Διακοπές...?Που??
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 8 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 118
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2009
    Posts
    116

    Διακοπές...?Που??

    Μιας και είμαστε ένα βήμα πριν το καλοκαιράκι και αφού μέχρι τότε που θα παμε διακοπές(προσωπικά σε κανά 2 μήνες από τώρα το βλέπω!)θα έχουμε το σώμα τον ονείρων μας πρέπει να σκεφτούμε και σε ποιες παραλίες θα απλώσουμε τις κορμάρες μας!
    Ακούω ή μάλλον διαβάζω τις προτάσεις και τις σκέψεις σας...Έτσι για να ανεβαίνει και λίγο η διάθεσή μας!

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    2,389
    εγω κρητη και μανη σιγουρα...

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2010
    Posts
    495
    Ωραίο τόπικ άνοιξες!

    Μήλος!

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2009
    Posts
    116
    Ευχαριστώ murcielago!Τέλεια η Μήλος έχω πάει, υπέροχες παραλίες!
    Τι ωραίος συνδυασμός penelope...H Κρήτη ομολογώ είναι απτις αδυναμίες μου ειδικά τα Χανιά..
    Εγώ ακόμη δεν έχω αποφασίσει που θα ήθελα να πάω...θέλει πολύ σκέψη το θέμα...

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    Αθήνα
    Posts
    2,339
    Πονεμενη ιστορια...Δεν εχω ιδεα.Γιατι ολοι εχουν δουλειες, ολοι τρεχουν και δε φτανουν, ολοι δεν εχουν λεφτα...Κι εγω που μαζεψα καποια λεφτα για διακοπες λεω απλα να τα βαλω στην τραπεζα...Ελπιζω μονο σε κανα θαυμα να μπορεσω να παω η με το αγορι μου ή με τις φιλες μου αλλα δε το βλεπω.

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2009
    Posts
    752
    Εμένα μου τα χάλασε όλα αυτό το κωλοηφαίστειο που εξεράγη. Δεν πήγα Αγγλία για το μεταπτυχιακό μου και τώρα πρέπει να πάω τον Ιούνιο και Ιούλιο!
    $#@!$#@

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2009
    Posts
    116
    Originally posted by Constance
    Πονεμενη ιστορια...Δεν εχω ιδεα.Γιατι ολοι εχουν δουλειες, ολοι τρεχουν και δε φτανουν, ολοι δεν εχουν λεφτα...Κι εγω που μαζεψα καποια λεφτα για διακοπες λεω απλα να τα βαλω στην τραπεζα...Ελπιζω μονο σε κανα θαυμα να μπορεσω να παω η με το αγορι μου ή με τις φιλες μου αλλα δε το βλεπω.
    Σε καταλαβαίνω Costance μου, δυστυχώς αυτά τα εμπόδια λίγο πολύ πάντα υπάρχουν αλλά θα τα προσπεράσουμε και σίγουρα όλο και κάπου θα πάμε κι αυτό το καλοκαίρι!Έστω για ένα τριημεράκι!

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2009
    Posts
    116
    Originally posted by Danai20
    Εμένα μου τα χάλασε όλα αυτό το κωλοηφαίστειο που εξεράγη. Δεν πήγα Αγγλία για το μεταπτυχιακό μου και τώρα πρέπει να πάω τον Ιούνιο και Ιούλιο!
    $#@!$#@
    Τουλάχιστον θα είσαι μακριά απτην Αθήνα Danai μου..Και εξάλλου πολλοί επιλέγουν το εξωτερικό για τις καλοκαιρινές διακοπές τους πλέον, οπότε εσύ θα συνδυάσεις και τα δυο!
    Και τον Αύγουστο πας και σε ένα νησάκι!

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2009
    Posts
    116
    Και για να ανεβαίνουμε λιγάκι(σε διάθεση όχι σε κιλά!)....ας θέσουμε και τη κατάλληλη μουσική υπόκριση!

    http://www.youtube.com/watch?v=NPf635m5wKA

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2009
    Posts
    752
    Βάσω

    ναι από τώρα γράφτηκα σε ενα συλλογο σερφ στο Μπράιτον. Τουλάχιστον θα κάνω μπάνια και θα γνωρίζω και ωραίο κόσμο

    Εσύ ανάμεσα σε ποια νησιά είσαι;

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2009
    Posts
    4,829
    Στις διακοπές πάντα θέλω ένα ήσυχο, ρομαντικό μέρος (επίσης -μεταξύ μας- ένα μέρος να κρύψω την κορμάρα μου) και ποτέ δε μου γίνεται το χατήρι.
    Η παρέα μου θέλει κοσμικά μέρη, υπερτερούν και αριθμητικά, οπότε ... με βλέπω για Μύκονο.
    Μια χαρά νησί είναι, δε λέω, αλλά θα ήθελα κάτι σε Μήλο, σε Ικαρία, σε πιο ήσυχο γενικά και όχι τόσο δήθεν. Η απάντηση είναι πως εκεί πάνε ζευγάρια και όχι φιλενάδες. Δε συμφωνώ, αλλά ποιος με ακούει?
    Θα ήθελα να πάω κάπου να ξεκουραστώ, να τρώω τις ψαρούκλες μου και να πίνω τα ουζάκια μου το ηλιοβασίλεμα, με το αριστερό πόδι μέσα στη θάλασσα... Γιατί το αριστερό θα μου πείτε... Έτσι το οραματίστηκα, στη φαντασία μου το τραπέζι είναι έτσι τοποθετημένο, ώστε το αριστερό πόδι είναι μέσα στη θάλασσα. Θα ήθελα ανάταση ψυχής, θα ήθελα να γεμίσω τα μάτια μου όμορφες εικόνες (και όχι γυμνούς gay), θα ήθελα να ακούω το τραγούδι της θάλασσας και να τη χαζεύω με τις ώρες.
    Θα ήθελα τα βράδυα να πίνω δροσερά μοχίτος με πρωτότυπη θέα (θάλασσα) και το δεξί πόδι αυτή τη φορά μέσα και με κεριά γύρω γύρω.
    Θα ήθελα να είμαι σε ένα μέρος όπου δε θα με νοιάζει τίποτα, χωρίς σκοτούρες, χωρίς βαβούρα, χωρίς απαστράπτουσες παρουσίες με δωδεκάποντα. Θα ήθελα να παίρνω το βιβλίο μου παραμάσχαλα το σούρουπο και να απλώνομαι με αγαλλίαση.
    Επίσης, τέλεια θα ήταν η ιδέα του ιστιοπλοικού. Αράζεις όπου θέλεις και κάνεις ότι θέλεις.

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2009
    Posts
    752
    Το ιστιοπλοικό ειναι φοβερό. Το σκεφτόμασταν με μια παρέα να νοικιάσουμε. Βγαίνει πιο φτηνό από δωμάτια σε νησί.
    Πας όπου θες και σε παραλίες που είσαι μόνο εσύ και η παρέα σου.

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2009
    Posts
    752
    Επίσης βρε Ava αυτή η εικόνα σου που πίνεις το ούζο και βρέχεις τα πόδια στη θάλασσα βλέποντας το ηλιοβασίλεμα, μας τσάκισε όλους σίγουρα. ʼντε να διαβάσεις τώρα

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2009
    Posts
    116
    Κάπως έτσι είναι και για μένα περίπου οι διακοπές Ava μου αν και μ'αρέσει και και το λίγο νταβαντούρι που και που...Σου εύχομαι να βάλεις σύντομα και τα 2 σου ποδαράκια στη θάλασσα όποιου νησιού εσύ επιλέξεις τελικά..κατά τη γνώμη μου η καλή παρέα είναι αυτό που μετράει περισσότερο!

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2009
    Posts
    4,829
    ʼντε να διαβάσεις, Δανάη μου, άντε να δουλέψεις, άντε να επανέλθεις στην πραγματικότητα γενικά.
    Ωραία η Ελλαδίτσα μας! Αν αφαιρέσεις και τους παραδόπιστους ξενοδόχους, ταβερνιάρηδες, bar tenders και λοιπούς που εξαρτούν οικονομικά οφέλη απο τον τουρισμό και σε βλέπουν σαν πορτοφόλι (και μάλιστα σαν χαζό πορτοφόλι), η εικόνα είναι τέλεια!

Page 1 of 8 123 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •