χωρις να θελω να ακουστω εντελως αρρωστη..
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 9 of 9
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Posts
    9

    χωρις να θελω να ακουστω εντελως αρρωστη..

    ισως η ερωτηση μου ειναι αρκετα 'απαγορευμενη' αλλα αν καποιος βουλιμικος δεν μπορει να κανει εμετο απο μονος του,πως μπορει να ξεφοτωθει τους τονους φαγητου που ταραξε?υπαρχουν φαρμακα-χαπια που θα με βοηθησουν να τα βγαλω αμεσως χωρις να χρειαστει να μενω νηστικη για μια βδομαδα?χαπια εμετου?τα χαπια αυτα μπορω να τα αγορασω μονη μου?μου τα δινει το φαρμακειο?η εστω,χαπια τα οποια θα εμποδισουν την επεξεργασια της τροφης κτλ,που θα προκαλεσουν ευκοιλια ?μια αμεση εσωτερικη κενωση?

  2. #2
    Junior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Posts
    9
    by the way,δεν ειμαι εγω,αλλα ειναι ο στοχος μου

  3. #3
    Junior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Posts
    9
    thank god που υπαρχουν ατομα που με 'διαβαζουν' κ σκεφτονται παρομοιως γτ ετσι κ τα πω αυτα παραεξω....το τρομερο ειναι πως δεν μπορω να κανω εμετο..για λυπηση ειμαι.αν δεν μπορω να κανω εμετο και τα κατακρατω ολα,παει χαθηκα,ξανα μανά στην αφαγια μεχρι να 'καθαρισω' .κ παει κ ολο μου το προγραμμα,δε βγαινω απο το σπιτι μετα απο το βουλιμικο γεγονος γτ νιωθω πως τα παχη που θα χω βαλει φαινονται εντονοτατα!
    ωιμεε ..με μισω

  4. #4
    Junior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Posts
    7
    γεια

  5. #5
    Junior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Posts
    9
    :) hi λενα..ξερεις αν τετοια χαπια,οπως καθαρτικα κ ή τετοια που να προκαλουν εμετο δινονται ελευθερα σε οποιον τα ζητησει απο φαρμακειο?

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    1,621
    Originally posted by mary_nefeli
    Συγνώμη αλλά αυτό το κορμί είναι αξιοζήλευτο? εμένα πάντως μόνο αηδία μου προκαλεί....

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Posts
    200
    Originally posted by ria
    Originally posted by mary_nefeli
    Συγνώμη αλλά αυτό το κορμί είναι αξιοζήλευτο? εμένα πάντως μόνο αηδία μου προκαλεί....
    αηδία δε μου προκαλεί αλλά δε το βρίσκω ούτε κι αξιοζήλευτο. Ειναι ενα αδιάφορο αδύνατο σώμα,ούτε καν γυμνασμένο.

  8. #8
    Junior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Posts
    7
    maria-nefeli
    μην μπλεξεις με αυτα τα πραγματα!ειναι αρρωστια το να αναζητας απεγνωσμενα καθαρτικα η προ´ιοντα που να προκαλουν εμετο...μην το κανεις αυτο στον εαυτο σου.σκεψου ξανα την προοπτικη του διαιτολογου γιατι ειναι ειδικος και μπορει να σε βοηθησει να αντισταθμισεις τα αποτελεσματα των βουλιμικων επεισοδιων σου.αν επιλεξεις εναν σωστο ειδικο θα μπορεσει σιγουρα να σε βοηθησει..τουλαχιστον σκεψου το..εχετο στο μυαλο σου.το ξερω οτι ειναι δυσκολο να βαλεις το μυαλο σου σε μια ταξη μετα το βουλιμικο επεισ.(τουλαχιστον εγω δυσκολευομαι πολυ)μα πρεπει να καταλαβεις οτι η αφαγια δεν οδηγει πουθενα.προσπαθησε να τρως φυσιολογικα μετα τη βουλιμια για να βοηθησεις τον μεταβολισμο σου.και ετσι θα δεις και γρηγοροτερα αποτελεσματα στο αδυνατισμα σου..
    να σαι καλα,καλη δυναμη σε ο,τι κανεις

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    Distant skies...
    Posts
    1,226
    Και μια αντρική γνώμη:

    Εμένα δε μου προκαλεί καμία απολύτως έλξη.Λες και βλέπω δυο ξυλάκια να περπατάνε.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •