δυο χρόνια μετά.... - Page 3
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 3 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 31 to 45 of 53
  1. #31
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    1,620
    Originally posted by maria_p_40
    Καλή σας μέρα και καλή βδομάδα
    Τα νέα συνεχίζουν να είναι καλά με τα topamac.
    Σημερινό ζυγισμα στα 68,7. Νιώθω πολύ καλά.
    βρε μαρακι, σταματα λιγο γιατι δεν σε προλαβαινουμε!!!
    μπραβο κουκλα. ειδες που ολα θελουν υπομονη και πεισμα?

  2. #32
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    9,648
    Μαράκι μου,ελπίζω να συνεχίζονται τα ευχάριστα νέα σου,
    κυρίως αποχής από βουλιμικά και καλής ψυχολογίας!
    Να έχεις ένα υπέροχο καλοκαίρι κι εσύ και το καμάρι σου!
    Πάντα περιμένουμε νέα σου...Φιλάκια πολλά πολλά!

  3. #33
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2006
    Location
    Θεσσαλονίκη
    Posts
    114
    Λίγο πριν συμπληρωθούν 3 μήνες χρήσης του Τopamac, συνταγογραφήθηκε και το Wellbutrin (οπότε έχουμε ladose,topamac και tavor) και απώλεια 12 κιλών. Νέο επίπεδο κιλών σήμερα το πρωί: 65,9.

  4. #34
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    9,648
    Γειά σου,Μαράκι!
    Πέρα από συνταγές και ζυγαριές,εσύ πώς είσαι;Πώς νιώθεις;Πώς περνάς;

  5. #35
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2006
    Location
    Θεσσαλονίκη
    Posts
    114
    Δεν μπορώ να πώ ότι η αντικαταθλιπτική δράση των χαπιών που παίρνω είναι και η καλύτερη. Νιώθω αρκετά αδύναμη, χωρίς όρεξη και διάθεση για δραστηριότητες. Ελπίζω να είναι παροδικό... Ευχαριστώ για το ενδιαφέρον nadine μου

  6. #36
    Member
    Join Date
    Jul 2010
    Posts
    34
    Maraki, mpravo sou!!

    Akolouthises sumvoules h' eixes th voitheia kapoiou eidikou??
    Gia posa xronia hsoun boulimikh??

  7. #37
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2006
    Location
    Θεσσαλονίκη
    Posts
    114
    καλησπέρα masta. Ξεκίνησα με νευρική ανορεξία πριν 7 χρόνια. Αφού έπιασα πάτο εκεί, ξαφνικά γύρισε σε βουλιμία τα τελευταία 4 χρόνια. Τώρα με την αλλαγή της φαρμακευτικής αγωγής η ιστορία μοιάζει να επαναλαμβάνεται.
    Ξαναχάνω κιλά (έφτασα τα 61.4 από 78) αλλά παράλληλα έχω χάσει πάλι τον έλεγχο με τους εμετούς και τα καθαρτικά. Ένας φαύλος κύκλος γμτ... που δεν ξεφεύγεις ποτέ τελικά...

    Αυτό όμως που με φοβίζει περισσότερο απ'όλα είναι η προεφηβική συμπεριφορά της 10χρονης κορούλας μου, που αρχίζει να γίνεται κάπως περίεργη.... Ασχολείται υπέρ του δέοντος με τα κιλά της, θεωρεί τον εαυτό της χοντρό, δεν έχει αυτοπεποίθηση και γενικά.... έχω πολύ δρόμο μπροστά μου για να την αποτρέψω απ'τα περίεργα μονοπάτια των διατροφικών διαταραχών. Θα κάνω τα πάντα γι'αυτό!

  8. #38
    Member
    Join Date
    Jun 2010
    Location
    ATHENS
    Posts
    82
    ΜΑΡΙΑ, εχεισ ενα σπουδαιο κινητρο να αποχαιρετησεισ μια για παντα τη βουλιμια απο τη ζωη σου...σιγουρα δεν ειναι καθολου ευκολο θελει πολυ δυναμη, πυτε εγω τα εχω καταφερει.
    Οσον αφορα τη κορουλα σου ειμαι σιγουρη πωσ εσυ ξερεισ πολυ καλα πωσ να την αντιμετωπισεισ,
    συμφωνα με τη δικια σου εμπειρια και πωσ να την απομακρυνεισ αποαυτο το δρομο.Δεν εχει νοημα να αποθαρρυνεσαι σκεπτωμενη οτι ευθηνεσαι για αυτη τη κατασταση ουτε και οτι η κορη σου θα εχει διατροφικεσ διαταραχεσ εξαιτιασ σου.

  9. #39
    Member
    Join Date
    Jul 2010
    Posts
    34
    kouragio Maraki!!
    To shmantikotero einai na prostateuseis thn koroula sou!!
    Na eisai sunexeia dipla ths kai mhn thn afhneis monh ths thn wra tou faghtou..

    Kalo pisteuw tha htan, na ths dwseis na diavasei, na mathei, na kserei gia to thema auto.
    Mhn ksexnas oti kouvalaei ki ena istoriko mazi ths.. Esena!!

    Oso gia sena, prospathise na to katapolemiseis gia na pareis dunamh na pistepseis oti mporei kai h korh sou na exei auth th dunamh, eite na to stamathsei an einai se arxiko stadio, eite na mhn to arxisei kan.

    To pio shmantiko pisteuw oti einai na gnwrizei gia to thema kai propantwn gia tis arnhtikes sunepeies tou...

    * O antras sou gnwrizei gia to provlima sou? Kai poia h gnwmh tou? Se sthrizei?

  10. #40
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2006
    Location
    Θεσσαλονίκη
    Posts
    114
    είμαι χωρισμένη δυστυχώς. Η κατάθλιψη και η νευρική ανορεξία ήταν οι αιτίες του διαζυγίου μου...

  11. #41
    Member
    Join Date
    Jul 2010
    Posts
    34
    Sugnwmh, an se evala sth diadikasia na to ksanaskefteis.

    Alla na ksereis oti isws kai na htan gia kalo sou telika. Gia mena, tha eprepe na meinei kai na se sthriksei.

    Ara vres dunamh na apallageis apo auto kai na ksanaftiakseis th zwh sou.
    Exeis ki enan anthrwpo sunexeia dipla sou, thn koroula sou.
    Ara, den mporeis na exeis kai polu eleuthero xrono gia na ton spatalas se boulimika epeisodia..

    Prospathise na trwte mazi, wste na mhn ksefeugeis. Kai meta vres drasthriothtes na kaneis mazi me thn koroula sou..

    Kai mhn ksexnas, oti kapoia stigmh tha mathei thn pragmatikh aitia xwrismou. Kalo einai mexri tote na to exeis kseperasei gia na niwsei oti vrikes th dunamh kai ta kataferes..

  12. #42
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    1,620
    μαρακι τι κανεις? χρονια πολλα για τη γιορτη σου! σε σκεφτηκα χθες που γιορταζες.
    πες μας πως εισαι και τι κανεις? πως ειναι η κορη σου? η δικια μου στα 11 της ειναι ακριβως το αντιθετο απο τη δικια σου. συναισθηματικη υπερφαγια νομιζω εχει και προσπαθω να τη βοηθησω. αντε τωρα που χαλαρωνω απο την υπερβολικη δουλεια θα τα λεμε λιγο πιο συχνα ε? σε χρωσταω κι ενα καφεδακι, δεν το ξεχναω....

  13. #43
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2006
    Location
    Θεσσαλονίκη
    Posts
    114
    Kαλημέρα και σ'ευχαριστώ πολύ για τις ευχές!

    Η κορούλα μου είναι καλά, έφυγε σήμερα 15 μέρες διακοπές με τον πατέρα της στο εξοχικό, οπότε αρχίζει το μαρτύριο της μοναξιάς για μένα...

    Εύχομαι σε όλους μια καλή και δημιουργική βδομάδα

  14. #44
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2010
    Location
    Θεσσαλονίκη
    Posts
    3,484
    Γεια σου Μαρια.
    Επειδη εχω μεγαλωσει με γονεις με διατροφικες διαταραχες και επηρεαστηκα τρομακτικα και λογω ασυναισθητης "αντιγραφης προτυπου" αλλα και πρακτικα απο συμπεριφορες τους που με επηρεαζαν, αν ποτε νιωσεις οτι προσπαθεις να καταλαβεις πως εκεινη βλεπει τα πραγματα, και δεν μπορεις, ειμαι διαθεσιμη ανα πασα στιγμη.

    u2u οποτε θες.
    Καλη επιτυχια στην προσπαθεια σου και υπομονη θα περασουν και οι 15 μερες!

  15. #45
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2006
    Location
    Θεσσαλονίκη
    Posts
    114
    20 Αυγούστου. Καταγραφή νέας προόδου. Ένδειξη ζυγαριάς 60.4 kg.
    Mοιάζει σαν επιστροφή "στις παλιές καλές μέρες του εφιάλτη".
    Καλώς επέστρεψες στην κόλαση Μαρία....

Page 3 of 4 FirstFirst 1234 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •