διαιτα
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 10 of 10

Thread: διαιτα

  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    121

    διαιτα

    ποια ειναι η καταλληλη διαιτα τελικα για να χασουμε τα κιλα μας??εχει καποιος να μου προτεινει καποια??θα με βοηθουσατε πολυ

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Posts
    316
    sokolatitsa μου, δεν ξερω τι μπορει να ειναι αποτελεσματικοτερο για τον καθε οργανισμο γιατι ειδικος δεν ειμαι, μπορω ομως να σου πω οτι υστερα απο δεκαδες διαφορετικες διαιτες που κατεστρεψαν τον ετσι κι αλλιως αργο μεταβολισμο μου κατεληξα στα εξης: μικρες μεριδες, πρωινο οπωσδηποτε, βραδυνο πολυ ελαφρυ, οχι τσιμπολογηματα, οχι γλυκα, ψωμια και παχυντικα γενικως. Κατα τα αλλα, φαγητο απο αυτο της οικογενειας και οχι ξεχωριστο διαιτολογιο. Αυτο κανω εγω. Λιγο απο ολα δηλαδη...

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    121
    ξερεις τι θεμα εχω εγω δεν μπορω να υπολογισω τι τρωω κ εκτος αυτο δεν ξερω να διαχωριζω τους σωστους συνδυασμους???δηλαδη πρωτεινη υδατανθρακες κτλπ

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Posts
    316
    δηλαδη δεν μπορεις να υπολογισεις τις ποσοτητες που τρως? σοκολατιτσα μου ουτε και εγω καθομαι να υπολογιζω τους σωστους συνδυασμους, απλα εχω ενα εβδομαδιαιο προγραμμα για το φαγητο της οικογενειας, πχ μια μερα ψαρι, μια οσπρια, μια λαχανικα, μια κοτοπουλο κλπ... ξερω πως αν μπω σε μια διαδικασια να κανω κατι ιδιαιτερο θα κουραστω και δεν το θελω.

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    121
    εγω μαγειρευω ιδιαιτερα φαγητα κ προσεχω απλα δεν ξερω να κανω συνδυασμους..

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2008
    Posts
    1,039
    γιατι δεν πας σε εναν διαιτολόγο να σε κατατοπίσει καλύτερα?

  7. #7
    Junior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Posts
    27
    εγώ άκουσα πως οι συνδιασμοί δεν παίζουν ρόλο
    ας πουμε που λένε δεν πρέπει να τρως πατάτες με ψωμι ρύζι με μακαρόνια και κάτι τέτοια =/

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2008
    Posts
    1,039
    παίζει ρολο αυτό, αν ρωτησεις εναν ειδικο θα σου το πει, πρεπει να ειναι ισοροπημενο το γευμα δεν μπορεις να τρως μονο υδατανθρακες

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2009
    Posts
    752
    sokolatitsa

    ότι δεν ξέρεις, υπάρχουν 2 τρόποι για να το μάθεις ή θα πας σε διαιτολόγο ή θα κάτσεις να διαβάσεις μόνη σου. Επίσης όσο αφορά τις ποσότητες και το τι θα φάμε νομίζω είναι πολύ εύκολο. Ας πουμε ανάμεσα σε μια καρμπονάρα και μια μερίδα φακιές ποιο είναι το πιο υγιεινό και χαμηλό σε θερμίδες; Ή το πιάτο πως πρέπει να είναι; Να ξεχυλίζει από φαγητό ή να έχει μια μετρημένη μερίδα;
    Πάνω από όλα πρέπει να το πάρεις σοβαρά απόφαση και να μην πανικοβάλεσαι.

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    Distant skies...
    Posts
    1,226
    Tώρα περιμένεις απάντηση στο ποια είναι η καλύτερη δίαιτα;Ειδικά μέσα από το φόρουμ;Θ'αστειεύεσαι...

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •