ΠΡΟΩΡΗ ΕΚΣΠΕΡΜΑΤΙΣΗ
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 34
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    3

    ΠΡΟΩΡΗ ΕΚΣΠΕΡΜΑΤΙΣΗ

    Γειά σας,

    θα ήθελα να μοιραστώ μαζί σας το πρόβλημα της πρόωρης εκσπερματισης που αντιμετωπίζω. Τις περισσότερες φορές που θα βρεθώ με την κοπέλα μου θα τελειώσω στα 2 λεπτά. Απο οτι έμαθα απο ειδικούς αυτό μου συμβαίνει γιατί έμαθα στον εαυτό μου , με τον γρήγορο τρόπο που αυνανιζόμουν όλα αυτά τα χρόνια, να τελειώνει γρήγορα.

    Υπάρχει κάποιος που να αντιμετωπίζει το ίδιο πρόβλημα?
    Υπάρχει κάποιος που να το έχει αντιμετωπίσει? Ποιός είναι ο τρόπος?

    Ευχαριστώ πολύ, ανυπομονώ για κάποια απάντησή..

    Troubled

  2. #2
    Member
    Join Date
    Jun 2008
    Posts
    76
    εγω αντιμετωπιζω ακριβως το αντιθετο παντως

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    277
    μηπως να πας σε εναν εξειδικευμενο γιατρο για το προβλημα σου???θα σου δωσει σιγουρα καλυτερες συμβουλες γιατι αυτο οντως ειναι πολυ καταπιεστικο...

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
    Posts
    426
    Πως να ξεπεράσετε την πρόωρη εκσπερμάτιση
    Ένα σουπερ απλό και σουπερ καλό βιβλίο

    Πως να ξεπεράσετε την πρόωρη εκσπερμάτιση
    Ψυχολογία

    Πριν την εμφάνιση της σύγχρονης θεραπείας του σεξ στο προσκήνιο, οι περισσότεροι απ\' τους άντρες που υπέφεραν από πρόωρη εκσπερμάτιση (ΠΕ) ήταν υποχρεωμένοι να φέρουν το πρόβλημά τους σε όλη τους τη ζωή. Ευτυχώς όμως, η ιατρική του σεξ έκανε μεγάλη πρόοδο τα τελευταία χρόνια. Το βιβλίο
    αυτό εξηγεί τη φύση της πρόωρης εκσπερμάτισης και τις αιτίες της και περιγράφει τις αποτελεσματικές νέες θεραπευτικές μεθόδους. Οι πρακτικές και εύκολες στην εφαρμογή οδηγίες της δρ. Κάπλαν βελτιώνουν σημαντικά τη σεξουαλική ζωή των αντρών που αντιμετωπίζουν αυτό το πρόβλημα, με αποτέλεσμα σήμερα παραπάνω απο το 90% των περιπτώσεων να μπορούν να θεραπευτούν μέσα σε -κατά μέσο όρο- δεκατέσσερις εβδομάδες.
    ΠΑΤΑΚΗΣ
    Σίγκερ-Κάπλαν, Έλεν
    Σελ. 107
    Τιμή :€ 9,90
    Λοιπών και 2-3 στοιχεία για να ξέρετε που βαδίζετε . Από έρευνες βρέθηκε ότι ο βέλτιστος χρόνος μιας ερωτικής πράξεις διακυμαίνεται από 3 έως 12 ( ώρες χαχαχα) λεπτουδάκια αγαπητοί μου συναθλητές , όποτε αντί να χρονομετράμε τις χρονικές επιδώσεις σας, ας επιδοθούμε ελεύθερα και χωρίς ταμπού σε αυτό το υπέροχο τελετούργησα , και εάν θέλετε διάρκεια τότε επιμηκύνεται τα προκαταρτικά και τα τρυφερά χαδάκια και λόγια μετά .
    Άντε καλό βολή

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    194
    **** αν η ερώτηση μου θεωρείται off topic αν κάποιος θέλει να απαντήσει ας στείλει u2u****

    Να ρωτήσω κάτι αν ένα αγόρι στην πρώτη του επάφή είχε αυτό το πρόβλημα και τον ανησύχησε υπερβολικά και μίλησε στη σύντροφό του, η σύντροφος τι θα έπρεπε να πράξει για να μην δημιουργήσει όμως και φοβία στο αγόρι αλλά ταυτόχρονα να τον ενημερώσει ότι αυτή τη συμπεριφορά ίσως να την έχει μάθει γτ στον αυνανισμό κύριος σκοπός δεν είναι η απόλαυση του ταξιδιού αλλά ο προορισμός, και επίσης ότι δεν είναι κάτι που ακριβώς δεν ελέγχει εφόσον λιγο πριν μπει στη διαδικασία που θα τον φέρει στη κορύφωση επιλέγει μάλλον ασυναίσθητα ο ρυθμός του να είναι πιο γρήγορος και πιο έντονος απλά ο ίδιος δεν το αντιλαμβάνεται, έιναι στη φάση όπως στον αυνανισμό θέλεις να έρθει η κορύφωση και δράς αυτόματα προς αυτό το δρόμο. Δεν ξέρω κίολας αν είναι ακριβώς αυτό ή κάτι διαφορετικό αν κάποιος γνωρίζει..
    Αν μπορείς και εσύ troubled να μου πείς αντίστοιχα η δική σου σύντροφος πως θα ήθελες να σε προσεγγίσει αν της μιλούσες για τις ανησυχίες σου σε αυτό το θέμα θα το εκτιμούσα ιδιαίτερα.

    Ο λόγος που ρωτάω είναι γτ μου είχε συμβεί στο παρελθόν και δεν ήξερα πως να προσεγγίσω την κατάσταση. Είχα πολύ δυνατά συναισθήματα για αυτό το άτομο αλλά η σχέση πολύ γρήγορα έφτασε σε τέλος γτ ήταν και αυτός πολύ κλειστός χαρακτήρας, ήμουν και εγώ το ίδιο δεν μπορούσαμε να επικοινωνήσουμε μόνο με νευματα μιλάγαμε λολ.
    Πάντως να πώ κάτι που μου είχε κάνει πολύ μεγάλη εντύπωση και δεν κατάλαβα ποτέ όταν είχα μιλήσει με το ψυχ. γτ είχα στεναχώρηθεί για μια σχέση που απέτυχε (*την συγκεκριμένη) γτ μου άρεσε πάρα πολύ το συγκεκριμένο άτομο (εμφανισιακά τουλάχιστον) αλλά υπήρχαν 2 ΄θέματα ότι ήταν πολύ ντροπαλός και ότι είχε αγχος για τη πρόωρη εκσπερμάτιση χωρίς να πω οτιδήποτε άλλο γυρναει απότομα το κεφάλι και με ένα σχεδον αυστηρό υφος μου λέει :\" Καλά και εσύ τι τον θές αυτόν? \" Δεν ξανασυζητησα το συγκεκριμένο θέμα ούτε απάντησα γτ αισθάνθηκα λες και μου έκανε επίπληξη αλλα τι εννούσε ότι αν κάποιος έχει ένα πρόβλημα πρέπει εξαρχής να τον αποκλείουμε χωρίς να τον γνωρίζουμε περισσότερο ή απλά εγώ το παρερμήνευσα?

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2008
    Posts
    1,522
    ο αδερφος του προιν αντρα μου ειχε τετιο προβλημα και εβαζε καποια αληφη γιαυτο.μην παει το μιαλο σας στο πονηρο απλα το ειχα ακουσει απο τον π αντρα μου αυτο/

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,014
    εγω αντιμετωπιζω ακριβως το αντιθετο παντως
    Οταν συμβαινει το αντιθετο...φταιει το αγχος ή μηπως μπορει να φταινε και τα ψυχοφαρμακα ή μηπως η ηλικια?

    Ναι ισως να φαινεται καλο σε συγκριση με την προωρη εκσπερματωση αλλα οποιος το εχει ζησει ξερει οτι δεν ειναι.

    Συγγνωμη που δεν κανω καινουργιο ποστ απλως νομιζω ειναι της θεματολογιας.

    Πιστευω οτι με την ηλικια γινεσαι πιο αργος,το αγχος σιγουρα παιζει το ρολο του και τα ψυχοφαρμακα αργγγκκκ η κυρια αιτια για οσους παιρνουν.
    [COLOR=#0000cd][SIGPIC][/SIGPIC]Εκφραζω προσωπικες αποψεις χωρις να ειμαι ειδικος.[/COLOR]

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2008
    Posts
    1,522
    και ι γυναικες εξαλου τελειωνουμε πιο αργα οσο γερναμε το εχω παρατηρισει σε με

  9. #9
    Junior Member
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    3
    Ευχαριστώ πολύ σε όσους ανταποκρίθηκαν στο θέμα μου!

    Thessalo σε ευχαριστώ για το βιβλίο, θα το ψάξω...

    Όμως ακόμα επιθυμώ το σχόλιο κάποιου που να έχει ή να είχε το ίδιο πρόβλημα με εμένα για να μοιραστούμε τους προβληματισμούς μας....

    Ελπίζω στο καλύτερο πάντα,

    Troubled

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
    Posts
    426
    Όλοι οι άντρες κατά καιρούς έχουν περάσει από κει, το ζήτημα είναι να κατανοήσεις το όλο μηχανισμό , και να αρχίσεις να κοντρολάρεις τις ταχύτητες ανεβάζεις σιγά σιγά ρυθμό, γκάζι φρένο γκάζι φρένο. Μην αγχώνεσαι , πάρε την κοπέλα σου και κάνε τις ασκήσεις θα είναι μια εμπειρία και θα σας φέρει ποιο κοντά ο ένας στον άλλον. ;)

  11. #11
    Junior Member
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    25
    apo oso gnwrizw .. simandiko einai na vreis mia sudrofo me upomoni kai pou de 8a se ferei se streswgono fasi
    enas apo tous logous tis prowris ekspermatwsis lene mporei na nai to stress
    apo oss mou einai gnwsto ean dokimaseis aplws gia merikes fores oso eisai stin \'\'praksi\'\' kai niw8eis oti einai \'\'h wra\'\' stamatiseis na kaneis oti kaneis ..megalwnei o xronos diarkeias... fora me tin fora
    ligo prin ksereis

    kalo einai na se kanei i kopela na niw8eis kala kai me esena kai me ekeinh to vasiko!

  12. #12
    Member
    Join Date
    Jun 2008
    Posts
    32
    Μπορώ να σου πω μια αντίθετη αποψη:
    Εμένα, προσωπικά, ως γυναίκα, με εκνευρίζει ο άλλος να κουνιέται συνέχεια και να μην λέει να τελειώσει.
    Ο άντρας μου τελειώνει γρήγορα και το χαίρομαι και το ζητάω.
    Μου αρέσει να κάνουμε στην αρχή αγκαλίτσες και φιλακια, μετά να με φτιάχνει και στη συνέχεια όσο το δυνατόν πιο γρήγορα να τελειώνει!!
    Μη νομίζεις, λοιπόν, ότι είσαι κατατρεγμένος. Σε κάποια κοπέλα θα αρέσει πολύ αυτό...

  13. #13
    Member
    Join Date
    Oct 2006
    Location
    Αθήνα
    Posts
    69
    Originally posted by Marnek
    Μπορώ να σου πω μια αντίθετη αποψη:
    Εμένα, προσωπικά, ως γυναίκα, με εκνευρίζει ο άλλος να κουνιέται συνέχεια και να μην λέει να τελειώσει.
    Ο άντρας μου τελειώνει γρήγορα και το χαίρομαι και το ζητάω.
    Μου αρέσει να κάνουμε στην αρχή αγκαλίτσες και φιλακια, μετά να με φτιάχνει και στη συνέχεια όσο το δυνατόν πιο γρήγορα να τελειώνει!!
    Μη νομίζεις, λοιπόν, ότι είσαι κατατρεγμένος. Σε κάποια κοπέλα θα αρέσει πολύ αυτό...

    Αχ , τι ωραίο Post ! :)

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,602
    Originally posted by Marnek
    Μπορώ να σου πω μια αντίθετη αποψη:
    Εμένα, προσωπικά, ως γυναίκα, με εκνευρίζει ο άλλος να κουνιέται συνέχεια και να μην λέει να τελειώσει.
    Ο άντρας μου τελειώνει γρήγορα και το χαίρομαι και το ζητάω.
    Μου αρέσει να κάνουμε στην αρχή αγκαλίτσες και φιλακια, μετά να με φτιάχνει και στη συνέχεια όσο το δυνατόν πιο γρήγορα να τελειώνει!!
    Μη νομίζεις, λοιπόν, ότι είσαι κατατρεγμένος. Σε κάποια κοπέλα θα αρέσει πολύ αυτό...
    τελειωνεις κι εσυ, μεσα σε αυτο το \"οσο το δυνατον πιο γρηγορα\", η ειναι κατι που δεν σε ενδιαφερει?

  15. #15
    Originally posted by Remedy
    Originally posted by Marnek
    Μπορώ να σου πω μια αντίθετη αποψη:
    Εμένα, προσωπικά, ως γυναίκα, με εκνευρίζει ο άλλος να κουνιέται συνέχεια και να μην λέει να τελειώσει.
    Ο άντρας μου τελειώνει γρήγορα και το χαίρομαι και το ζητάω.
    Μου αρέσει να κάνουμε στην αρχή αγκαλίτσες και φιλακια, μετά να με φτιάχνει και στη συνέχεια όσο το δυνατόν πιο γρήγορα να τελειώνει!!
    Μη νομίζεις, λοιπόν, ότι είσαι κατατρεγμένος. Σε κάποια κοπέλα θα αρέσει πολύ αυτό...
    τελειωνεις κι εσυ, μεσα σε αυτο το \"οσο το δυνατον πιο γρηγορα\", η ειναι κατι που δεν σε ενδιαφερει?
    Χα, χα!! Είναι μια ερώτηση και αυτή....
    Η γνώμη μου ειναι πως όταν μια γυναίκα θέλει ο φίλος της να τελειώσει γρήγορα το κάνει μόνο και μόνο για....αυτόν.
    Περιμένει δηλαδή να τελειώσει η διαδικασία και να ασχοληθεί με αυτά που πραγματικά την ενδιαφέρουν.
    Εκτός φυσικά και αν μιλάμε για μια γυναίκα που τελειώνει απίστευτα γρήγορα, αλλά και πάλι δεν καταλαβαίνω γιατί να θες να μη το απολαύσεις.
    Είναι σα να πας να φας μια αστακομακαρονάδα και να ζητήσεις να σου φέρουν μόνο το κρέας του αστακού, έτοιμο στο πιάτο, να το καταπιείς και να φύγεις.
    Λίγο οξύμωρο δεν είναι όταν μιλάμε για απόλαυση?

Page 1 of 3 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •