ΖΥΓΑΡΙΕΣ - Page 3
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 3 of 5 FirstFirst 12345 LastLast
Results 31 to 45 of 69
  1. #31
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    2,389
    Ενταξει ισως στην συγκεριμενη περιπτωση να ηταν συγκιριακο αλλα οχι οτι δεν μπορεις να εχεις 40% λιπος και να μην εισαι 100 κιλα. Φυσικα και μπορεις. Εγω ας πουμε ετσι ημουν το καλοκαιρι περσι.

  2. #32
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2010
    Posts
    2,196
    ναι βρε πηνελοπη φυσικα κ μπορεις να εχεις 40% αλλα οχι με μονο 4 κιλά πανω απ το υψος σου.μπορεις να χεις 40% ακομα κ αν εισαι 70 κιλά αν εισαι ομως 1.55 καταλαβες τι εννοω?

  3. #33
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    2,389
    σε αυτο συμφωνω απολυτως!

  4. #34
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2010
    Posts
    2,196
    αυτο εννοουσα απ την αρχη ισως δε το διατυπωσα σωστα!ασχετο με το τοπικ,μπραβο για το 58!!!εισαι ενα τοσοδουλικο βηματακι πριν το 57!!!

  5. #35
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    2,389
    Thanx!

  6. #36
    Λοιπόν! Έκανα διάφορες από τις μεθόδους υπολογισμού λίπους με μέτρηση (μέση, λαιμό, μπράτσα κτλ) κ καμία δε με βγάζει πάνω από 31% (όπως κ η ζυγαριά). Καλά, μερικές με βγάζανε 22, αλλά δεν τις λαμβάνω καν υπ'όψιν. Επίσης διάβασα, ότι η μέθοδος αυτή με τη ροή ρεύματος δείχνει λανθασμένα αποτελέσματα αν είσαι αφυδατωμένος (που μου είπε ότι με έδειχνε). Μου φαίνεται περίεργο ρε γαμώτο, γιατί τώρα που έχασα αυτά τα 6 κιλά μέχρι κ γράμμωση στα χέρια μου φαίνεται, πως έχω 40% (που απ'ότι είδα αντιστοιχεί σε obese...).. Να έχασα με 6 κιλά 10% λίπος δεεεεεεεεε νομίζω!

  7. #37
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    2,389
    Veronica μια χαρα εισαι. Μην αγχεσαι!

  8. #38
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2010
    Posts
    2,196
    μη το σκεφτεσαι,αποκλιεται να ειχες 40 μπορει να επηρεαστηκε η μετρηση απο καποιον αλλο παραγοντα,νερο,φαι κλπ.ολα καλα!συνεχισε την προσπαθεια κ σου ευχομαι το 31 να γινει...21%!φιλακια!

  9. #39
    Thank you girls!

    granita για 21 δυσκολο το κοβω....

  10. #40
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2010
    Posts
    2,196
    ε ενταξει εγω στο ευχομαι εσυ βαλε τα δυνατα σου κ οτι καλυτεροοοοοοοο!!!!!!!!!!

  11. #41
    :P :P Ευχαριστώ!! Ας πάω.. 29% κ μετά βλέπουμε!!

  12. #42
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    974
    Originally posted by Veronica
    Λοιπόν! Έκανα διάφορες από τις μεθόδους υπολογισμού λίπους με μέτρηση (μέση, λαιμό, μπράτσα κτλ) κ καμία δε με βγάζει πάνω από 31% (όπως κ η ζυγαριά). Καλά, μερικές με βγάζανε 22, αλλά δεν τις λαμβάνω καν υπ'όψιν. Επίσης διάβασα, ότι η μέθοδος αυτή με τη ροή ρεύματος δείχνει λανθασμένα αποτελέσματα αν είσαι αφυδατωμένος (που μου είπε ότι με έδειχνε). Μου φαίνεται περίεργο ρε γαμώτο, γιατί τώρα που έχασα αυτά τα 6 κιλά μέχρι κ γράμμωση στα χέρια μου φαίνεται, πως έχω 40% (που απ'ότι είδα αντιστοιχεί σε obese...).. Να έχασα με 6 κιλά 10% λίπος δεεεεεεεεε νομίζω!
    Veronica, δεν παιζει να ισχύει , εγώ 40% είχα στα 85 κιλά, με εξαιρετικό μυικό ιστό . Κάπου έγινε λάθος.
    Τώρα στα 69 έχω 28% λιπώδη ιστό, εντελώς φυσιολογικό ποσοστό

  13. #43
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2010
    Posts
    1,783
    Λοιπον σημερα θα παρω ζυγαρια,
    βαρεθηκα να προσθαφαιρω γι ανα βρισκω το κανονικο βαρος μου
    ή να ζυγιζομαι εκτος σπιτιου.
    γνωριζει κανεις καποιο μοντελο που τον δειχνει περιπου οσα κ η ζυγαρια του διαιτολογου του?
    παλιοτερα συγγενης μμου ειχε πει για καποια siemens που οντως με εβγαζε οσα κ του διαιτολογου περιπου.

    ΥΓ δε μενδιαφερει να εχιε λιπομετρηση κτλ
    τελικα αυτες οι ζυγαριες δειχνουν ο,τι ναναι σε κιλα.
    λιπομετρηση δεν εκανα ποτε να σας πω αλλα φανταζομαι μια απο τα ιδια...
    εδω των διαιτολογων κ δεν ειναιι ακριβειας.

  14. #44
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2008
    Posts
    1,039
    ολες οι ζυγαριες διαφερουν μεταξυ τους, αν ζυγιστεις με του διαιτολογου σου και ζυγιστεις και με του δικου μου διαιτολογου εκεινη την στιγμη μπορει να υπαρχει απώλεια αυτο δεν σημαινει οτι δνε ειναι καλη καποια απο τις 2
    απλα θα πηγαινεις συμφωνα με την δικη σου και σιγουρα η απώλεια θα φαινεται και στου διαιτολογου την ζυγαρια

    η δικη μου με της διαιτολογο μου φαντασου οτι εχουν 700 γρ διαφορα αλλα η απώλεια που φαινεται καθε φορα ειναι η ιδια και στις 2,

  15. #45
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2010
    Posts
    1,783
    ναι ρε παιδια οκ σαφως η διαφορα φαινεται ειτε σε δειχνει 80 ειτε 78
    μετα απο ενα μηνα αν εχεις χασεις 4 θα τα διεξουν κ οι δυο.
    εγω θελω ομως καθαρα για ψυχολογικους λογους να δω 79 ξανα, οχι στη φαντασια μου προσθαφαιροντας...
    ελενη μου δε παιζει για μενα κωτσοβολος λογω νησιου...
    θα την αναζητησω παντως αν κ δε θελω με λιπομετρηση, διαβασα οτι επηρεαζονται πολυ οι ενδειξεις που δειχνουν...απο διαφορα.
    ετσι μουρχεται να παρω την παλια της μαμας μου με το δεικτη!

Page 3 of 5 FirstFirst 12345 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •