ΑΓΧΟΣ
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 8 of 8

Thread: ΑΓΧΟΣ

  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Jun 2008
    Posts
    18

    ΑΓΧΟΣ

    Γεια σας....Υπαρχουν φορες, που για παραδειγμα μπορει να ειμαι καλεσμενη να παω στο σπιτι του φιλου μου και ενω δεν υπαρχει κανενας λογος να αχωθω με πιανει κατι σαν φοβος, τυψεις,(δεν ξερω πως να το εξιγισω) ελαφριοι πονοι στην κοιλία λες και θα παω να δωσω εξετασεις στο σχολειο.!..Αυτο μπορει να συμβαινει και με αλλα απλα θεματα που ενω δεν υπαρχει λογος για αγχος εγω αγχονομαι....Γιατι συμβαινει αυτο??

  2. #2
    Member
    Join Date
    Jun 2008
    Posts
    54
    Συμβαίνει γιατί έχεις μπλέξει sweetgirl. Και εσύ και εγώ και οι περισσότεροι αν όχι όλοι εδώ μέσα. Έχει καρφωθεί στο υποσυνείδητο μας η σκέψη σχετικά με το άγχος ...το να μην αγχωθούμε σε οτιδήποτε και άν κάνουμε. Κ έτσι βγαίνει στην επιφάνεια με την πρώτη ευκαιρία.
    Καταλαβαίνω απόλυτα αυτό που λες εφόσον και γώ το παθαίνω σχεδόν καθημερινά. Είναι ό,τι πιο εκνευριστικό και κακό για την αυτοπεποίθηση και το άνοιγμα/ ή την απελευθέρωση του εαυτού σου, ώστε να κάνεις περισσότερα πράγματα στην καθημερινότητα σου.
    Μου τη δίνει, θέλω να φωνάξω ...να τα σπάσω ...κάτι να κάνω. Αλλά αντιστέκομαι ακόμα. Δεν πάω σε ψυχίατρο πάει και τελείωσε.

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    294
    sweetgirl απλά ίσως αγχώνεσαι λίγο παραπάνω απο το φυσιολογικό για πράγματα που δεν χρειάζεται..απλά χαλάρωσε!δεν πιστεύω πως έχεις πρόβλημα με το άγχος και τέτοια άλλα...απλά πρέπει να το αποβάλλεις για πράγματα που δεν χρειάζεται να αγχώνεσαι!!τίποτα άλλο..και μη ξεχνάς οτι υπάρχει και το παραγωγικό άγχος και πως όλοι οι άνθρωποι αγχώνονται μερικές φορές χωρίς λόγο!!!!!!!

  4. #4
    Junior Member
    Join Date
    Jun 2008
    Posts
    18
    οχι λιγο παραπανω....Αρκετα παραπανω!!

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2008
    Posts
    1,522
    Πυστευω οτι εισαι πολυ ερωτευμενη με τον φιλο σου. Και γω ενιο8α τρεμουλο και ταση λιπο8ιμιας οταν εβγενα με το αγορι μου στις αρχες.

  6. #6
    Junior Member
    Join Date
    Jun 2008
    Posts
    18
    Μα αυτο δεν συμβαινει μονο οταν πηγαινω στον φιλο μου αλλα και για αλλα πολυ απλα θεματα που δεν υπαρχει καθολου λογος για αγχος..

  7. #7
    Junior Member
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    7
    Νιώθω φόβο για πολλά πράματα!και αυτό μου έχει βγει σε άγχος.όταν δίνω μαθήματα κάνω συνεχώς επαναλήψεις γιατί νομίζω ότι τα έχω ξεχάσει,μετά κοίταζα επανηλημένα αν ειναι κλειδωμένη η πόρτα ή αν ήταν κλειστές οι ηλεκτρικές συσκευές όταν έφευγα για κάπου είτε κοντινα είτε μακρία.Αυτά όμως τα ξεπέρασα.Πριν λίγο καιρό είχα πόνους στο κεφάλι μου και ζαλάδες και νόμιζα ότι μπορεί να είχα κάτι κακό.Πήγα σε τρεις γιατρούς και μου είπαν ότι είναι αυχενικό και ότι έχεις κακή στάση στον ύπνο και όταν κάθεσει σε γραφείο.Εμένα όμως μου έγινε έμμονή ιδέα ότι κάτι έχω στο κεφάλι και όλο και το σκεφτομαι.Τι να κάνω?

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    2,713
    Το ειπες κ μονος σου εμμονη ιδεα ειναι.Αφου 3 γιατροι σου ειπαν πως δεν εχεις τιποτα εμεις τι μπορουμε να πουμε..Μονο να αποδεχτεις οτι καταρχην δεν εχεις τιποτα κ οτι αυτο που νιωθεις ειναι ψυχολογικο.Αρα μη σκεφτεσαι τουλαχιστον οτι εχεις κατι οργανικο αφου εχεις χειροπιαστες αποδειξεις πως δεν εχεις.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •