SOS πειναω παρα πολυ αυτη την στιγμη... - Page 3
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 3 of 5 FirstFirst 12345 LastLast
Results 31 to 45 of 63
  1. #31
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    2,389
    Στην αρχη συμβαινουν αυτα... Μετα το στομαχι συνιθιζει...

  2. #32
    Junior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Posts
    22
    Αυτο λεω και εγω, μακαρι να αντεξω κανα 10ημερο και μετα θα ειμαι καλυτερα... Για να δουμε...

  3. #33
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    2,389
    Ναι ναι κουραγιο!

  4. #34
    Member
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Πάτρα
    Posts
    91
    Originally posted by giota28
    Παιδια εγω νυσταζω παρα πολυ γιατι χτες βραδυ κοιμηθηκα στις 3.30 και σημερα ξυπνησα στις 7.30.. Ο λογος? Απο την πεινα στριφογυριζα και δεν εκλεινε το ματι ενω ημουν ψοφια απο την κουραση... Και τα δυσκολα δεν ηρθαν ακομα, στην αρχη ειμαι.... Αχχχ, ελπιζω να μην ξανασυμβει, ειναι τραγικο να σερνεσαι απο την αυπνια και την κουραση ολη τη μερα. Τουλαχιστον τωρα μου εφυγε η πεινα-προς το παρον...
    Giota μου δεν πρέπει να πεινας οταν κάνεις δίαιτα. Μήπως δεν τρώς αρκετά? Έχεις γράψει κάπου τί τρως?

  5. #35
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    2,389
    ελα ρε συ φυσικα και πρεπει να πειναει ειναι αρχη. αν ειναι συνηθισμενη να τρωει οτι ωρα θελει, φυσικα και θα πεινασει

  6. #36
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2009
    Posts
    4,829
    Ας μην ξεχνάμε πως η πείνα είναι ψυχολογική. Πολλές φορές προτιμώ ένα κομμάτι πίτσα από μια κατσαρόλα νερόβρασμα.
    Πως να μην πεινάς όταν νιώθεις ότι κάτι σου λείπει? Αυτή την έννοια έχει η δίαιτα, της στέρησης. Τώρα η διατροφή είναι άλλο θέμα, δυστυχώς όχι και πάρα πολύ διαφορετικό. Για μένα τουλάχιστον.

  7. #37
    Junior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Posts
    22
    Δεν κανω κατι ακραιο, μια χαρα τρωω, αλλα οπως και να το κανεις, οταν εχει ξεχειλωσει το στομαχι σου ,θα πεινασεις... Πιστευω πως δεν ισχυει αυτο,πως αν ειναι σωστη η διαιτα δεν πεινας. Φυσικα και πεινας,απλα αν ειναι σωστη η διαιτα δε ζαλιζεσαι,δε λημοκτονεις και δεν στερεισαι θρεπτικων συστατικων. Κατα τα αλλα αν τρως υποθερμιδικα αναγκαστικα ,στην αρχη πιο πολυ, θα πεινασεις! Εγω π.χ. επειδη τα σημειωνω στην αντζεντα μου πηρα τις εξης θερμιδες(ξερω πως με 2000 συντηρουμαι):

    Δευτερα= 1500
    Τριτη = 1280
    Τεταρτη=1680
    Πεμπτη =1870

    με υγειινες τροφες μεσα απο ολες τις ομαδες και ομως παιδια πεινασα... Χτες δεν μπορουσα να κοιμηθω απο την πεινα... Θα συνηθισω ομως το ξερω, θελει απλα πολυ υπομονη και επιμονη... Γερα νευρα να χουμε...

  8. #38
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    548
    Δεν πειναω (εφαγα 2 φρουτακια πριν), αλλα εχω στο μυαλο μου το γλυκο.
    Μπηκα να το αναφερω μπας και μου φυγει η λυσσα!
    Μασησα και μια τσιχλα φρουτων, πινω και μια μπουκαλα νερο να ξεχαστω!
    ααααααααααα ρε ατιμη κοινωνια!....

  9. #39
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    974
    φιάξε ρόφημα με 1κ.γλ.κακάο άγλυκο , 1κ.γ. κοφτό ζάχαρη και λίγο γάλα, θα σε ξεγελάσει οτι είναι γλυκό και καλά ...

  10. #40
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    Αθήνα
    Posts
    2,339
    Σωστηη Betty!

  11. #41
    Κι εγω πειναω... Μολις γλιτωσα απο μια σοκολατινα που βρισκεται στο ψυγειο... η μαλλον εκεινη γλιτωσε απο μενα... προς το παρον αντιστεκομαι αλλα σημερα ειμαι πολυ down και βαζω τα δυνατα μου να μην υποκυψω...

  12. #42
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    548
    Originally posted by fairy_
    Κι εγω πειναω... Μολις γλιτωσα απο μια σοκολατινα που βρισκεται στο ψυγειο... η μαλλον εκεινη γλιτωσε απο μενα... προς το παρον αντιστεκομαι αλλα σημερα ειμαι πολυ down και βαζω τα δυνατα μου να μην υποκυψω...

    Κοριτσακι, ελπιζω να μην αφησες το πσ
    για να φας τη σοκολατινα!
    Παλιοσοκολατινα!Μπλιαχ!

  13. #43
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Posts
    316
    Originally posted by fairy_
    Κι εγω πειναω... Μολις γλιτωσα απο μια σοκολατινα που βρισκεται στο ψυγειο... η μαλλον εκεινη γλιτωσε απο μενα... προς το παρον αντιστεκομαι αλλα σημερα ειμαι πολυ down και βαζω τα δυνατα μου να μην υποκυψω...
    κι εγω γλιτωσα απο την τουρτα των γενεθλιων μου που μετραει ηδη 30 ωρες στο ψυγειο αλωβητη... εκτος απο μια μικρη κουταλιτσα. και ΤΕΛΟΣ! Θα περιμενω υπομονετικα να βγαλει πεταλουδιτσες και να παρει την αγουσα χαχαχαχα

  14. #44
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    Αθήνα
    Posts
    2,339
    λουκουμακι μας χρονια πολλαα!

  15. #45
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Posts
    316
    ευχαριστω constance μου

Page 3 of 5 FirstFirst 12345 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •