Το μυστικό της δίαιτάς μου....
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 5 of 5
  1. #1
    Member
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    Athens
    Posts
    59

    Το μυστικό της δίαιτάς μου....

    Ξημερώματα μιας θερινής νύχτας του 2009....
    H γιορτή έχει τελειώσει και το αλκοόλ ρέει άφθονο στο κουρασμένο μου κορμί.Ωραίο σπίτι...Που βρίσκομαι;Και αυτό το γυάλινο σκαλοπατάκι στο μπάνιο;...
    Οοοps!112,5 κιλά...ύψος κοντά 1,90=body mass index 32,03....δηλαδή 112,5-81=31,5 κιλά σε 19 μήνες....Μα πως;Η σοκολάτα δεν ήταν ποτέ καλή μου φίλη και το φαγητό με ρέγουλα.

    Και ύστερα ήρθαν οι θύμισες...
    Η νύχτα με αγάπησε και με έκανε παιδί της...Μέτρησα το αλκοόλ σε μπουκάλια,το μέτρησα σε λίτρα,το μέτρησα σε θάλασσες,μα καμιά τόσο βαθιά για να πνίξω τον πόνο.Τα παραθυρόφυλλα έκλεισαν,οι κερκόπορτες χτίστηκαν και υψώθηκαν παντού πολεμίστρες.Και η σάρκα έχασε της λάμψη της και η ψυχή μαύρα φόρεσε στην γιορτή μιας αιώνιας θλίψης.Και η μουσική τότε σίγησε και απόμεινα να κοιτώ μέσα απ'το άδειο πηγάδι...


    Μα.......
    Το αγιόκλημα μύρισε και ένα αηδόνι κελάηδησε πως:"...υπόσχεση έχει δωθεί...".Η καρδιά τότε πρόσταξε και το σύνθημα δώθηκε,παραμέρισε τη λογική.Τότε η μάχη ξεκίνησε και η καρδιά βροντοφώναξε το παρών της στην πρώτη γραμμή...


    Το πρωί ζυγίστηκα 79,2 κιλά και προσπαθώ εδώ και 2 βδομάδες να βρω ρυθμό και να σταθεροποιηθώ.
    Τους τελευταίους μήνες έβαλα στη ζωή μου ξανά την έντονη άσκηση,μια διατροφή στέρησης και το ως μόνο ρόφημα το πράσινο τσάι και έκοψα το αλκοόλ και τις διατροφικές παρασπονδίες.Δεν έλαβα κανένα άλλο βοήθημα και σε αυτούς τους μήνες ΔΕΝ διέπραξα καμία παρασπονδία.Καμία ημέρα χαριτος,κανένα ποτηράκι χάριτος τίποτα...Συχνά ένιωθα ζαλάδες αλλά επέμεινα στο στόχο και αν μακροπρόθεσμα πληρώσω αυτήν την απότομη απώλεια βάρους είμαι έτοιμος για αυτό και δε συνιστώ σε κανέναν να κάνει καφρίλες...Για παράδειγμα είχα υποσχεθεί ότι θα ασκούμε 6 από τις 7 ημέρες,πάση θυσία, και το αποτέλεσμα ήταν το Δεκέμβρη ενώ έτρεχα να λιποθυμήσω μέσα στο χιόνι και να με βρει περιπατητής που έβγαζε το σκύλο του βόλτα και να περάσω 2 μέρες στο νοσοκομείο...
    Η ανταμοιβή τελικά δεν είναι ο καθρέφτης,ούτε το παντελόνι που μου χωράει ξανά...
    Το σώμα μου με ακούει ξανά,νιώθω υγιής,δε με πονάνε καθόλου οι αρθρώσεις και
    " ...είναι η αγάπη ένα ταξίδι από γιορτή σε γιορτή..."
    Σήμερα λοιπόν έχω από το πρωί αυτό το ανεξήγητο χαμόγελο στα χείλη και θέλω να μου ευχηθείτε καλή τύχη...Κι αν δε σας γράψω μάλλον δε θα τα έχω καταφέρει,άλλωστε στις ήττες δεν έψαξα ποτέ έναν ώμο να κλάψω,μην ξεχνιόμαστε είμαι και Σκορπιός...απλά θα αργήσω λίγο να σας ξαναγράψω μέχρι να μαζέψω τα κομμάτια μου...
    Αυτό ήταν το δικό μου μυστικό για δίαιτα...Η αγάπη...

    http://www.youtube.com/watch?v=YlBvPmPpCVU

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2010
    Posts
    3,771
    κ που πηγε τωρα η αγαπη? γιατι να μαζεψεις τα κομματια σου?ποια κομματια? δειχνεις ευτυχισμενος?! κ τα κιλα ρυθμισμενα...τι εχασα?

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    Earth
    Posts
    1,082
    Καλέ μου scorpio, πολύ με συγκίνησες με το μηνυματάκι σου, σου εύχομαι ότι καλύτερο καλέ μου.!

    Μα ακόμη κι αν δεν είναι έτσι όπως το θέλεις, η "αγάπη" ήδη σου έχει δώσει πολλά, η αγάπη που
    ουδέποτε εκπίπτει.... και όχι δεν χρειάζεσαι έναν ώμο να κλάψεις, γιατί αξίζει που την ένιωσες....

    Μακάρι να μας έρθεις με τα καλύτερα νέα scorpio !

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    833
    Πάντως ΑΝ έψαχνες για ώμο....(και ΔΕΝ ήμουν παντρεμένη με τον αντρούλη μου??)
    έτσι που τα λες, θα δοκίμαζα να σου δώσω τον δικό μου και ας ήσουν και στα 112.5 κιλά??
    Μπράβο για την προσπάθεια ?.και το αποτέλεσμα αυτής??.

    Α και για να μην ξεχνιόμαστε ΚΑΛΗ ΤΥΧΗ........
    μέσα απ την καρδιά μου.......

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2009
    Posts
    173
    Originally posted by MKEH78
    Πάντως ΑΝ έψαχνες για ώμο....(και ΔΕΝ ήμουν παντρεμένη με τον αντρούλη μου??)
    έτσι που τα λες, θα δοκίμαζα να σου δώσω τον δικό μου και ας ήσουν και στα 112.5 κιλά??
    χαχαχαχα A ρε ΜΚΕΗ εισαι θεα!!!χαχαχαχα
    Εχει δικιο βρε σκορπιε.Ετσι που τα εγραψες ποιητικα και ρομαντικα πανω
    αλλα κι ετσι που τα λες συνηθως,
    τοσο σοβαρα και ομορφα μετρημενα και ομορφα διατυπωμενα και λογικα,μοιαζεις μ ονειρο!!!
    χεχεχε

    Συμπερασμα:Σκορπιε,ακομη κι αν δεν εκατσε η φαση,μην απελπιζεσαι.Με 1.90 yψος και τετοιο λεγειν δε θα πας χαμενος :PPPPPP

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •