ΧΩΡΙΣΜΟΣ
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 21
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Αθηνα
    Posts
    375

    ΧΩΡΙΣΜΟΣ

    Ξέρω ότι αυτό το θέμα είναι πολύ κοινό.Αλλά πρώτη φορά πονάω τόσο πολύ.Νομίζω ότι μου έχουν ξεριζώσει την καρδιά.
    Είχα μια σχέση για 4 χρόνια και παρόλο κάποιες δυσκολίες που περάσαμε τον τελευταίο καιρό είμασταν πολύ καλά.Πήγαμε μάλιστα και ένα ταξίδι στο εξωτερικό και περάσαμε τέλεια.
    Και ξαφνικά μου ζητάει χρόνο.Ότι θέλει να ζήσει κι άλλα πράγματα,κοινώς να κάνει κι άλλες σχέσεις.Δεν μπορώ να καταλάβω τι έγινε και άλλαξε τόσο πολύ.Από τη μια στιγμή στην άλλη.Τον ρώτησα αν γνώρισε κάποια και μου είπε όχι.
    Ξαφνικά μια μέρα παρουσιάστηκα σπίτι του μετά από μια συζήτηση που είχαμε μέσω msn και στην οποία μου έλεγε ότι κάναμε και οι δύο λάθη.Τον ρώτησα ποια ήταν αυτά και μου είπε ότι δεν θέλει να το συζητάει.Ότι δεν έχει αποφασίσει ακόμα.
    Τον σκέφτομαι συνέχεια και δεν μπορώ να ηρεμήσω.Κλάιω συνεχώς.Εκείνο το βράδυ που βρεθήκαμε μου έστειλε ένα μήνυμα,ένα ποίημα με το οποίο κατάλαβα ότι δεν τα έχει διαγράψει όλα.Στα δικά μου μηνύματα όμως δεν απαντά.Οι φίλοι μου λένε να εξαφανιστώ για να καταλάβει κι εκείνος τι πάει να πει χωρισμός.Να μην έχουμε καμία επαφή.Προσπαθώ να μην τον σκέφτομαι αλλά μου είναι σχεδόν αδύνατο.Πώς θα διαγράψω όλα αυτά που ζήσαμε μαζί?
    Ήμουν στο τέλος μιας αντικαταθλιπτικής θεραπείας και τώρα νιώθω να κατρακυλάω πάλι..:(:(

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Αστεροειδής Β162
    Posts
    109
    Ειναι πολύ δύδκολο αυτό που ζείς, λυπάμαι πολύ. Νμίζω όμως οτι το μόνοπου μπορείς να κάνεις είναι να του αφήσεις χώρο και να του δώσεις χρόνο γιατιμάλλον έχει πιεστεί αν και δεν γράγεις λεπτομέρειες και δεν μπορώ να κρίνω σωστά. Αν μπορείς θα σου έλεγα να φύγεις για κάποιο καιρό. Πόσο χρονών είστε?Τι είδους δυσκολίες είχατε το τελευταίο καιρό?

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2008
    Posts
    1,522
    La_ViTa δεν εισαι η μονη που πονεσες για εναν χωρισμο.εγω ειμουν 8 χρονια μαζι και τα χρονια του γαμου μας με τον ανρ8ωπο μου .καναμε και ενα παιδακι κιομως τον ξεπερασα.ο χρονος ειναι ο καλυτερος γιατρος.

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Αθηνα
    Posts
    375
    Σας ευχαριστώ που μου απαντήσατε.Το θέμα είναι ότι δεν είχαμε κάποια προβλήματα τον τελευταίο καιρό.Τουλάχιστον όχι για τους τελευταίους 6 μήνες.Ανά διαστήματα γινόταν αυτό,κυρίως από την μεριά μου τον πρώτο καιρό της σχέσης μας.Χωρίζαμε και τα ξαναβρίσκαμε δηλαδή,μια διαδικασία πολύ ηλίθια και ψυχοφθόρα.Εκείνος μου είχε ζητήσει τον Γενάρη πάλι να μείνει λίγο μόνος του γιατί τότε τον άγχωνε το θέμα γάμου.Σκεφτόταν δηλαδή ότι είμαστε πολύ καιρό μαζί κι ότι κάποια στιγμή θα του ζητήσω να πάμε πιο σοβαρά.Εγώ του ξεκαθάρισα ότι δεν περνούσε κάτι τέτοιο από το μυαλό μου γιατί δεν είμαι έτοιμη ακόμα.Συνεχίσαμε να είμαστε μαζί χωρίς να συζητήσουμε ποτέ ξανά γι\'αυτό.
    Τέλη Μαίου πήγαμε μαζί σε έναν γάμο που ήταν κουμπάρα η αδερφή του.Από τότε και μετά κατάλαβα πως κάτι άλλαζε στην συμπεριφορά του.Δεν ξέρω αν του είπαν κάτι οι δικοί του.Πολύ πιθανόν γιατί η μητέρα του το είχε ξανακάνει στο παρελθόν.Όταν πήγα σπίτι του,ανάμεσα στα άλλα που μου έλεγε,ήταν ότι αν χωρίσουμε τώρα θα είναι καλύτερα παρά αν μπει κάποιος τρίτος στη μέση.Εγώ αυτό δεν μπορώ να το καταλάβω.Αυτός ο τρίτος μπορεί να μπει ανά πάσα στιγμή.
    Αυτό που με πονάει πιο πολύ είναι ότι από τα λεγόμενά του κατάλαβα ότι ήδη ψάχνει για κάτι άλλο χωρίς να μου έχει δώσει ξεκάθαρη απάντηση με το τι γίνεται με μας.Γιατί δεν έχει τα @@@@ να το κάνει?Και πώς μπορεί το σ\'αγαπώ που λέγαμε κάθε βράδυ να το ξεχνά?

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2008
    Posts
    1,522
    δεν ξερω αλλα αν καταλαβα καλα εχετε απλα δεσμο ετσι?οποτε μπορει να επιλεξει ελευ8ερα οποια 8ελει και μπορει να αποφασισει νακανει οτι 8ελει στην ζωη του γιατι στην ουσια ειναι ελευ8ερος.αν ειστασταν παντρεμενη π.χ με παιδια αλλαζε το πραμα (πραγμα λολ)

  6. #6
    Banned
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    2,515
    La_Vita, λες ότι δεν είχατε κάποια προβλήματα τον τελευταίο καιρό, αλλά υποθέτω ότι γενικά θα υπήρχαν κάποιες δυσκολίες ή προβληματισμοί που δεν είχαν ξεπεραστεί, ή ίσως απλά ρουτίνα. Οι ηλικίες σας ποιες είναι; Αν νιώθει ότι δεν έχει δοκιμάσει αρκετά στον τομέα \'σχέσεις\', είναι λογικό να θέλει να ζήσει κι άλλα πράγματα και είναι πιθανό να τον ενθαρρύνουν και οι δικοί του προς αυτή την κατεύθυνση.

    Τι είχε αλλάξει ακριβώς στη συμπεριφορά του μετά το γάμο που πήγατε; Λες επίσης ότι ψάχνει για κάτι άλλο, μήπως αυτό είναι ήδη μια αρκετά ξεκάθαρη απάντηση; Μήπως λόγω ανασφάλειας προτιμά να μην κλείσει οριστικά την πόρτα μεταξύ σας, ώσπου ή αν βρει κάτι άλλο;

    Υπάρχουν πολλά ενδεχόμενα αλλά δεν ξέρω αν μπορείς ή αν έχει νόημα να κάνεις κάτι προσπαθώντας να τα ξαναβρείτε. Εσύ γιατί θα ήθελες να συνεχιστεί η σχέση με τον συγκεκριμένο άνθρωπο; Θέλω να πω μήπως υπάρχουν αρκετά αρνητικά ή στοιχεία που δεν ταιριάζετε και λόγω της στενοχώριας από την προοπτική του οριστικού χωρισμού, ή λόγω του άγχους να τα ξαναβρείτε, τα παραβλέπεις;

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2008
    Posts
    1,522
    αν τον κοιταξει βα8εια μεσα στα ματια 8α καταλαβει αν εχει αλλη.
    ο προιν αντρας μου οταν χωρισαμε ειχαμε ακομα ερωτικες επαφες κιας ακουγετε παραλογο .οταν ομως ξεκοψα μαζι του καπια μερα που τον ειδα καταλαβα απο τα ματια του οτι βρικε αλλη.κοιταγε χαμιλα και δυσκολευοταν πολυ να με κοιταξει στα ματια.

  8. #8
    Originally posted by marina38

    Λες επίσης ότι ψάχνει για κάτι άλλο, μήπως αυτό είναι ήδη μια αρκετά ξεκάθαρη απάντηση; Μήπως λόγω ανασφάλειας προτιμά να μην κλείσει οριστικά την πόρτα μεταξύ σας, ώσπου ή αν βρει κάτι άλλο;


    Και................


    Θέλω να πω μήπως υπάρχουν αρκετά αρνητικά ή στοιχεία που δεν ταιριάζετε και λόγω της στενοχώριας από την προοπτική του οριστικού χωρισμού, ή λόγω του άγχους να τα ξαναβρείτε, τα παραβλέπεις;

    συμφωνώ απόλυτα και στα δύο και θα ήθελα επίσης να σου πω, πως, όπως και να είναι τα πράγματα το μόνο που εγώ τουλάχιστον, θα μπορούσα να σε συμβουλεψω, είναι να αποστασιοποιηθείς από τη σχέση.
    Με το να του στέλνεις μνμ και τα ασχολείσαι ακόμη, το μόνο που κάνεις, είναι να του παρέχεις συναισθηματική ασφάλεια.

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2005
    Posts
    4,999
    Ενας χωρισμος που εζησα πριν χρονια, με πονεσε πολυ...τραγικα πολυ. Ο πονος, ηταν τοσο μεγαλος που αναγκαστηκα να τον κοψω σε μικρα κομματακια και να τον ζω σε δοσεις για τα χρονια που θα ακολουθουσαν....
    Με ωφελησε, παρολαυτα.
    Δε θα μουν ποτε το ατομο που σημερα εχω γινει, αν δεν βιωνα εκεινο τον χωρισμο. Σημερα, του ειμαι ευγνωμων.
    Τοτε, ικετευα, παρακαλουσα, γαντζωνομουν και χανομουν μεσα σε εναν ολο και πιο μαυρο πανικο:ΕΙναι δυνατον να μη με αγαπα?
    Δεν το χωνευα...
    Κουραγιο. Ξερω οτι δεν τιθασευεται η αναγκη σου να επικοινωνησεις μαζι του. Ειδικα οσο ο μεχρι πριν λιγο ανθρωπος σου ερνειται να σου απαντα, τρελενεσαι.
    Ομως κανε κουραγιο και προσπαθησε να το καταλαγιασεις με τη λογικη σου...
    Οτι κι αν πραξεις, στο τελος, θα δεις την ακρη απο αυτην την ιστορια...
    Ειμαστε διλπα σου, να σ ακουμε.
    Ο καθενας μας δινει σχημα στην Υπαρξη.

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2007
    Posts
    231
    Καλη σου ημερα και απο εμενα

    Πριν απο 1 μηνα και κατι μερες χωρισα με την κοπελα μου - αρραβωνιαστικια μου - 5 χρονια μαζι και του χρονου παντρευομασταν και ολοι οι λογοι ηταν χαζοι θα σου πω καποια πραγματα για να τα καταλαβεις μια και εξω
    1) Οταν χωρισα ειχα πει στον εαυτο μου οτι γιατι γιατι μιπως εχει αλλον κλπ κλπ. Πριν απο 10 ημερες την πηρα τηλ να της δωσω καποια λουλουδια ηταν για μπανιο και μου λεει δεν υπαρχει λογος να κανεις τετοια πραγματα χαλας τον χρονο σου και δεν προκειται να αλλαξει τιποτα.... Μετα απο αυτο το σκηνικο καταλαβα οτι το σεναριο ΤΕΛΕΙΩΣΕ πραγματικα και ειπα στον εαυτο μου οτι εδω εισαι μονος σου εισαι ηρεμος στο δρομο του Θεου και σκεψου για ποιο λογο χωρισες πραγματικα και πραγματικα ηρεμισα τοσο πολυ που αν θελεις το πιστευεις μπορεσα μεσα σε 6-7 ημερες να αλλαξω τη διαθεση μου τοσο πολυ που μπορεσα και κοιταξα μπροστα και ειπα στον εαυτο μου τελειωσε για εσενα πραγματικα τελειωσε δεν υπαρχει λογος να κατσεις να περειμενεις τιποτα μα τιποτα.... Ενα θα σου πω καπου εκει εξω υπαρχει ενας ανθρωπος ΙΔΑΝΙΚΟΣ για εσενα απλα ψαχτον και θα τον βρεις με ηρεμια και αγαπη μην ασχολεισαι εαν εχει αλλη η αλλες η τι κανει η που ειναι και να στεναχωριεσαι δεν αξιζει να καταστρεφεις την υγεια σου και τη ζωη σου που σου εδωσε ο Θεος και να δεις για ποιο λογο εγινε αυτο μιπως ολα αυτα τα χωριζω ξανα ειμαι μαζι κατεστρεψαν ολο το τοπιο??Στο κατω κατω σκεψου εαν ησουν πραγματικα ευτυχησμενη με αυτο τον ανθρωπο και εαν θα ηθελες να ζησεις για το υπολοιπο της ζωης σου με εναν ανθρωπο που καθε τοσο θα σου ζηταγε χρονο.... Αυτα δεν υπαρχουν εαν θελεις να εισαι με εναν ανθρωπο και τον αγαπας πραγματικα ουτε χρονο θελεις ουτε τιποτα τα βρισκεις ολα μα ολα..... Για εμενα οσο ψυχρο και δυσκολο εαν ακουγεται και οσο και να τον αγαπας η τον εχεις συνηθησει ΚΟΙΤΑ ΜΠΡΟΣΤΑ και πες ειμαι μονη μου για να βρω αυτο που μου ταιριαζει πραγματικα και θα με κανει πραγματικα ευτυχησμενη.....

    Σου ευχομαι καλο κουραγιο και καλη δυναμη ολα θα πανε κατ ευχην ειναι το μονο βεβαιο....

    Κανε εσυ αυτο που πρεπει να κανεισ και ο θεος θα κανει αυτο που πρεπει για να σε βοηθησει..

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    May 2008
    Posts
    110
    Κι εγώ είχα έναν πολύ άσχημο χωρισμό , για άλλους λόγους βέβαια , αλλά ένα μόνο έχω να πω , ο μόνος δρόμος είναι η προσευχή . Έκατσα μια μέρα μόνη μου και ξέσπασα σε κλάμα , μέσα στην προσευχή μου άρχισα να λέω όλα εκείνα που με πονάνε , ζητούσα απ το Θεούλη να με βοηθήσει να τον ξεχάσω , να μου δώσει τη δύναμη να το παλέψω και να μην βασανίζομαι πια , τον παρακάλαγα να γίνω καλά κ να ζω ξανά ευτυχισμένη . Εγώ που δεν πηγαίνω ούτε σε εκκλησίες, ούτε ξέρω πολλά από αυτά , εκείνη τη μέρα είχα την ανάγκη να το κάνω.. Και όμως , είναι απίστευτο , αλλά από εκείνη τη μέρα και έπειτα έχω αλλάξει εντελώς. Άρχισα να βγαίνω , να διασκεδάζω , η διάθεσή μου είναι στα καλύτερά της , δεν σκέφτομαι καν τον χωρισμό , κι όταν το κάνω δεν πονάω πια . Ανανεώνομαι καθημερινά , έχω άλλα ενδιαφέροντα και ασχολίες , νιώθω δυνατή ... Και Τον ευχαριστώ κάθε μέρα γιαυτό ..

    Να σου πω και το καλύτερο ?? Ο πρώην έχει γυρίσει και σχεδόν παρακαλάει για να με δει , όλο μηνύματα και αναπάντητες , αλλά εγώ έχω \"φύγει \" οριστικά , κ ακόμα δεν μπορώ να πιστέψω ότι κατάφερα να το κάνω ... Και είμαι καλά ! ;))))

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Αθηνα
    Posts
    375
    Παιδιά σας ευχαριστώ πολύ για τα μηνυματά σας.Με γεμίζετε κουράγιο.
    Μαρίνα είμαι 28 χρονών και είμαι 2 χρόνια μεγαλύτερή του.Δεν πιστεύω ότι υπάρχει μεγάλη διαφορά στην ηλικία.Την ανάγκη του να γευτεί κι άλλα πράγματα στη ζωή του,το καταλαβαίνω.Απλά,δεν μπορώ να καταλάβω πως από την μια στιγμή στην άλλη σκέφτηκε ότι θα ήθελε να γνωρίσει καινούριες κοπέλες.
    Βάζω σαν αφετηρία αλλαγής τον γάμο γιατί μετά από τότε άρχισε να γίνεται πιο ψυχρός.Στην αρχή μου είπε ότι θέλει να περνάει περισσότερο καιρό με τους φίλους του και το επόμενο Σάββατο μου ζήτησε χρόνο.
    Σίγουρα η σχέση μας είχε προβλήματα.Όπως και κάθε σχέση φαντάζομαι.Και πισωγυρίσματα είχαμε,κυρίως από την πλευρά μου.Μόνο που εγώ είχα καταλήξει ότι αυτός ο άνθρωπος μου ταίριαζε.Για πολλούς λόγους.Δεν ξέρω αν ήταν ο ΙΔΑΝΙΚΟΣ όπως λέει ο φίλος μου πιο πάνω,αλλά πίστευα και πιστεύω ότι θα μπορούσα να ζήσω την υπόλοιπη ζωή μου μαζί του.
    Ίσως να υπάρχει κάτι άλλο παρακάτω καλύτερα είτε για εκείνον,είτε για εμένα.Αυτή την στιγμή δεν με ενδιαφέρει.Εγώ θα κάνω υπομονή και θα περιμένω..Ο χρόνος θα δείξει

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2006
    Posts
    5,668
    La Vita,

    καταλαβαινω τη στεναχώρια σου....κ αυτο που έγραψες:Νιωθω οτι μου χουν ξεριζωσει την καρδια....

    Παντως καλή μου, επειδη γράφεις πολλες φορές \"απο τη μια στιγμη στην άλλη...\" ειναι σιγουρο πώς οτι έγινε δεν εγινε ξαφνικα, αλλα μάλλον ή δεν εβλεπες τα ενδιαμεσα στάδια που συνεδεσαν τη μια στιγμη με την άλλη, ή δεν ειχατε καλη επικοινωνια...ή τουλάχιστον τοσο καλη οσο ήλπιζες...

    Ξέρω πώς ίσως τώρα να ναι δύσκολο να το δεις ή να το επεξεργαστείς, όμως πιστεύω πώς θα ναι πολυ χρησιμο να το δεις στην πορεια....Ο φιλος σου δεν τρελάθηκε ούτε τον τσιμπησε κατι κ άλλαξε, ξαφνικα...ισως να μην ηταν κ ειλικρινης με τον εαυτο του τοσο καιρο, αρα κ με σενα.Ισως να φοβοταν να πει αυτο που θέλει, ίσως να χρειαζεται οντως χρονο κ χωρο. Αν ομως δεν υπάρχει διαθεση για ανοιχτη κ ειλικρινη συζήτηση, πώς θα μπορεσεις να βγαλεις κ εσυ μια άκρη? Μονο με υποθέσεις ή με μονοπλευρη διάθεση δεν γινονται πολλα....

    Μπορεις ομως να δεις απο την πλευρά σου τί έκανες ή τί δεν εκανες που θα πιστευεις πώς θα ταν καλο για μια πιο ειλικρινη κ βαθια σχεση....

  14. #14
    Banned
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    2,515
    Αντικειμενικά όχι δεν υπήρχε μεγάλη διαφορά στην ηλικία...όμως δεν ξέρω ποιες άλλες διαφορές θα μπορούσαν να υπάρχουν σε εμπειρίες, σε προτεραιότητες, στα χαρακτηριστικά της προσωπικότητας και της ζωής σας. Έπειτα υπάρχει μια διαφορά στο βαθμό της δέσμευσης και στους στόχους: εκείνος θέλει να γνωρίσει άλλες κοπέλες (και σίγουρα δεν είναι \'από τη μια στιγμή στην άλλη\', απλά κάποια στιγμή έρχεται το πλήρωμα του χρόνου), εσύ μάλλον δεν έχεις την ίδια ανάγκη. Εσύ είχες καταλήξει ότι σου ταίριαζε, εκείνος ίσως να μην ήταν σίγουρος....και δεν έχει να κάνει απαραίτητα με ειλικρίνεια απέναντί σου (γιατί συχνά άλλο σημαίνει το \'σ\'αγαπώ\' και άλλο το \'είμαι σίγουρος πως ταιριάζουμε\'). Εσύ λες ότι θα μπορούσες να περάσεις την υπόλοιπη ζωή σου μαζί του, εκείνος προφανώς δεν έχει αποφασίσει κάτι τέτοιο. Αυτά είναι αρκετά, καθώς ακόμα κι αν δυο άνθρωποι ταιριάζουν πολύ, είναι σημαντικό να θέλουν τα ίδια πράγματα την ίδια στιγμή.

    Όσο για τα προβλήματα, εξαρτάται πόσο πολλά, πόσο συχνά είναι και τι διαστάσεις έχουν στο μυαλό του καθενός. Και συμφωνώ πολύ με όσα γράφει η Σοφία στο μήνυμά της.

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2005
    Posts
    4,999
    Originally posted by La_ViTa
    Παιδιά σας ευχαριστώ πολύ για τα μηνυματά σας.Με γεμίζετε κουράγιο.
    Μαρίνα είμαι 28 χρονών και είμαι 2 χρόνια μεγαλύτερή του.Δεν πιστεύω ότι υπάρχει μεγάλη διαφορά στην ηλικία.Την ανάγκη του να γευτεί κι άλλα πράγματα στη ζωή του,το καταλαβαίνω.Απλά,δεν μπορώ να καταλάβω πως από την μια στιγμή στην άλλη σκέφτηκε ότι θα ήθελε να γνωρίσει καινούριες κοπέλες.
    Εισαι σιγουρη πως την καταλαβαινεις? Δεν ξεφυτρωσε ξαφνικα...Βάζω σαν αφετηρία αλλαγής τον γάμο γιατί μετά από τότε άρχισε να γίνεται πιο ψυχρός.Στην αρχή μου είπε ότι θέλει να περνάει περισσότερο καιρό με τους φίλους του και το επόμενο Σάββατο μου ζήτησε χρόνο.
    Ποσο αραγε τον επηρεασε ολη αυτη η κουβεντα περι γαμου? Συζητησατε καθολου σχετικα με το πως αισθανεστε με μια τετοια δεσμευση?
    Σίγουρα η σχέση μας είχε προβλήματα.Όπως και κάθε σχέση φαντάζομαι.Και πισωγυρίσματα είχαμε,κυρίως από την πλευρά μου.Μόνο που εγώ είχα καταλήξει ότι αυτός ο άνθρωπος μου ταίριαζε.
    Αυτος ειχε καταληξει στο ιδιο συμπερασμα? Οπως ειπωθηκε και πιο πανω, δεν τιθεται απαραιτητα θεμα ανειλικρινειας, διοτι αλλο σ αγαπω, και αλλο μου ταιριαζεις...
    Για πολλούς λόγους.Δεν ξέρω αν ήταν ο ΙΔΑΝΙΚΟΣ όπως λέει ο φίλος μου πιο πάνω,αλλά πίστευα και πιστεύω ότι θα μπορούσα να ζήσω την υπόλοιπη ζωή μου μαζί του.
    Εσυ θα μπορουσες, ομως σκεψου, αν αυτος δεν θα μπορουσε, ή δεν ξερει αν θα μπορουσε, εχει νοημα να ειστε μαζι? Οπως πολυ σωστα λες, το μονο που μπορεις να κανεις ειναι να περιμενεις να ξεκαθαρισει κι αυτος τα πραγματα μεσα του.Ίσως να υπάρχει κάτι άλλο παρακάτω καλύτερα είτε για εκείνον,είτε για εμένα.Αυτή την στιγμή δεν με ενδιαφέρει.Εγώ θα κάνω υπομονή και θα περιμένω..Ο χρόνος θα δείξει
    Ο καθενας μας δινει σχημα στην Υπαρξη.

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •