σισφυξη ποδιων
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 14 of 14
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    121

    σισφυξη ποδιων

    τι ασκησεις πρεπει να κανουμε για να σφιξουν τα πλαδαρα ποδια???

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    2,389
    αμα μαθεις πες και σε εμας!

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2010
    Posts
    2,196
    γυμναστικη τι αλλο..ασκησεις για γλουτους μπουτια κλπ κλπ..δεν νομιζω οτι υπαρχει αλλος τροπος!

  4. #4

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    2,389
    παιδια εγω κανω καθε μερα και οργανα για τα ποδια και στεπς τα ποδια αλλαζουν αλλα αν εχεις κρεμασμενο δερμα αυτο θελει Φουστανο... εχω απελπιστει...

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2010
    Posts
    2,196
    νομιζω οτι το κρεμασμενο δερμα μαζευει μονο με "στεγνωμα" δλδ να μειωθει πολύ το λιπος.αυτο απ οσο εχω καταλαβει απο αυτα που λενε αθλητες,μποντιμπιλντεραδε� � κλπ..

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2010
    Posts
    3,771
    ημικαθισματα, στεππερ, σαμιτ, google it γιατι δεν βρισκω το θεμα που ειχαμε δωσει λινκ
    εχει κ μια αναζητηση χαος το φορουμ μας

    apo tote που σταματησα το γυμναστηριο χαλαρωσα,
    νιωθω πλαδαρη (πληροφοριακα)
    εκανα μονο λιγους μηνες βαρη κ μηχανηματα...

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Posts
    87
    μεγάλο ζήτημα αυτό κορίτσια!
    εγώ έχω αρκετά ανεπτυγμένους μύες στα πόδια (το βεβαιώνει και η φυσιοθεραπεύτρια μου, που μάλαζε την περιοχή για ένα προβλημα που ειχα) αλλα το στρώμα λίπους από πάνω τα κάνει πλαδαρα, χαλαρά και κουνιούνται σαν ζελέ.
    Δεν είναι αδίκία; όχι πείτε μου δεν είναι; να υπάρχει μυς και από πάνω λίπος; πολύ περίεργη η φύση.

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2009
    Posts
    530
    Σκεψου και το power plate...Δεν ξερω κατα ποσο βοηθαει αν κανεις διαιτα παρλληλα, κ πρεπει να λαβεις υποψη σου οτι οταν το σταματησεις πολυ γρηγορα επανερχεσαι στην προτερα κατασταση...Παντως εγω εσφιξα παρα πολυ στη μια βδομαδα κ μετα ακομα περισσοτερο με 30' 3 φορες τη βδομαα 15-20' το μηχανημα +το ζεσταμα...

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    bolos
    Posts
    1,671
    εμενα το Power plate ο γιατρος μου μου το απαγορεψε δια ροπαλου..
    οχι μονο σε εμενα που εχω κανει επεμβαση αλλα και στους αλλους κανει πολυ κακο στο σωμα.. στις αθρωσεις ...
    μακρυα μου ειπε...

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2010
    Posts
    2,196
    εγω παντως πριν παχυνω (οταν ημουν 53 κιλά) ειχα κανει power plate μαζι με μια φιλη μου που ειχε λυσσαξει και ειχα δει απιστευτα αποτελεσματα.μεσα σε λιγο καιρο ειχα κανει πολύ γυμνασμενους μυς χερια στήθος και πολύ σφιχτη κοιλια.για ποδια παντα ηταν γυμνασμενα λογω μπαλετου οποτε δε ξερω ποσο σφίγγει αλλα αν κρινω απ το υπολοιπο σωμα λογικα θα βοηθαει κ εκει.κ να σημειωσω οτι εχω προβλημα με τη μεση μου αλλα ευτυχως δεν με πειραξε.(εχω ακουσει κ εγω οτι κανει κακο όμως,ισως τη γλυτωσα απο τυχη)

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    974
    Νομίζω οτι το ποδήλατο, και το στέππερ είναι μια καλή λύση. Έπίσης το κολύμπι βοηθά απίστευτα.
    Εγώ με αυτά τα τρία, δεν έχω πρόβλημα στα πόδια.

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Posts
    87
    Θα συμφωνήσω για το power plate, φυσιοθεραπευτής μου είπε ότι δεν είναι σίγουροι ότι επηρεάζεται το νευρικό σύστημα και εχω ευαισθησία στην μέση και στα γόνατα...
    επίσης... πόσο μπορεί να σφίξει και να γραμμώσει το λίπος χιχιιχ, αν εξαφανιστεί ή μειωθει αρκετα θα φανεί και ο μυς από κάτω... τώρα κρύβεται!

  14. #14
    Member
    Join Date
    May 2010
    Location
    Θεσσαλονίκη
    Posts
    57
    εκτος απο τα ποδια εχουν πρόβλημα και τα μπρατσα βρε κοριτσια, να μη πω για το στηθος που ξεφουσκώνει σα μπαλονι!!!
    γι'αυτα τι κανουμε????? Εγω εχω πρόβλημα στα γόνατα και στον αυχένα (λιγο προς διάλυση....) και εχω λιγες επιλογές. Το μονο που κανω είναι διαδρομος (γρηγορο περπατημα).

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •