Νέο ξεκίνημα... - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 57 FirstFirst 12341252 ... LastLast
Results 16 to 30 of 843
  1. #16
    Οχι γιατι αμα αγορασεις νεο τζιν θα εφησυχαστεις μεσα σ'αυτο και παει το κινητρο... Θα δεις πως οταν ξεκινησεις να προσεχεις απο τις πρωτες μερες θα αρχισεις να ξεφουσκωνεις και θα νιωθεις πολυ καλυτερα

  2. #17
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    1,232
    μακαρι!!!!που θα παει παλι στον αγωνα!!

  3. #18
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2009
    Posts
    173
    Originally posted by absolute
    σε ευχαριστω Pennou!!

    βρε changes μην τα ισοπεδωνεις ολα ετσι!!!Δηλαδη ποσα κιλα πρεπει να παρω σε ενα μηνα για να ειμαι σε αυτη την ψυχολογια????να γινω 60,70..80???ποσα??Ε ναι εγω προβληματιζομαι,ανησυχω και στεναχωριεμαι!!!και δεν μου αρεσω οπως ειμαι,εχω δικαιωμα να μην μου αρεσω ετσι στο κατω κατω!!!εχω επισης δικαιωμα να θελω να μου αρεσω!!

    Στην τελικη για συμπαρασταση μπηκα στο φορουμ και οχι για να μου επιτιθεται η μια κια η αλλη επειδη εχει 20 ή 40 ή 80 κιλα πιο πολλα απο μενα και εγω θελω να χασω "μονο" 7!!!αν εσυ τα εχεις βρει με τον εαυτο σου μεγεια σου με χαρα σου!!εγω δυστηχως ακομη το παλευω...
    ξερεις ποιο ειναι το προβλημα σας πολλων εδω μεσα και το οποιο εγω μολις τελευταια συνειδητοποιω;;;
    oτι πολλες απο εσας μπαινετε,κλαιγεστε,κανετε την τριχα τριχια, τραγικοποιειτε λεγοντας ο.τι χαζομαρα σας ερθει στο κεφαλι η νιωσατε, νιωθετε καλυτερα που το κανετε η ισως και οχι κι αυτο ηταν ολο.
    οποιος σας διαβαζει ομως και κρινει αντικειμενικα αφου δε σας ξερει και παιρνει τοις μετρητοις αυτα που λετε,λογικο ειναι να αντιδρασει ο ανθρωπος στους παραλογισμους που διαβαζει.
    το μηνυμα σου το πρωτο κοριτσι μου περιεγραφε μια πολυ ασχημη κατασταση η οποια τελικα απο τον τροπο που απαντας ειναι προφανες οτι δεν υφισταται στην πραγματικοτητα.Απλως μπαινεις εδω,κλαιγεσαι,νιωθεις καλυτερα κι αντε παλι πισω στην πραγματικοτητα η οποια δεν ειναι τοσο δα κακη και το ξερεις πολυ καλα κατα βαθος ανεξαρτητως του αν χθες ειχες μια κακη μερα και δεν βγηκες κι εγραψες το ποστ που εγραψες.

    Οσοι ομως εχουν η ειχαν πραγματικες διατροφικες διαταραχες στη ζωη τους κι οσοι πήραν πραγματικά βαρος κι οχι 2 και 5 και 10 κιλα η έχασαν πραγματικα βαρος και κατηντησαν ελλειποβαρεις, σας διαβαζουν ολες εσας τις γκομενιτσες που κλαιγεστε εδω μεσα για 2 και 5 και 8 κιλα και εκνευριζονται και με το δικιο τους.

    το σαιτ ειναι σχετικο με διατροφικες διαταραχες.οι διατροφικες διαταραχες ειναι συγκεκριμενες και για να γινει η διαγνωση ο ασθενης πρεπει να πληροι συγκεκριμενα κριτηρια τα οποια απεχουν μακραν απο το οτι μεινατε εγκυες και βαλατε 20 κιλα η το οτι λογω ασχημης ψυχολογιας η χωρις ασχημη ψυχολογια αφεθηκατε και πηρατε 2 και 5 και 10 κιλα.

    ειστε πολλες εδω εδω μεσα που δεν εχετε την πραγματικη ιδεα τι θα πει ουτε παχυσαρκια ουτε το να εισαι ελλειποβαρης ποσο μαλλον τι εστι διατροφικη διαταραχη!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

    μηπως να το ξανασκεφτοσασταν και να γραφατε στο φορουμ του κοσμοπολιταν αντι για εδω;
    ελεος.

    φυσικα και εχουμε ελευθερια και δημοκρατια κι ο καθενας γραφει οπου γουσταρει ποσο μαλλον που δεν ειναι και δικο μου το φορουμ αλλα εχει καταντησει προσβλητικο για τους ανθρωπους που πραγματικα εχουν η ειχαν προβλημα και διανυουν περιοδο επιλυσης του,το να σας διαβαζουν να λετε αηδιες.κλαφτειτε στη μαμα σας,στις φιλες η το γκομενο σας για τα γραμαρια που πηρατε και σφιγγει το τζιν.φτανει πια.

  4. #19
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    1,232
    εχεις τρομερο κομπλεξ και γι αυτο βγαζεις τοση κακια και επιθετικοτητα...λυπαμαι,δεν θα μπω στη διαδικασια αυτη.
    καλη συνεχεια να εχεις...

  5. #20
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2008
    Posts
    1,039
    changes εν μερει θα συμφωνήσω μαζί σου για αυτα που γραφεις, όμως θα σου μιλήσω προσωπικά, υπάρχουν καποια ατομα όπως το λες αλλα και αυτα θελουν να χασουν καποια κιλά, όντως ειναι πολύ λίγα καποια κιλά που ακούγοντα μπροστα σε άλλα όμως και αυτά ειναι καποιο πρόβλημα για τα συγκεκριμένα ατομα γιατι δε τους αρεσει ο εαυτος τους και δεν νιωθουν καλα με αυτα τα 5 ή 10 κιλα παραπάνω, προσωπικά όμως η αλήθεια ειναι οτι προσβλήθηκα κάπως γιατι κι εγω ειμαι απο τα ατομα όπως ειπες που απο άσχημη ψυχολογία και στρες απο 63 64 κιλα που ημουν πήρα 80 κιλά, δεν εχω κάποια διατροφική διαταραχή, αυτό δεν νομίζω όμως να ειναι κριτηριο στο να μην μπορω να γραφω και να λεω την γνωμη μου εδω επειδή δεν εχω καποια διατροφικη διαταραχη, συγνώμη αλλα στεναχωρήθηκα πολύ με αυτα που διάβασα.

  6. #21
    Changes δε σε ξερω, ουτε εχω διαθεση να μπω σε αντιπαραθεση, αλλα απο τη στιγμη που διαφωνεις τοσο εντονα με το σκεπτικο μας, γιατι συνεχιζεις να ασχολεισαι και δεν πας σε αλλο τοπικ? Αφου θεωρεις οτι κλαιγομαστε σε σενα και σε αλλους γιατι συνεχιζεις να μας ακους και να ασχολεισαι? Αυτα εχω να πω μονο γιατι τη γνωμη μου εμαθα να την εκφραζω με ευγενεια. Αλλιως θα ελεγα ακριβως αυτο που σκεφτεται οποιοσδηποτε διαβασει τη μεχρι τωρα συνομιλια.
    Λοιπον και επανερχομαι. Absolute αυτο ειναι το τοπικ που ανοιξες για να μας πεις κατι δικο σου, να μοιραστεις ενα κομματι του εαυτου σου, ενα κομματι απο τους προβληματισμους σου, τα θελω σου.... Το οτι επελεξες εμας ειναι τουλαχιστο τιμητικο, ειτε μας γνωριζεις ειτε οχι, και τουλαχιστο εγω θα φανω ανταξια των προσδοκιων σου, εξαλλου γιαυτο υπαρχει το φορουμ. Καλη αρχη κοριτσι μου! Και μη μπαινεις στη διαδικασια να απολογηθεις σε κανενα. Το θεμα εκλεισε

  7. #22
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2009
    Posts
    173
    ο,τι πεις absolute.

    τσεκαρε καλου κακου ομως και το φορουμ του κοσμοπολιταν που σου ειπα.

    και θυμισου με οταν δεις οτι σου αρεσει περισσοτερο απο αυτο,σου ταιριαζει καλυτερα και εχεις πολλα περισσοτερα κοινα με τα μελη του απο οτι με τα μελη εδω.(με τα μελη εδω που εχουν οντως προβλημα κι οχι τα μελη εδω της κατηγοριας σου)

    καλη συνεχεια και σε σενα.με περισσοτερη ασκηση προς εξαλειψη της κυτταριτιδας και οχι μονο...

  8. #23
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    1,232
    σας ευχαριστω ειλικρινα!και εγω δεν περιμενα τετοια επιθεση...λυπαμαι πραγματικα για τα ατομα που μιλανε ετσι και τοσο προσβλητικα για ατομα που δεν γνωριζουν καν!

    καταλαβαινω βεβαια οτι εχουν τρομερο προβλημα και λογικο ειναι να εχουν τοση κακια μεσα τους(εγω ισως και να ειχα περισσοτερη)....

    καλη αρχη σε ολους εμας που μεσα απο τα λαθη μας θελουμε να γινουμε καλυτεροι...μακαρι να τα καταφερουμε!

  9. #24
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    Αθήνα
    Posts
    2,339
    Υπαρχει μια λογικη "εσυ εχεις να χασεις ελαχιστα κιλα κι εγω περισσοτερα απο σενα, αρα εσυ εισαι τρελη και ηλιθια που παραπονιεσαι και δε σου μιλαω".Σε αυτη τη λογικη προσωπικα δε μπορω να συμμετασχω λυπαμαι.Εχω ηδη αντιμετωπισει ρατσισμο ως χοντρη.Αν ερθω εδω και μου λενε οτι επειδη εχω να χασω 15 κιλα, ενω αλλοι περισσοτερα απο μενα, και δεν εχω δικαιωμα να ομιλω, τοτε ευχαριστως θα αποχωρησω γιατι και αυτο ρατσισμος ειναι.Παω να συνεχισω τις δουλειες μου, καλο απογευμα να εχετε ολοι.

  10. #25
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2009
    Posts
    173
    Originally posted by karamela
    changes εν μερει θα συμφωνήσω μαζί σου για αυτα που γραφεις, όμως θα σου μιλήσω προσωπικά, υπάρχουν καποια ατομα όπως το λες αλλα και αυτα θελουν να χασουν καποια κιλά, όντως ειναι πολύ λίγα καποια κιλά που ακούγοντα μπροστα σε άλλα όμως και αυτά ειναι καποιο πρόβλημα για τα συγκεκριμένα ατομα γιατι δε τους αρεσει ο εαυτος τους και δεν νιωθουν καλα με αυτα τα 5 ή 10 κιλα παραπάνω, προσωπικά όμως η αλήθεια ειναι οτι προσβλήθηκα κάπως γιατι κι εγω ειμαι απο τα ατομα όπως ειπες που απο άσχημη ψυχολογία και στρες απο 63 64 κιλα που ημουν πήρα 80 κιλά, δεν εχω κάποια διατροφική διαταραχή, αυτό δεν νομίζω όμως να ειναι κριτηριο στο να μην μπορω να γραφω και να λεω την γνωμη μου εδω επειδή δεν εχω καποια διατροφικη διαταραχη, συγνώμη αλλα στεναχωρήθηκα πολύ με αυτα που διάβασα.
    εχεις διατροφικη διαταραχη καραμελα.απλως δεν το εχεις συνειδητοποιησει.80 κιλα δεν τα παιρνει ενας ανθρωπος για πλακα ουτε λογω κακης ψυχολογιας. 80 κιλα.ξερεις τι ειναι 80 κιλα;;;;;;;;;;ειμαι σιγουρη πως ξερεις...τα κουβαλας.ειναι ενας ανθρωπος ΑΚΟΜΗ.δεν παιρνει κανεις υγιης ψυχοπνευματικα ανθρωπος 80!!!!!!! κιλα λογω κακης ψυχολογιας. αν οργανικα εισαι υγιης και δεν εχεις καποιο μεταβολικο προβλημα,πασχεις απο διατροφικη διαταραχη.η τροφη εγινε εχθρος σου και ψαχνεις ενα φιλο. και γι αυτο ακριβως ανηκεις δικαιωματικα στο φορουμ αυτο.

  11. #26
    Το τοπικ ανοιχτηκε για να μας πει η absolute το προβλημα της (που για κεινη και για τα δικα της δεδομενα ΝΑΙ ΕΙΝΑΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑ και δε θα βρεθει κανεις να την αμφισβητησει)... και εχουμε καταληξει να κανουμε Online διαγνωση για το αν καποιος πασχει η οχι απο διατροφικη διαταραχη.... μηπως θα επρεπε να συμμαζευτουμε λιγακι?

  12. #27
    irenep
    Guest
    ρε συ change πιο ειναι το προβλημα σου? απο ποτε εγινες γιατρος και αποφασισζεις εξ'αποστασεως οτι καποιος εχει διατροφικη διαταραχη? οκ το καταλαβαινω πως δεν σου αρεσει το κλιμα της συζητησης. μην συμμετεχεις σε αυτην. γιατι τοση επιθεση στα κοριτσια? δηλαδη ολοι οι υπολοιποι ειναι λαθος και εσυ εισαι η σωστη??

  13. #28
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    1,232
    δηλαδη αν δεν ειναι διαταραχη να τρως μια το βραδυ σχεδον μια πιτσα και μετα ενα πακετο φρυγανιες με μερεντα και να θες και αλλο αλλα να εχεις σκασει με τοσο φαι και μετα να τρεχεις να ζυγιζεσαι σαντρελη τι ειναι διαταραχη???να εισαι 140 κιλα και να εισαι ανετη και να βγαινεις στα κλαμπ??σορρυ δεν καταλαβαινω μαλλον ειμαι οντως χαζη...

  14. #29
    Νομιζω η changes τα καταφερε και εχουμε δωσει την εκταση που ηθελε στο τοπικ... ας μην το συνεχισουμε, γνωμη μου... Απο δω και περα ας ξεκινησουμε απ την αρχη και οσες θελετε να ενθαρρυνετε την προσπαθεια της absolute ειστε ευπροσδεκτες!

  15. #30
    irenep
    Guest
    absolute κοιτα τα u2u σου. λογω λογοκρισιας δεν μπορω να σου μιλησω ελευθερα βλεπεις.

Page 2 of 57 FirstFirst 12341252 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •