Ψυχολογία και σεξ
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 34
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2010
    Posts
    170

    Ψυχολογία και σεξ

    Καλημέρα κορίτσια και αγόρια
    έχω πρόβλημα και απορία μαζί.Τα κιλά σας κρατάνε μακριά από το άλλο φύλο; Μήπως δυσκολεύεστε να αφεθείτε και να το απολαύσετε ; Όποτε ανέβαινε η ζυγαριά μου, κατέβαινε και η διάθεση για οτιδήποτε. Σκεφτόμουν το σώμα μου, να κλείσω το φως, να κουκουλωθώ. Δε μπορούσα να χαλαρώσω με τίποτα. Μόλις κατέβαινε η ζυγαριά,έπαιρνα τα πάνω μου. Μέχρι την επόμενη ατασθαλία και φτου κι απ'την αρχή. Κι οι άλλοι τι φταίνε; Να βλέπουν φως μόνο όταν είμαστε καλά ψυχολογικά; Βλέπω και τόσα ρούχα κι εσώρουχα που δε μπορώ να βάλω και μου φεύγει εντελώς η διάθεση. Η αλήθεια είναι ότι βαρέθηκα να περιμένω να ζήσω, με μόνο κριτήριο την απώλεια κιλών. Αλλά λύση άλλη δεν υπάρχει,οπότε θα κάνω ένα τελευταίο κουράγιο,για να ξενοιάσω μια και καλή και να με ξαναγαπήσω...για να με αγαπήσουν κι οι άλλοι

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2010
    Posts
    1,783
    εχεις σκεφτει ποτε οτι δεν αλλαζει τραγικα κατι εμφανισιακα ειτε εισαι -5 ειτε στα ιδια κιλα?
    εχεις σκεφτει οτι ολα ειναι στο μυαλο μας?
    οσο για τα εσωρουχα που δεν μπορουμε να βαλουμε
    καλο ειναι να τα εξαφανιαζουμε
    κ να παιρνουμε νεα σεξυ εσωρουχα,
    πιστεψε με πιανει!
    κ υπαρχει παντα κ η λυση του ημιγυμνου που θα σε κανει να νιωσεις πολυ πιο ανετα σε χρονο 0...
    (ειναι κ πιο σεξυ το ημιγυμνο, αφηνει πολλα στην φαντασια!)
    μπορεις να το συζητησεις κ με τον φιλο σου,
    οποτε ειμαι στις μαυρες μου μου λεει "μου αρεσεις οπως εισαι"
    τοτε θυμαμαι οτι δεν το κανω για κεινον αλλα για παρτυ μου,
    κ αμεσως νιωθω πολυ καλυτερα!
    του πεταω ενα "εμενα ομως δε μαρεσω ακομα" κ την επομενη ακολουθω κατα γραμμα τη διαιτα μου...
    μεχρι να ξεθυμανει κ αυτο

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    833
    αχ αυτή η ριμάδα η αυτοπεποίθηση τι σου κάνει.....

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2009
    Posts
    407
    Οταν δε νιωθουμε καλα με τον εαυτο μας, ειναι λογικο να εχουμε τετοια σταση απεναντι στον ερωτα...απολυτα κατανοητο.Ομως, μπορουμε να βαλουμε δικες μας νοτες, ειδικα στιγμες που η ψυχολογια μας ειναι ανεβασμενη, οπως αυτη που ειπε πιο πανω το koralaki. Δλδ, φοραμε σεξυ εσωρουχα, οχι μονο στο κρεββατι, αλλα και εξω, οταν κυκλοφορουμε-δεν ενοοω να τα δειχνουμε!!_ απλα, φορωντας τα νιωθουμε πιο σεξυ και με περισσοτερη αυτοπεποιθηση, και η αυτοπεποιθηση κοριτσια μου...φαινεται απο χιλιομετρα!!!Κι αυτη η ιδια η αυτοπεποιθηση ειναι που κανει μερικα βλεμματα στο δρομο να γυριζουν προς το μερος μας...

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2010
    Posts
    2,196
    εγω παντως πιστευω οτι ενω η ψυχολογια μου αλλαζει η διαθεση του φιλου μου δεν αλλαξε καθολου ουτε στα 71 μου κιλα.με ηθελε κ παντα μου ελεγε τα καλυτερα.ασε που δεν εχει ιδεα,αν ερθω τωρα κ του πω οτι απο προχτες πχ εχασα 3 κιλα θα το πιστεψει.εδω ηδη λεει οτι ειμαι ολο κοκκαλα κ πιστεψτε με δεν εχω καμια σχεση με κοκκαλα!!!
    η αληθεια ειναι οτι εγω οταν παχυνα δεν ειχα ορεξη ουτε να σηκωθω,το σεξ δεν το σκεφτομουν καν.τωρα νοιωθω πολυ καλυτερα γιατι δε νοιωθω αυτη τη δυσκολια κ το "πνιξιμο" που ενοιωθα.

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2009
    Posts
    407
    Συνηθως οι αντρες μας δεν παρατηρουν αυτα που εμεις βλεπουμε με...μεγενθυντικο φακο!!! χαχαχχα Ευτυχως!! Εκτος απο κατι σπαστικους, που με το πρωτο κιλο και την πρωτη ελαφρια ραγαδα, ριγουν ......χαχαχαχα( αλλα αυτοι ειναι και παραξενοι ανθρωποι γενικοτερα...)

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2010
    Posts
    170
    Μια από τις 3 φορές που αδυνάτισα,είχα μαζέψει τόσο πολύ... είχε φρικάρει! Το στήθος είχε μείνει μια σταλιά,αυτό τον είχε πειράξει. Γενικά πάντως,δε δείχνει να τον ενοχλεί το βάρος μου, η αυτοπεποίθησή μου που είναι στα τάρταρα, του τη δίνει. Είναι και το παιδί κάπου εκεί έξω και περιμένει να το τσιμπήσουμε...αν δεν το φχαριστιέσαι κι αγχώνεσαι, το πιάνεις;;;;

  8. #8
    Member
    Join Date
    May 2010
    Location
    θεσσαλονίκη
    Posts
    58
    Originally posted by chrys
    Συνηθως οι αντρες μας δεν παρατηρουν αυτα που εμεις βλεπουμε με...μεγενθυντικο φακο!!! χαχαχχα Ευτυχως!! Εκτος απο κατι σπαστικους, που με το πρωτο κιλο και την πρωτη ελαφρια ραγαδα, ριγουν ......χαχαχαχα( αλλα αυτοι ειναι και παραξενοι ανθρωποι γενικοτερα...)
    συμφωνώ! επίσης έρευνα έδειξε ότι ο αντρικός εγκέφαλος κατά τη διάρκεια του σεξ και κυρίως κατά τη διάρκεια της κορύφωσης δεν παρατηρεί ατέλειες στο γυναικείο σώμα. έτσι για να χαλαρώσουμε λίγο... μην φοβάσαι να ανοιχτείς σε κάποιον ή σε κάποια κατάσταση, η σεξουαλικότητα μας δεν εξαρτάται μόνο από τα κιλά μας...α! και το κόλπο με τα εσώρουχα όντως πιάνει!θα σου ανεβάσει τη διάθεση και την ψυχολογία ακόμα και αν είσαι η μόνη που γνωρίζει τι κρύβεις μέσα από τα ρούχα σου!

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2010
    Posts
    170
    ειδικά όταν τσιμπάει την κοιλιά μου και το φχαριστιέται, αισθάνομαι ότι φουσκώνω από το άγχος...ενώ του αρέσει, αγχώνομαι και το σκέφτομαι μετά...μόνη μου τα προκαλώ μου φαίνεται

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2009
    Posts
    752
    Παιδιά τι να πω είστε πολύ τυχερές. Εμένα όλοι οι άντρες που είχα και είχαν και φίλες μου, δίνουνε πολύ σημασία στο αδύνατο σώμα. Και οι κολλητοί μου δλδ που ακούω τι λένε, προσέχουνε τα πάντα, ακόμα και 2 κιλά να βάλει κάποια.
    Τώρα με βάλατε σε σκέψεις...

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    Αθήνα
    Posts
    2,339
    Ξερω κι εγω τετοιους αντρες Δαναη.Και οι πιο πολλοι δηλαδη που εχω γνωρισει και ξερω την αποψη τους, υπερ του αδυνατου ειναι, ετσι οπως το περιγραφεις δηλαδη ακριβως.Και να σου πω την αληθεια τους αντρες που θα χαλαστουν με 2 κιλα, τους βρισκω απιστευτα κενους...

  12. #12
    Member
    Join Date
    May 2010
    Location
    θεσσαλονίκη
    Posts
    58
    danai μου...οι δύο άντρες κολλητοί μου πάντα προσέχουν έστω και τα δύο κιλά όπως λες...ο ένας συνηθίζει να λέει ότι του αρέσουν οι μεσούλες κιόλας...ε!όλες οι κοπέλες που τους ελκύουν τελικά είναι στα κυβικά μου...σκέψου και αυτό αν είναι

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2010
    Posts
    1,783
    Originally posted by nera
    Μια από τις 3 φορές που αδυνάτισα,είχα μαζέψει τόσο πολύ... είχε φρικάρει! Το στήθος είχε μείνει μια σταλιά,αυτό τον είχε πειράξει. Γενικά πάντως,δε δείχνει να τον ενοχλεί το βάρος μου, η αυτοπεποίθησή μου που είναι στα τάρταρα, του τη δίνει. Είναι και το παιδί κάπου εκεί έξω και περιμένει να το τσιμπήσουμε...αν δεν το φχαριστιέσαι κι αγχώνεσαι, το πιάνεις;;;;
    ακριβως το ιδιο, το μονο που τον ανησυχει ειναι αν θα εξακολουθησει να μικραινει το στηθος μου (δεν το θελει φυσικα)
    κατα ταλλα κουκλαρα με ανεβοκατεβαζει!
    η διαθεση μου του τη δινει απιστευτα,
    ολο τσακωνομαστε γιαυτο...
    οσο για το παιδι του χρονου που θα προσπαθουμε θα σου πω...
    αν κ τοτε θαχω χασει αλλα 10 κιλα κ θα νιωθω σουπερ ελπιζω.

    Originally posted by anastasia_m
    Originally posted by chrys
    Συνηθως οι αντρες μας δεν παρατηρουν αυτα που εμεις βλεπουμε με...μεγενθυντικο φακο!!! χαχαχχα Ευτυχως!! Εκτος απο κατι σπαστικους, που με το πρωτο κιλο και την πρωτη ελαφρια ραγαδα, ριγουν ......χαχαχαχα( αλλα αυτοι ειναι και παραξενοι ανθρωποι γενικοτερα...)
    συμφωνώ! επίσης έρευνα έδειξε ότι ο αντρικός εγκέφαλος κατά τη διάρκεια του σεξ και κυρίως κατά τη διάρκεια της κορύφωσης δεν παρατηρεί ατέλειες στο γυναικείο σώμα. έτσι για να χαλαρώσουμε λίγο... μην φοβάσαι να ανοιχτείς σε κάποιον ή σε κάποια κατάσταση, η σεξουαλικότητα μας δεν εξαρτάται μόνο από τα κιλά μας...α! και το κόλπο με τα εσώρουχα όντως πιάνει!θα σου ανεβάσει τη διάθεση και την ψυχολογία ακόμα και αν είσαι η μόνη που γνωρίζει τι κρύβεις μέσα από τα ρούχα σου!
    παιδια εχει κ καποια εσωρουχα τοσο τελεια που δε θες να τα βγαλεις ουτε οταν αδυνατιζεις!
    επισης υπαρχουν παντα τα κινεζικα-ξενα κτλ
    το φορας το σκιζεις κ το πετας.
    (αυτο σαν πιο οικονομικη λυση)

    δεν χρειαζεται να δωσετε του κοσμου τα λεφτα σε lejaby αν θεωρειται οτι σε λιγο καιρο θα σας ειναι μεγαλο...

    Originally posted by anastasia_m
    danai μου...οι δύο άντρες κολλητοί μου πάντα προσέχουν έστω και τα δύο κιλά όπως λες...ο ένας συνηθίζει να λέει ότι του αρέσουν οι μεσούλες κιόλας...ε!όλες οι κοπέλες που τους ελκύουν τελικά είναι στα κυβικά μου...σκέψου και αυτό αν είναι
    ναι κι εμενα ετσι μου ελεγαν δυο κολλητοι φιλοι στα φοιτητικα χρονια.
    πως βρεθηκαμε οριζοντιως δεν εχω καταλαβει κ αλλαξαν προτιμησεις ξαφνικα :P
    παπαρια, δυο εκδοχες, σε ολους αρεσουν τα "μοντελα" αλλα δεν τους καθονται οποτε στρεφονται σε μας ή
    σε κανενα δεν αρεσουν τα "μοντελα" απλα ειναι της μοδας!
    Ενας πολυ πολυ πολυ κολλητος (που δεν του καθισα, ναι μου την ειχε πεσει) παντα υποστηριζει οτι κανεις δε θελει μια ξερακιανη στο κρεβατι του κ οι ευσωμες εχουν την...γλυκα κ το ταμπεραμεντο (ας το θεσω ετσι)

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2010
    Posts
    2,196
    εμενα ευτυχως οι κολλητοι μου λενε τα καλυτερα για ολες τις κοπελες!δλδ αγαπανε τις γυναικες γενικοτερα ισως επειδη εχουν διαφορετικα γουστα πχ ο κολλητος μου θελει πιασιματα,ενας αλλος φιλος μου μικροκαμωμενες κλπ κλπ.
    δε συμπαθουν τις ξινες,αλλα αν εισαι χαμογελαστη παντα θα πουν κατι καλο.οπως κανουν κοπλιμεντα κ στα κοριτσια της παρεας,δλδ αν ειμαι κακοκεφη θα μου πουν παντα κατι ομορφο για να χαμογελασω.κ ειδικα οταν θα βγουμε εξω θα πουν οτι ειμαστε ομορφες κ ειναι τυχεροι που μας συνοδευουν κλπ.γενικα ειμαι τυχερη σ αυτο το θεμα ευτυχως.ειναι καλα παιδια κ εκφραζονται κοσμια χωρις να προσβαλλουν οπως κανουν μερικοι αλλοι που νομιζουν οτι ειναι κ θεοι κ κρινουν ολο τον κοσμο!

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2010
    Posts
    1,783
    τι να τον κανεις τον γκομενο αμα εχεις τετοιους φιλους γρανιτα μου?
    αυτοι ειναι τζενλτεμεν!
    βεβαια για να φανταστεις ποσο ζωον ειμαι εγω αντιδρω οποτε μου λενε κοπλιμεντα,
    σκεψου ζωον, επειδη εμενα δε μαρεσω δε θελω ναρεσω σε κανενα!

Page 1 of 3 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •