Αποφυγη παρασπονδιων
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 24
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Jun 2010
    Posts
    14

    Αποφυγη παρασπονδιων

    Γεια σας και απο μενα! Εχω και εγω ξεκινησει τη δικη μου προσπαθεια για την απωλεια των περιττων μου κιλων.
    Θα ηθελα να ρωτησω τι κανετε για να αποφυγετε τις παρασπονδιες, πως δηλαδη αντιμετωπιζετε μια... παροδικη λιγουριτσα

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2010
    Posts
    3,771
    καλη προσπαθεια ευχομαι καθε επιτυχια!
    τωρα αν σου πω τι κανω ισως απορησεις αλλα σεμενα πιανει...

    αν δω οτι εχω συχνες μικρες λιγουριτσες οκ κρατιεμαι, ενδιδω αλλα με μετρο.
    πχ 2 μερες τωρα "κλεβω" στη διαιτα μου κ τρωω ενα γεμιστο παραπανω ή λιγο τυρι παραπανω.

    Ομως οταν η λιγουρα δεν ειναι παροδικη αλλα ωρων τοτε τρωω τα παντα,
    τσαντιζομαι με μενα κ μετα συνηθως κανω δυο πραγματα:

    ή τα παραταω τελειως (δεν στο ευχομαι)
    ή εχω αηδιασει τοσο πολυ που δεν το ξανακανω συντομα κ συνεχιζω ακαθεκτη το προγραμμα μου.

  3. #3
    Junior Member
    Join Date
    Jun 2010
    Posts
    14
    σ ευχαριστώ πολυ badgirl!σου ευχομαι παντως να μην υπαρξουν αλλεσ λιγουριτσες που θα σταθουν εμοδιο στ στοχο σου

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2009
    Posts
    1,048
    Καλη μας Ελενίτσα, να σου πω ότι εγώ ποτέ δεν αντιστεκόμουν στις λιγούρες και τους πειρασμούς....γι'αυτό ανεβαίνω στα κιλά. Τώρα όμως, κατά ένα περίρεγο τρόπο, εδώ και τρείς μέρες υπάρχει στο σπίτι παγωτό και ΔΕΝ ΤΟ ΠΛΗΣΙΑΣΑ. Τώρα που μιλάμε τα παιδιά τρώνε δίπλα μου παγωτό!!!!!!Μάλλον έγινε το κλικ στο μυαλό, θέλω να πιστεύω....οπότε, είμαι ακατάλληλη για συμβουλές!

  5. #5
    Junior Member
    Join Date
    Jun 2010
    Posts
    14
    :P μαλλον κ εγω αυτο το κλικ χρειαζομαι... Αλλα δε το βλεπω ν γινεται...:P

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2010
    Posts
    3,771
    το κλικ θα γινει, αλλα μελλοντικα δεν παιζει να περιμενουμε το κλικ,
    εμεις κανουμε το κλικ κ το μπαμ αντιστοιχα...

  7. #7
    Junior Member
    Join Date
    Jun 2010
    Posts
    14
    δικιο εχεις... Ουσιαστικα η δικη μας αποφαση ειναι αυτη που μετραει κ δ θ τ σταματησει καμια λιγουριτσα

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2010
    Posts
    3,771
    Η κονστανς ειναι ειδικη στις λιγουρες, εγω ενδιδω!

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2009
    Posts
    752
    Τρώω κάτι υγιεινό. Μια σαλάτα ή αν θέλω γλυκό μια μπανάνα.

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    Αθήνα
    Posts
    2,339
    Originally posted by badgirl11
    Η κονστανς ειναι ειδικη στις λιγουρες, εγω ενδιδω!
    χαχαχα!Τα χω παρει απλα εγω.Μου πηγε το σκατο στην καλτσα επισης μην παθω τιποτα.Δεν ειμαι παραδειγμα προς μιμιση σας το εχω πει.Επιασα απλα πατο, που δε το ευχομαι σε κανεναν απο εδω μεσα.Παντως το μονο σχολιο που μπορω να πω ειναι οτι αμα εχεις στοχο και το βλεπεις σοβαρα το πετυχαινεις.Ολα μπορουν να γινουν σε αυτο τον κοσμο ακομα και να χασουμε κιλα.

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2010
    Posts
    2,196
    βασικα μαλλον θα διαφωνησετε μαζι μου αλλα επειδη γενικα δε τρωω πολύ αλλα ετρωγα βλακειες πχ πατατακια,οταν νοιωσω οτι μου χει λειψει κατι κ θελω πχ να φαω ενα παγωτο η ενα σουβλακι θα το κανω.απλα θα προσεξω ολη την υπολοιπη μερα,δλδ θα φαω πρωινο κανονικα,μεσημερι σαλατα και το βραδυ το σουβλάκι.η πχ θα φαω παγωτο λαιτ.δε θελω να στερούμαι πραγματα γιατι μετα νοιωθω οτι θα τα παρατησω ενω ετσι κανω τις ελευθερες μερες μου και συνεχιζω κανονικα.δε νομιζω οτι με πηγαν κ πολυ πισω,στους 3 μηνες εχω κανει αρκετες ελευθ.μερες κ η απωλεια μου ειναι κανονικη οποτε θελω να πιστευω οτι εχω ισορροπία γενικά.παντως πατατακια δεν εχω φαει ακομα παρα μονο νομιζω 2 φορες στο σινεμα κ ουτε που εχω θελησει να αγορασω,μολις το διαπιστωσα αυτο!

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2010
    Posts
    3,771
    ετσι!
    ετσι ημουν κ γω, πατο, χαλι, μαυριλα μονιμη, τωρα βγηκα σην επιφανεια κ αντε να δω πως θα παρω κουραγιο να φτασω στην ακτη...

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2010
    Posts
    3,771
    α κονστανς τι εννοεις μη παθεις τιποτα? προβλημα υγειας οχι δεν ειχα...αλλα πατος γενικα...

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2010
    Posts
    3,771
    a lypamai, ναι πολυ καλο κινητρο αλλα οχι κ ο,τι καλυτερο γενικα να φοβασαι...
    απτην αλλη ποσες φορες δεν ειπα " ας ειχα ενα χειροπιαστο κινητρο"
    ειρωνια ε

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    Αθήνα
    Posts
    2,339
    Aπο το ολοτελα καλη και η Παναγιωτενα.Αλλα δεν ειναι το μονο κινητρο για μενα.Ειναι πολλα.
    Τεσπα τα λεμε αυριο κοριτσια.Καληνυχτα!

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •