Μια νύφη για το γιό μου - Page 3
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 3 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 31 to 45 of 57
  1. #31
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2009
    Posts
    4,829
    Βάσια μου, είπες τη μαγική λέξη: Μιζέρια. Αυτό έψαχνα να βρω και έλεγα τι μου φταίει στην κοπέλα, τι μου φταίει... Να κάτι που ποτέ δεν πρέπει να έχουμε. Εδώ ένα κοινό ραντεβού έχεις και ένα κομμωτήριο θα το πας, πόσο μάλλον να βγεις στο γυαλί. Θέλει γερά νεύρα και πολύ θράσος για να κάνεις κάτι τέτοιο. Αν δε μπορείς να το διαχειριστείς κάτσε στο σπίτι σου.
    Όσο για τον καλό μας εαυτό που κρύβεται πίσω από τα κιλά μας: Αν δείτε μια σοκολάτα, πριν την ξετυλίξετε και τη δαγκώσετε, ξέρετε πόσο νόστιμη είναι? Όχι. Έτσι γίνεται και με τους άντρες. Βλέπουν πρώτα το ελκυστικό περιτύλιγμα και μετά ελέγχουν το εσωτερικό μας. Αν είναι η σοκολάτα τυλιγμένη με λαδόκολα, κανένας δεν θα θέλει να τη δοκιμάσει.
    Μα τι έκανα μόλις? Σύγκρινα μία γυναίκα με μία σοκολάτα! Αυτό θα πει πόρωση!

  2. #32
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2009
    Posts
    4,829
    Κίκα μου,
    Θέλεις να πεις πως το εργάκι δεν το έχεις ξαναδεί? Όταν δηλαδή θέλουμε να βγούμε από τη δύσκολη θέση, να παίρνουμε περισπούδαστο ύφος και να αναπτύσσουμε αμπελοφιλοσοφίες του τύπου "με προβλημάτισε η ιστορία σου", "δεν φταις εσύ, δικό μου είναι το θέμα και είναι βαθύτερο, εσωτερικό" και λοιπές μπούρδες.
    Ανάθεμά με αν κατάλαβα κάτι χθες από την ιστορία της κοπέλας. Αυτό που κατάλαβα είναι πως ο άνθρωπος μόλις την αντίκρυσε δεν ήξερε από που να φύγει. Ας ήταν καμιά θεά και θα σου έλεγα εγώ. Τότε θα είχαν αντιστραφεί οι ρόλοι. Αυτή δηλαδή θα αράδιαζε κοτσάνες, ενδεχομένως θα πρόσβαλε και την "ιερή μαμά" και παρόλα αυτά ο τύπος θα την κοίταγε στα μάτια με ύφος ξελιγωμένο. Έχω άδικο?

  3. #33
    Member
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    thessaloniki
    Posts
    41
    μιζερια ε???
    μολις συνειδητοποιησα οτι καθε τετοια εποχη με πιανει η μιζερια μου και το αγχος οτι πρεπει να χασω κιλα επειδη ερχεται το καλοκαιρι!γιατι να υπαρχουν τα γλυκα?ποιος τα ανακαλυψε ρε γ@@@το!

  4. #34
    Member
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    thessaloniki
    Posts
    41
    Αva δυστυχως εχεις απολυτο δικιο...
    οταν θες φερνεις τα πανω κατω αν σου αρεσει αυτο που βλεπεις μπροστα σου!ειναι αληθεια!αν η κοπελα ηταν ομορφουλα και περιποιημενη η και αδυνατη τοτε το λογικο ειναι οτι δε θα της ελεγε δικιολογιες ο τυπος.απλως αναρωτηθηκα μηπως οντως του ειπε αυτη κανενα περιεργο η κατι που να τον φρεναρε ασχετως απο το παρουσιαστικο της...

  5. #35
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2009
    Posts
    4,829
    Η προέλευση των καταραμένων γλυκών υποψιάζομαι -χωρίς να ξέρω- πως έχει τις ρίζες της στην Πόλη, ίσως και στο Παρίσι. Τα καταραμένα τα τσουρέκια, που μόνο τα μύρισα κι έφαγα κι ένα ψίχουλο...

  6. #36
    Member
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    thessaloniki
    Posts
    41
    το Παρισι το υποψιαζομαι κι εγω!
    ααααχ ποσο ευκολη θα ηταν η ζωη χωρις τα γλυκα και τους υδατανθρακες...

    καμια φορα αναρωτιεμαι...
    οι ανθρωποι που ειναι αδυνατοι και κομψοι και φορανε τα ρουχα που θελουν και βγαινουν στα μαγαζια και οτι τους αρεσει το δοκιμαζουν και αν υπαρχει το χρημα το αγοραζουν και το μοστραρουν(και καλα κανουν)....
    αραγε εχουν προβληματα στη ζωη τους?(καλα εκτος απο προβληματα συγγενων και υγειας)
    Με πιανω καποιεσ φορες να σκεφτομαι οτι αν ημουν οπως θα ηθελα να ημουν δλδ 17-18 κιλα λιγοτερο ...θα ηταν η ζωη μου μια χαρα...γιατι η ψυχολογια ειναι το παν και η δικη μου πεφτει μονο κ μονο απο αυτο τον λογο.Χωρις να θελω να πω πως τα υπολοιπα κομματια του παζλ της ζωης μου με ικανοποιουν πληρως...
    παρολαυτα νιωθω οτι αν αυτο το κομματι της σιλουετας μου διορθωνοταν ..ολα τα υπολοιπα ξερω πως να τα βολεψω!
    δοξα το θεο δουλεια εχω,υγεια εχω,σπιτι εχω, γονεις εχω, φιλο εχω, φιλους εχω...αλλα εχω και πολλα κιλα!

    το μονο που ριχνει ομως την ψυχολογια μου ειναι τα κιλα μου και αυτο ειναι η πληγη μου.
    αρα το συμπερασμα ειναι οτι αν αυτο στρωσει ολα τα αλλα ερχονται...κανω λαθος?μονο εγω νιωθω ετσι???

  7. #37
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2008
    Posts
    601
    kika ποσο δικιο εχεις σε αυτο που λες,
    και εμενα η ζωη μου προ σληβ ηταν μια χαρα, αλλα εγω ημουν συνεχεια με χαλια ψυχολογια εξαιτιας των κιλων,
    τωρα μπορει τιποτα απο την καθημερινοτητα μου να μην αλλαξε, αλλα εγω ειμαι πολυ καλυτερα,
    ξερεις τι ειναι να ξυπνας και να μην ξερεις τι να βαλεις γιατι ολα σου ειναι φαρδια? απλα τελεια, παλια συνεβαινε ακριβως το αντιθετο, αγοραζα καθε 6 μηνες ρουχα γιατι δεν με χωρουσαν. τωρα δεν με νοιαζει και αν φοραω καθε μερα τα ιδια φαρδια ρουχα, οτι και να βαλω μου παει και με κανει να νιωθω ωραια.
    αν αδυνατησεις δεν θα σου λυθουν ολα σου τα προβληματα, αλλα θα φυγει ενα μεγαλο βαρος απο πανω σου, κυριολεκτικα και μεταφορικα.........
    καλη επιτυχια στην προσπαθεια σου

  8. #38
    Member
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    thessaloniki
    Posts
    41
    εμενα μου λες?
    ακριβως επειδη το καθημερινο ντυσιμο σου ειναι μια διαδικασια που την κανεις αναποφευκτα και σε προσδιοριζει και σαν ανθρωπο.. εχει μεγαλη σημασια το αν σε διαυκολυνει η σιλουετα σου.
    γιατι καθε πρωι που ξυπναω θελω 20 λεπτα να βαζω και να βγαζω ρουχα που δε μου κανουν επειδη ομως μου ειναι μικρα...και στενα.
    και απογοητευομαι και χαλιεμαι πρωινιατικα και ξεκιναει η ημερα με χαλια διαθεση.
    κραταω εν τω μεταξει και τα ρουχα που με στενευουν μηπως και αδυνατισω καποτε γιατι ακριβως ξερω οτι αν εισαι αδυνατος οτι και να φορας και με ενα αξεσουαρ και τα ιδια να φορας μερα παρα μερα φαινεσαι κομψη και ομορφη γιατι απλα ετσι αισθανεσαι!
    μια φορα μου ετυχε στη ζωη μου να βαζω ρουχα μου και να μου ειναι φαρδια αλλα αυτο 7 χρονια πριν...και πολυ θα θελα να μου ξανασυμβει!
    εσυ απο οτι καταλαβα basia αδυνατισες με καποιο τροπο και τωρα το ευχαριστιεσαι?αν ειναι ετσι ευχομαι να το απολαμβανεις !!!!
    η χειροτερη προταση που θα μπορουσε να μου κανει καποιος ειναι να παμε για ψωνια..
    με τιποτα!ουτε να το ακουσω...
    γιατι παω για ρουχα...και καταληγω να αγοραζω παπουτσι και τσαντες επειδη δεν πουλανε πολλα μαγαζια στο νουμερο μου.
    28 χρονων ειμαι...δεν θα παω σε μαγαζια για μεγαλες κυριες επειδη βαριουνται να ραψουν ρουχα σε large η xl οι εταιριες των ρουχων.
    και ακομα χειροτερα πλεον αρχισαν και βγαζουν τα ρουχα και τα μπλουζακια σε one size λες και ολοι οι ανθρωποι εχουν ιδιες διαστασεις!που ακουστηκε???!!!
    και πες εγω εχω 17 κιλα παραπανω...
    οι υπολοιποι που ισως εχουν πολλα παραπανω τι κανουν??πανε σε μαγαζια για εγκυες?μην τρελαθουμε κιολας!
    εσυ basia ποσα εχασες?και σε ποσο χρονο???
    ευχαριστω για την καλη επιτυχια!! τη χρειαζομαι!

  9. #39
    Member
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    thessaloniki
    Posts
    41
    εκανες δακτυλιο basia μου???

  10. #40
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2008
    Posts
    601
    Originally posted by kika
    εμενα μου λες?
    ακριβως επειδη το καθημερινο ντυσιμο σου ειναι μια διαδικασια που την κανεις αναποφευκτα και σε προσδιοριζει και σαν ανθρωπο.. εχει μεγαλη σημασια το αν σε διαυκολυνει η σιλουετα σου.
    γιατι καθε πρωι που ξυπναω θελω 20 λεπτα να βαζω και να βγαζω ρουχα που δε μου κανουν επειδη ομως μου ειναι μικρα...και στενα.
    και απογοητευομαι και χαλιεμαι πρωινιατικα και ξεκιναει η ημερα με χαλια διαθεση.
    αυτο που λες με χαλουσε και εμενα απο το πρωι αλλα το κρουασαν απο το φουρνο και την τυροπιτα μια χαρα ηξερα να την παρω μετα.............

    τελος παντων, θελει πολυ υπομονη,
    εγω εκανα εγχειρηση γαστρεκτομης, δηλαδη αφαιρεσα το μεγαλυτερο μερος του στομαχου μου ετσι ωστε να μην χωραει πολλα για να φαει,
    ετσι και με λιγη δικη μου δυναμη και προσπαθεια εχω χασει αισιως 52-53 κιλα σε 14 μηνες

  11. #41
    Member
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    thessaloniki
    Posts
    41
    πλακα κανεις??συγχαρητηρια!!!!!!!!!
    θελει υπομονη!
    εχεις πολυ δυναμη!
    αυτο κι αν ειναι κατορθωμα!
    ευχομαι μεχρι το καλοκαιρι να εισαι οπως θελεις και να βαλεις ενα μικροσκοπικο μπικινι στην παραλια!!χαχαχαχ
    μπραβο!!!
    keep on loosing!!!

  12. #42
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2008
    Posts
    601
    μπικινι αποκλειεται να βαλω αλλα οχι για κακο, εντωμεταξυ εμεινα εγκυος, ειμαι 2 μηνων, οποτε το καλοκαιρι θα εχω μια κοιλια τουρλα, δεν θα ειναι για μπικινι,
    αλλα ετσι και αλλιως εχω καταστρεψει τοσο το σωμα μου που δεν ειμια για μπικινι, παιζει πολυ πετσα......

    γιαυτο κοιτα τωρα που εχεις λιγα να τα χασεις γιατι το δερμα δεν φτιαχνει αν το ζορισεις κι αλλο

  13. #43
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2009
    Posts
    173
    η ξανθια δεν ηταν ακριβως γεματουλα.
    νομιζω και βαρος να εχανε παλι θα ηταν ετσι στρουμπουλω προς τα πανω και θα ειχε μαγουλα.ειναι το κοψιμο της ετσι.προς τα κατω μια χαρα κανονικη ηταν.

    επισης εγω δεν την βρηκα απεριποιητη.κανονικη τη βρηκα.οι αλλες δηλαδη ποσο πιο περιποιημενες ηταν;σιγα!

    η ξανθια εχασε με τη μιρλα και τη μιζερια της.συμφωνω με τις προλαλησασες.
    που πας ρε καραμητρο;εν τω μεταξυ δεν ντρεπεται να βγαινει στην tv για 10 λεπτα και να βγαζει τα εσωψυχα της;ελεος.
    τα κλαματα μετα το ακυρο που εφαγε,αποτελειωσαν το ολο σκηνικο.εχασα πασα ιδεα.ελπιζω να χει κανενα δικο της να της βαλει λιγο μυαλο γιατι εκτιθεται (δεν εννοω μονο στην τιβι,για να το κανει στην τιβι,φανταστειτε τι κανει στην καθημερινοτητα της)χωρις να το συνηδειτοποιει στο ελαχιστο.ΚΡΙΜΑ ολοκληρη γυναικα.

    τη χοντρη γρια (θα μπορουσα να ειμαι πιο διακριτικη στον χαρακτηρισμο αλλα επιτηδες τη λεω ετσι,να δει πως ειναι)που ειπε εκεινα τα αυτη ξεχασε να σηκωθει απο το τραπεζι κλπ με το υφος και την απεχθεια και την υποτιμηση που τα ειπε τη σφαλιαριζα ανετοτατα.
    θεωρω τραγικο και το καναλι που εδειξε τη φωτογραφια της κοπελας απο κοντα και στο καπακι αφηνει τα σχολια της γριας ως ειχαν.
    λιγη διακριτικοτητα,βρε αδερφε.τουλαχιστον ας μην εδειχνες τη φωτο απο τοσο κοντα ωστε να φαινεται το προσωπο της κοπελιας κι ας αφηνες τα σχολια.ελεος.αλλα θα μου πεις ζηταω ελεος απο ποιον;απο την τιβι?αν εχουν δει τα ματια μας...

    η ωραια της παρεας,καλη σεξουαλα ηταν του λογου της(περισσοτερο λογω βλεμματος και αυτοπεποιθησης παρα τρομερων και φοβερων προσοντων)αλλα αυτο το φρυδι παρεπεμπε σε ρωσιδα ιεροδουλη.τραγικα κιτς.

    γενικως δεν καταλαβαινω με ποια λογικη αυτος ο τυπακος βγηκε στο γυαλι για να βρει νυφη.νεος ανθρωπος κι ωραιο παληκαρι.τους εχει φαει η μαλακια ολους μου φαινεται και κανουν κρα για λιγη δημοσιοτητα.

    ειπε καποια οτι τους θαυμαζει ολους αυτους που δε ντρεπονται να βγουν στην τιβι ποσο μαλλον σε μια τετοια εκπομπη.
    κι εγω τους θαυμαζω.
    απο την αλλη τους λυπαμαι απειρα κιολας ομως...

  14. #44
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2009
    Posts
    173
    Originally posted by basia

    ετσι και με λιγη δικη μου δυναμη και προσπαθεια εχω χασει αισιως 52-53 κιλα σε 14 μηνες
    βασια κατρχην τα θερμα μου συγχαρητηρια.δεν ειμαι των επεμβασεων αλλα εφοσον την επελεξες και καταφερες με τη βοηθεια της να εχεις το αποτελεσμα που ζητουσες,το σεβομαι και υποκλινομαι.
    ελπιζω μακροπροθεσμα να τα διατηρησεις και να σου δημιουργει τα κατα δυναμη λιγοτερα προβληματα η εκτομη του στομαχου σου.

    αυτο που θα ηθελα να σε ρωτησω ειναι πως ειναι το δερμα σου με 50 κιλα λιγοτερα;;;;;;;;;;;;;

  15. #45
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2009
    Posts
    173
    Originally posted by basia
    μπικινι αποκλειεται να βαλω αλλα οχι για κακο, εντωμεταξυ εμεινα εγκυος, ειμαι 2 μηνων, οποτε το καλοκαιρι θα εχω μια κοιλια τουρλα, δεν θα ειναι για μπικινι,
    αλλα ετσι και αλλιως εχω καταστρεψει τοσο το σωμα μου που δεν ειμια για μπικινι, παιζει πολυ πετσα......

    γιαυτο κοιτα τωρα που εχεις λιγα να τα χασεις γιατι το δερμα δεν φτιαχνει αν το ζορισεις κι αλλο
    με προλαβες....τωρα το ειδα.

Page 3 of 4 FirstFirst 1234 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •