μεθοδος αλλαγης ζωης, διαθεσης, κιλων.
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 42
  1. #1

    μεθοδος αλλαγης ζωης, διαθεσης, κιλων.

    Yπαρχει μια καινουρια μεθοδος (στο τελος του μηνυματος θα βρειτε το link που μπορειτε να ενημερωθειτε)που ακολουθειται, οπως λενε πολλες μαρτυριες..αλλαζει τη ζωη των ανθρωπων που συμμετειχαν στο προγραμμα.
    Οποιος θελει ας κανει τον κοπο να ριξει μια ματια.Εμενα μου ανοιξε τα στραβα μου ο πατερας μου, ο οποιος ειναι χοντρουλης και μια ζωη ψαχνεται πως να χασει βαρος για λογους υγειας.
    Τη μεθοδο λοιπον αυτη, την ψαχουλευει εδω και ενα χρονο.
    Και αποφασισε οτι ειναι οντως οπως τα λενε.Να σημειωσω εδω οτι ο πατερας μου ειναι ανθρωπος που ψαχνεται και ψαχουλευει πολυ, δεν πειθεται ευκολα και το 95 % (οσο και αν δε με βολευει αυτο που λεω) απο οσα κανει και λεει ειναι σωστο αντικειμενικα!
    Λιγα λογια για τη μεθοδο...
    ουσιαστικα αυτο που καταλαβα εγω ειναι οτι σε βαζουν να κανεις εξετασεις αιματολογικες...σε ξεσκονιζουν στις εξετασεις.κανουν βιοχημικο ελεγχο, ορμονικο ελεγχο, γενικη αιματος.
    Αρχικα να πω οτι το κεντρο βρισκεται στην Αθηνα. Και οσοι δεν ειναι εκει κοντα, γινεται τηλεφωνικα η δουλεια.
    ξερω ξερω...την ιδια απορια ειχα κι εγω...
    ΤΗΛΕΦΩΝΙΚΑ?
    ναι παιδια...τηλεφωνικα!
    Ακουστε λοιπον...
    κανεις ολες τις εξετασεις που σου ζητανε και τους τις στελνεις.
    (η αν εισαι Αθηνα, τις πηγαινεις εκει αυτοπροσωπως)
    Αυτοι ελεγχουν μεσα απο τις εξετασεις τι σου λειπει και δεν κινειται σωστα ο μεταβολισμος και οι ορμονες σου..και μεσα απο διατροφη (ΟΧΙ ΔΙΑΙΤΑ) που σου προτεινουν καταφερνουν να αλλαξει ο τροπος διατροφης σου και με βαση τις συμβουλες τους αλλαζει ο μεταβολισμος και αποκαθισταται οποιοδηποτε ορμονικο θεματακι (για το οποιο ενδεχομενως δε γνωριζες καν οτι εχεις)
    και χωρις διαιτα καν, κανουν το σωμα να μην αποζητα τις περιττες τροφες..και να μην εχει το αισθημα πεινας επειδη φροντιζουν με βαση τις εξετασεις σου (που τις μελετησαν) να δωσουν στον οργανισμο σου ολα αυτα που χρειαζεται για να μην π.χ αποζηταει υδατανθρακες ή ζαχαρη ή μειωση αγχους, λαμπερο δερμα και οτι αλλο προβλημα εχει ο καθενας (πονους στους μυες, στις αρθρωσεις, σωματικη ευεξια κλπ.Το προγραμμα ειναι τριμηνο...αρχικα.
    Συνηθως οι περισσοτεροι οσοι εχουν πιο μικρα προβληματα τα λυνουν πιο νωρις απο 3 μηνες ακολουθοντας το προγραμμα το οποιο δεν ειναι κατι εξοπραγματικο.
    Το συνθημα ας πουμε ειναι οτι οταν ξεκινας να κανεις διαιτες... παντα θα κανεις διαιτες!
    Γιαυτο πρεπει να αλλαξεις συνηθειες.και αυτο το κανουν με τροπο που δεν ειναι τρομακτικο για το μυαλο σου, το στομαχι σου, την επιθυμια σου για φαγητο.
    Η θεια μου που κι αυτη το εκανε, καταφερε να χασει 23 κιλα στους 3 μηνες και καταφερε να σταματησουν οι αυπνιες της και το δερμα της εγινε πολυ διαφορετικο.Αυτοι ηταν οι στοχοι και τα καταφερε.και δεν ειναι και εφηβη.
    ειναι 48 χρονων.
    Εγω θα ξεκινησω επισης.
    Μπητε στη σελιδα και διαβαστε...μετα παρτε ενα τηλεφωνο στους ανθρωπους πειτε ποιο ειναι το προβλημα, αφου ενημερωθειτε απο τη σελιδα πρωτα για να μπορειτε να κανετε ερωτησεις για κατι που γνωριζετε.
    Καντε ενα κοπο..και οταν μπειτε στη σελιδα, διαβαστε τα σχολια των ανθρωπων που εχουν τελειωσει με το προγραμμα.Αληθινες μαρτυριες!
    ΜαΚΑρι να σας βοηθησα!
    www.detox.com.gr

  2. #2
    εννοειται οτι εχει την τιμη του το ολο θεμα...δεν ειναι ιεραποστολοι ιατροι που σε στρωνουν... αφιλοκερδως!

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2009
    Posts
    173
    ΑΗΔΙΕΣ.-

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2010
    Posts
    2,196
    δλδ τι τιμές ας πούμε?

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2009
    Posts
    173
    Originally posted by semie
    δλδ τι τιμές ας πούμε?
    na ta psarakia.tsimphsan....
    pote tha valete myalo re koritsia?
    eleos!

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2010
    Posts
    2,196
    καταρχάς δεν υπάρχει περίπτωση να πληρώσω κανέναν για κάτι τέτοιο αλλά είναι κακο να μάθω πόσο κάνει?μου φαίνεται κάτι που δεν το χω ξανακούσει κ είμαι περίεργη.

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    974
    Δε χρειάζεται καν να ψάξεις, ούτε και να είσαι πολύ ξύπνιος για να τους ανακαλύψεις.... οι κύριοι αυτοί διαφημιζονται παντού και υπόσχονται τον ουρανό με τ'αστρα μαζί.!

    Μα και η θεία σου να χάσει ολόκληρα 23 κιλά σε τρείς μονο μήνες! Τι να πει κανείς τώρα?
    Αληθινές μαρτυρίες! :P

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2010
    Posts
    3,771
    Νομιζω καλο θαταν να βγαλεις την ιστοσελιδα γιατι φαινεται σα διαφημιση...
    Ισως απαγορευεται κ απο τους κανονες? αν ξερει καποιος ας πει. Παντως δεν ακουγεται σωστο.
    Μπορει να εχεις οντως καλες προθεσεις με το μηνυμα σου κ να ειναι αληθινο αλλα βλεπεις οτι ηδη παρεξηγηθηκε...

  9. #9
    Καλο θα ηταν να μην κατακρινετε κατι πριν το δειτε.Δεν μου ανηκει η επιχειρηση για να με νοιαζει να τη διαφημίσω.τη σελιδα την εβαλα για να αποδειξω αυτο που πιστευω.Οποιος δε θελει ας μην κανει τον κοπο.Δεν πουλαω ουτε διαφημιζω κατι.τη γνωμη μου λεω.
    Κι εγω εχω παρεξηγησει αλλα που βλεπω, αλλα δε μιλαω ετσι.ουτε κρινω κανεναν.ειπα οσα πιστευω τα οποια ειδα με τα ματια μου, και σκεφτηκα οτι ισως καποιος βοηθηθει, οπως ελπιζω κι εγω να βοηθηθω.
    μαθαμε ολοι τωρα οτι ακουμε να το βγαζουμε ακυρο...χωρις καν να ξερουμε περι τινος προκειται!
    πλακα κανετε?
    οσο για τα χρηματα, ο καθενας πληρωνει οτι ειναι αντιστοιχο στην περιπτωση του.
    δηλαδη οταν καποιος αναφερει κατι για μια καινουρια διαιτα γιατι οι περισσοτεροι ρωτανε τα παντα για τη διαιτα και σπευδουν να τη δοκιμασουν?
    ετσι προτεινα κι εγω κατι που γνωριζω.
    ισως το οτι δεν ειναι τζαμπανταν ενοχλησε καποιους.
    μιλαμε για ιατρους και οχι για διατροφολογους.κανεις επισκεψεις κανονικα(αν ζεις στην Αθηνα) και η τιμη ειναι αναλογη του προβληματος του καθενος.
    Γιατι σας εκανε εντυπωση που ενημερωσα οτι υπαρχει κοστος..δεν ειναι λογικο?οταν πας στο διατροφολογο σου δεν πληρωνεις?τζαπα σε δεχεται?ιεραποστολος ειναι?ατο εννοουσα και μονο...!Αλλα Ελληναρες δεν ειμαστε?
    Ετσι ειναι!!!

  10. #10
    ΒettyG... ποιοι ειναι αυτοι οι κυριοι οι οποιοι υποσχονται τον ουρανο με τα αστρα τελικα?Εσυ τι ξερεις για αυτους?
    Για γιατρους μιλαμε...οχι για πωλητες ροφηματων και υποσχεσεων.
    Εννοειται οτι θελει ορεξη και θεληση για να πετυχεις κατι.κανεις δεν κανει μαγικα...
    Οτι καινουριο υπαρχει πρωτα το κατακρινουμε και μετα το ακολουθουμε...εγω αυτο ξερω να πω.
    Εγω εκανα 2 φορες στη ζωη μου τη διαιτα Ατκινς...ειδα αποτελεσματα και το εψαξα πολυ, αγορασα το βιβλιο του Ατκινς, εκανα προσπαθεια...και εχασα κιλα.Αλλα καποια στιγμη τα ξαναπηρα.Δε φταιει ο Ατκινς.Ολοι κανουμε διαιτες η ακομα και διατροφες απο διατροφολογους, και καποια στιγμη τα ξαναπερνουμε...ολα τα κιλα.
    Αυτο δε σημαινει οτι ΟΛΟΙ οσοι εχουν κανει Ατκινς τα ξαναπηραν.Αλλοι καταφεραν να τα διατηρησουν.
    Ετσι ειναι με ολες τις διαιτες και διατροφες.Αν εσυ εχεις τα κοτσια και την υπομονη πετυχαινεις.Εγω δεν ειμαι ετσι ομως και γιαυτο ψαχτηκα!
    Βρηκα κατι και ειπα να το παραθεσω...!σκοτωστε με!!

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2009
    Posts
    369
    Καλημερα...καλα εκανες κ το παραθεσες αλλωστε υπαρχουν απειρες παραπομπες απ τους περισσοτερους εδω μεσα σε διαιτες προιοντα κ γενικα της παναγιάς τα ματια....το να ενημερωνεσε δεν ειναι κακο...κ εσυ ακουσες κατι κ ειπες να το δωσεις εδω για να βοηθησεις ...απο κει κ περα εχεις να κανεις με ενηλικες οποιος θελει να τσιμπησει τσιμπαει οπως αναφερθηκε κ πιο πανω ...κ οποιος δεν θελει απλα το παραβλεπει...Κ στην τελικη ο καθενας εδω μεσα λεει τα δικα του δεν βρισκω το λογο της επιθεσης...πρωτα βλεπουμε κ μετα αποριπτουμε ή εγκρινουμε....δεν υπαρχει λογος να κραζουμε ολο τον κοσμο....Τελοσπαντων κ για να μην επεκταθω αλλο γιατι δεν μ αρεσουν καθολου οι αντιπαραθεσεις...καλα εκανες ζωη μου...κ επειδη εχουμε ελευθερια λογου ειναι δικαιωμα του καθενος να λεει τη γνωμη του εστω κ αν αυτη ειναι λαθος.....

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2009
    Posts
    752
    Το επισκέφθηκε μια φίλη μου το συγκεκριμένο κέντρο. Το αποτέλεσμα ήταν θεαματικό, κυρίως στην ενέργεια και το δέρμα της κοπέλας, γιατί από κιλά ήταν κανονική. Επειδή είδα λεπτομέρειες του τι της συστήσανε, μου άρεσε που βλέπει από μια συνολική σκοπιά το θέμα διατροφή.

    Ότι η υγεία και η διατροφή είναι εξαιρετικά πολύπλοκα θέματα και είναι κρίμα το ότι οι περισσότεροι άνθρωποι κολλάνε απλά στο τι δειχνει η ζυγαριά.

    Πιστεύω ότι αυτό είναι και το λάθος των περισσότερων διαιτολόγων. Για να μη χάσουν πελάτες προσαρμόζουν μια υποθερμιδική δίαιτα στις παράλογες συχνά, απαιτήσεις του πελάτη. Έχω δει δίαιτα με μερέντα, με πίτσα και κυρίως κανείς δεν αναφέρει την άσκηση. Όχι δεν κάνει να τρώμε ζάχαρη, όχι γιατί παχαίνει, αλλά γιατί κάνει κακό στην υγεία μας. Το ίδιο και τα απαράδεκτα φαγητά των ντελίβερι. Απλά δεν πρέπει να καταναλώνονται, είναι ανθυγιεινά και επιζήμια για την υγεία.

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2009
    Posts
    752
    zoinama

    μήπως μπορείς να μας πεις τι περίπου έκανε η θεία σου; Και θα προσπαθήσω να βρω και εγώ τη φίλη μου να τη ρωτήσω, γιατί δεν θυμάμαι λεπτομέρειες.

  14. #14
    Ευχαριστω Danai και Alexandra79.
    Εχετε δικιο...στην τελικη οποιος δεν ενδιαφερεται να ενημερωθει και κατι το θεωρει αηδια η σκουπιδι...καλο ειναι να πει τη γνωμη του αλλα πιο κομψα.τιποτα αλλο δε ζητησα!
    Καλα εκανε οποιος διαφωνησε...αλοιμονο!Αλλα οχι επιθετικα!

    Εχεις τοσο δικιο που λες οτι οι περισσοτεροι κολλανε στη ζυγαρια...Εγω πλεον δε θελω να ανεβαινω στη ζυγαρια...γιατι 15 κιλα παραπανω εχω και νιωθω χαλια να μου το υπενθυμιζει η ζυγαρια...

    Τελοσπαντων ξεκινησε ο πατερας μου το προγραμμα σημερα, αφου εστειλε ολες τις εξετασεις του..
    θα δω λιγο την εξελιξη και θα ξεκινησω μαλλον κι εγω..
    ελπιζω ολα να πανε καλα...και θα σας ενημερωσω για την προοδο (αν υπαρξει)...για οσους μπορει να ενδιαφερονται!...

    Υ.Γ.
    Η θεια μου, εχασε 23 κιλα ακριβως γιατι...ηταν γλυκατζου και μεσα απο τις εξετασεις της διαπιστωθηκε οτι της ελειπε εκεινο το συστατικο απο τον οργανισμο της που την κανει να αποζητα τη ζαχαρη (ενω δεν ασθενει απο ζαχαρο).
    Τωρα δε μπορω να σας τα πω επιστημονικα γιατι δεν ειμαι και γιατρος αλλα γενικα μετα απο συνεντευξη και τη μελετη των εξετασεων της, ειδαν ποια στοιχεια και συστατικα της λειπουν και της τα αναπληρωσαν με βιταμινες κλπ (οχι με χημικο τροπο), της ειπαν ποιες τροφες της προκαλουν φουσκωματα, ποια συστατικα τροφων την παχαινουν, τι να αποφευγει να τρωει...κλπ.
    Με βαση αυτα 3 μηνες εκανε μια προσπαθεια και ο μεταβολισμος της λειτουργησε φισιολογικα μετα απο χρονια που εκανε τη μια διαιτα μετα την αλλη (οπως εγω) και χαλουσε το μεταβολισμο της. (η αποκατασταση του μεταβολισμου και η σωστη λειτουργια των ορμονων ειναι το βασικοτερο πραγμα που αλλαζει επανω μας αυτο το προγραμμα).
    Εν τω μεταξυ η δουλεια της θειας δεν ειναι καθηστικη, οποτε οσο να ναι κινουνταν και αυτο λειτουργησε υπερ.Δε γυμναστηκε..με την ευρεια εννοια!
    Αλλα δεν ετρωγε γλυκα, εκοψε και τις τροφες που δεν επρεπε να τρωει λη τις περιορισε απλα...και σε 3 μηνες περιπου εχασε τα κιλα της.Την βοηθουσαν και ψυχολογικα οποτε χρειαζοταν.
    και ως γνωστον εφοσον αποτοξινωθηκε ο οργανισμος της το δερμα της εγινε πολυ καλυτερο, με λιγοτερο βαρος δεν πονουσε η μεση και τα κοκαλα και ενιωθε ευεξια.κοιμοταν καλυτερα..
    ολα αυτα συνεβησαν..
    και γνωρισε κι αλλους ανθρωπους που εκαναν αυτο.. οι οποιοι ειχαν τα δικα τους αποτελεσματα..
    το 3μηνο ειναι το ελαχιστο χρονικο διαστημα σου λεει..αλλοι χρειαζονται πιο πολυ..ωστε ο οργανισμος τους να καταλαβει αυτες τις αλλαγες και να προσαρμοστει.οι περισσοτεροι ομως χρειαζονται λιγοτερο.και φτανουν στο 80 % του στοχου οι περισσοτεροι.
    σορρυ αν σας κουρασα!

  15. #15
    να συμπληρωσω μονο οτι δεν αισθανεσαι αυτη την βαναυση πεινα(οπως οταν κανεις μια διαιτα εξπρες) και δεν μπαινεις στο τριπακι του να σκεφτεσαι οτι κανεις διαιτα και να κοψω αυτο και εκεινο...και να φαω τοσα γραμμαρια και να πιω τοσο κρασι.
    σε περιοριζει -λεει- με τροπο που δεν σε χαλαει και δε σε κανει να ζεις με τη διαιτα στο μυαλο.
    Σου αλλαζει τον τροπο που τρεφεσαι χωρις να στερησαι κανοντας υπερβολες...¨
    Σε βαζει σε προγραμμα..βασει των δυναμεων σου...τωρα αν εισαι ανθρωπος που κανει αγγαρεια...ε τοτε κατσε σπιτι σου και μην ξεκινας τιποτα...χρειαζεται και λιγη θεληση!

Page 1 of 3 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •