μαλλον χρειάζομαι βοήθεια..
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 3 of 3
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Jun 2010
    Posts
    1

    μαλλον χρειάζομαι βοήθεια..

    καλησπέρα καταρχήν να σας πω ότι είμαι 20 χρωνων και είμαι απο σαλόνικα..αυτό που θα σας φανει περίεργο ειναι οτι ειμαι γένος αρσενικού αντι θυληκου όπως είναι στα περισότερα σάιτ με διαταραχές τροφής.εγώ ξεκινησα δίαιτα απο δευτέρα λυκείου είχα πολλα κιλά έχασα κοντά στα 30..είχα φτάσει δλδ στα φυσιολογικα μου 72 καπου εκει..αλλα αντι να σταματήσω με πειρε η κατηφόρα αντε λίγο ακόμα και αντε λιγο ακόμα και κατέληξα 52 κιλά και 1.78 ύψος. (χαλια) ολοι μου λενε φαε φαε φαε τρώω αλλα τρώω μονο για να ζήσω κατι πρέπει να γίνει να ξαναβάλω κιλά δεν έχω φόβο στο να βάλω κιλά αλλα τώρα το θέμα είναι να βάλω μυικά κιλά και σε καποιο χρονικό διαστημα όχι να τρώω σαβούρες και μλκς εσείς τι μου προτίνετε?

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2003
    Posts
    1,599
    σαλονικα, καλως ηρθες
    δεν χρειαζεται να τρως σαβουρες για να βαλεις μερικα κιλα.
    δοκιμασε να τρως πολλες πρωτεινες, κι αν δεν μπορεις πλεον να τρως πολυ, παρε συμπηρωμα διατροφης πρωτεινουχο, υγρο, που ειναι πολυ ευκολο να το πινεις. και παραλληλα πηγαινε γυμναστηριο για μυικη ενδυναμωση.

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    Distant skies...
    Posts
    1,226
    Γεια χαρά.Κι εγώ γένους αρσενικού είμαι,οπότε δε θα μας φανεί και τόσο περίεργο.:) Ασχολιόμουν κι εγώ κάποια έτη με έντονη σωματική άσκηση κτλ.Θα σου πρότεινα να κάνεις λίγη άσκηση και να τρως σωστά ( και πρωτεϊνούχες τροφές ),αλλά μείνε μακριά απο σύμπληρώματα,σκόνες κτλ.Θα κάνεις αρκετά κακό ( και στο σώμα σου και στο μυαλό σου).Πάντα λέω την άποψη μου με βάση τη δική μου εμπειρία.

    Φιλικά.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •