Stin mnimi tis Alexias
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 16
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Mar 2010
    Posts
    16

    Stin mnimi tis Alexias

    Με συγχωρείτε εάν το τοπικ είναι εντελώς άσχετο, αλλά πραγματικά θέλω να μοιραστώ την ιστορία της αγαπημένης μου φίλης, Αλεξίας μαζί σας.. μια που γιορτάζει κίολας σήμερα.. δηλαδή θα γιόρταζε εάν ήταν μαζί μας...Πιστεύω οτι θα κάνει και άλλες κοπέλες να ξυπνήσουν! Η Αλεξία λοιπόν ήταν μία πολύ όμορφη κοπέλα γύρω στα 25, μου έκανε ιδιαίτερα αγγλικών και έμενε στην δίπλα πολυκατοικία. Για μένα ήταν κάτι παραπάνω από καθηγήτρια αφού μαζί της συζητούσα τα πάντα, και καθώς δεν είχα αδερφή την θεωρούσα σαν την μεγαλύτερη αδερφή μου. Μία κοπέλα όμορφη, αδύνατη, χαρούμενη με παιδεία που κανείς δεν θα μπορούσε να φανταστεί πως περνάει νευρική ανορεξία. Βέβαια, όταν την θυμάμαι δεν την είχα δει ποτέ να τρώει ή να πίνει κάτι εκτός απο νερό. Αλλά και πάλι δεν θα το φανταζόμουν ούτε στα πιο τρελά μου όνειρα πως ήταν ανορεξική. Ήταν πάντα υπερβολικά αδύνατη αλλά το θεωρούσα φυσικό. Ένα χρόνο λοιπόν πριν ''φύγει'' ήταν πάντα κατάχλωμη και φανερά προσπαθούσε να είναι χαμογελαστή, είχε μείνει μισή και τα κόκαλα του κορμιού της διαγραφόντουσαν μέσα από την μπλούζα που θα φορούσε. Πολλές φορές μάλιστα έλεγε πως θα έφευγε διακοπές, μετά όμως έμαθα πως δεν ήταν διακοπές αλλά το γλυκό και όμορφο κορίτσι που κάποτε ήξερα νοσηλευόταν μηνιαία στο νοσοκομείο. Η κατάσταση ολοένα και χειροτέρευε ώσπου μία μέρα δεν ήρθε. Δύο μέρες ούτε φωνή ούτε ακρόαση. Όπως ήταν φυσικό ανησυχίσαμε γι αυτήν όπως και η αδερφή της η οποία έμενε στην Χαλκιδική. Θα ήταν περιττό να πω περισσότερα.... αλλά για να τελιώσω την ιστορία η οποία φυσικά δεν έχει happy end η αδερφή της η οποία ήρθε στην θεσσαλονίκη για να δει τι έγινε, την βρήκε νεκρή στο κρεβάτι της, αιτία? Ανακοπή. / Ευχαριστώ που διαβάσατε την ιστορία της.. σας παρακαλώ μέσα απο τα βάθη της καρδίας μου προσπαθήστε να βγείτε μέσα απο αυτό τον αργό θάνατο. Τζάμπα χάνοντε ζωές, δεν βρίσκω τον λόγο και την αξία να χάσει την ζωή του κάποιος μόνο και μόνο επειδή θέλει να χάσει 3 ή 5 ή και πολύ περισσότερα κιλά! Αγαπήστε τον εαυτό σας και βγείτε από αυτό το πράγμα σας παρακαλώ!

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2010
    Posts
    3,771
    ανατριχιασα...

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    974
    Mariann, είσαι η ίδια κοπέλα που έγραψε αυτά?
    http://www.eatingdisorders.gr/forum/...d.php?tid=2185

    Δε νομίζεις ότι θα πρέπει να παραδειγματιστείς από κάποια πράγματα που μόνη σου αναφέρεις?
    Ζητάς από άλλους να βγούν από " αυτό το πράγμα" όπως το λές και εσύ αδυνατείς να το δείς?

    Γιατί χρυσό μου ? 14 χρόνων παιδί είσαι ακόμη, και θα σου έλεγα να ακολουθήσεις τις συμβουλές που σου έδωσαν ήδη, τα παιδιά
    στο άλλο τόπικ.
    Λυπάμαι για τη φίλη σου και σε καταλαβαίνω πως νιώθεις, όμως λυπήσου κι εσύ τον εαυτό σου...

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2009
    Posts
    388
    Φοβερό, δεν μπορώ να το πιστέψω πως χάνονται έτσι άδικα νέα κορίτσια με όλη την ζωή μπροστά τους κρίμα,
    αυτό βέβαια είναι ένα μεγάλο έγκλημα της κοινωνίας μας σε όλες εμας τις γυναίκες και ειδικά στα νέα κόρίτσια που σαν πρότυπο ομορφιάς θεωρούνται οι σκελετοί!!!
    λυπάμαι πάρα πολύ για την φίλη σου μαριάνα ........όπως λυπάμαι και ΄για όλα τα παιδιά που χάνονται έτσι άδικα....... τι να πω κρίμα......

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    Αθήνα
    Posts
    227
    Originally posted by BettyG
    Mariann, είσαι η ίδια κοπέλα που έγραψε αυτά?
    http://www.eatingdisorders.gr/forum/...d.php?tid=2185

    Δε νομίζεις ότι θα πρέπει να παραδειγματιστείς από κάποια πράγματα που μόνη σου αναφέρεις?
    Ζητάς από άλλους να βγούν από " αυτό το πράγμα" όπως το λές και εσύ αδυνατείς να το δείς?

    Γιατί χρυσό μου ? 14 χρόνων παιδί είσαι ακόμη, και θα σου έλεγα να ακολουθήσεις τις συμβουλές που σου έδωσαν ήδη, τα παιδιά
    στο άλλο τόπικ.
    Λυπάμαι για τη φίλη σου και σε καταλαβαίνω πως νιώθεις, όμως λυπήσου κι εσύ τον εαυτό σου...
    θα συμφωνήσω απόλυτα όμως!!!!!!!!!! μαριαννάκι.... πρόσεχε!!!!!!!

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    1,620
    δεν ειναι η πρωτη μου φορα που διαβαζω τετοια ιστορια. κοριτσια χανονται γιατι δεν καταλαβαινουν μεχρι που ειναι τα ορια ή οταν το καταλαβουν τα εχουν ξεπερασει και δεν μπορουν να γυρισουν πισω.

    mariann κοπελα μου ενα θα σου πω μονο. καλυτερα παχυσαρκη παρα να καταληξεις οπως η αλεξια σου. σε πονεσε πολυ αλλά δεν θελεις να πας να τη βρεις. ετσι δεν ειναι? η αλεξια θα ηθελε να τη βρεις? ε??
    σκεψου ειναι ενα μικρο αστερακι πανω στον ουρανο που σε κοιτα καθημερινα και σε προσεχει. ειναι παντα κοντα σου, στη καρδια σου. ετσι γινεται οταν χανουμε ενα αγαπημενο μας προσωπο. νομιζεις οτι θα της αρεσει να βλεπει τα κοκκαλα σου ή το χλωμο σου προσωπο?
    θα σου απαντησω εγω λοιπον. ΟΧΙ. δεν θα της αρεσει. εχεις ολη τη ζωη σου μπροστα σου και ειναι στο χερι σου να ζησεις για να τη θυμασαι.....

  7. #7
    Junior Member
    Join Date
    Mar 2010
    Posts
    16
    ευχαριστώ πολύ για τα καλά σας λόγια, είμαι από τα φανατικότερα άτομα εναντίον της ανορεξίας πρώτον γιατί έχασα έτσι την ''αδερφή'' μου και δεύτερον γιατί έχω περάσει σε μικρή ηλικία [τελευταίες τάξεις δημοτικού] κάτι παρόμοιο. Είναι απο τα χειρότερα πράγματα να μην μπορείς να φας. γιατί το φαγητό με ένα μέτρο είναι υγεία. όντως θέλω να αδυνατίσω αρκετά αλλά προς Θεού ποτέ δεν θεώρησα την ανορεξία ή την βουλιμία ως λύση.

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Posts
    440
    Κανεις δεν τη θεωρει σαν λύση, ουτε την επιδιώκει συνηθως δεν ξερει καν ότι εχει την ασθενεια αυτη (τοκ τοκ!!!!)
    Η ανορεξια εχει ως βασικο συμπτωμα το να θες συνέχεια να αδυνατιζεις και να σου φαινεσαι παχια.

    τοκ τοκ!!!!
    for whom the bell tolls.

  9. #9
    Junior Member
    Join Date
    Mar 2010
    Posts
    27
    marann ειμαι 32 χρονων και περασα ολη την εφηβια μου και τα φοιτητικα μου χρονια νομιζοντας οτι ειμαι παχια. Σε αυτα τα χρονια ειμουνα 58-64 κιλα το πολυ με υψος 1,65.. επηρεαζομουνα απο τις φιλες μου που ηταν ολες στα 52-55 κιλα και νομιζα οτι αν γινομουνα σαν αυτες θα ημουνα ευτυχισμενη. Σε αυτα τα χρονια απεφευγα να πηγαινω στην θαλασσα μαζι τους, απεφευμα να βγαινω σε παρτυ μαζι τους γιατι νομιζα οτι ολος ο κοσμος θα σκεφτοταν " τι κανει αυτη η χοντρη αναμεσα τους?" αποτελεσμα : εχασα τα καλυτερα μου χρονια πιστευοντας οτι ημουνα ενα χοντρο τιποτα. Σημερα, ειμαι 76 κιλα, τον τελευταιο χρονο πειρα 10 κιλα γιατι εκοψα το τσιγαρο και γενικα ετρωγα λες και δεν υπηρχε το αυριο. Σκεφτομαι ομως σημερα οτι τοσα χρονια ειχα το τελειο βαρος και δεν το ειχα συνειδητοποιησει. Σκεφτομαι ποσο χαζη ημουνα και δεν ακουγα την μητερα μου και ολους τους φιλους μου που μου λεγανε οτι ημουνα μια χαρα. Ουτε το αγορι μου ακουγα τοτε. Κρυβομουνα κατω απο φαρδια ρουχα χωρις αυτοπεποιθηση και με λαθος αντιληψεις. Μην κανεις το ιδιο λαθος με εμενα. Το βαρος δεν φερνει την ευτυχια αλλα το αντιστροφο. Προσπαθησε να βρεις και να εχεις το κουραγιο να κανεις πραγματα που σε γεμιζουν και σου δινουν χαρα. Προσπαθησε να δεις τον εαυτο σου μεσα απο τα ματια των ανθρωπων που σε αγαπανε και δεξου τον εαυτο σου ακριβως οπως εισαι. Ζησε τωρα την ζωη σου που εισαι τοσο νεα και μην την προσπερνας.

    Αν μπορουσα να γυρισω τον χρονο πισω θα πηγαινα ακριβως την στιγμη που ολη η ταξη μου στην 3η γυμνασιου ειχαμε παει σε μια πισινα, ολοι πηδησανε μεσα εκτος απο μενα ισχυριζοντας οτι ειχα περιοδο. Ειμουνα 58 κιλα τοτε.

  10. #10
    Junior Member
    Join Date
    Mar 2010
    Posts
    16
    Originally posted by sophela
    marann ειμαι 32 χρονων και περασα ολη την εφηβια μου και τα φοιτητικα μου χρονια νομιζοντας οτι ειμαι παχια. Σε αυτα τα χρονια ειμουνα 58-64 κιλα το πολυ με υψος 1,65.. επηρεαζομουνα απο τις φιλες μου που ηταν ολες στα 52-55 κιλα και νομιζα οτι αν γινομουνα σαν αυτες θα ημουνα ευτυχισμενη. Σε αυτα τα χρονια απεφευγα να πηγαινω στην θαλασσα μαζι τους, απεφευμα να βγαινω σε παρτυ μαζι τους γιατι νομιζα οτι ολος ο κοσμος θα σκεφτοταν " τι κανει αυτη η χοντρη αναμεσα τους?" αποτελεσμα : εχασα τα καλυτερα μου χρονια πιστευοντας οτι ημουνα ενα χοντρο τιποτα. Σημερα, ειμαι 76 κιλα, τον τελευταιο χρονο πειρα 10 κιλα γιατι εκοψα το τσιγαρο και γενικα ετρωγα λες και δεν υπηρχε το αυριο. Σκεφτομαι ομως σημερα οτι τοσα χρονια ειχα το τελειο βαρος και δεν το ειχα συνειδητοποιησει. Σκεφτομαι ποσο χαζη ημουνα και δεν ακουγα την μητερα μου και ολους τους φιλους μου που μου λεγανε οτι ημουνα μια χαρα. Ουτε το αγορι μου ακουγα τοτε. Κρυβομουνα κατω απο φαρδια ρουχα χωρις αυτοπεποιθηση και με λαθος αντιληψεις. Μην κανεις το ιδιο λαθος με εμενα. Το βαρος δεν φερνει την ευτυχια αλλα το αντιστροφο. Προσπαθησε να βρεις και να εχεις το κουραγιο να κανεις πραγματα που σε γεμιζουν και σου δινουν χαρα. Προσπαθησε να δεις τον εαυτο σου μεσα απο τα ματια των ανθρωπων που σε αγαπανε και δεξου τον εαυτο σου ακριβως οπως εισαι. Ζησε τωρα την ζωη σου που εισαι τοσο νεα και μην την προσπερνας.

    Αν μπορουσα να γυρισω τον χρονο πισω θα πηγαινα ακριβως την στιγμη που ολη η ταξη μου στην 3η γυμνασιου ειχαμε παει σε μια πισινα, ολοι πηδησανε μεσα εκτος απο μενα ισχυριζοντας οτι ειχα περιοδο. Ειμουνα 58 κιλα τοτε.




    Sophela, σε ευχαριστώ πολύ για τα καλά σου λόγια. Εγώ είμαι 1,70 με 66 κιλά[ήμουν 69 αλλα έχασα ! :)], δεν έχω αγόρι γιατί είμαι χοντρή. Διαβάζοντας αυτά που γράφεις βλέπω ένα μέρος του εαυτού μου γιατί και εγώ αποφεύγω να πηγαίνω με τις φίλες μου στην παραλία, σε πάρτυ και το κυριότερο πριν ένα μήνα που πήγαμε στην Βασιλίτσα και μείναμε σε ένα ξενοδοχείο με πισίνα εγώ δεν μπήκα ενώ όλοι οι άλλοι ναι... :/ Μετά το Πάσχα θα πάμε Αθήνα, όπου το ξενοδοχείο θα έχει επίσης πισίνα αλλά σιγά μην μπω!!! Τέλος πάντων απλά επισήμανα τις ομοιότητες :) Θα προσπαθήσω όμως να κάνω αυτό που λες γιατί ξέρω ότι έχεις δίκιο, όμως, πραγματικά π ρ έ π ε ί να χάσω κιλά στο κάτω κάτω δεν είναι κάτι τρομερό με γυμναστική και δίαιτα όλα γίνονται ;) Όμως όχι με την αφαγία είπαμε...

  11. #11
    Junior Member
    Join Date
    Mar 2010
    Posts
    27
    μαριανν μου κατ αρχας ουτε εγω δεν θα εμπαινα μεσα στον φεβρουαριο σε πισινα με ολο το κρυο και ας ειχα την κορμαρα της sarah jessika parker. 66 κιλα δεν εισαι χοντρη . Εγω ειμουν 80 και ειχα αγορι. Στο 1,70 που εισαι ακουγεσαι μια χαρα. Ο λογος που δεν εχεις αγορι παντως να εισαι σιγουρι δεν ειναι επειδη εισαι 66 κιλα, αν δεν κανω λαθος εισαι 14 χρονων ετσι δεν ειναι?
    Εχεις ολοκληρη ζωη μπροστα σου να γνωρισεις πολλα αγορια και σιγουρα ολα αυτα δεν θα ειναι μαζι σου για τα κιλα σου.

    παντως εγω στην πισινα που λες οτι θα πας μετα το πασχα θα εμπαινα. Δεν με νοιαζει τι σκεφτεται πια ο κοσμος για μενα. Δεν καταλαβα..ειναι καλυτεροι αυτοι απο μενα?

  12. #12
    Junior Member
    Join Date
    Mar 2010
    Posts
    16
    Originally posted by sophela
    μαριανν μου κατ αρχας ουτε εγω δεν θα εμπαινα μεσα στον φεβρουαριο σε πισινα με ολο το κρυο και ας ειχα την κορμαρα της sarah jessika parker. 66 κιλα δεν εισαι χοντρη . Εγω ειμουν 80 και ειχα αγορι. Στο 1,70 που εισαι ακουγεσαι μια χαρα. Ο λογος που δεν εχεις αγορι παντως να εισαι σιγουρι δεν ειναι επειδη εισαι 66 κιλα, αν δεν κανω λαθος εισαι 14 χρονων ετσι δεν ειναι?
    Εχεις ολοκληρη ζωη μπροστα σου να γνωρισεις πολλα αγορια και σιγουρα ολα αυτα δεν θα ειναι μαζι σου για τα κιλα σου.

    παντως εγω στην πισινα που λες οτι θα πας μετα το πασχα θα εμπαινα. Δεν με νοιαζει τι σκεφτεται πια ο κοσμος για μενα. Δεν καταλαβα..ειναι καλυτεροι αυτοι απο μενα?




    xexexexe Ήταν εσωτερική ;) Όχι απλώς είμαι χοντρή είμαι πολύ χοντρή αλλά τι να κάνουμε.. ευτυχώς ο ορθοπεδικός μου μου είπε ότι θα ψηλώσω αρκετά ακόμη... τώρα το θέμα του αγοριού.. τι να σου πω δεν ξέρω.. πάντως άσχημη δεν είμαι γιατί μικρή ήμουν στους καταλογους της miss sixty και της miss grand...οπότε άσχημη δεν είμαι και τόσο πια.. αλλά το πάχος παραμορφώνει...:/ πάντως στην πισίνα σκέφτομαι να μπω... αφού έχω χάσει και λίγα κιλάκια :)

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    833
    Κανένας δεν θα σου βγάλει από το μυαλό αυτό που βλακωδώς πιστεύεις για τον εαυτό σου?.. εκτός από σένα
    Δεν φταις εσύ κάποιοι άλλοι σε παρακινούν να νομίζεις ότι αυτό το τέλειο κορμάκι σου δεν είναι ωραίο?
    Δεν ξέρω τι είναι οι κατάλογοι της miss sixty και της miss grand...και ούτε θέλω να μάθω
    Αλλά εσύ χοντρή ΔΕΝ ΕΙΣΑΙ
    Θα έπρεπε να έχεις μεγαλύτερες προσδοκίες από αυτές τις εφήμερες επιτυχιούλες??
    Προφανώς μιλάω σε κάποια καρακατακουκλάρα που δεν το έχει συνειδητοποιήσει ακόμα..
    Αλλά πάρε μια συμβουλή και από μένα και αν δεν σ αρέσει πέτα τη στα σκουπίδια
    Ξύπνα αύριο κιόλας με ένα νέο ΕΓΩ γεμάτο αυτοπεποίθηση και κατέκτησε όλα όσα σου αξίζουν?
    Γιατί εσύ είσαι όμορφη
    Γιατί εσύ είσαι έξυπνη
    Γιατί εσύ είσαι μοναδική
    Γιατί εσύ είσαι χαμογελαστή
    Γιατί εσύ είσαι ακόμα νέα
    Γιατί εσύ είσαι το μέλλον
    Γιατί εσύ είσαι ο θησαυρός της μανούλας σου που σε υπεραγαπάει.
    Θα έγραφα πολύ περισσότερα αν σε ήξερα προσωπικά?.
    Διατήρησε τα κιλά σου φρόντισε το σώμα σου την υγεία σου και το πνεύμα σου
    Και θα έχεις μια ευτυχισμένη ζωή

    Υ.Γ. ποια είμαι εγώ?
    Κάποια που στα 48 κιλά ένοιωθε δυστυχία
    Και η μεγαλύτερη ευτυχία ήρθε στα 81 κιλά (όταν γέννησα)

  14. #14
    Junior Member
    Join Date
    Mar 2010
    Posts
    16
    Originally posted by MKEH78
    Κανένας δεν θα σου βγάλει από το μυαλό αυτό που βλακωδώς πιστεύεις για τον εαυτό σου?.. εκτός από σένα
    Δεν φταις εσύ κάποιοι άλλοι σε παρακινούν να νομίζεις ότι αυτό το τέλειο κορμάκι σου δεν είναι ωραίο?
    Δεν ξέρω τι είναι οι κατάλογοι της miss sixty και της miss grand...και ούτε θέλω να μάθω
    Αλλά εσύ χοντρή ΔΕΝ ΕΙΣΑΙ
    Θα έπρεπε να έχεις μεγαλύτερες προσδοκίες από αυτές τις εφήμερες επιτυχιούλες??
    Προφανώς μιλάω σε κάποια καρακατακουκλάρα που δεν το έχει συνειδητοποιήσει ακόμα..
    Αλλά πάρε μια συμβουλή και από μένα και αν δεν σ αρέσει πέτα τη στα σκουπίδια
    Ξύπνα αύριο κιόλας με ένα νέο ΕΓΩ γεμάτο αυτοπεποίθηση και κατέκτησε όλα όσα σου αξίζουν?
    Γιατί εσύ είσαι όμορφη
    Γιατί εσύ είσαι έξυπνη
    Γιατί εσύ είσαι μοναδική
    Γιατί εσύ είσαι χαμογελαστή
    Γιατί εσύ είσαι ακόμα νέα
    Γιατί εσύ είσαι το μέλλον
    Γιατί εσύ είσαι ο θησαυρός της μανούλας σου που σε υπεραγαπάει.
    Θα έγραφα πολύ περισσότερα αν σε ήξερα προσωπικά?.
    Διατήρησε τα κιλά σου φρόντισε το σώμα σου την υγεία σου και το πνεύμα σου
    Και θα έχεις μια ευτυχισμένη ζωή

    Υ.Γ. ποια είμαι εγώ?
    Κάποια που στα 48 κιλά ένοιωθε δυστυχία
    Και η μεγαλύτερη ευτυχία ήρθε στα 81 κιλά (όταν γέννησα)

    Κατα αρχάς να χαίρεσαι το παιδάκι σου :)/ Σε ευχαριστώ πολύ για τα καλά σου λόγια! Αν και δεν είμαι καρακουκλάρα.. θα μπορούσα να είμαι αν ήμουν πιο αδύνατη φυσικά αλλά τέλος πάντων. Μπορεί τα κιλά μου να ακούγονται λίγα...(66) αλλά αν με δεις... θα καταλάβεις ότι δεν είναι λίγα. προφανώς χρειάζομαι μία καλή διατροφή και γυμναστική :) Αλλά και έτσι να μείνω που εντάξει δεν μπορώ να πω οτι δεν με στεναχωρεί.. για την ακρίβεια όταν το σκέφτομαι πως θα μείνω ένα τετράγωνο μου 'ρχετε να κλάψω. Επίσης η καλή διατροφή δεν είναι μόνο για το αδυνάτισμα προς Θεού. Είναι υγεία... και προς το παρόν εγώ μόνο υγιεινή διατροφή δεν κάνω/ τρέφομαι με γλυκα ΧD.

  15. #15
    Member
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    Athens
    Posts
    37
    Γεια σας κοριτσια....
    ολα τα ωραια λογια του κοσμου ειναι ωραια και η αληθεια ειναι πως ολες οι γυναικες θα επρεπε να αισθανονται ομορφες και μοναδικες γιατι ειναι! αλλα οταν παιρνας διατροφικη διαταραχη τιποτα δεν ισχυει, τιποτα δεν βοηθαει...εισαι εσυ αντιμετωπη με ενα πιατο φαι...
    Ειμαι και εγω φανατικη εχθρος της ανορεξιας, αφου καποτε εφτασα στα ορια της και μου κοστισε την σωματικη μου υγεια...
    Στενοχωριεμαι για την κοπελα που δεν προλαβε να νικησει την εμμονη της με το φαι και το αδυνατισμα, αφου την πηρε αυτη η παλιοαρρωστια!!
    Ελπιζω ολες οσες γραφουμε εδω να καταφερουμε να αποκαταστησουμε τις σχεσεις μας με το φαι πριν να εχουμε ασχημα αποτελεσματα...εγω προσωπικα το παλευω ακομα και υπαρχουν φορες που ομολογω πως ευχομαι να γυρισω στην εποχη που ζουσα με 1 μπωλ κορνφλεικς και 1 φρουτο τη μερα αλλα παλι...το ξερω πως οδηγει στην κατστροφη...
    τεσπα, mariann καλη τυχη και καλο κουραγιο σου ευχομαι και να αγαπας τον εαυτο σου...α, και τα γλυκα αποτελουν καθημερινοτητα και για μενα...κρεπα για μεσημεριανο, σοκολατοπιτα για δεκατιανο...:P

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •