βγαζω τα καλοκαιρινά, τι κατάθλιψη
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 13 of 13
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Posts
    113

    βγαζω τα καλοκαιρινά, τι κατάθλιψη

    Τι χάλια ρε παιδιά! Πιάσαν οι ζέστες και είπα να βγάλω τα πιο ελαφριά ρούχα. Τι το θελα. Θέλω να βάλω τα κλάματα. Εχω καλοκαιρινά σε τρια νούμερα. Τα ίδια παντελόνια σε διαφορετικά νούμερα. Καταθλιψη με πιασε. Κ εχω και πολλούς γάμους φέτος και άντε να βρεις καλά ρούχα στο 54 νούμερο που να σε στρώνει. Η πεθερά μου φοράει το 46.........

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Posts
    773
    Αχ κι εγω νιωθω το ιδιο... αφου το μεταθετω συνεχεια το θεμα, αλλα δεν παει αλλο! Πρεπει να αντιμετπισουμε την κατασταση.

    Αν επιτρεπεται ποσα κιλα εισαι chrisa?

    Και με τους γαμους... ειναι ενα θεματακι... Ελπιζω μεχρι τοτε να εχω δει μια διαφορα, γιατι φετος εχω πολλους - πολλους γαμους και βαφτισια...

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Posts
    113
    Δεν είναι μόνο τα κιλά μου, 91, είναι και ο σωματότυπος μου που είμαι εύσωμη με ανοιχτές πλάτες και στήθος και τα φορέματα δεν κλείνουν με τίποτα. Κ η κοιλιά να πετάει. Κ με τι να πας στους γάμους: Με κελεμπιες: Κ ιδρώνω κιολας πολυ και δεν μπορώ το καλοκαίρι..

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    ΚΕΡΚΥΡΑ
    Posts
    473
    Originally posted by chrisa74
    Δεν είναι μόνο τα κιλά μου, 91, είναι και ο σωματότυπος μου που είμαι εύσωμη με ανοιχτές πλάτες και στήθος και τα φορέματα δεν κλείνουν με τίποτα. Κ η κοιλιά να πετάει. Κ με τι να πας στους γάμους: Με κελεμπιες: Κ ιδρώνω κιολας πολυ και δεν μπορώ το καλοκαίρι..
    δυστυχως με το να παραπονιομαστε δεν γινεται τιποτα...και γω κλαιγομαι απο τα χριστουγεννα αλλα δεν κανω κατι...ξεκινα να μειωνεις τις ποσοτητες και να αυξησεις το περπατημα και μεχρι τους γαμους προλαβαινεις να τους καταπληξεις ολους...μην σε παιρνει απο κατω γιατι και γω εχασα πολυτιμο χρονο....δεν παω πουθενα αφεθηκα και δεν μου παει ουτε ενα παντελονι...αυριο που πρεπει να παω να παρω την ανεργια μου και θα βαλω κολαν το μονο που μου μπαινει....

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Posts
    113
    Ευχαριστώ βρε. Σκέψου οτι παντρεύομαι τον αύγουστο κιολας. Εχω ξεκινήσει μια διατροφή με χαμηλό γλυκαιμικό δείκτη που με βοηθάει να μην πεινάω και έχω ξεκινήσει να χάνω. Μερικές φορές όμως με πιάνει μια φοβία οτι θα αρχίσω να πεινάω πολύ και δεν πάρω τον ανήφορο αντί για τον κατήφορο... Κ όλοι γύρω σου να σου λένε για διαιτα και σύ να μην μπορείς...

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    833
    γρήγορα σε διαιτολόγο?? αν δεν έχεις λεφτά για ινστιτούτο
    αυτό δεν θα στο έλεγα σε καμία άλλη περίπτωση αλλά στο λέω μιας και παντρεύεσαι....
    ειλικρινά πιστεύω ότι αν το προσπαθήσεις θα καταφέρεις πάρα πολλά
    προλαβαίνεις να χάσεις τουλάχιστον 20 κιλά και με γυμναστική κ.λπ. μπορεί και παραπάνω
    μόνο μην το καθυστερείς??

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Posts
    113
    Δεν θέλω να πέσω στην παγίδα της τέλειας νύφης, ψοφάω της πεινας για να είμαι πολύ αδύνατη την ημέρα του γάμου. Είναι μια απάτη πιστεύω. Θέλω να χάσω τα κιλά μου όσα μπορέσω μέχρι τότε για να είμαι καλά στην υγεία μου και να νιώθω καλά κάθε μέρα. Κ τι να το κάνω αν μετά το γάμο βάλω όλα τα κιλά όπως έκανε η νύφη μου;

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    833
    Αν το κάνεις σωστά με διαιτολόγο δεν θα τα ξαναπάρεις ......
    αλλά όπως νομίζεις εσύ??. οι φωτό πάντως θα μείνουν για μια ζωή??
    θα έχεις την ίδια γνώμη μετά από 2 χρόνια (λέμε τώρα)
    που θα έχεις χάσει τα παραπανίσια κιλά (αφού θα σε βοηθήσουμε και εμείς)
    και το μόνο που θα σου τα θυμίζει θα είναι η μέρα του γάμου σου μωρέεεεεε...
    άντε όλα στο χέρι σου είναι
    και αν εσύ πιστέψεις στον εαυτό σου δεν θα τα ξαναπάρεις τα κιλάκια....
    θα είμαστε και εμείς εδώ για συμπαράσταση....
    και στο γάμο και στην εγκυμοσύνη και στα βαφτίσια μη σου πώωω
    καλή επιτυχία ότι και αν επιλέξεις
    άντε και με το καλό ο γάμος......
    (πάντως έχουμε και άλλη νυφούλα εδώ που από τα 100+ έφτασε τα 81-82)

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Posts
    113
    Πάω σε έναν ειδικό παθολογο στο κολωνάκι ακολουθώ διατροφή σύμφωνα με τις ασθένειες που έχω κ πρόκειται να αναπτυξω . Γονιδιακη εξέταση μου έκανε. Κάτι γνωστές έχουν χάσει πολλά κιλά κ γω καλά πάω για αρχή. Έχω ραντεβού σε δέκα μέρες πάλι κ ανυπομονω

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    833
    Οκ καλή επιτυχία

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2009
    Posts
    752
    Chrysa

    τι σου απαγόρεψε να τρως;

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Posts
    113
    Βρήκε ότι έχω χρόνια φλεγμ κολιτιδα αυξημένη παραγωγή ινσουλινης μειωμένα ενζυμα υπερθυροειδισμος κ κάτι αλλα μου απαγ πορτοκάλια μελιτζανες μακαρ ρύζι ψωμί ακόμη κ μαύρο γαλακτομικα κ αλλαπολλα. Τρώω ριζογκοφρετες γάλα Σογιας ολλ μπραν κρέας μήλα αχλαδια κ πράσινες σαλάτες. Δεν πειναω καθόλου κ έπεσε το σακχαρο μου κ η χολυστερινη. Θα δω ...

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    974
    Καλή επιτυχία σε ότι κάνεις!

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •