Help!
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 12 of 12

Thread: Help!

  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Mar 2010
    Posts
    16

    Help!

    Kalipsera sas. Onomazome marianna kai mou exei ginei emoni na xasw varos. eime 14 xronwn paw triti gimnasiou exw ipsos 1.70 me 66 kila. mexri tin proti gimnasiou zigiza 36 kila kai ayto giati eixa provlima me to fagito. Meta apo ekino to kalokeri arxisa na vazw kila. an k 3erw oti auto p lew eine pl xazo, protimo pl perisotero na eime ipervolika adinati para gematoula! den mporo na me vlepw ston kathreuti pia. exw ksekinisei gimnastirio alla thelw kati grigoro k apotelesmatiko. mporite na mou protinete kati? euxaristw ek twn proterwn

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2009
    Posts
    173
    1.70,66 kila και εισαι γεματουλα;!θα τρελλαθουμε.τελος.

    μια χαρα εισαι κοριτσι μου.αν θες καλυτερο σωμα,γυμνασου.τι διαιτα να κανεις;;;;;;αν αρχισεις να χανεις,σε κοβω να μη σταματας μετα.ακου 36 κιλα.πες μου οτι σε εβλεπες και πιο ομορφη απο οτι τωρα στα 36 κιλα να αυτοκτονησω,τωρα!που ελεγε και ο αειμνηστος ο Μπονατσος.
    να σου πω...ποσα κιλα θες να χασεις,Mariann;εχεις στοχο η ετσι γενικως θες να αδυνατισεις για να μην εισαι κατα φαντασιαν γεματουλα;

    εχουμε χασει τα αυγα και τα πασχαλια σημερα,δεν εξηγειται αλλιως.ακου εκει γεματουλα μια γυναικα υψους 170 και 66 κιλων.πως το χε πει εκεινο ο Αυλωνιτης;;;
    α,ναι...''ΩΡΕ ΠΟΥ ΠΑΑΑΑΜΕ,ΡΕ;;;;;;;!ΠΟΥ ΠΑΜΕ;!!!!!!!!!''

  3. #3
    Junior Member
    Join Date
    Mar 2010
    Posts
    16
    Originally posted by changes
    1.70,66 kila και εισαι γεματουλα;!θα τρελλαθουμε.τελος.

    μια χαρα εισαι κοριτσι μου.αν θες καλυτερο σωμα,γυμνασου.τι διαιτα να κανεις;;;;;;αν αρχισεις να χανεις,σε κοβω να μη σταματας μετα.ακου 36 κιλα.πες μου οτι σε εβλεπες και πιο ομορφη απο οτι τωρα στα 36 κιλα να αυτοκτονησω,τωρα!που ελεγε και ο αειμνηστος ο Μπονατσος.
    να σου πω...ποσα κιλα θες να χασεις,Mariann;εχεις στοχο η ετσι γενικως θες να αδυνατισεις για να μην εισαι κατα φαντασιαν γεματουλα;

    εχουμε χασει τα αυγα και τα πασχαλια σημερα,δεν εξηγειται αλλιως.ακου εκει γεματουλα μια γυναικα υψους 170 και 66 κιλων.πως το χε πει εκεινο ο Αυλωνιτης;;;
    α,ναι...''ΩΡΕ ΠΟΥ ΠΑΑΑΑΜΕ,ΡΕ.ΠΟΥ ΠΑΜΕ!''

    thelw na xasw vasika 10 kila..!!! k eilikrina pistepse me eime ena tetragono! p r e p e i na xasw kila.

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    Distant skies...
    Posts
    1,226
    Mariann καλώς ήλθες.

    Η ηλικία σου και η φάση της ανάπτυξης που είσαι,δε νομίζω ( κατά την ταπεινή μου γνώμη ) ότι σου επιτρέπει να κάνεις πειραματισμούς με το φαγητό.Τ'ότι βλέπεις τον εαυτό σου «κάπως»,δε σημαίνει πως αυτή είναι η κοινή,πιο ρεαλιστική εικόνα.Μην παρασύρεσαι από πρότυπα των περιοδικών και της τηλεόρασης και κοίτα να συμβιβαστείς με την εικόνα σου - η οποία α-ντι-κει-μέ-νι-κα δεν έχει πρόβλημα βάρους.

    Το μυαλό σου να ελέγξεις και θα είναι όλα καλά.

    Καλή δύναμη.

  5. #5
    Junior Member
    Join Date
    Mar 2010
    Posts
    16
    Originally posted by Kleanthis
    Mariann καλώς ήλθες.

    Η ηλικία σου και η φάση της ανάπτυξης που είσαι,δε νομίζω ( κατά την ταπεινή μου γνώμη ) ότι σου επιτρέπει να κάνεις πειραματισμούς με το φαγητό.Τ'ότι βλέπεις τον εαυτό σου «κάπως»,δε σημαίνει πως αυτή είναι η κοινή,πιο ρεαλιστική εικόνα.Μην παρασύρεσαι από πρότυπα των περιοδικών και της τηλεόρασης και κοίτα να συμβιβαστείς με την εικόνα σου - η οποία α-ντι-κει-μέ-νι-κα δεν έχει πρόβλημα βάρους.

    Το μυαλό σου να ελέγξεις και θα είναι όλα καλά.



    Kleanthi σ ευχαριστώ πολύ. Αλλά πραγματικά έχω ανάγκη να χάσω κάποια κιλά. Το πρόβλημα είναι οτι μου έχει γίνει έμμονη ιδέα. Με αποτέλεσμα να κλαίω καθε βράδυ και κάθε πρωί να μην ξέρω τι να φορέσω επειδή είμαι χοντρή.

    Καλή δύναμη.

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    Αθήνα
    Posts
    227
    κορίτσι μου έχεις σκεφτεί καθόλου το ενδεχόμενο να συμβουλευτείς έναν ψυχολόγο???? πρέπει να αφήσεις κάποιον να μπεί στην ψυχούλα σου, να την υποστηρίξει και να σε βοηθήσει να το ξεπεράσεις σιγά σιγά όλο αυτό....... στους γονείς σου το έχεις πει???? μίλα τους, σε παρακαλώ!!!!! εξήγησέ τους το τι σου συμβαίνει και ζήτησέ τους να βοηθήσουν......... σε παρακαλώ!!!!!!

  7. #7
    Junior Member
    Join Date
    Mar 2010
    Posts
    16
    Originally posted by sofi22ri
    κορίτσι μου έχεις σκεφτεί καθόλου το ενδεχόμενο να συμβουλευτείς έναν ψυχολόγο???? πρέπει να αφήσεις κάποιον να μπεί στην ψυχούλα σου, να την υποστηρίξει και να σε βοηθήσει να το ξεπεράσεις σιγά σιγά όλο αυτό....... στους γονείς σου το έχεις πει???? μίλα τους, σε παρακαλώ!!!!! εξήγησέ τους το τι σου συμβαίνει και ζήτησέ τους να βοηθήσουν......... σε παρακαλώ!!!!!!


    δεν νομίζω ότι έχω φτάσει σ αυτό το σημείο. το θέμα είναι πως πρέπει να χάσω αρκετά κιλά για να νιώθω καλά με τον εαυτό μου. η μητέρα μου το ξέρει και με παροτρύνει. : )

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    athens
    Posts
    258
    αν πραγματικα το σωμα σου δεν ειναι ομοιομορφο και οπως θα το ηθελες πηγαινε σε καποιο διαιτολογο. Πιστευω θα χασεις με τον πιο ευκολο τροπο ετσι και σωστα. Ακου την παθουσα που αποτην ηλικια σου ταλαιπωρουμε απο διατροφικεσ διαταραχες... Επισης δεν χρειαζεται να ανησυχεις και τοσο τα κιλα σου δεν ειναι πολλα θα ελεγα ειναι κανονικα αλλα δν ξερω ας πουμε αν τα βαζεις σε ολο το σωμα. Αν χασεις παλι 10 κιλα οκ θα εισαι πολυ αδυνατη αλλα δεν ξερω απο θεμα υγειας πως θα εισαι... για αυτο σου λεω παρε τη μαμα σου κ πηγαινε σε ενα διαιτολογο να σου δωσει μια σωστη λυση.

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    Αθήνα
    Posts
    227
    Originally posted by Mariann
    Originally posted by sofi22ri
    κορίτσι μου έχεις σκεφτεί καθόλου το ενδεχόμενο να συμβουλευτείς έναν ψυχολόγο???? πρέπει να αφήσεις κάποιον να μπεί στην ψυχούλα σου, να την υποστηρίξει και να σε βοηθήσει να το ξεπεράσεις σιγά σιγά όλο αυτό....... στους γονείς σου το έχεις πει???? μίλα τους, σε παρακαλώ!!!!! εξήγησέ τους το τι σου συμβαίνει και ζήτησέ τους να βοηθήσουν......... σε παρακαλώ!!!!!!


    δεν νομίζω ότι έχω φτάσει σ αυτό το σημείο. το θέμα είναι πως πρέπει να χάσω αρκετά κιλά για να νιώθω καλά με τον εαυτό μου. η μητέρα μου το ξέρει και με παροτρύνει. : )
    μήπως θα πρέπει να το σκεφτείς λιγάκι????? ΤΑ ΚΙΛΑ ΣΟΥ ΕΙΝΑΙ ΙΔΑΝΙΚΑ!!!!! η ψυχούλα σου όμως, αυτή έχει πρόβλημα....... δεν είναι δυνατόν να σκέφτεσαι τέτοια πράγματα σε τόσο ξέγνοιαστη και χαρούμενη ηλικία! θα έπρεπε να γελάς μαριαννάκι μου όχι να κλαίς............. ένα όμορφο, φρέσκο κορίτσι 14 χρονών δεν πρέπει να βιώνει έτσι τη ζωή!
    έστω πάρε τη μαμά και πηγαίνετε σε έναν διαιτολόγο...... ΟΧΙ ΓΙΑ ΝΑ ΧΑΣΕΙΣ ΚΙΛΑ αλλά για να συμβουλέψει και τις δυό σας για το πώς θα πρέπει να τρέφεσαι.... και ΖΗΣΕ κορίτσι μου..... ζήσε τη ζώη σου ευτυχισμένα και όμορφα.........
    αλλά για μένα το πρόβλημά σου είναι μέσα σου και εκεί θέλω να εστιάσω....... σε θερμοπαρακαλώ..... προσπάθησε κάποια στιγμή να δεις ψυχολόγο. πες το στη μαμά....... κι εγω είμαι εδώ. θα σε βοηθήσω με όποιον τρόπο μπορώ αλλά μην είσαι έτσι!!!!!!!!!!! ελευθερώσου!!!!!!!!

  10. #10
    Junior Member
    Join Date
    Mar 2010
    Posts
    16
    Originally posted by mcan
    αν πραγματικα το σωμα σου δεν ειναι ομοιομορφο και οπως θα το ηθελες πηγαινε σε καποιο διαιτολογο. Πιστευω θα χασεις με τον πιο ευκολο τροπο ετσι και σωστα. Ακου την παθουσα που αποτην ηλικια σου ταλαιπωρουμε απο διατροφικεσ διαταραχες... Επισης δεν χρειαζεται να ανησυχεις και τοσο τα κιλα σου δεν ειναι πολλα θα ελεγα ειναι κανονικα αλλα δν ξερω ας πουμε αν τα βαζεις σε ολο το σωμα. Αν χασεις παλι 10 κιλα οκ θα εισαι πολυ αδυνατη αλλα δεν ξερω απο θεμα υγειας πως θα εισαι... για αυτο σου λεω παρε τη μαμα σου κ πηγαινε σε ενα διαιτολογο να σου δωσει μια σωστη λυση.


    Είναι μία λύση.. αλλά έχω ακούσει από φίλους που έχουν πάει σε διαιτολόγο ότι τα αποτελέσματα εκτός του ότι δεν ήταν γρήγορα δεν ήταν και τα επιθυμητά...:/ Πρέπει να χάσω κάποια κιλά (αρκετούτσικα) μέχρι τα τέλη απριλίου. έχω ξεκινήσει απο σήμερα την δίαιτα της σούπας. τώρα κατα πόσο είναι καλή δεν ξέρω αλλά δεν νομίζω να πάθω κάτι χειρότερο.. εφόσον είναι μονο λαχανικά..... :/

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    athens
    Posts
    258
    κοιτα αν τρως καποιες χ θερμιδες αλλα εχεις μοιρασει αναλογα τους υδατανθρακες τις πρωτεινες κτλ ναι οκ θα χασεις. Αν εννοεις τι διαιτα της λαχανοσουπας εγω που την δοκιμασα για 1 εβδομαδα δεν μ εκανε και τπτ σημαντικο. Βαλε και λιγο κοτοπουλο στο μεσημεριανο σου σκετο με λαχανικα και προσθεσε και καποιο φρουτο τωρα ειδικος δεν ειμαι αλλα τουλαχιστον δεν θα ακολουθεις μια μονοφαγκη διαιτα

  12. #12
    Junior Member
    Join Date
    Mar 2010
    Posts
    16
    τα κιλά μου δεν είναι ιδανικά. οκ μπορεί να ακούγονται αλλά τα μπούτια μου είναι τεράστια και έχω πολύ κοιλιά. κανείς δεν μπορεί να το δει αυτο?!?! οι περισσότεροι μου λένε πως δεν έχω ιδιαίτερο πρόβλημα αλλά το καταλαβαίνω... :( / mcan θα προσπαθήσω!:)/ ευχαριστώ πολύ πάντως για τις συμβουλές σας και το ενδιαφέρον σας :)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •