χαλια χαλια χαλια
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 16
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    400

    χαλια χαλια χαλια

    εχω απελπιστει!!!!!!
    πηγα 80 κιλα(υψος 1.69-1.70)
    τρωω μεγαλες ποσοτητες κυριως βραδυ(μεσημερι πολυ νορμαλ)
    επισης τρωω πολλα γαριδακια-τσιπς κλπ
    Προσπαθω να ξεκινησω να κοβω σταδιακα ψωμι και τσιπς-γλυκα και να κανω καποια μορφη ασκησης,εστω περπατημα,και μετα να μειωσω τις ποσοτητες.
    ΔΕΝ μπορω με τπτ να κοψω τους υδατανθρακες,τι να κανω?
    εχει δοκιμασει κανεις το carboslim?
    εχετε να προτεινετε τπτ να βοηθησει?

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    ΚΕΡΚΥΡΑ
    Posts
    473
    καταρχας απο οτι βλεπω ξερεις τι ειναι αυτο που σε εκανε να παρεις...
    το θεμα ειναι οτι τα φαρμακα και αυτα δεν θα σε βοηθησουν...
    ουτε ο διαιτολογος θα σου κανει τιποτα αμα εσυ θες δεν μπορεις να συγκρατηθεις...
    κοψε ολα αυτα τα λιπαρα κανε και λιγο γυμναστικη και θα φυγουν χωρις να το καταλαβεις...

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    121
    γεια σου.....λαλυνα.....το μονο που εχω να σου πω οτι εγω εχω δοκιμασει τα παντα εν δεν βαλεις ςσυ πεισμα δεν γινεται τποτα...αυτα τα τυπου βοηθηματα δεν κανουν τιποτα ονο εσυ μπορεις να κανεις...στο λεει ενας ανθρωπος που αν πουλουσα αυτα που εχω δοκιμασει θα αγοραζα σπιτι

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    400
    αχχχχ...το ξερω αλλα δεν μπορω με τπτ να κοψω πατατες και μακαρονια
    ειναι και η ψυχολογια μου χαλια και το ριχνω στο φαι

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2010
    Posts
    2,196
    καταρχας ΠΑΡΕ ΜΙΑ ΒΑΘΙΑ ΑΝΑΣΑ!τα κιλά σου δεν ειναι τοσο τραγικα για να παθεις σοκ!εχουμε πανω κατω το ιδιο προβλημα με τα τσιπς.εγω ειμαι ενα μηνα "καθαρή" (απο τσιπς κλπ) κ να σου ομολογησω οτι τελικα δεν ειναι τοσο ακατόρθωτο!προσπαθησε να ηρεμήσεις και συντομότερα απ οσο φανταζεσαι θα σαι μια χαρα!καθιερωσε μια μερα οπου θα φας και καμια βλακεια και τις αλλες μερες προσπαθησε να τρως σωστα. Σου εγγυάμαι οτι με το που ελαττώσεις τα πατατάκια τα πρωτα κιλά θα φύγουν τσακ μπαμ!

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Posts
    316
    Originally posted by LaLuna
    αχχχχ...το ξερω αλλα δεν μπορω με τπτ να κοψω πατατες και μακαρονια
    ειναι και η ψυχολογια μου χαλια και το ριχνω στο φαι
    laluna μου τοτε μαλλον δεν εισαι ετοιμη ψυχολογικα να μπεις σε αυτη τη διαδικασια...βοηθηματα δοκιμασα κι εγω και μαλιστα στα πλαισια διαιτας και δεν ειδα διαφορα. το θεμα ειναι να το παρεις αποφαση!

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    400
    απλα εχω πανικοβληθει γιατι δε μου χωρανε τα ρουχα μου,δεν θελω να βγαινω,δεν θελω να κανω τπτ
    ολοι μου λενε πως εγινες ετσι,ολες οι κοπελες εξω ειναι λεπτες κι εγω μπαζο
    καλοκαιρι ερχεται και ουτε να το σκεφτομαι δεν θελω
    εφτασα στο σημειο να σκεφτομαι μετα απο φαγητο να κανω εμετο

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    ΚΕΡΚΥΡΑ
    Posts
    473
    σιγουρα αν δεν εισαι καλα ψυχολογικα τοτε δεν ειναι περιοδος για διαιτα....η διαιτα απο μονη της ειναι μια ψυχοφθορα διαδικασια που χρειαζεται δυναμη και υπομονη...αν αρχισεις να προσεχεις παντως εστω λιγο θα δεις διαφορα...

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    Αθήνα
    Posts
    2,339
    θα συμφωνησω με το loukoumaki.Νομιζω απο τον τροπο που γραφεις οτι δεν εισαι σε φαση για να αρχισεις διαιτα.Προσπαθησε να χαλαρωσεις και να μη σκεφτεσαι τοσο αρνητικα.Σκεψου οτι δεν εισαι η μονη, και κλεισε ενα ραντεβου με εναν διαιτολογο.Καλωσηρθες.

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    Αθήνα
    Posts
    2,339
    Originally posted by LaLuna
    απλα εχω πανικοβληθει γιατι δε μου χωρανε τα ρουχα μου,δεν θελω να βγαινω,δεν θελω να κανω τπτ
    ολοι μου λενε πως εγινες ετσι,ολες οι κοπελες εξω ειναι λεπτες κι εγω μπαζο
    καλοκαιρι ερχεται και ουτε να το σκεφτομαι δεν θελω
    εφτασα στο σημειο να σκεφτομαι μετα απο φαγητο να κανω εμετο
    Aυτο με τον εμετο ειναι αρκετα σοβαρο και πρεπει να το προσεξεις.Κι εγω ειχα κλειστει στον εαυτο μου επειδη με ελεγαν μπαζο κι αλλα χειροτερα, και δυο χρονια δεν ηθελα κανεναν και τιποτα.Βρηκα τη δυναμη ομως και συνηλθα.Πρεπει να αγαπησεις τον εαυτο σου και να κανεις κατι γρηγορα γιαυτον.Εχεις επισκεφτει ποτε καποιον ειδικο διατροφολογο, ή εναν ψυχαναλυτη για να νιωσεις λιγο καλυτερα; Σκεψου.Ειναι φανερο οτι νιωθεις μονη σου(το ξερω γιατι κι εγω ετσι ενιωθα) και θες καποιον να μιλησεις.Εδω μεσα θα βρεις ατομα να μιλησεις αλλα παντα χρειαζεται και πιο ειδικη βοηθεια.Οι περισσοτερες που γραφουμε εδω εχουμε τουλαχιστον ενα διαιτολογο να μας συμβουλευει.

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2010
    Posts
    2,196
    κουκλα μου εχεις πολυ χρονο μεχρι ν βαλουμε μαγιω!!!!!!!!!ΗΡΕΜΗΣΕ!απλά πρεπει να το αποφασίσεις κ ολα θα κυλισουν χωρις να το καταλάβεις.σκέψου οτι εγω μεχρι να ανακαλύψω το σαιτ και να το πάρω απόφαση πιστευα οτι αφου εφτασα 71 δε θα ξεκολλήσω ποτε!κ μεσα σε μια μερα το πηρα αποφαση οτι ΜΠΟΡΩ.κ ειμαι σιγουρη οτι ΜΠΟΡΕΙΣ Κ ΕΣΥ.

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    121
    πως κολλαμε τα τικετ ????εχω ξεχασει??

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    ΚΕΡΚΥΡΑ
    Posts
    473
    ουτε εμενα μου πανε τα ρουχα μου αυτο ελεγα πριν στην constance...θα μιλησω προσωπικα για μενα και θα πω οτι σκεφτηκα και γω τη λυση του διαιτολογου εχω φτασει και γω τα 80 πριν κατι χρονια και ο λογος ηταν οτι σαν φοιτητρια ετρωγα μονο απεξω...ξερεις τι εκανα????
    απλα σταματησα να παιρνω απεξω και αρχισα να μαγειρευω...
    αν δεν το παλεψεις εσυ η ιδια δεν προκειται να γινει κατι απο μονο του...αν σε βοηθαει πηγαινε σε διαιτολογο αλλα ειλικρινα πιστευω πως δεν σου χρειαζεται και οτι ειναι κριση της στιγμης...μην με παρετε με τις πετρες απλα ειπα τη γνωμη μου και την δικη μου ιστορια

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    400
    pennou καλη μου δεν γινεται ομως αλλιως...δεν εχω συνηθησει να ειμαι ετσι και στεναχωριεμαι.
    δεν βγαζω ετσι καλοκαιρι,εχω παρει κι ενα σωρο ρουχα που δε μου παμε

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    Αθήνα
    Posts
    2,339
    πενου μου συμφωνω εγω οτι το πιο σημαντικο ειναι εμεις να το παρουμε αποφαση και κανεις ειδικος δεν ειναι θαυματοποιος.Αλλα αυτο με τον εμετο ειναι αλλο κεφαλαιο και προσωπικα δε θα θελα να συνεχισω με τις συμβουλες σε αυτο το τοπικ.Απλα ευχομαι οτι καλυτερο και ψυχραιμια.Κοιτα το τικερ μου Λαλουνα, ειμαστε σε παρομοια φαση.Και ομως ειμαι χαρουμενη τωρα που σου μιλαω γιατι αφενως δεν ειναι τοσο τραγικα τα πραγματα και αφετερου εχω βαλει το στοχομου και θα τον πετυχω.Καλη δυναμη.

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •