Κάποια tips?
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 15 of 15
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Posts
    331

    Κάποια tips?

    Σήμερα είχα πολύ ευχάριστα νέα, μου φτιάξανε πραγματικά τη μέρα!.. αλλά ας ξεκινήσω από την αρχή.
    Τον τελευταίο 1μιση χρόνο γύρισα στην Ελλάδα, αφού δούλεψα για κάποια χρόνια στο εξωτερικό και ταυτόχρονα πήρα κάποια πτυχία σε σχέση με το αντικείμενο της δουλειάς μου. Τον τελευταίο 1μιση χρόνο είμαι άνεργη, ζω από τον μισθό του συντρόφου μου με μεγάλες τύψεις και ευτυχώς έχουμε δικό μας σπίτι και δεν είμαστε σε ενοίκιο.
    'Οτι πόρτες χτύπησα για να βρω δουλειά, ενώ ενθουσιασμένα (λόγω βιογραφικού) με καλούσαν για συνέντευξη, μου κλείναν στα μούτρα! Ο τομέας μου είναι ο τουρισμός και για ούτε μία στιγμή δε φαντάστηκα ότι θα πρέπει να έχω κανονικό ΔΜΣ για να βρω δουλειά στην Ελλάδα! Στις συνεντεύξεις που είχα υπήρξε πάντα αναφορά στο βάρος μου, θέλετε το πιστεύετε, θέλετε όχι, και κάποιες φορές σε προσβλητικό σημείο.. σημ. τέτοιου είδους συμπεριφορά είναι παράνομη στην ΕΕ ως ρατσιστική!
    Σήμερα λοιπόν ήταν μία πολύ ωραία μέρα! Σήμερα έμαθα ότι στις 21 Μαιου έχω συνέντευξη με μία πολύ μεγάλη εταιρεία!! Το ξέρω ότι όταν θα πάω θα είμαι ακόμα παχύσαρκη, αλλά το γεγονός ότι έχω ξεκινήσει ήδη εδώ και 11 μέρες και χάνω κιλά με κάνει να νοιώθω ενθουσιασμένη!! Θέλω πολύ να είμαι γύρω στα 109-110 κιλά, ώπου ξέρω ότι θα είμαι πολύ πιο συμμαζεμένη από τα 120 που ήμουν στη τελευταια αποτυχημένη συνέντευξη, για αυτό και θα προσπαθήσω να αυξήσω απλά το περπάτημα μου και να μείνω 1000-1200 θερμίδες τη μέρα!

    Αυτό που ζητάω είναι κάποια tips της τελευταίας στιγμής που πιστεύεται θα βοηθήσουν να δείχνω και να νοιώθω καλύτερα..
    Ίσως κάποιες τροφές που δεν πρέπει ή πρέπει να καταναλώσω 2-3 μέρες πριν ή κάποιο είδος χαλαρωτικής άσκησης.. (υπ'οψιν έχω 2 κήλες σε δίσκους στη σπονδυλικη και το τρέξιμο με το παρών βάρος είναι απαγορευτικό!)
    Τι λέτε;

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Posts
    200
    ελπίζω να σου απαντήσουν τα άλλα κορίτσια για το πως πρέπει να πλασάρεις τον εαυτό σου στη συνέντευξη και τι θα μπορουσες να πεις αν σε ρωτήσουν για το βάρος σου. Δυστυχως δεν έχω εμπειρία από συνεντεύξεις, το μόνο που θα σου έλεγα θα ήταν να εισαι ήρεμη, σοβαρή αλλά και χαμογελαστή όταν πρέπει!
    Κατα τάλλα τροφές που ξέρεις πως σε φουσκώνουν απέφυγε τις 1-2- μέρες πριν γαι να νιώθεις πιο άνετα :)
    καλή επιτυχία σου ευχομαι :)

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2010
    Posts
    2,196
    καταρχας καλη επιτυχια!
    α να ξερεις οτι το περπατημα ειναι μη σου πω καλυτερο απ το τρεξιμο.σου χω στειλει κ u2u οποτε θελεις διαβασε το.
    φιλακια και ελπιζω να πανε ολα οπως τα θελεις!

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2010
    Posts
    2,196
    γιατι μου χουν πει πολλοι γυμναστες οτι με το περπατημα σφιγγεις πιο πολύ.δλδ ειναι ιδανικο για γλουτους κλπ.φυσικα κ τα δυο ειναι καλη γυμναστικη απλα απ οτι μου παν το γρηγορο περπατημα ειναι το καλυτερο.τωρα τι να σου πω δεν ξερω κατα ποσο ισχυει!

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Posts
    331
    Ευχαριστώ κορίτσια :D
    Αχχ αυτά τα U2U, έτσι πως είναι μικρούλι στη γωνία δεν κοιτάω καν οπότε δε βλέπω ότι ήρθε μηνυμα..
    Το είδα τώρα και σου απάντησα!

  6. #6
    Good luck! Το περπατημα οντως βοηθαει πολυ!

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Posts
    331
    Οι μέρες περνούν τόσο γρήγορα.. Την Παρασκευή είναι η συνέντευξη. Και μόνο που το γράφω αγχώνομαι.. Τουλάχιστον στα κιλά είμαι όπως περίμενα και χαίρομαι πολύ για αυτό! Όχι ότι φαίνομαι καλύτερα, αλλά έχω περισσότερη αυτοπεποίθηση.
    Ξέρετε αν υπάρχουν κάποιες τροφές που κατά κανόνα φουσκώνουν πολύ και καλύτερα να αποφύγω αυτές τις μέρες;
    Το μόνο που μου έρχεται στο μυαλό είναι το καρπούζι, αλλά δεν σκόπευα να φάω έτσι και αλλιώς :P

  8. #8
    Originally posted by semie
    γιατι μου χουν πει πολλοι γυμναστες οτι με το περπατημα σφιγγεις πιο πολύ.δλδ ειναι ιδανικο για γλουτους κλπ.φυσικα κ τα δυο ειναι καλη γυμναστικη απλα απ οτι μου παν το γρηγορο περπατημα ειναι το καλυτερο.τωρα τι να σου πω δεν ξερω κατα ποσο ισχυει!
    Δεν ισχύει, έτσι απλά. Αν δεν υπάρχει κάποιο άλλο πρόβλημα (συνήθως ορθοπεδικό, δηλαδή πρόβλημα στα γόνατα, αστράγαλους, μέση) τότε το χαλαρό τρέξιμο είναι απείρως καλύτερο.

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    Αθήνα
    Posts
    2,339
    Λυπαμαι τοσο πολυ για τον τροπο που συμπεριφερομαστε ο ενας στον αλλον.Για τον απιστευτο ρατσισμο, την ελλειψη τροπων και προπαντων την ευκολη κριτική που κανουμε στο διπλανο μας.Α αυτος ειναι χοντρος=κακος ανθρωπος.
    Dew μου ολοψυχα καλη επιτυχια στη συνεντευξη ευχομαι.Βασικα η συμβουλη που θα σου δοσω ειναι να περιορισεις το αλατι.Εμενα ο διαιτολογος μου εχει πει οτι μου προκαλει πρηξιματα (ειδικα στις γαμπες).Το καρπουζι απο οσο ξερω χωρις να περνω κι ορκο, ειναι παρεξηγημενο.Αλλα πιστευω θα σου πουν και οι αλλοι καλυτερα.:)

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2009
    Posts
    380
    Μεγαλο λουκι η συνεντευξη. Καλη επιτυχια Dew.

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2008
    Posts
    1,039
    τί έγινε τελικα?
    Ελπίζω να εχεις πολυ καλα νεα να μας πεις ;)

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Posts
    331
    Δεν έγινε τελικά χθες και ευτυχώς έχω λίγο καιρό ακόμα να συμμαζευτώ όσο μπορώ :P
    Θα έχω νεότερα στο τέλος της επόμενης εβδομάδας! Μέχρι τότε κάνω αγώνα δρόμου με τα ρούχα και κάτι μου λέει ότι όταν θα γίνει θα φορέσω αυτά που ακριβώς θέλω :D
    Ευχαριστώ πολύ για την υποστήριξη!

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    974
    Μακάρι dew μου, μακάρι να σου πάνε όλα καλά.

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2009
    Posts
    672
    Kαλη επιτυχια!!!!!!!!!

    Αν θελεις να ξεπριστεις ακομα περισσοτερο,εκτος απο το αλατι βγαλε τελειως απο τη διατροφη σου το αλευρι και τη ζαχαρη και τρωγε στεγνες τροφες,λαχανικα με ψαρι στη σχαρα και 2-3 κουταλιες μαυρο ρυζι,σαλατα με ανθοτυρο και τετοια και θα δεις οτι θα χασεις τουλαχιστον 1-2 κιλα παραπανω μεσα σε μια βδομαδα

  15. #15
    αυτά που γράφει η forty ισχύουν !
    Επίσης τροφές με πλούσιες ίνες βοηθούν στην ενεργοποίηση του εντέρου , οπότε βοηθούν για το πρήξιμο, όπως και πολλά πολλά νερά και μείωση του αλατιού , για τις κατακρατήσεις.
    Έτσι , πιστεύω πως θα λύσεις το πρόβλημα του πρηξίματος αλλά θα βοηθηθείς να αποβάλεις και κάποια κιλά.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •