Ξανα
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 9 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 121

Thread: Ξανα

  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
    Posts
    426
    Εάν σε είχα μπροστά μου θα ήθελα να γελάσω μα όχι κοροϊδευτικά , καταρχάς με χαρά γιατί μου αρέσει το πώς γράφεις και περιγράφεις και κατά δεύτερο γιατί λες πολλά αστεία : ) Αλλά επειδή δεν σε βλέπω θα σου κάνω μια μικρή παρατηρήσουμε
    Originally posted by weird
    Καποτε, χαρισα σε καποιον την ψυχη μου.
    Οχι γιατι τον ερωτευτηκα τρελα, μα γιατι ηταν για μενα μια διεξοδος, μια καλη \"μανουλα\"
    Λες και ξαναλές του χάρισες την ψύχη σου, και ακριβός από κάτω εξάγεις ότι είχε λάκκο η φάβα, τον χρησιμοποίησες ήθελες να ξεφύγεις από καταστάσεις και πράγματα και γαντζώθηκες πάνω του. Αρά όχι μόνο δεν του χάρισες την ψύχει τον χρησιμοποίησες κιόλας.

    Κι ο ρολος της στοργικης αγκαλιας που με τοση θεληση ειχε αρχικα αναλαβει, αρχισε τα γονατα να του λυγιζει....
    Μου ειπε λογια βαρια, οτι δεν αντεχει, οτι κουραστηκε. Οτι πρεπει \"να μαθουμε να ζουμε ο καθενας μονος του\".
    Όντος \'\'πολύ βαριά λόγια\'\' πως άντεξες καημένο \'\'λουλουδάκι\'\' :P


    Τα λογια που ξεστομισε, το ασχημο που εφτυσε επανω μου.
    Κι εκεινο το αλλο που ακουμπησε μεσα μου, την αναγκη για μανα.
    Καλά πως και δεν προσφέρθηκε να σε υιοθετήσει ο άχρηστος ( xaxax)

    Και δεν ηταν καν ερωτευμενο... απλα χαρισα την ψυχη μου καπου, ετσι απλα.
    Τα πιστεύεις αυτά που λες η έχεις έμπνευση απόψε ;

    Τραυμα ειναι της καρδιας, του ρολογιου ο χρονος δεν το ακουμπα, αλλο αγγιγμα θελει.
    Θα γιαννει αραγε ποτε? Κλεινουν τετοιες πληγες?
    Που να βρεις τέτοιο κελεπούρι αυτήν την εποχή , μας τελείωσαν οι μαλακές :p

    Προχωρας, συνεχιζεις, εξελισσεσαι μα οταν λαχει και τον δεις, ή τον αναπωλησεις εκεινα τα χρονια , ή ζησεις μια τοση δα απορριψη απο καποιον που απλα δεν του αξιζες, εσυ ξαναγυρνας.
    Και γινεσαι παλι εκεινο το μικρο κοριτσι που το παρατησαν,που του ραγισαν την καρδια.
    Πως κλεινουν αληθεια οι πληγες?
    Πιστευετε οτι κλεινουν?
    Καλυτερο ειναι να αποφευγεις?
    Δεν θα ηθελα να υπαρχουν πραγματα που αποφευγω.
    Φιλενάδα όλα καλά τα προηγούμενα αλλά δεν μπορώ να καταλάβω γιατί να έχεις πληγωθεί εσύ ,όταν πήγες για να πάρεις , πείρες όσο τον γονάτισες , και μετά έφυγες για να μην τον ρημάξεις , και νιώθεις εσύ πληγωμένη …; ( έχεις δικαίωμα να νιώθεις όπως θέλεις, άλλα αυτό δεν συνεπάγεται ότι οι καταστάσεις συνηγορούν μια τέτοια αντίδραση )
    Μεγάλωσες ωρίμασες , αλλά τελικά δεν έμαθες . Θα σε συμβούλευα αντί να \'\'κλαψουρίζεις\'\' να πάρεις κάνα βιβλίο ψυχολογίας να γνωρίσεις τον εαυτό σου καλύτερα. :)

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2005
    Posts
    4,999
    Αγαπητε Thessalo
    Θα κρατησω τη συμβουλη σου να αποκτησω περισσοτερη αυτογνωσια. Παλι καλα που βρεθηκες κι εσυ σε αυτό το φορουμ να μου ανοιξεις τα ματια! Είναι υπεροχος ο τροπος που φτανεις σε συμπερασματα για τα λεγαμενα του καθενος, δεν μου εχει περασει απαρατηρητος.
    Παλι καλα που υπαρχουν και παλικαρια με την ευθυκρισια και το επιπεδο σου εδώ μεσα γιατι αλλιως θα χανομασταν!
    Να σαι καλα, σου ειμαι ευγνωμων!
    Συνεχισε την πολυτιμη δουλεια που κανεις.
    Ο καθενας μας δινει σχημα στην Υπαρξη.

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2005
    Posts
    2,494
    Thessalo
    τι λες;;;

    Μάλλον εσύ πρέπει να εξηγήσεις το τι γράφεις, γιατί το γράφεις και το πως έφτασες στα συμπεράσματα που έφτασες. Γιατί η weird άνοιξε εδώ την καρδιά της με θάρρος και ψυχή γιατί θέλει πολύ θάρρος και εσωτερική αναζήτηση να παραδεχτείς - αλήθεια το πρόσεξες καθόλου; - αυτά που παραδέχτηκε για τον εαυτό της.

    Δεν ξέρω γιατί σου βγήκε τόση ειρωνεία, δες το αυτό μάλλον κάτι μέσα σου ταρακουνήθηκε αλλά το θεωρώ άκρως απαράδεκτο αυτό που κάνεις! Αν έχεις σε κάτι ένσταση μπορείς αν μη τι άλλο να το διατυπώσεις με σεβασμό στο συνομιλητή σου και στο φόρουμ στην τελική. Και όχι έτσι, αν είναι δυνατόν.
    Και σταματώ εδώ γιατί καταστρέφουμε και το θέμα της κοπέλας . -
    -Πρέπει να είσαι έτοιμος να καείς στην ίδια σου τη φλόγα: πώς να ξαναγεννηθείς, αν δεν γίνεις πρώτα στάχτη;

    -H ζωή συγχωρεί τους πολύ τολμηρούς, τους τρελούς και τις αξίες, τρέχει με έτη φωτός, ο καιρός δεν την τρομάζει

  4. #4
    thesalo............πρέπει να έχεις μεγάλο πρόβλημα, έτσι?

    Τι είναι? ¨Λάθος σκόνες ή μπόμπα? Δες το καλύτερα .......ή μάλλον, μάθε να πίνεις καλύτερα..........

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2007
    Posts
    128
    έχει όμως και κάποιο δίκιο όμως ο άνθρωπος...εγώ του δίνω respect γιατί δεν τα γράφει με κακό σκοπό ;)

  6. #6
    Σοβαρά μιλάς? Η κοπέλα καταθέτει το συναίσθημα της και ο άλλος της απαντά \"σταμάτα να κλαψουρίζεις\", την ειρωνεύεται και της λέει \"μη ψάχνεις άλλο για μαλάκες\"?
    Συγνώμη, αλλά εκει δεν υπάρχει δίκιο, υπάρχει απωθημένο του καθένα που καλά θα κάνει να το βρει με τον ευατό του ή τον ψυχίατρο του..............

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
    Posts
    426
    Δηλαδή το ότι της χαμογελάω και αστειεύομαι είναι ειρωνεία ; Λοιπών σίγουρα θα μπορούσα να βρω έναν καλύτερο τρόπο να της απαντήσω , αλλά προς θεού δεν είναι ειρωνεία αλλά μια αυξημένη δόση χιούμορ.
    Λοιπών για να τελειώσει εδώ η κουβέντα ζήτω ειλικρινά συγγνώμη από την WEIRD, και παρόλο που θα μπορούσα να διαγράψω την απάντηση μου, όποτε να αποφύγω και το γενικό κράξιμο, θα επιλέξω να το αφήσω και να δεχτώ και τις κριτικές σας, θεωρώντας τες και ως μια ευκαιρία προβληματισμού και γιατί όχι αυτόδιορθώσεις .

  8. #8
    Κοίτα, αν έκανες χιούμορ, (που είναι εντελώς άτοπο και δεν σου έδωσε κανείς το δικαίωμα), αλλά ζητάς συγνώμη και αυτό είναι το σημαντικό για μένα, (και πιστευω και για τη weird γιατί είναι πολύ γλυκός άνθρωπος), το θέμα τελειώνει εδώ.....

    ΥΓ. Το λοιπόν γράφεται με ο

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Απο την Θεσσαλονικη με αγαπη
    Posts
    2,855
    Originally posted by weird
    Μα οι σχεσεις εξαρτησης δεν κραταν για παντα. Αργα η γρηγορα καποιος θα διψασει για την ελευθερια του.
    Oι σχεσεις εξαρτησης δεν κρατανε για παντα επειδη καποιος θελει την ελευθερια του; Εισαι σιγουρη για αυτο; Σε μια τετοια σχεση δεν ειναι και οι 2 εξαρτημενοι, αλλα ο ενας απο τους δυο. Ο αλλος παιρνει και οταν βαρεθει να παιρνει και καλυφθει συναισθηματικα ψαχνει για νεο θυμα
    Παρεα με την μοναξια πως να περασει η βραδια, που να ΄σαι σημερα και νιωθω σιδερα να σφιγγουν την καρδια

    http://www.youtube.com/watch?v=ScnQDRkJpJI

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2006
    Posts
    430
    Γιατι οταν γυρνας στο τοτε κρατας μονο το τελος ή τα αρνητικα της σκεψης? τα θετικα γιατι δε τα βαζεις στη ζυγαρια που βγαζει την εμπειρια αυτη ως \"πληγη\"?. Εμαθες πολλα αποτι καταλαβαινω, οπως οτι ειχες αναγκη για \"μανα\",εμαθες να ξεχωριζεις τις εξαρτητικες σχεσεις και αλλα πολλα για αυτο το λουλουδακι που λεγεται weird και σιγουρα στο σημερα αυτη η εμπειρια του εχει προσφερει πιο πολλα και μακρια κλαδακια.
    Για μενα αυτο ειναι το πιο σημαντικο, τις πληγες τις βλεπω σαν εμπειριες ( αρνητικες ναι) αλλα μου προσεφεραν κατι μου μεγαλωνουν και μενα τα κλαδακια μου και μπορω πλεων να φτανω σε αλλους κηπους (νοησης αυτογνωσιας..) που χωρις αυτες (τις εμπειριες ) ισως να μην τα καταφερνα.
    κατα καποιο τροπο δηλαδη ψαχνω κατι θετικο στις πληγες..δε ξερω αν ειναι αποφυγη αυτο.. αισθανομαι αρκετα καλα παντως με αυτο το συστημα μου

  11. #11
    Member
    Join Date
    May 2008
    Posts
    72
    Λυπαμαι που αισθανεσαι ετσι αλλα....αντιμετωπισε το,γυρνα πισω για μια τελευταια φορα και δες τι ακριβως σε κραταει ακομα εκει.Ζυγισε πρωτα τα ασχημα και μετα φτιαξε στο μυαλο σου εναν \'κηπο\' γεματο απο τις ομορφες αναμνησεις σας.....δωσε απο μονη σου ενα γλυκο τελος.Σκεψου το σαν μια ακομα σχεση,μεσα απο την οποια βγηκες πιο δυνατη και πιο ωριμη...πηρες και εδωσες αρκετα...μη σε ταλαιπωρει η απορριψη ή ο φοβος του οτι ναι μεν σε αγαπησαν και αγαπησες αλλα στο τελος σε προδωσαν παλι!Οι περισσοτεροι ανθρωποι το εχουμε βιωσει αλλα life goes on...Βρες λοιπον τον τροπο να αιστανθεις νικητρια μεσα απο αυτη την ιστορια σου και να χρησιμοποιησεις σωστα αυτα που αποκομισες για σενα μεσα απο αυτη τη σχεση!!!!Γινε πλεον εσυ η ΄μανουλα΄του εαυτου σου και ολα θα κυλησουν καλυτερα!!!!;)

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    athens
    Posts
    1,565
    weird δεν ξερω τι λενε παραανω, διαβασα το ποστ σου κ συγκινηθηκα, βουρκωσα.. θα σου γραψω κατι δικό μου..
    Αν στην αγαπη σου κυλάει ένα δάκρυ
    Αν σε πληγωνει που \'χεις κάνει τόσα λάθη
    Αν δεις πως σήμερα το αύριο τελείωνει
    Μην κλαις που είσαι πάλι μόνη
    Αν νιώσεις πως το σκηνικό που ζεις σε \'χει κουράσει
    Αν αποφεύγεις την ζωή σου κ τα πάθη
    Αν χάσεις το νόημα να ζεις την έχεις κάτσει
    Μην κλαις που τ\'αδικο σε \'χει χαράξει

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2005
    Posts
    4,999
    Originally posted by Thessalo
    Δηλαδή το ότι της χαμογελάω και αστειεύομαι είναι ειρωνεία ; Λοιπών σίγουρα θα μπορούσα να βρω έναν καλύτερο τρόπο να της απαντήσω , αλλά προς θεού δεν είναι ειρωνεία αλλά μια αυξημένη δόση χιούμορ.
    Λοιπών για να τελειώσει εδώ η κουβέντα ζήτω ειλικρινά συγγνώμη από την WEIRD, και παρόλο που θα μπορούσα να διαγράψω την απάντηση μου, όποτε να αποφύγω και το γενικό κράξιμο, θα επιλέξω να το αφήσω και να δεχτώ και τις κριτικές σας, θεωρώντας τες και ως μια ευκαιρία προβληματισμού και γιατί όχι αυτόδιορθώσεις .
    Ελα τωρα, γινε λιγο πιο ειλικρινης με τον εαυτο σου…τα παραμυθια με τις συγνωμες πουλα τα αλλου.
    Τα οσα εγραψες ξεφευγουν πολύ από τα ορια του χιουμορ, τουλαχιστον τα λες που τα λες μην πας να κρυφτεις πισω από το δαχτυλο σου.
    Αν θελεις να προβληματιστεις και να αυτοδιορθωθεις Θεσσαλονικιε, να ανοιξεις ένα δικο σου τοπικ οπου θα καταθετεις τον προβληματισμο/ πονο σου κι ότι άλλο θες. Το να τσιγκλας καποιους με την επιθεση και τον χλευασμο(ή χιουμορ κατά την οπτικη σου) για να δεχτεις μετα τις οποιες κριτικες και να στοχαστεις, είναι η πιο αισχρη μορφη εκμεταλευσης και του μελους και του φορουμ.
    Τς τς κοιτα να δεις κατι παλικαρια που μιλουν για εκμεταλλευση και μπηκαν εδώ(ενας χωρος για να εκδηλωνουμε και το παραπονο και την αδυναμια και την ψυχη μας εντελει) να μας κανουν τον εξυπνο και τον καμποσο εχοντας διαβασει βιβλια αυτογνωσιας. Αυτά καντα εξω από εδώ.
    Επισης φιλικη συμβουλη, άλλο να παραθετεις τα λεγαμενα καποιου και μετα να γραφεις την αποψη σου πανω σε αυτό που θιγει, κι άλλο να τα παραθετεις κανοντας bold και καυτηριαζοντας τα.(πχ. Βλεπε καπου που πηρες τα λογια καποιου μελους τα τονισες οπου ηθελες κι εγραψες τιτλο :η ανατομια μιας αρρωστημενης σχεσης) Καλυτερα βρες εσυ βρε κακομοιρη κατι λιγοτερο αρρωστημενο να γεμιζεις την ζωη σου.
    Αυτά και πολύ αξια σου δωσαμε. Η προσπαθεια σου να τραβηξεις ολη την προσοχη πανω σου δεν θα συνεχιστει στο δικο μου τοπικ.
    Ο καθενας μας δινει σχημα στην Υπαρξη.

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2005
    Posts
    4,999
    Για να ξερουμε τι γινεται και στα παρασκηνια, παραθετω εδω τον διαλογο μου με τον Thessalo οχι για να τον κανω διασημο (προς Θεου χεχε) αλλα για να ξερουμε ολοι ποσοι αρρωστημενοι και ποσο αρρωστημενοι ειναι δυνατον να μπαινουν στο φορουμ και να αυτοικανοποιουνται πατωντας πανω στο ανοιγμα του καθενος και προσπαθωντας να τον μανιπουλαρουν εστω και λιγο, ετσι για να κατευνασουν τις ορεξεις τους. Στο εξης θα αποκαλω αυτο το ειδος \"κακομοιρηδες\"... για ευνοητους λογους.
    ιδου λοιπον τι u2u ελαβα, και τι απαντησα.
    Ο καθενας μας δινει σχημα στην Υπαρξη.

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2005
    Posts
    4,999
    Ει κοπελιά
    Weird - den eithela na se prosbalw pros theu, apla su apantisa me arketi dwsi xioumor. Den kserw giati den mporeses na to diakrineis. Apla apo ti mia ontos mu arese o tropos pou diatiponeis tis skepseis sou kai apo tin alli afti i antifasi stga logia su kai eipa na to trabiksw ligo, alla panta me xioumor kai xwris kamia diathesi prosbolis kai antiparatheseis. Su zitw sygnomi loipnw ean se stenoxwrisa ,alla pystepse me ithela na su dwsw ena sproksimo pros ta mpros. Oneira glyka , des ti krakseimo tha faw twra ela xamogela
    απαντηση
    Μην ψευδαπατασαι οτι με στεναχωρησες, με ταρακουνησες και τα σχετικα.
    Χαλαρωσε λιγακι.
    Ξερω να διακρινω τους κινδυνους του ανοιγματος σε ενα τετοιο φορουμ και φυσικα να προφυλασσομαι, αναγνωριζοντας απο τις πρωτες γραμμες ποιους θα λαβω σοβαρα και ποιους οχι, και οι πρωτοι μονο ειναι που μου ασκουν επιρροη.
    Μην σκας λοιπον και μη μου στεναχωριεσαι.
    Βρες αλλου να συνεχισεις τις αξιολυπητες αποπειρες σου για χιουμοριστικα παιχνιδακια!
    Bye bye
    Ο καθενας μας δινει σχημα στην Υπαρξη.

Page 1 of 9 123 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •