SEROXAT
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 10 of 10

Thread: SEROXAT

  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2008
    Posts
    1,522

    SEROXAT

    Θα ηθελα να μαθω αν τα περνει καποιος απο εδω ,για ποσο καιρο,αν σταματανε εντελως οι κρισεις πανικου με αυτα ,αν μπορουμε να δουλεψουμε στην διαρκεια της 8εραπειας και αν σας αποβλακώνει και δεν μπορειτε να οδηγησετε.Εγω τα περνω 14 μερες δεν με εχουν πιασει εντελως αλλα ουτε και με ξαναπιασαν εντονες κιρσεις πανικου αλλα με ψιλό αποβλακωνουν και δυσκολεύομαι λιγακι στην οδηγηση.

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,014
    Τα περισσοτερα συμπτωματα παρουσιαζονται τις πρωτες 1-4 εβδομαδες απο οτι διαβαζω μεχρι να συνηθισει ο οργανισμος το φαρμακο...δωσε χρονο στον εαυτο σου.
    [COLOR=#0000cd][SIGPIC][/SIGPIC]Εκφραζω προσωπικες αποψεις χωρις να ειμαι ειδικος.[/COLOR]

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2008
    Posts
    1,522
    κιπ μου τι ενοεις?οτι δρα το φαρμακο μετα απο 1-4 εβδομαδες.οταν το σηνη8ισει ο οργανισμος μου 8α 8ελω πιο βαρβατα φαρμακα?

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,014
    Ε οχι...για τις παρενεργειες μιλαμε.
    [COLOR=#0000cd][SIGPIC][/SIGPIC]Εκφραζω προσωπικες αποψεις χωρις να ειμαι ειδικος.[/COLOR]

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2008
    Posts
    1,522
    μα δεν εχω παρενεργειες.εχω τα συμπτοματα του πανικου αλλα σε πολυ ιπιο βα8μο.΄και νιο8ω 8λιψη(οχι ακριβως) προσπα8ω ωρες ωρες με το ζορι να γελασω και δεν μπορω .οκ δεν ειμαι κ ιδιαιτερα χαλια αλλα καποια πραγματα π με ευχαριστουσαν πρωτα τωρα δεν με σιγκινουν.8ελω να ειμαι οπως πρωτα!!

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,014
    Αφου δεν εχεις παρενεργειες τοτε ολα μια χαρα
    Δωσε χρονο στον εαυτο σου....δεν ειναι και χαπια ευτυχιας απλως βοηθανε φανταζομαι να ξεπερασεις ορισμενα προβληματα.


    Μπορεί να περάσουν 4 εβδομάδες ή και περισσότερο ως που να δράσει το φάρμακο, αλλά μη σταματήσετε να παίρνετε παροξετίνη (seroxat) χωρίς να μιλήσετε πρώτα με το γιατρό σας.
    Να και κατι αλλο που διαβασα...γιατι δεν ζητας μια πληρη ενημερωση απο τον γιατρο...αντι να αγχωνεσαι και να ψαχνεις απαντησεις απο δω και απο κει?
    Τουλαχιστον για τα του φαρμακος τα γενικα οι απαντησεις ειναι σχετικα ευκολες.
    [COLOR=#0000cd][SIGPIC][/SIGPIC]Εκφραζω προσωπικες αποψεις χωρις να ειμαι ειδικος.[/COLOR]

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2008
    Posts
    1,522
    απλα 8ελω να ξερω και απο αυτους που τα εχουν δοκιμασει γιατι σιγουρα οι γιατροι δεν εχουν πειρα σε αυτα αν δεν τα εχουν παρει κ οι ιδιοι?και οσο για ευτιχια πριν μου αρχισουν οι πανικοι ειμουν πανευτιχης σε ολα και πραγματικα απορω πως συνεβει αυτο σε μενα.και εκτος ολα αυτα που ανεφερα κα8ε βραδι ξιπναω στης 4 περιπου χωρις κανενα λογο και αγανακτω μετα να ξανακοιμη8ω.

  8. #8
    Junior Member
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    planitis_thlipsi
    Posts
    1
    ..οτι αποβλακωνουν..σιγουρα..κι εγω τα περνω,και σκεφτομαι να τα αλλαξω γιατι μονο αυτο προκαλουν μου φαινετε...

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2008
    Posts
    1,522
    εγω τα αλλαξα ειδη εδω και μηνες,ειναι παλιο το τοπικ αυτο χεχε

  10. #10
    Junior Member
    Join Date
    Oct 2008
    Posts
    16
    ποια παιρνεις τωρα maria..?

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •