Εκοψα το τσιγαρο
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 9 of 9
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2008
    Posts
    1,522

    Εκοψα το τσιγαρο

    Παιδια χαρη στους πανικους δεν ξερω τι εγινε και καποια στιγμη πίστεψα αρχικα οτι απο εκει πα8ενα οτι πα8ενα (κρισεις πανικου) και ετσι ξαφνικα το εκοψα εντελως μαχαιρι που λενε. Εχω 2 μηνες να καπνισω και δεν το αναζητω κα8ολου. Μου εκαναν και ενα καλο οι κρισεις πανικου και μαλιστα μειωσα τους καφεδες στον ενα ημερησίως και φραπε κα8ολου γιατι επιδείνωνε τις κρισεις καθως προκαλει περισσοτερη ταχυπαλμια σε μενα.

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Αθηνα
    Posts
    375
    Μπράβο Μαρία!Να δω κι εγώ πότε θα το αποφασίσω...

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    athens
    Posts
    1,565
    τσιγαρο κ καφες ειναι ο συνδυασμός που φέρνει κ ταχυπαλμίες κ αρρυθμίες
    μακαρι όλοι μας να ειχαμε δυναμη να τα κοψουμε.. ή να τα ελαττώσουμε τουλάχιστον

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Αθήνα - Διόνυσος.
    Posts
    138
    Κοίτα το τσιγάρο δεν φέρνει ταχυπαλμίες. Το αντίθετο. Όμως, όταν το κόψεις ή όταν δεν έχεις καπνίσει για ώρα το άγχος αυξάνεται άρα ταχυπαλμίες και μετά πανικός. Για τους καφέδες συμφωνώ απολύτως.

  5. #5
    Member
    Join Date
    Jun 2008
    Posts
    32
    ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ!!!!!!
    Εγώ έκανα μία φιλότιμη προσπάθεια, απέτυχε λόγω πολύ έκτακτων συνθηκών (μας τρακάρανε το αυτοκίνητο και διάφορα άλλα) και από σήμερα ξεκινάω την επόμενη.
    για όσους ενδιαφέρονται, κυκλοφορεί ένα βιβλίο στο internet για το κόψιμο του τσιγάρου.
    Εμένα, προσωπικά, με βοήθησε πολύ:
    1. Να δω το τσιγάρο με άλλο μάτι (και δε μιλάω για τις συνέπειές του κλπ, που τις ξέρουμε όλοι) &
    2. Να μη νιώθω ότι κόβοντάς το απαρνούμαι κάτι.
    Πιστεύω ότι αυτή τη φορά θα τα καταφέρω!!
    παραθέτω τη σελίδα που μπορεί να το βρει κανείς. Αν δεν επιτρέπεται, ας το σβήσει κάποιος υπεύθυνος.
    www.skeftomai.gr
    :):):)

  6. #6
    Junior Member
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    3
    συγχαρητήρια μαρία!! και εγώ προσπαθώ τον τελευταίο καιρό και ευτυχώς βρίσκομαι σε πολύ καλό δρόμο, πλέον μπορεί να κάνω δύο τσιγάρα την βδομάδα, το έχω αντικαταστήσει με το ηλεκτρονικό. ειναι καλή πατέντα στην αρχή ήμουν λίγο δύσπιστη αλλά τελικά αξίζει. εδώ το βρήκα εγω http://www.etsigaro.com/ αν προσπαθείτε και σας φαίνεται δύσκολο να κοπεί η συνήθεια, δοκιμάστε το. εμένα προσωπικά με βοήθησε!

  7. #7
    Junior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    ηρακλειο κρητης
    Posts
    1
    καλησπερα και απο μενα!
    ειμαι νεο μελος, και πριν ενα μηνα εκοψα το τσιγαρο.
    πριν το κοψω καπνιζα για 15 χρονια, σχεδον 3 πακετα camel καθε μερα....
    πως το εκοψα??? απλα μαχαιρι... ξυπνησα ενα πρωι, και ειπα δεν ξανακαπνιζω... τοσο απλα...
    τις πρωτες 4-5 μερες ζοριστηκα λιγο, αλλα η χαρα οτι δεν εχω καπνιση και οτι μπορω να κανω τον εαυτο μου οτι θελω, με εκαναν να συνεχισω, μεχρι που τα καταφερα!!!!!!!!!

  8. #8
    Junior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    11
    και εγώ έκοψα το κάπνισμα και όντως δεν υάρχει καλύτερη αίσθηση από το να ξυπνάς το πρωί και να μην έχεισ την γεύση του τσιγάρου. χρησιμοποιώ το ηλεκτρονικό τσιγάρο και είμαι πολύ ευχαριστημένος. μπορείτε να δείτε παραπάνω πληροφορίες στο www.ηλεκτρονικο-τσιγαρο.gr

  9. #9
    Junior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    21
    Πωπω τι μου θυμισες συνωμη!!!! και γω τον εκοψα μαχαιρι γιατι μια φορα επαθα κριση!! νομιζα οτι θα πεθανω!!! μαχαιρι απο τοτε!!! τωρα πινω γαλλικο!! μακαρι να μπορουσα να κοψω και το τσιγαρο αλλα ευτυχως καπνιζω καμια 10αρια την ημερα! ΜΠΡΑΒΟ ΣΟΥ παντος!!!!!!

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •