Αποκαλυψεις!
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 42
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Posts
    773

    Αποκαλυψεις!

    Χθες για πρωτη φορα αποκαλυψα τα κιλα μου στον φιλο μου.... και δεν ηταν ωραιο!!! Μου ειπε "δηλαδη εισαι σχεδον 80 κιλα?? Αυτα δεν ειναι κιλα για ενα κοριτσι!" ..... στεναχωρηθηκα αλλα δεν το εδειξα.
    Να τονισω οτι εχουμε μια πολυ υγιη σχεση και δεν εχω νιωσει ΠΟΤΕ οτι δεν με θελει γιατι ειμαι στρουμπουλουλα, το αντιθετο μαλιστα, ειμαστε πολυ ερωτευμενοι! Αλλα στο ακουσμα του αληθινου νουμερου των κιλων μου, ενιωσα οτι κατι επαθε!!
    Και αναρωτιεμαι: Ως ποτε ενας αριθμος θα καθοριζει τοσο την ζωη μου? Τι κι αν ειμαι 77 κιλα, 80 κιλα ή 70 κιλα? Ποσο ενας αριθμος μπορει να παιζει τοσο πολυ με την ψυχολογια μου?? Θελω να φτασω σε ενα σημειο να νιωθω καλα με το σωμα μου ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ!

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    663
    Να κανω εγω μια ερώτηση... Γιατι θεωρησες οτι επρεπε να μοιραστεις αυτην την πληροφορια μαζι του? Και γιατι τη συγκεκριμενη χρονικη στιγμη?

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2010
    Location
    Θεσσαλονίκη
    Posts
    3,484
    καλα στον αριθμο κολλησε αυτος??
    μα πως εχουν γινει ετσι οι αντρες.........

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Posts
    773
    Space... καλη ερωτηση! δεν ξερω, μαλλον το εκανα για να πιεστω εμμεσα να μπω σε ενα προγραμμα και παλι

    Click... οχι, δεν ειναι τετοιος αντρας, δεν εμεινε στον αριθμο, αλλα του φανηκε καπως! Το περιμενα να σου πω την αληθεια, δεν ακουγονται και λιγα κιλα.

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    663
    Εκεινος ομως δεν εισαι εσυ..Θελω να πω οτι το βαρος σου ειναι καθαρα προσωπικη σου πληροφορια...Για να το χρησιμοποιεις ως μεσο πιεσης ηξερες λιγο πολυ την αντιδραση του.. Καπως ετσι λειτουργει και στα παιδια, εσυ ομως εισαι ενηλικη..Για μενα ειναι λιγο ριψοκινδυνο να μπαινει ενας συντροφος σε τετοιου ειδους ρολους..Ασε που ανοιξε πλεον η πορτα για να εχει κι εκεινος πια αποψη στο τι ποσο και ποτε τρως η το ποσο ζυγιζεις..

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Posts
    773
    Σωστο κι αυτο... το εκανα ομως... και τωρα αυτο δεν αλλαζει. Δηλαδη καμια αλλη δεν εχει μοιραστει αυτη την πληροφορια??

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    663
    Παρα πολυ κοσμος Brazil.. Το θεμα ειναι αν σε ενοχλει κι αν θελεις να το μαζεψεις..Δεν εχει γινει κατι ανεπανορθωτο

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2010
    Location
    Θεσσαλονίκη
    Posts
    3,484
    καμμια αλλη "κερδισμενη απο αυτο" ισως

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2009
    Posts
    4,829
    Καλή μου brazil, το αν έχεις ή νομίζεις ότι έχεις υγιή και ισορροπημένη σχέση θα κριθεί τώρα. Δεν είναι πρόθεσή μου να σε αγχώσω, αλλά αν διαφοροποιηθεί η συμπεριφορά του φίλου σου μετά τις αποκαλύψεις, ε, τότε δεν είναι και πολύ καλά τα πράγματα. Αν, πάλι, είναι στο πλευρό σου με κάθε τρόπο, όσα κιλά και αν είσαι, τότε θα πεις ότι είναι ο άνθρωπός σου. Δεν έχει σημασία γιατί του το είπες, μπορεί να το έφερε η κουβέντα. Δες το σαν τεστ. Η αλήθεια είναι ότι κι εγώ στους άντρες ντρέπομαι να πω τα κιλά μου και τα τωρινά, αλλά κυρίως τα παλιότερα. Αυτά (100) δεν τα αποκαλύπτω καθόλου εύκολα. ʼσε που νομίζω ότι πάνω κάτω καταλαβαίνουν, οπότε προς τι το σοκ που υφίστανται? Αν δηλαδή πω πως ζυγίζω 50 κιλά, θα με πιστέψουν? Δε νομίζω... Χθες είχα σχετική συζήτηση με έναν φίλο μου και τον ρώτησα με ελπίδα και νάζι, φαίνομαι πολύ χοντρή? ʼργησε πάαααρα πολύ να απαντήσει, ζορίστηκε, χαζογέλασε και όταν είπα εγώ χαμογελώντας ναι, προκειμένου να τον βγάλω από τη δύσκολη θέση, ανακουφίστηκε και μου είπε εσύ το είπες, όχι εγώ. Κρίμα, γιατί διαπιστώνω ότι για την πλειοψηφία των ανδρών μόνο τα 50 ή τα 60 κιλά είναι αποδεκτός αριθμός και όχι τα 70 ή τα 80 ή τα παραπάνω κιλά. Μιλάω για πλειοψηφία, για στατιστική, οπότε μη μου πείτε ότι γενικεύω, κατηγοριοποιώ ή βάζω τα πράγματα σε κουτάκια κλπ, κλπ. Εύχομαι να είναι όλα καλά για σένα μετά τις αποκαλύψεις και να σε στηρίξει από δω και πέρα στην προσπάθειά σου να χάσεις βάρος.

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Posts
    773
    Σε ευχαριστω Ava μου! Νομιζω ομως οτι δεν θα αλλαξει η σχεση μας μετα απο αυτο, αντιθετως θα με στηριξει περισσοτερο. Θελω να ελπιζω!! Οσο για τα νουμερα που λες συμφωνω! Τα 50-60-65 ειναι αποδεκτα, πιο πανω ... δυσκολα!

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2010
    Location
    Θεσσαλονίκη
    Posts
    3,484
    απο ποτε οι αντρες ξερουν με βαση τον αριθμο την αντιστοιχη εικονα?

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2009
    Posts
    4,829
    Οπότε έχεις έναν ακόμη σύμμαχο στην προσπάθειά σου. Να κάτι θετικό που βγήκε από την κουβέντα σας! Μην αγχώνεσαι, μπορείς τώρα να κάνεις κάτι συντροφικό και βοηθητικό μαζί, για παράδειγμα να πάτε μαζί για τζόκιγκ ή να ετοιμάσετε παρέα ένα υγιεινό και διαιτητικό πιάτο. Δες τη θετική πλευρά του πράγματος.

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2008
    Posts
    1,039
    Originally posted by brazil
    Space... καλη ερωτηση! δεν ξερω, μαλλον το εκανα για να πιεστω εμμεσα να μπω σε ενα προγραμμα και παλι

    Click... οχι, δεν ειναι τετοιος αντρας, δεν εμεινε στον αριθμο, αλλα του φανηκε καπως! Το περιμενα να σου πω την αληθεια, δεν ακουγονται και λιγα κιλα.

    Καλημέρα βραζιλιανακι μου ενταξει δεν ειναι φοβερα τα κιλα σου, σκεψου τα 142,3 που ημουν , εγω παντως και τα κιλα μου τα εχω πει και συνεχιζω και τα λεω στο αγορι μου καθε μερα τι απωλεια εχω και με βοηθαει πολύ, δεν ειναι τρελα τα κιλα σου ΧΑΛΑΡΩΣΕ

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2002
    Location
    Αλλάζουνε Εντός Μου,Τα Σύνορα Όλου Του Κόσμου
    Posts
    1,698
    εγώ βασικά και τώρα και παλιότερα θεωρώ μεγάλη γαιδουριά κάποιου να απαντήσει με αυτόν τον τρόπο,τι σημαίνει ρε φίλε το 80???δηλαδή ένας άνδρας μετρίου αναστήματος στα 80 είναι μία χαρά και μία κοπέλα χοντρή?Παλιότερα ούτε εγώ έλεγα τα κιλά μου,στον άνδρα μου όμως δεν έχω πρόβλημα ούτε να ζυγιστώ μπροστά του ούτε τίποτα και ποτέ δεν γύρισε να μου πει "ΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙ� �ΙΙΙΙΙΙιιιιιιιιιιιιιιιιιι� �ιιιι πόσα είσαι" ίσα-ίσα με αποδέχεται όπως είμαι,ούτε χοντρή με είπε ποτέ,ούτε τίποτα (και όχι αυτός δεν είναι παραπάνω κιλά ώστε να με βλέπει εμένα θεά )! Νομίζω πως όσο μεγαλώνουμε δυσκολευόμαστε ακόμα περισσότερο να ακούσουμε τέτοιου είδους σχόλια.

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Posts
    773
    Αγγελουδακι, εννοειται οτι ουτε εμενα με ειπε "χοντρη" ουτε υπονησε κατι τετοιο. Απλα σοκαριστηκε ισως με τον αριθμο! Αυτο ηθελα να τονισω! Στα ματια του, εκεινος με βλεπει μια θεα, αλλα οταν μιλησα με αριθμους, ειδα οτι τον ενοχλησε το νουμερο 78! Σε εμενα δεν αλλαξε κατι, ουτε σε εκεινον, ειμαι σιγουρη. Απλα στεναχωρηθηκα που για αλλη μια φορα ενας αριθμος μπορει να επηρεασει τοοοοσο πολυ την ψυχολογια μου και αναρωτηθηκα... ΩΣ ΠΟΤΕ!!

Page 1 of 3 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •