ΔΙΑΤΑΡΑΧΗ ΠΑΝΙΚΟΥ
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 5 of 5
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Nov 2008
    Posts
    10

    ΔΙΑΤΑΡΑΧΗ ΠΑΝΙΚΟΥ

    Γεια σας ..εδς κ ενα χρονο περιπου αντιμετοπιζω διαταραχη πανικου μετα απο χορισμο σχεσεωσ 3χρονων κ συχρονως 2 ενχιρισεων στον πνευμονα ειμαι στα 20 κ το ολο θεμα χεκινησε πριν την ενχιρηση με τα πρωτα συμπτοματα πονου στο στηθος και ισως πιο παλια λογο συχνησ χρησησ καναβησ...εδω κ 8 μηνες εχω κοψει το χορτο κ το καλοκερι καταφερα να εχαφανισω τισ κρισεις πανικου με βοηθεια ομοιοπαθητικης ..δν εχω παρει ποτε καπιο χαπι ουτε εχω παει σε ψυχιατρο..εδω κ 1 μηνα εχω αρχισει να εχω παλι κρισεις πολλεσ αλλα τισ αντιμετοπιζω δλδ μετακινουμε κανονικα με λεοφορειο κ κανω οτι θα κανα κ αν δν ειχα απλα νιωθω ενα περιεργο αισθημα γτ οπωσ καταλαβενετε μεσα σε 1 χρονο αλαξε η ζωη μ εντελωσ .. σαν να επεσα απο τον θρονο ξαφνικα...γραφω μουσικη κ κανω συναυλιεσ κλπ κ με βοηθαει παρα πολυ ..τελευετα οι κρισεις γινοντε ολο και πιο δυσκολες κ πιστευω οτι πεζουν ρολο καπιεσ αποτυχιεσ που εχω απο αγχος οταν παω να κανω sex ...θελω να νιωσω οτι ολα θα γινουν οπωσ ηταν πρην απλα βλεποντασ καπιουσ ανθρωπους που το περνασ για πανω απο 10 χρονια αρχιζω κα απογοιτευομαι ..μηπσ τα ψυχοφαρμακα δν κανουν τπτ ??μηπωσ ειναι θεμα μονο δικο μας να απαλαγουμε απο τισ κρισεις??οι γιατροι πιστεβω οτι κανουν σωστα την δουλεια τους κ δν κατακρινω κανεναν απλα μηπωσ και αυτοι δεν ειναι οι καταληλοι για να λυσουν καπιο τετιο πρβλημα κ απλα δινουν φαρμακα για να κανουν τον αλλον να νιωσει καλυτερα αλλα οχι να διωξουν μονιμα το προβλημα ...περιμενω τισ αποπσεις σας

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Θεσ/νικη
    Posts
    2,195
    το μελλον του καθενα ειναι διαφορετικο απο των υπολοιπων.ο καθενας μας ειναι μια μονοδα που λειτουργει διαφορετικα.αδικα συγκρινεις τον εαυτο σου με τους αλλους.αλλα αν διδαχτεις απο τις εμπειριες τους ισως βοηθηθεις να ξεπερασεις τους δικους σου φοβους... και καλη τυχη σε ολα ...

  3. #3
    Banned
    Join Date
    Nov 2008
    Posts
    55
    Μα δεν θα σου λύσουν οι γιατροί το πρόβλημα... Εσύ θα το λύσεις με τη βοήθεια τους. Ίσως να κρατήσεις ένα ημερολόγιο να δείς πότε παθαίνεις ...

    Επίσης συμωνώ με Εμπνευστή, μην συγκρίνεις τον εαυτό σου με τους άλλους... Αν δεν δοκιμάσεις δεν θα ξέρεις.

    Τα φάρμακα κάνουν πολύ καλό σε πολύ κόσμο, αλλά χρειάζεται και να λυθεί το πρόβλημα από τη ρίζα. Τα φάρμακα θα ελαττώσουν την ένταση και τη συχνότητα. Προσωπικά δηλαδή με τα αντικαταθλιπτικά δεν παθαίνω πια κρίση στο μετρό εκεί που με έπιανε κάθε φορά που έμπαινα, και αν πάθω μπορώ να το ελέγξω και να ηρεμήσω αντί να παρασυρθώ μαζί της.

  4. #4
    Junior Member
    Join Date
    Nov 2008
    Posts
    10
    egw dn xerw gt eimoun panta kata tn farmakwn gt exw dei ton kolhto m na katastrefete apo psuxiatrous...na exei parei 30 kila k na mhn ton gnorizw na me koitaei apla k na mhn m milaei telospantwn...egw eixa auta me to metro eidika kathe mera p phgena sxolh klp...dn phra farmako
    ebala to ipod sta autia m k akousa ena wrea tragoudi k to xeperasa prospthw monos m kathe mera ..einai periergo otan erxete alla matheneis na to xirizese me ton kero...apla einai oi wres p e pianei to parapono k les gt na mhn enai ola opws palia?

  5. #5
    Junior Member
    Join Date
    Nov 2008
    Posts
    10
    sorry gia ta greeklish apla to laptop m dn exei ellinika

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •