ΠΡΟΩΡΗ ΕΚΣΠΕΡΜΑΤΙΣΗ - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 16 to 30 of 34
  1. #16
    Banned
    Join Date
    May 2004
    Location
    στις στεπες του Καυκασου
    Posts
    10,933
    σε περιπτωση που δεν υπαρχει οργανικο προβλημα (1% πιθανοτητα) το ζητημα ειναι καθαρα ψυχολογικο.
    Το βεβαιο ειναι οτι αν η παρταινερ σου δεν λειτουργήσει βοηθητικα δεν υπαρχει περιπτωση να προχωρησεις στην λυση του ζητηματος.
    Πανω απο ολα λοιπον ειναι να εισαι με ενα ατομο με το οποιο θα μπορεσεις να συζητησεις κατι τετοιο και θα μπορεσει να σε κανει να νιωσεις ανετα.
    Δυστυχως η συζητηση ειναι κατι που φαινεται δυσκολο στα ζευγαρια και σιγουρα δεν θα ειναι κατι ευκολο και απλο.
    Η συζητηση που θα πρεπει να κανετε ειναι σε βασικο σημειο οτι καταρχην δεν κανεις πρωταθλητισμο αλλα αναζηταται την ευχαριστηση εκατερωθεν.
    Πανω σε αυτο και σε πρακτικο επιπεδο, θα πρεπει απο κοινου να αναζητησετε τεχνικες για υπαρχει εξισου απολαυση.
    Με λιγη καλη θεληση ολα θα γινουν οπως πρεπει.




    Καλα κουραγια και συζητησεις εξισου.

  2. #17
    Member
    Join Date
    Jun 2008
    Posts
    32
    Originally posted by Remedy
    Originally posted by Marnek
    Μπορώ να σου πω μια αντίθετη αποψη:
    Εμένα, προσωπικά, ως γυναίκα, με εκνευρίζει ο άλλος να κουνιέται συνέχεια και να μην λέει να τελειώσει.
    Ο άντρας μου τελειώνει γρήγορα και το χαίρομαι και το ζητάω.
    Μου αρέσει να κάνουμε στην αρχή αγκαλίτσες και φιλακια, μετά να με φτιάχνει και στη συνέχεια όσο το δυνατόν πιο γρήγορα να τελειώνει!!
    Μη νομίζεις, λοιπόν, ότι είσαι κατατρεγμένος. Σε κάποια κοπέλα θα αρέσει πολύ αυτό...
    τελειωνεις κι εσυ, μεσα σε αυτο το \"οσο το δυνατον πιο γρηγορα\", η ειναι κατι που δεν σε ενδιαφερει?
    Φυσικά και με ενδιαφέρει η δική μου απόλαυση. Αυτή μου την προσφέρει. Και εξηγούμαι: Εκτός από τον κλασικό τρόπο υπάρχουν και άλλοι, π.χ. χεράκι κλπ. Εμένα μου αρέσει αυτός ο τρόπος, με φτιάχνει μέχρι εκεί που δεν παίρνει και στη συνέχεια τελειώνουμε μαζί (ή πολλές φορές έχω ήδη τελειώσει με το χέρι...). Και να σου πω και την αλήθεια. Επειδή σε γενικές γραμμές αυτή ήταν πάντοτε μία μεγάλη απόλαυση για μένα, νιώθω πολύ τυχερή που ο άντρας μου ΑΣΧΟΛΕΙΤΑΙ και μαζί μου, γιατί είναι κάτι που το κάνει καθαρά για μένα...

  3. #18
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2008
    Posts
    105
    κι εγω ως γυναικα ευχαριστιεμαι περισσοτερο οταν το σεξ ειναι γρηγορο.Εχω την εντυπωση οτι ο αλλος με θελει περισσοτερο και πιο παθιασμενα οταν τελειωνει γρηγορα. Αλλωστε μην ξεχναμε οτι ο καθε ενας εχει τις προτιμησεις του στο σεξ.Στην αντιθετη περιπτωση δηλ. οταν υπαρχει επιβραδυνση τοτε ειναι που δεν ευχαριστιεμαι τιποτα..Αν οντως ομως η προωρη εκσπερματιση ενοχλει και εμποδιζει την σεξουαλικη σου ζωη τοτε καλυτερα να επισκεφτεις καπποιον ειδικο.

  4. #19
    Junior Member
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    HELLAS
    Posts
    6

    για προωρη εκσπερμάτωση

    Δες την http://www.geocities.com/lavrenti111/my-life.html ( ιδίως τις τελευταίες σειρές ) . Και εγώ έχω το ίδιο χαρακτηριστικό αλλά με τον κατάλληλο χειρισμό δεν υποβαθμίζει την ερωτική μου ζωή .

  5. #20
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    home which home
    Posts
    2,326
    αληθεια το 50% των αντρων εχει προωρη εκσπερματιση????? πολυ ωραια η γυναικα θα πρεπει να αισθανεται απολυτα επιθυμητη!!!!εμενα δε μου εχει τυχει κατι τετοιο παντως, αυτο σημαινει οτι εχω μικρη εμπειρια?? cool και αυτο :-Ρ
    παντως προωρη σε σχεση με τι?πρεπει ο αλλοσ δηλαδη να κοπανιεται μιση ωρα και να αλλαζει δεκα στασεις?ξερω πολλες γυναικες που τα βαριουνται αυτα.μην αγχωνεστε.

  6. #21
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    2,337
    Originally posted by keep_walking
    εγω αντιμετωπιζω ακριβως το αντιθετο παντως
    Οταν συμβαινει το αντιθετο...φταιει το αγχος ή μηπως μπορει να φταινε και τα ψυχοφαρμακα ή μηπως η ηλικια?

    Ναι ισως να φαινεται καλο σε συγκριση με την προωρη εκσπερματωση αλλα οποιος το εχει ζησει ξερει οτι δεν ειναι.

    Συγγνωμη που δεν κανω καινουργιο ποστ απλως νομιζω ειναι της θεματολογιας.

    Πιστευω οτι με την ηλικια γινεσαι πιο αργος,το αγχος σιγουρα παιζει το ρολο του και τα ψυχοφαρμακα αργγγκκκ η κυρια αιτια για οσους παιρνουν.
    Σωστό. Τα ψυχοφάρμακα επιβραδύνουν τον οργασμό.

  7. #22
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    817
    Καλά μέση λύση δεν υπάρχει;Ρολόϊ δεν κρατάμε και ο χρόνος είναι κάτι που εξατράται απο το ζευγάρι αρκεί να το απολαμβάνουν και οι δυο.Οσο για την πρόωρη εκσπερμάτιση, είναι ψυχολογικό αλλά χρειάζεται ειδικό και θεραπεία.Πόσοι δέχονται να την ακολουθήσουν ή να το παραδεχτούν;Για μένα όσοι σέβονται τον εαυτό τους και την σύντροφό τους.

  8. #23
    Junior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    2
    Quote Originally Posted by Troubled View Post
    Γειά σας,

    θα ήθελα να μοιραστώ μαζί σας το πρόβλημα της πρόωρης εκσπερματισης που αντιμετωπίζω. Τις περισσότερες φορές που θα βρεθώ με την κοπέλα μου θα τελειώσω στα 2 λεπτά. Απο οτι έμαθα απο ειδικούς αυτό μου συμβαίνει γιατί έμαθα στον εαυτό μου , με τον γρήγορο τρόπο που αυνανιζόμουν όλα αυτά τα χρόνια, να τελειώνει γρήγορα.

    Υπάρχει κάποιος που να αντιμετωπίζει το ίδιο πρόβλημα?
    Υπάρχει κάποιος που να το έχει αντιμετωπίσει? Ποιός είναι ο τρόπος?

    Ευχαριστώ πολύ, ανυπομονώ για κάποια απάντησή..

    Troubled
    Φιλε χαλαρωσε κ προσπαθησε να μη σκεφτεσε ολα αυτα που σε αγχωνουν οταν κανεις ερωτα.

  9. #24
    Junior Member
    Join Date
    Aug 2012
    Posts
    24
    ρε παιδια να ρωτησω πειρα την αγωγη μου με εντακτ και λεξο
    εδω και κατι μερες και απο τι παρατηρησα ειναι δυσκολια στην εκσπερματωση γνωριζει κανεις τπτ

    θα μμου μηνει για παντα ετσι αυτο ;

  10. #25
    Junior Member
    Join Date
    May 2011
    Posts
    12
    το προβλημα μπορει να προκυψει ειτε απο πρωτες τραυματικες εμπειριες, ειτε μετα. Συνηθως ειναι ψυχολογικο. Προκαλει παρα πολυ αγχος το οποιο επιδεινωνει την κατασταση.
    Πολλοι αντρες φτανουν να σκεφτονται απιστευτα μη ερεθιστικα πραγματα προκειμενου να καθυστερησουν, ομως δεν πιανει αυτο σε τελικη αναλυση.
    Η συντροφος παιζει πολυ σημαντικο ρολο. Αν το ζευγαρι το συζητησει και υπαρχει στηριξη, αποδοχη και συνεχιση προσπαθειων χωρις να υπαρχει <ξενερα> και σταματημα λογω αυτης στην πρωτη φορα, αλλα να διατηρειται το ερωτικο παιχνιδι παρα τις οποιες αποτυχιες, μετα απο προσπαθειες μπορει να ειναι παλι ολα μια χαρα.
    Το δυσκολο ειναι οτι ο αντρας δυσκολα το συζηταει καθως νιωθει τη ρετσινια του ανικανου και συχνα εκνευριζεται, αλλαζει θεμα ή ριχνει τις ευθυνες στον αλλο. Αντιστοιχα η γυναικα μπορει να σκεφτει οτι ο αλλος κοιταει μονο την ικανοποιηση του (δεν καταλαβαινει την μη απολαυση της ηδονης κατα την εκσπερματιση του αντρα). Επισης μπορει να μην θελει να προσπαθησει κ αλλο καθως <κουραζεται>. Επισης αν στηριζει φαινομενικα τον συντροφο, αλλα ουσιαστικα <ξενερωνει>, αυτο πολλες φορες γινεται αντιληπτο και αγχωνει περισσοτερο τον ανδρα. Ολα αυτα δυστυχως οδηγουν στην αποξενωση και στην αποφυγη του σεξ, κατι που οδηγει σε περαιτερω προβληματα.
    Το ζητημα δεν ειναι η αποδοση ευθυνων, αλλα η συζητηση, στηριξη και συνεχιση των προσπαθειων. Αν ολα αποτυγχανουν ο ουρολογος μπορει να δωσει χαπι που ειναι παρα πολυ αποτελεσματικο. Ισως χρειαστει και ψυχοθεραπεια για πιο μονιμη αντιμετωπιση. Η αντιμετωπιση ειναι πολυ πιο ευκολη απο οτι φανταζεται ο ανδρας που τα βλεπει ολα μαυρα, αρκει να παει σε ειδικο και να μην εμπιστευεται τρικ τυπου αλκοολ, αλοιφων, διαφορων σκεψεων κτλ.

  11. #26
    Junior Member
    Join Date
    Aug 2013
    Posts
    16
    Καλησπέρα, να πω και 'γω την γνώμη μου πάνω στο θέμα...Είναι όλα στο μυαλό ΤΕΛΟΣ! Με μερικές συντρόφους που είχα έως τώρα είχα και γώ το ''πρόβλημα'' με άλλες όχι. Ειδικότερα με μια που μου είπε πάνω στην πράξη ''θέλω να μου τελειώνεις συνέχεια'' εκεί γιατρεύτηκα, όσο ήμουν μαζί της κανόνιζα εγώ πότε θα γίνει η εκσπερμάτιση όποτε ήθελα δηλαδή μπορεί να γινόταν και μετά από μια-μιάμιση ώρα ενώ με άλλη σύντροφο έχει κρατήσει λεπτό και ούτε. Δεν έχει τόσο σημασία πόσο σ'αρέσει η κάθε σύντροφος, σημασία έχει την πρώτη φορά που θα βρεθείτε να μην σε αγχώσει και να μην ξινίσει τα μούτρα της όταν τελειώσεις πριν από εκείνη γιατί μετά θα συμβαίνει συνέχεια. Δεν θέλω να προσβάλλω καμία κυρία-δεσποινίδα εδώ μέσα, αλλά κατά κύριο λόγο εσείς καθορίζετε την διάρκεια αναλόγως το πως θα φερθείτε, το λάθος ανήκει σε εσάς και στην αντιμετώπιση απέναντι στο σύντροφο, που δεν ευχαριστιέται την ερωτική πράξη και δεν συγκεντρώνεται σε αυτή στην προσπάθειά του να ικανοποιήσει την σύντροφο και εν τέλει σπανίως τα καταφέρνει. Είναι εξίσου σημαντικό να το ευχαριστηθούν και να ικανοποιηθούν και οι 2!!!Όποια αντιμετωπίζει τέτοιο πρόβλημα ας δοκιμάσει μια τακτική του τύπου ''άντε μωρό μου τελείωσε μου'' ή κάτι παρόμοιο, να φύγει από το μυαλό του άντρα-συντρόφου της ότι ''θα τελειώσω γρήγορα πάλι και θα την ξενερώσω'' ώστε να συγκεντρωθεί στην πράξη να αφεθεί σε εσάς και να έχει κατά νου ότι δεν σας νοιάζει είτε είναι γρήγορος είτε αργός!!

  12. #27
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2014
    Posts
    253
    Quote Originally Posted by maria... View Post
    ο αδερφος του προιν αντρα μου ειχε τετιο προβλημα και εβαζε καποια αληφη γιαυτο.μην παει το μιαλο σας στο πονηρο απλα το ειχα ακουσει απο τον π αντρα μου αυτο/
    εβαζε αλοιφη ξυλοκαινης για να καθυστερησει κατα πολυ τον ερεθισμο των νευρων της βαλανου..
    Last edited by giannis1990; 23-06-2014 at 17:48.

  13. #28
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2011
    Location
    In this old house where every door is open
    Posts
    2,572
    μακαρι να υπηρχε και τετοια "παθηση" για τις γυναικες :p σε δυο λεπτα αεροπλανο, και μετα παλι και παλι και παλι! χαχαχαχα!! σορρυ γκαις για το ασχετο! οπως ειδαμε στο θεμα αυτο δε θελουν ολες οι γυναικες εραστη μαραθωνοδρομο. Μια ξαδερφη μου ελεγε κιολας τι μιση ωρα σεξ? βαριεμαι! μια αλλη φιλη μου που ειναι χρονια σε σχεση το θεωρει αγκαρεια. Αν δεν τους νοιαζει και ειναι οκ με αυτο where's the problem?

  14. #29
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2014
    Posts
    209
    Γιατι οταν νοιωθεις ότι πας να τελειώσεις δεν σταματας για λιγο ? Επιβραδυνε για μερικα λεπτα μεχρι να εισαι ετοιμος να ξεκινήσεις και παλι.

  15. #30
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2014
    Posts
    182
    αν πριν βρεθεις με την κοπελα σου βαρεσεις μια μαλακια δεν βοηθαει?

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •