quote Originally Posted by Macgyver View Post
    η σογια , οπως τα οσπρια , δεν μπορουν να σχηματησουν πρωτεινες , της λειπει ενα αμινοξυ, γι αυτο βαλτε και μια πληρη πρωτεινη
    ( 22 ειναι ) στην διατροφη σας , οπως λιγο τυρι, γαλα , κλπ. τωρα να πω κρεας η αυγα , κοτοπουλο, θα ειναι απαισιο/φρικτο !!
    βεβαια εγω φτιαχνω μυς ......
    Φίλε Μαγκάιβερ της λατρευτής σειράς η σόγια έχει όλα τα απαραίτητα αμινοξέα. Τα υπόλοιπα τα συνθέτει ο οργανισμός. Και δεν θα φας μόνο σόγια όλη την ημέρα.
    Και εννοείται δεν υπάρχει καμια επιστημονική απόδειξη ότι η σόγια προξενεί γυναικομαστία στους άντρες και δεν ξέρω και γω τι άλλο.

  3. #18
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Quote Originally Posted by ThelwNaEimaiKala View Post
    Φίλε Μαγκάιβερ της λατρευτής σειράς η σόγια έχει όλα τα απαραίτητα αμινοξέα. Τα υπόλοιπα τα συνθέτει ο οργανισμός. Και δεν θα φας μόνο σόγια όλη την ημέρα.
    Και εννοείται δεν υπάρχει καμια επιστημονική απόδειξη ότι η σόγια προξενεί γυναικομαστία στους άντρες και δεν ξέρω και γω τι άλλο.
    8 ειναι τα πρωτευοντα αμινοξεα απο τα 22, τα 8 δεν μπορει να τα συνθεσει ο οργανισμος ..........

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •