ζητάω αποψεις
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 8 of 8
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Jun 2010
    Posts
    15

    ζητάω αποψεις

    επειδή ήμουνα στο παρελθόν, αυτά τα 4 κιλάκια λιγότερα, ένιωθα μακράν καλύτερα και από την άποψη της υγείας και της φυσικής κατάστασης και της ψυχολογίας...δε λέω ότι χάνοντας αυτά τα κιλά θα λύσω τα προβλήματα της ζωής μου, αλλά λέω να προσπαθήσω...αν πάρω χάπια, θα είναι μόνιμο το αποτέλεσμα??? δεδομένου ότι δε θα κάνω και κρεπάλες, απλά δε θα αλλάξω τις διατροφικές μου συνήθειες....

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    974
    Γιατί φαντάζεσαι οτι αν δεν αλλάξεις κάποιες συνήθειες σου, τα χάπια θα σου χαρίσουν το ιδανικό βάρος?
    Μήπως σκοπεύεις να τα παίρνεις για πάντα?
    Λογικό δεν είναι όταν τα σταματήσεις και εφ οσον δεν έχεις αλλάξει τίποτα στη διατροφή σου , να επανέλθουν τα κιλά ?

    Μάλλον θα πρέπει λοιπόν να αναζητήσεις , τι είναι αυτό που πρέπει να αλλάξεις στις διατροφικές σου συνήθειες και να το τηρήσεις
    για πάντα. Διαφορετικά 4 κιλά δεν είναι και πολλά....

  3. #3
    Junior Member
    Join Date
    Jun 2010
    Posts
    15
    βασικά, ειμαι 1,65 και 54 κιλά... γυμνάζομαι σε καθημερινή βάση, όλη μου τη ζωή σχεδόν (σε ομάδα) και τρώω από όλα, φυσιολογικά πράγματα...

    εδώ και 4 χρόνια, δεν παίρνω, ούτε χάνω κιλά, ό,τι και να κάνω...

    θα ήθελα, όμως, να χάσω αυτά τα 4 κιλά, όχι εδώ και τώρα, δεν βιάζομαι, θα ήθελα να τα χάσω και απο κει και περα αυτα να είναι τα κιλά μου

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    974
    Στην περίπτωση αυτή, ξέχασε τα χάπια και υιοθέτησε μια συντηρητική διατροφή, δηλαδή να τρως όλα τα φαγητά
    απλά να περιορίσεις τα λιπαρά, τα γλυκά και το ψωμί. Εφόσον γυμνάζεσαι δε θα υπάρξει πρόβλημα.

    Πάντως εγώ θεωρώ οτι τα κιλά σου είναι τέλεια για το ύψος σου και μάλλον δεν χρειάζεται να χάσεις τίποτα, το
    σώμα σου απ' ότι φαίνεται το καταλαβαίνει γι αυτό μένει σταθερό σε αυτό το βάρος.

  5. #5
    Junior Member
    Join Date
    Jun 2010
    Posts
    15
    δικιο έχεις...έλα που μου είμαι κολημμένη όμως!!!

    προτιμώ να είμαι λιγάκι πιο κάτω από το κανονικό, ώστε ακόμα και σε περίπτωση που παχύνω, να μην έχω πρόβλημα...

    είναι χρόνια βλάβη στον εγκέφαλο...

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2010
    Posts
    3,771
    να προσεξεις πολυ ομως γιατι πολλες φορες η βλαβη επεκτεινεται κ καταληγει σε νευρικη ανορεξια...
    μπλακ χιουμορ αλλα δυστηχως καπως ετσι κατεληξε κ η φιλη μου...
    ηθελε να εχει "περιθωριο" κ μετα ηθελε κι αλλο περιθωριο...
    κ τελικα εμεινε στο περιθωριο!
    εχει εξαφανιστει, δεν την βλεπουμε καν, δεν δεχεται βοηθεια...

    ΥΓ γνωστη ειναι αλλα με τοσα που εχουμε συζητησει την αποκαλω φιλη,
    εστω κ εξαφανισμενη υπηρξα πιο φιλη για κεινη απο τις φιλες μου,
    γιατι πραγματικα το ειχε ααναγκη οποτε μου μιλουσε...

  7. #7
    Junior Member
    Join Date
    Jun 2010
    Posts
    15
    έχω περάσει και εγώ κάτι σαν την φίλη - γνωστή σου λίγο ελαφριά, γι' αυτό μου έχει μεινει η βλάβη αυτή

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2010
    Posts
    3,771
    μηπως να διορθωσεις τη βλαβη αντι για τα κιλα σου κ να συνεχισεις την πορεια σου μετα?
    πρωτα φτιαχνουμε το αμαξι κ μετα αποφασιζουμε που θα παμε ταξιδι...
    μετα βλεπεις...αν ακομα θες να χασεις αυτα τα κιλα καλη μου

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •