καλως σας βρηκα...!
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 7 of 7
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Posts
    6

    καλως σας βρηκα...!

    γεια σας και χαρα σας... το τι περασα μεχρι να κανω register δεν λεγεται, για αυτο συγχωρεστε με, καθως δεν ειμαι και πολυ σχετικη... ενιωσα οτι και εγω πρεπει να εκφρασω το τι νιωθω καπου... και σας ευχαριστω εκ των προτερων για την ευκαιρια που μου δινετε... λοιπον... εχω δεικτη μαζας σωματος γυρω στο 24.5 (φυσιολογικο για γυναικες 23.5 απο οσο ξερω) ... Θα ηθελα να χασω για αρχη 10 κιλα αλλα δυστυχως δεν εχω την πειθαρχια που χρειαζεται ... τον τελευταιο καιρο δεν μου πανε και τοσο καλα τα πραγματα και το εχω ριξει στο φαγητο... τρωω ανεξελεκτα... και πιστευω οτι γραφοντας και εγω στο ημερολογιο καταφερω... συμφωνειτε...;

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2010
    Posts
    2,196
    καλως σε βρήκαμε!!πόσα κιλά είσαι?εχεις βρει τι διαιτα θα ακολουθήσεις??
    ελπίζω να τα καταφέρεις και να πετύχεις τον στοχο σου αργα και σταθερα!

  3. #3
    Junior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Posts
    6
    σε ευχαριστω πολυ...! η αληθεια ειναι οτι δεν ειμαι και το πρωτο μποϊ...! ειμαι περιπου 1.50 και κοντα στα 62 κιλα, με ανοδικες τασεις... εχω δοκιμασει αρκετα πραγματα, εχω διαβασει αρκετα σχετικα βιβλια, εχω ψάξει στο internet... αλλα η δυσκολια ειναι στην εφαρμογη... !

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2010
    Posts
    2,196
    τι εχεις δοκιμάσει δλδ?ενταξει αν προσπαθήσεις σταθερά θα τα χάσεις σωστά και σίγουρα μην ανησυχείς!εχεις καποιον διαιτολογο ή θα κανεις διατροφή μόνη σου?

  5. #5
    Junior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Posts
    6
    ...πριν μερικους μηνες πηγαινα γυμναστηριο... και ειχα συμβουλευτει το διαιτολογο εκει περα... μου ειχε βγαλει καποιο προγραμμα διατροφης, αλλα ομολογω πως δεν το τηρησα πιστα... δεν ανανεωσα και τη συνδρομη μου και λογω του οικονομικου θεματος (κατα βαση) και εξαιτιας του οτι γινονταν ο χαμος τα απογευματα που μπορουσα να πηγαινω εγω (επρεπε να περιμενω 20 λεπτα για να αδειασει διαδρομος μερικες φορες...)... τωρα σκεφτομουν να χρησιμοποιησω και στοιχεια απο το διαιτολογιο αυτο τροποποιωντας τα λιγουλακι... και εχω αρχισει εδω και μια εβδομαδα γυμναστικη σπιτι... βαζω dvd με ασκησεις, κανω λιγα βαρακια... για αρχη καλουτσικα τα παω... αν εξαιρεσεις τις κρισεις που με πιανουν και τρωω ακαταπαυστα οταν δεν βλεπω το δεικτη της ζυγαριας να κατεβαινει... Αλλα τωρα που πηρα μια αποφαση ελπιζω να την κρατησω... και αμα τα εχω και γραπτα ενα παραπανω...

  6. #6
    Junior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Posts
    6
    ... ξεχασα να σου απαντησω στο πρωτο σκελος ... !!! αρχικα δοκιμαζα οτι διαιτα εβρισκα στο διαδικτυο ή σε περιοδικο ... μικρες περιοδους αφαγιας αλλα κατεληγα περισσοτερα κιλα μετα ... μετα απο βιβλια που διαβαζα προσπαθουσα να κανω υγειινη διατροφη ... και τελος το διατολογο που σου ανεφερα... ενα μιση χρονο περιπου ειναι που εχω αρχισει να ανεβαινω περισσοτερο ... και παλαιοτερα ημουνα "μπουμπουτσωτη" (προσφατα το ακουσα και μου αρεσε!) αλλα οχι τοοοσο...

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2010
    Posts
    2,196
    βασικα εγω δεν είμαι διαιτολόγος αλλα επειδη εχω παρει πολλες διαιτες απο διαιτολογο να σου πω οτι το βασικό ειναι να τρως μικρά γεύματα πολλές φορές και το βραδινό να ναι παντα λιγότερο απο το γεύμα κ οσο πιο νωρίς μπορείς.Αν πεινας προσπαθησε να τρως φρούτα,λαχανικά ή κανα γιαουρτι!είναι πολύ ευκολο να φτιάξεις μια σωστή διατροφη το δύσκολο ειναι να την τηρήσεις!ελπιζω να είσαι αποφασισμένη και να πετύχεις!το ιδιο ελπιζω και για μενα!χιχιχι

    η γυμναστικη που κανεις θα σε βοηθήσει σιγουρα.
    α κ το νεράκι βοηθάει ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ.!!!!

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •