~ Το Ημερολογιο Μου ~ - Page 3
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 3 of 241 FirstFirst 123451353103 ... LastLast
Results 31 to 45 of 3602
  1. #31
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2009
    Posts
    1,346
    αντε αντε μπραβο παλιοκοριτσο μου!!!!!!!!! ποτε ειναι τελικα ο γαμος??? για να ξερουμε ποσο θα το μαζεψεις ακομα το νυφικο!!!

    χιχι

    ολα τελεια!!!! εγω εχω 5 μερες να παω γυμναστηριο ρε γμτ....... χρονος 0

  2. #32
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2010
    Posts
    3,771
    ela re krima την συνδρομη...σενα μηνα!
    τελευταια προβα 10 μερες πριν...
    βασικα απο σημερα θ αμενω με το μωρο μου, κ επειδη τρωει αστατα κ λαθος για να μη μπω στο ιδιο τρυπακι σκεφτομαι επιτελους να αρχισω την διαιτα του διαιτολογου που ολο την αρχιζω κ ολο τρωω παραπανω...
    Νηστειες λογικα θα μπορεσω να κανω, αλλα θα πρεπει ναχω φαει κ σωστα μεσα στη μερα ωστε να κρατιεμαι να τον βλεπω ννα τρωει...

    Σημερα:
    οχι μετα απο νηστεια
    ~πρωι:
    1 κουπα γαλα πρασινο, 2/3 φλ. κορν φλεικς σκετα
    1 κρισπις, 1 κ.γ. μαρμελαδα, 1 φ. μιλνερ
    ~ενδιαμεσο:
    3 κουφετα
    ~μεσημερι:
    περκα μεγεθος παλαμης
    πατατοσαλατα με ελαιολαδο κ μουσταρδα
    μαρουλοσαλατα αλαδωτη
    ~απογευμα:
    3 κ.γ. κρεμα
    3 κ.γ. ζελε
    ~βραδυ:
    1 κουπα κορν φλεικς με 1 κουπα γαλα πρασινο

    Τελευταιο γευμα θα δειξει τι ωρα, ελπιζω να καταφερω νηστεια.
    Απο αυριο αυστηρα τη διαιτα του διαιτολογου τωρα που αρχισε να κλεινει το στομαχι!

  3. #33
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2010
    Posts
    3,771
    Originally posted by BARB3
    γεια σας κουκλες. για 2 λεπτακια μπαινω.

    παλιοκοριτσο, καλοφορετα προς το παρον και το φθινοπωρο μεγαλα να σου ειναι σου ευχομαι!!!

    83,9 ειμαι σημερα και πεταω καθως ειναι σχεδον ρεκορ μου (το ειχα ξαναπετυχει 1 μονο ημερα το καλοκαιρι) για εδω και 10 χρονια!!!

    keep going gilrs!!!!
    ΟΛΕ ΛΕΜΕ ΟΛΕ! σπαστα ολα μπαρμπ!!!!!!

  4. #34
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2010
    Posts
    495
    Γειά σας κορίτσια! Βρε βρε βρε! Κάποια παντρεύεται! Η ώρα η καλή!

    Μ ' αρέσει το τόπικ γι' αυτό γράφω κι εγώ για σήμερα:

    Ξύπνησα μετά από όνειρο ότι πέρασα τις εξετάσεις που έχω να δώσω. Μετά μετρήθηκα και έφαγα φρίκη:
    Μπράτσο 34,5 cm- Στήθος 115 cm- Μέση 100 cm- Περιφέρεια 130 cm- Μηρός 74 cm- Γάμπα 48 cm και μπόλικη κυτταρίτιδα, νεοαποκτηθείσσα

    Στις 7:00: 1 ποτήρι νερό με λεμόνι, 1 φλιτζάνι πράσινο τσάι με λεμόνι και ένα ποτήρι φρουτόκρεμα με γύρη λουλουδιών. Επιπλέον Tbl. Tai Ginseng και Spirulina.
    Στις 8:00: 5' στατικό ποδήλατο.
    Στις 10:30: 1 ποτήρι γάλα σόγιας με Prevent.
    Στις 14:00: Σπανακόρυζο, ψωμί και τονοσαλάτα (μερίδα μαμάς). Συμπληρώματα όπως το πρωί.
    Στις 17:00: 1 φλιτζάνι νες γλυκό με γάλα και 7 αμύγδαλα. Επιπλέον 1 Tbl. κανέλλα και 1 Vit. C.

    Έχει περάσει ήδη από 7 το απόγευμα και εκτός κι αν λυσσάξω της πείνας λέω να μην ξαναφάω μέχρι αύριο. Θα πάρω μόνο τα χρωματιστά μου χαπάκια όπως το πρωί συν ω3.

    Ρε κορίτσια εγώ πήρα το βάρος απότομα (25 κιλά το 2009 λόγω θεραπείας με ορμόνες) και απέκτησα πολλά προβλήματα με το μυοσκελετικό μου (άκανθα πτέρνας και πρόπτωση μεσοσπονδυλίου δίσκου) γι' αυτό και δεν μπορώ να κάνω πολλή γυμναστική προς το παρόν και ξεκίνησα με 5λεπτο. Δεν έχω ακούσει όμως κανέναν άλλον ευτραφή εδώ να παραπονιέται για τέτοια και γενικά βλέπω πολλούς χοντρούς και χαρούμενους! Εγώ πάλι που δεν μπορώ να περπατήσω δεν χαίρομαι καθόλου...
    Τέλοσπάντων... Θα τα λέμε από 'δω... Καλό βράδυ σε όλες!




  5. #35
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    532
    koritsaki megia ta rouxalakia!!!
    an se trelanan ta rouxa fantasou ti tha ginei me to nifiko!!!!

  6. #36
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2010
    Posts
    3,771
    murcielago καλως ηρθες καταρχας! σευχαριστω>! να πω κ στα δικα σου?

    μια χαρα ειναι το βαρος σου, θα τα χασεις μην ανησυχεις!
    οσο για τα προβληματα που σου δημιουργησε δεν ειχα τιποτε ιδιαιτερο περα απο το οτι με πονουσαν ολα μου στα 100 κιλα...
    Εκανες ενα τσεκ απ πριν αρχισεις την προσπαθεια σου? να ξερεις τι παιζει, μη κανεις κουταμαρες ετσι?
    ειδικα οταν εχεις προβληματα επιβαλλεται να εχεις συμβουλευτει καποιον πριν γυμναστεις,,,

    πες μας για σενα αν θες κι αλλα...εχει κ τοπικ για τα νεα παιδια αλλα δε θυμαμαι πως λεγεται ειμαστε ωραια παρεα εδω κ θα τα χασεις τα κιλα, θες δε θες! χεχε (λεμε τωρα, αμα δε θες δε γινεται)

    irene κολαση σου λεω, τρελη χαρα, παρολαυτα παλι δεν εστρωσα διατροφικα, τελικα στεναχωριεμαι κ τρωω, χαιρομαι κ τρωω...να δω ποτε θα κανω επιτελους ξανα καμμια σωστη διατροφη...

    παω να γραψω τωρα τα υπολοιπα που εφαγα χμχμχμμχ αντε ελπιζω απο αυριο ακομα καλυτερα...

  7. #37
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2010
    Posts
    3,771
    Originally posted by badgirl11
    Σημερα:
    οχι μετα απο νηστεια
    ~πρωι:
    1 κουπα γαλα πρασινο, 2/3 φλ. κορν φλεικς σκετα
    1 κρισπις, 1 κ.γ. μαρμελαδα, 1 φ. μιλνερ
    ~ενδιαμεσο:
    3 κουφετα
    ~μεσημερι:
    περκα μεγεθος παλαμης
    πατατοσαλατα με ελαιολαδο κ μουσταρδα
    μαρουλοσαλατα αλαδωτη
    ~απογευμα:
    3 κ.γ. κρεμα
    3 κ.γ. ζελε
    ~βραδυ:
    ενα salad bar goodys κυριως με ζυμαρικα
    1 ποτηρι αμστελ
    ~πιο βραδυ:
    1 σαλατα σπανακι everest με διαφορα διαιτητικα μεσα αλλα και κοτοπουλο ψητο κομματακια
    ~προ υπνου
    2-3 κ.γ. γλυκο κουταλιου με αμυγδαλα
    3 ελιες με αμυγδαλο


    Νερο: απειροελαχιστο δυστηχως
    Γυμναστικη: -
    Διαθεση για διαιτα: ΚΑΜΜΙΑ
    Πεινα: μειωμενη

    Σιγουρα καλυτερα απο τα πιτογυρα, αλλα και αυτο με τις 2 σαλατες με εριξε ψυχολογικα...
    πηγαμε με τον καλο μου στα γκουντυς μετα απο δικη μου προτροπη κ μετα παλι πεινουσα...κ πηγαμε κ στα εβερεστ...
    κ ολα αυτα για να φαω διπλη σαλατα...μα αφου ξερω οτι πειναω μετα με τα μακαρονοειδη στη σαλατα τι τα τρωω...

    Τελοσπαντων ηταν πολυ ωραια κ γιορτασα κ το χασιμο ποντων.
    Απο αυριο ευχομαι να σταματησω να γιορταζω γιατι θα χειμωνιασει στο τελος!

  8. #38
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2010
    Posts
    3,771
    Σημερα:
    οχι νηστεια
    ~πρωι 4 κομματια σπιτικη τυροπιτα (συνολο σαν κανονικη τυροπιτα)

  9. #39
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    548
    Καλημερες κι απο εδω!

    Χθες με το να λειπω ολη μερα απο το σπιτι τα εκανα λιγο σκ@@τα με το διαιτολογιο μου...
    δεν εφαγα παραπανω η κατι που δεν επρεπε, απλα εφαγα πολυ λιγο σε σχεση με αυτα που
    τρωω καθημερινα.
    Αθελα μου βεβαια και χωρις να το εχω προγραμματισει εκανα και μια νηστεια περιποιημενη..
    δεν ειχα φαει τπτ ολη μερα (ημουν με ενα χυμο και ενα κουλουρι), και κατα τις 7.30 το απογευμα εφαγα το φαγητο
    που ειχα κανονικα για μεσημερι.
    Μετα ραψιμο και αργοτερα νανα γιατι ημουν πτωμα!

  10. #40
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2010
    Posts
    495
    Hey, badgirl, ευχαριστώ για το θερμό καλωσόρισμα!
    Είμαι λοιπόν η murcielago, 34 ετών, γιατρός στο επάγγελμα και όταν θα περάσω και τις εξετάσεις μου οφθαλμίατρος με τη βούλα!
    Αυτή την επόχή επέστρεψα στο σπίτι των γονιών μου για να διαβάσω και προσπαθώ να ξανασυνηθίσω τη ζωή με άλλους ανθρώπους στο ίδιο σπίτι!
    Πάσχω από ενδομητρίωση, και αν υπάρχει και καμία άλλη εδώ μέσα με το ίδιο πρόβλημα θα ξέρει για τι πράγμα μιλάω... Σου κόβει τη ζωή στα δύο... 15 μέρες το μήνα να πονάω και τις "δύσκολες" μέρες να μην μπορώ να περπατήσω ούτε από το κρεβάτι στην τουαλέτα. Η κλασική ιατρική δυστυχώς έχει όρια και στην περίπτωσή μου δεν υπάρχει αποτελεσματική θεραπεία. Έτσι, την τελευταία χρονιά που ήταν για μένα πολύ σημαντική επαγγελματικά αποφάσισα να διακόψω την περίοδό μου με ορμόνες. Κάτι ο μεταβολισμός που έγινε αυτός μιας μετεμμηνοπαυσιακής γυναίκας, κάτι που δούλευα 11 ώρες την ημέρα και Σαββατοκύριακα και όταν επέστρεφα στο σπίτι έτρωγα πίτσες και γλυκά, πήρα 25 κιλά χωρίς να το καταλάβω.
    Το μεγάλο σοκ το έπαθα όταν είδα στη μαγνητική τον μεσοσπονδύλιο δίσκο να πιέζει τον νωτιαίο μου μυελό! Εκεί είπα, έι, κοπελιά, πρέπει να αλλάξει κάτι εδώ! Αμ' έπος αμ' έργον λοιπόν...
    Ζηλεύω τους ανθρώπους που χαίρονται το σώμα τους κάνοντας ηλιοθεραπεία στην παραλία και μπάνιο στη θαλασσίτσα, τους τύπους που κάνουν παρκούρ, τον αδελφό μου που είναι αθλητής και έχει κορμάρα και από τότε που έπαθα κι αυτό με τη φτέρνα όλα τα δίποδα που περπατάνε! Σ' ευχαριστώ που μου είπες ότι κι εσύ δεν ένιωθες και πολύ χάι με 100 κιλά! Α! Ζηλεύω και τα μακριά μαλλιά! Τα δικά μου είναι μέχρι τους ώμους και δεν μακραίνουν περισσότερο με τίποτα!
    Κατα τ' άλλα μόλις χώρισα αλλά δεν το πήρα και πολύ επί πόνου!
    Μ' αρέσει η μαγειρική και τα ματζούνια κάθε είδους, πιστεύω στην ολιστική ιατρική και συνήθως ΔΕΝ ΜΙΛΑΩ ΤΟΣΟ ΠΟΛΥ! ))




  11. #41
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    432
    ΚΑΛΗΣΠΕΡΙΖΩ συνφορουμοτες και συνφορουμιτισες!!!τι νεα απο τον αγωνα???ΕΓΩ ΤΕΛΕΙΑ!!!ξεκολλησα απο το 73.4 πυ επι 2 βδομαδες γινοταν 74+ αλλα και απο τηυν ηλιθεια φαση που ηθελα να τα παρατησω ολα!!το σουπερ εντατικο μου προγραμμα παει τελεια...και χωρις κοπο και παραπλευρες απωλειες!!!ειμαι τελεια ψυχολογικα....αχ!!!
    λοιπον.. σημερα πρωι γαλα με κορνφλειξ
    δεκατιανο 1 φρυγανια με 1 φετα γαλοπουλα βραστη και ενα κομματακι φετα!, και 5 δαμασκηνα ξερα.
    μεσημεριανο μαρουλι με μπαλσαμικο και λεμονι και 1 πατατουλα βραστη και 3 κεφτεδακια μικρουλικα..
    απογευματινο 1 φλιτζανι γαλα με λιγα κορνφλειξ
    τωρα 1 ακτινιδιο
    ηπια το τσαι μου και τωρα 8α κανω το μπανιο μου με το τριψιμο με τη λουφα τις κρεμες μου...εκανα επισης τρεξιμο στο καλιμαρμαρο!!!πρωτη φορα εκτος διαδρομου..πολυ ομορφα ειναι εκει πανω...εκανα 1 χιλιομετρο τρεξιμο και 1 γρηγορο περπατημα γιατι με ενοχλει το ποδι μου, αλλιως αντεχα κι αλλο..κριμα..και τωρα σκεφτομαι να καν πιλατες η γιογκα απο κανα dvd.αχ ειμαι πολυυυυυυυυυυ ορεξατη!! θα τα χασσωωωωωωωωωωω, τα ριμαδια τα κιλα μου (τιριριιρ τιριριρι)...

  12. #42
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    432
    παναγια μου...ηλιθια εννοουσα ..

  13. #43
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    1,620
    εχουμε καινουρια στη παρεα?? και μαλιστα βλερπω να χαπακωνεται και να πινει τσαγακια σαν εμενα?? και γιατρος?? κοιτα να δεις !!! και ελεγα τι καλα εχουμε τη δαναη που ειναι γυμναστρια, μια γιατρο δεν ειχαμε να τη πρηζουμε με ερωτησεις!!!

    λοιπον επειδη εχω δουλιτσα, για τωρα φευγω και τα λεμε αργοτερα

  14. #44
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2010
    Posts
    3,771
    xaxxaxa Καλημερα κοριτσαρες!
    μακαρι να βρεις συμπασχουσα καλη μου, κ να γραφεις οσα θελεις! εδω ειμαστε να τα λεμε να ξεσκαμε!
    Μαρεσε πολυ που τον χωρισμο τον ειπες τεελυταιο τελευταιο!

    Μπαρμπ οφθαλμιατρος ειναι η κοπελα, τι θες να σου φτιαξει τα ματια να βλεπεις καλυτερα τι τρως? αμα βλεπουμε τι τρωμε καηκαμε

  15. #45
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2010
    Posts
    3,771
    Originally posted by sanelakiεκανα επισης τρεξιμο στο καλιμαρμαρο!!!πρωτη φορα εκτος διαδρομου..πολυ ομορφα ειναι εκει πανω...εκανα 1 χιλιομετρο τρεξιμο και 1 γρηγορο περπατημα γιατι με ενοχλει το ποδι μου, αλλιως αντεχα κι αλλο..κριμα..και τωρα σκεφτομαι να καν πιλατες η γιογκα απο κανα dvd.αχ ειμαι πολυυυυυυυυυυ ορεξατη!! θα τα χασσωωωωωωωωωωω, τα ριμαδια τα κιλα μου (τιριριιρ τιριριρι)...
    ela ρε θηριο μπραβο!

    Λοιπον στα δικα μου τωρα (αισχη αλλα περασα τελεια):
    Χθες:
    ~πρωι
    4 κομματια τυροπιτα συνολο σαν μια μεγαλη
    ~μεσημερι
    (ελπιζω να μη μου διαφευγει τιποτε γιατι προσπαθουσα λιγο απολα)
    μακαροναδα με τυρι
    κρεας φουρνου περιπου 1 κ 1/2 παλαμη
    1/2 κομ. τυροπιτα
    1 πολυ μικρη φετα ψωμι
    1 κ.σ. ταραμοσαλατα
    λιγη σαλατα πρασινη αλαδωτη

    1/2 κομματι γαλακτομπουρικο
    1/2 σκαλτσουνι

    ~απογευμα
    1/2 φρεντοτσινο με σαντυγι κ σιροπι
    ~βραδυ
    διαφορες λιχουδιες σε μεξικανικο (δυστηχως πολλες)
    + γλυκο στο τελος
    + 1 μπυρα

    Λοιπον εχθες αρχισα τοσυστημα "δεν κανω διαιτα",
    εφαγα κανονικα οπως θατρωγα κ παλια (και γιαυτο εγινα οσα κιλα εγινα αλλα ας μη το κανουμε θεμα ).
    Ελπιζω οτι απο σημερα θα ξεθυμανει η φαση θελω να φαω απολα πολυ
    αφου
    ηδη χθες
    επειδη ακριβως με αφησα και ετρωγα ο,τι ηθελα ετρωγα πολυ λιγοτερο αποσο θα ετρωγα αν μου το απαγορευα...

Page 3 of 241 FirstFirst 123451353103 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •