2 ερωτησεις sos για οσους εχουν χασει πολλααα κιλα!
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 4 of 4
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Jun 2010
    Posts
    2

    2 ερωτησεις sos για οσους εχουν χασει πολλααα κιλα!

    κοριτσια και αγορια γεια σας!
    εχω βαλει μπρος να αδυνατισω.
    πρεπει να χασω αρκετα κιλα και αναρωτιεμαι 2 πραγματα!!

    θα τα πω οπως ειναι,αν οι αδυνατοι αηδιαζουν προβλημα τους.

    1.οι παχυσαρκοι εχουμε διπλες.κι οταν τις διπλες τις εχουμε για χρονια,στο σημειο που ειναι η καθε διπλα,το σωμα κανει μια γραμμη,μια ρυτιδα -πως να την πω αλλιως?
    αυτες οι γραμμες με το που χασετε τα κιλα σας και δεν υπαρχουν πια οι διπλες,τι γινονται?????μενει οι γραμμη αν και πλεον ειναι πολυ πιο απαλη απο οτι πριν η χανεται εντελως με τον καιρο????????????

    2!! τα ποδια των παχυσαρκων αγγιζονται.....

    ενω εχω ιδιαιτερα λευκο δερμα,στο σημειο που τα ποδια μου ( και τα 2 hmisfairia tvn γλουτων μου- de thelw sxolia)αγγιζονται,διαπιστωσα μολις προχθες οτι το δερμα μου εχει αποκτησει ενα πιο σκουρο χρωμα.σαν να μαυριζει ενα πραγμα.ενταξει μωρε,προφανως δε μαυριζει αλλα εχει αποκτησει μια πιο σκουρα αποχρωση,προφανως απο την τριβη.σιγουρα ξερετε τι εννοω.
    η ερωτηση ειναι η εξης λοιπον.
    οταν αδυνατισετε και τα ποδια σας δεν πιεζονται μεταξυ τους πλεον τοσο
    η οταν ακομη καλυτερα φτασετε σε σημειο που δεν αγγιζονται καθολου,
    η δυσχρωμια αυτη φευγει και το χρωμα επανερχεται η μενει για παντα αυτη η βλακεια;;το λογικο ειναι να φευγει με τον καιρο αν σκεφτουμε οτι το δερμα μας ανανεωνει τις στοιβαδες του συνεχεια αλλα και παλι δε μπορω να ειμαι σιγουρη.τοσα χρονια παχυσαρκιας ισως εχουν κανει ανεπανορθωτο το κακο,you know?...

    PERIMENW ΤΙΣ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ ΣΑΣ,ΠΛΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙ� �ΙΖ

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2009
    Posts
    752
    Εχασα 45 κιλά. Αλλά δεν μπορώ να σε βοήθησω, γιατί δεν παρατήρησα τίποτα από τα δύο. Τώρα ή δεν τα είχα ποτε ή φύγανε. Δεν ξέρω ειλικρινά.

    Γραμμές νομίζω δεν είχα. Ήμουν αφράτη και στρογγυλή, σαν μπεζές, δεν είχα πουθενά κάτι σε ευθεία

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    2,389
    Εγω εχασα 26 αλλα δεν μπορω να σε βοηθησω σε κανενα απο τα δυο...

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2010
    Posts
    3,771
    εγω μπορω κ στα 2
    παροτι εχω χασει μονο 20 κιλα προς το παρον,
    απο μικρη ειχα ελαφρα πιο σκουρο δερμα αναμεσα στα μπουτια λογω μονιμης τριβης
    αρα με την αυξημενη παχυσαρκια της ταξεως των 100+ κιλων δεν αλλαξε κατι, αυξηθηκε η τριβη κ η ενοχληση βεβαια απο αυτην
    (φυσικα φορεματα δεν μπορουσα να βαζω αφου ετσουζε!)
    με το που αρχισα να χανω ποντους κ δεν πολυαγγιζαν τα μπουτια το χρωμα εμεινε, το τσουξιμο κ η τριβη εφυγαν

    Οσο για τις "διπλες"
    οι γραμμες εξαφανιστηκαν, τελειως ομως,
    ο λαιμος μου ειναι σα να εχω κανει λιφτινγκ οπως κ η μεσα

    Βεβεια εχω καποιες γραμμες παλι απο την εφηβεια λογω του θυροειδη μου (διογκωμενος μια ζωη ηταν ειναι κ θα μεινει)
    αλλα μονο στο λαιμο,
    κ αυτες με το αδυνατισμα εχουν εξασθενισει υπερβολικα.
    Οταν θα ειμαι 73 (κανονικη για το διαιτολογο) θα σου πω, δεν θυμαμαι ποτε ημουν τελευταια φορα...

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •