ΖΥΓΑΡΙΕΣ
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 5 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 69
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2009
    Posts
    324

    ΖΥΓΑΡΙΕΣ

    Κοριτσαρες εσεις (οπως και εγω) βλεπετε καποια διαφορα αναμεσα στη ζυγαρια σας και αυτη του διαιτολογου???????/

    εμενα η δικια μου ειναι ηλεκτρονικη....και ομως εχει +2 κιλα πανω απο αυτη του διαιτολογου...

    για πεστε εμπειριες

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Posts
    316
    petalouditsaa, ειπες την απαγορευμενη λεξη, χιχιχι...
    μισωωωω τις ζυγαριες! αλλα του διαιτολογου τη μισω περισσοτερο, γιατι ενα φεγγαρι που πηγαινα με εδειχνε 2 κιλα παραπανω
    κι οχι μονο απο τη δικη μου ζυγαρια, αλλα κι απο του φαρμακειου, κι απ' της γειτονισσας, κι απ' της κολλητης..
    θα συμφωνησω κι εγω με την αποψη οτι οι ζυγαριες των διαιτολογων ειναι πειραγμενες..

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2009
    Posts
    530
    Κοριτσακι παντα βλεπω διαφορες αναμεσα σε ζυγαριες...Απλως θα κρατας τις μετρησεις διαφορετικα για καθε ζυγαρια διοτι οσο και να σε δειχνει η μειωση ειναι μειωση.τι απο 52 να σε δειχνει 50 τι απο 54, 52...Εσυ ξερεις οτι εχασες 2 κιλα οπως και να εχει!!!!!

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    May 2010
    Location
    8essaloniki
    Posts
    1,016
    κοριτσια εμενα με δειχνει ενα κιλο διαφορα η δικη μου απο τη δικη της,νομιζω ομως οτι ειναι λογω τουοτι στη μια ειμαι γυμνη ενω στην αλλη με ρουχα.
    να σας ρωτησω και εγω κατι....
    εχετε να μου προτεινετε καποια καλη ζυγαρια για να αγορασω?
    ενας γνωστος μου ειχε μια που εκανε και λιπομετρηση και ειχε να βαζεις φυλο ηλικια και υψος και ειχε και μνημη.ηταν πολυ ακριβειας
    εχετε υποψην σας καποια τετοια??(μαρκα)
    ξερετε ποσο περιπου στοιχιζουν??

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2009
    Posts
    380
    Θα βρεις απο 40ε μεχρι οσο παει....
    Απο μαρκες δεν γνωριζω....
    Υποψην οτι εχουν προσεγγιση +-5% στην λιπομετρηση, το οποιο ειναι μεγαλο ποσοστο αρα μεγαλη η αστοχια.
    Η αποφαση δικια σας.

    Και σε μια ζυγαρια να κρατατε το βαρος σας. Με αυτη να πορευεστε. Ειτε ειναι η δικια σας που θα διαλεξετε να κρατατε σαν μετρηση ειτε του διαιτολογου σας. Για να μην σκατε αδικα με τις διαφορες στο βαρος.

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2009
    Posts
    530
    that's right!!!!!!Μια ζηγαρια ειναι αυτη που θα σε καθοδηγει....!!!! :-)

  7. #7
    Εγώ έχω μία Tefal (αυτή με τα μεταλλικά πατουσάκια για λιπομετρηση) που με δείχνει ακριβώς όπως κ της διαιτολόγου.
    Όμως, την ξαδέρφη μου που είναι 100+ η ζυγαριά της διαιτολόγου (πάμε στην ίδια) τη δείχνει 4 κιλά λιγότερα απ'ότι η δική μου..

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2008
    Posts
    1,039
    η δικια μου εχει διαφορά ειναι 700 γρ πιο πανω απο της διαιτολόγο μου

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2010
    Posts
    2,196
    εγω εχω μια καινουρια της τεφαλ με λιπομετρηση,60 ευρω την πηρα κ ειναι πολύ καλή!σε μια διαιτολογο που πηγα ειχα ελαχιστη απόκλιση στα κιλα 200γρ και στο λιπος 0.4% νομιζω που υποθετω οτι ειναι οκ.

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2010
    Posts
    2,196
    α ξεχασα να πω οτι αν πχ ζυγιστω και εχω παρει μου δειχνει αν πηρα λιπος η νερο πχ.κ ολα με βαση τα στοιχεια μου (υψος,φυλο,κιλα,ηλικια)εχει 4 μνήμες.

  11. #11
    Originally posted by semie
    εγω εχω μια καινουρια της τεφαλ με λιπομετρηση,60 ευρω την πηρα κ ειναι πολύ καλή!σε μια διαιτολογο που πηγα ειχα ελαχιστη απόκλιση στα κιλα 200γρ και στο λιπος 0.4% νομιζω που υποθετω οτι ειναι οκ.
    Semie την ίδια έχουμε! Τι μέθοδο λιπομέτρησης χρησιμοποιεί η διαιτολόγος σου;; Εμένα όσο αφορά το λίπος έχει τεράστια απόκλιση γύρω στο 7-8% (λιγότερο η ζυγαριά), αλλά η διαιτολόγος μου με μετράει με κάτι patch στο χέρι κ στο πόδι..

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    179
    h η μητερα μου εχει πει την κοτυφαια ατακα σε διαιτολογο...αμαν πια αυτη η ζυγαρια σας χειροτερη και απ'την καρεκλα του γυναικολογου!!!

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2010
    Posts
    3,771
    Originally posted by petallouditsaa
    Κοριτσαρες εσεις (οπως και εγω) βλεπετε καποια διαφορα αναμεσα στη ζυγαρια σας και αυτη του διαιτολογου???????/

    εμενα η δικια μου ειναι ηλεκτρονικη....και ομως εχει +2 κιλα πανω απο αυτη του διαιτολογου...

    για πεστε εμπειριες
    emena 1.8 πανω απο του διαιτολογου.
    καθε φορα αφαιρω 1.8 για να ξερω ποσο ειμαι ακριβως!
    οχι οτι κανει διαφορα το 2 κιλα πανω, ειναι ψυχολογικο ομως.

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2010
    Posts
    2,196
    Originally posted by Veronica
    Originally posted by semie
    εγω εχω μια καινουρια της τεφαλ με λιπομετρηση,60 ευρω την πηρα κ ειναι πολύ καλή!σε μια διαιτολογο που πηγα ειχα ελαχιστη απόκλιση στα κιλα 200γρ και στο λιπος 0.4% νομιζω που υποθετω οτι ειναι οκ.
    Semie την ίδια έχουμε! Τι μέθοδο λιπομέτρησης χρησιμοποιεί η διαιτολόγος σου;; Εμένα όσο αφορά το λίπος έχει τεράστια απόκλιση γύρω στο 7-8% (λιγότερο η ζυγαριά), αλλά η διαιτολόγος μου με μετράει με κάτι patch στο χέρι κ στο πόδι..
    δυο φορες εχω κανει σε διαιτολογο,οταν αρχισα και πριν λιγο καιρο.με δερματοπτυχομετρο..η καπως ετσι λεγεται τελοσπαντων!εχει κ ζυγαρια που μετραει το λιπος (Πιανω κ με τα χερια κατι ειδικα) αλλα μου βαζει κ αυτα τα δερματοπτυχο....πως τα λενε!ευτυχως δεν εχει μεγαλη αποκλιση!νομιζω οτι 8% ειναι τεραστια αποκλιση!πως γινεται αυτο!!

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    May 2010
    Location
    8essaloniki
    Posts
    1,016
    κοριτσια ευχαριστω πολυ για τις πληροφοριες! θα βαλω κανα ψιλο στην ακρη-μιας που ειναι εξεταστικη και δεν πολυβγαινω και κανω και διαιτα και δεν πολυτρωω(!!)- και θα παω να την παρω εντος του μηνος!!
    περιμενετε να ακουσετε ποσοστο λιπους...που μαλλον θα ειναι τεραστιο!! σε μια που ειχα μετρηθει παλια ημουν γυρω στο 40 αν θυμαμαι καλα...
    αληθεια εσεις πως τα πατε σε αυτο το θεμα??πως ειναι τα ποσοστα λιπους σας??

Page 1 of 5 123 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •