HMEΡΟΛΟΓΙΟ ΒΟΥΛΙΜΙΚΩΝ-ΥΠΕΡΦΑΓΙΚΩΝ - Page 54
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 54 of 54 FirstFirst ... 444525354
Results 796 to 800 of 800
  1. #796
    Πω ,κοιτάω αυτά που έχω γράψει και ντρέπομαι...πάλι τα ίδια..ένας φαύλος κύκλος...Πως ενώ σκέφτομαι ότι πρέπει να τρώω μόνο όταν πεινάω και πόσο ωραίο δείχνει το σώμα μου όταν χάνω κιλά, δεν μπορώ να καταλάβω πως τα ξεχνάω όλο μονομιάς όταν μου έρθει η παρόρμηση..Την ώρα του υπερφαγικού νιώθω ότι κάτι πρέπει να κάνω για να με σταματήσω, να μπω στο φόρουμ ,να διαβάσω φυλλάδια για το πόσο κακό μου κάνει αυτό,αλλά κάτι με σταματάει..Η σκέψη ότι θα νιώσω τύψεις γι'αυτό που μόλις άφησα στη μέση και ότι καλύτερα να αφήσω την παρόρμησή μου μέχρι τέλους...τι χαζή σκέψη..Για άλλη μια φορά, απογοητευμένη, απαθής, έχοντας χάσει όλη μου την μέρα από τις τύψεις,την κατάθλιψη και το βάρος που αισθάνομαι στο στομάχι μου...:( Δεν ξέρω, νιώθω ότι έχω χάσει ένα τόσο μεγάλο μέρος της ζωής μου με αυτό που με έχει πιάσει..προσπαθώ να βρω την πηγή του προβλήματος και τι είναι αυτό που μου το προκαλεί ,αλλά εκεί που κάνω πρόοδο ,ξανακυλάω..Είναι πολύ δύσκολος ο αγώνας...χαίρομαι τουλάχιστον που μπορώ να το πω κάπου,χωρίς να με παρεξηγήσουν και κυρίως στο ότι μπορεί κάποιος να ταυτιστεί μαζί μου...Καλό βράδυ...

  2. #797
    Junior Member
    Join Date
    Nov 2011
    Posts
    1
    Γειά σας...
    μόλις γράφτηκα γιατί θεώρησα πως πρέπει να σας πω αυτό που μου κάνατε όλοι εσείς εχθές το βράδυ....!!!

    είμαι βουλιμική εδώ και αρκετά χρόνια...
    το παραδέχτηκα στον εαυτό μου πριν λίγους μήνες..
    ε οκ λέω σιγά δεν είμαι τόσο εξαρτημένη απο το θέμα και επίσης δεν έχω κανένα πρόβλημα...
    προκαλούσα εμετούς μόνο μετά απο βαριά γεύματα και θεωρούσα οτι είναι οκ όλο αυτό...

    χθές αποφάσισα να ψάξω να δω μήπως όλο αυτό έχει επιπτώσεις που ακόμα δεν έχω δει (και πλέον θεωρώ πως είναι καθαρά θέμα τύχης που δεν μου έχει συμβεί ακόμα κάτι)
    και έπεσα εδώ!!!
    στο συγκεκριμένο φόρουμ...

    διάβαζα ώρες με προσοχή όλα αυτά που γράφεται κατα καιρούς και τους αγώνες που κάνατε και έπαθα σοκ!!!
    συνειδητοποίησα οτι τελικά έχω μια επίπτωση που ποτέ δεν θα θεωρούσα οτι είναι απο αυτό..
    τους τελευταίους μήνες πέφτουν πάρα πολύ τα μαλλιά μου και ευτυχώς κάποια κοπέλα το ανέφερε και το έμαθα

    χθες λοιπόν σοκαρίστηκα!!!
    και αποφάσισα πως όλη αυτή η παράνοια σταματάει εδώ!!!

    σήμερα ξεκίνησα όλο δύναμη και έφαγα νορμάλ, καθόλου γλυκά και μια ωραιότατη σαλατούλα το βράδυ...
    επειδή είχα συνηθίσει να προκαλώ εμετό μόνο οταν πίστευα πως αυτό που τρώω είναι λιπαρό τρελά (πίτσες, πατάτες τηγανητές κτλ) σήμερα που έφαγα ψητά και σαλατούλες μου ήταν πολύ εύκολο..

    δεν ξέρω αν θα "ξανακυλίσω" επειδή διάβασα πολλά τέτοια και στο φόρουμ.. ελπίζω να τρόμαξα αρκετά χθες με όλα αυτά που διάβασα...
    το πιο επικίνδυνο είναι αυτό που τονίζετε όλοι εδώ μέσα...
    η ψευδαίσθηση οτι έχεις τον έλεγχο!!!

    προσπαθώ να σκεφτώ να το πώ σε κάποιον δίπλα μου για να ξέρει, αλλά φοβάμαι... φοβάμαι πως μετά κάθε που θα τρώω θα μετράνε τις μπουκιές μου και αν τύχει να θέλω να πάω τουαλέτα θα φοβούνται και δεν ξέρω αν θα το πω τελικά...

    σίγουρα όμως θα πω εδώ σε όλους σας ένα τεράαααααααστιο ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ....
    ενώ ήξερα πάνω κάτω πως αυτό που γίνεται είναι λάθος,
    η χθεσινή βραδιά ήταν ενα γερό χαστούκι για μένα...

    ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ μέσα απο την καρδιά μου
    και εύχομαι όλοι να είμαστε καλά
    γεροί
    και δυνατοί ;)

  3. #798
    Member
    Join Date
    Jan 2012
    Posts
    37
    Καλησπερα σε ολους!! λοιπον κυριακη σημερα! απο το πρωι ξυπνησα με ορεξη... εφαγα πρωινο! μετα φρουτα ..ολα οκ..ελα μου ομως ποθ μετα εφαγα ποσα σοκολατακια (δεν τα μετρησα καν)

    μετα εφαγα κανονικα το μεσημεριανο μου! αλλα απο εκει και επειτα δεν μπορεσα να σταματησω...και τι δεν εφαγα! 3 βαφλες... 2 σακουλακια ποπ κορν.πατατακια..2 κομματια πιτσα... κ γυρω στο μισο κιλο ψωμι..

    τωρα με ποναει το στομαχι μου και δεν μπορω να κοιμηθω.... αλλα δεν προκαλεσα εμετο αν και το σκεφτομουνα συνεχεια...αυριο 1 κιλο + σιγουρα..

  4. #799
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    RETHYMNO
    Posts
    129
    χαλια χαλια χαλιααααααααα...χθες ψηφιζοταν το μνημονιο και εγω παρακολουθουσα τις εξελιξεις τρωγοντας cheese cake kai ψωμι με βουτυρο και μελι εν μεσω ATKINS!!!!παρα την απωλεια 5 κιλων τα καταφερα παλι και εκανα υπερφαγικο επεισοδιο και δεν ξερω γιατι...λετε επειδη αδιαθετησα?απλα υπερφαγικο χωρις εμετους..αυτο σημαινει οτι παλι απο την αρχη η ενεργοποιηση της διαιτας?χαλια χαλια

  5. #800
    Junior Member
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    11
    Den peirazei vre koritsia! Ki egw to idio akrivws epatha xthes. Simera apla ligo krati kai ola kala! Tsai, frouta, xymoi kai salatoules kai apo avrio pali kanonika! Kai oxi agxos! :-)

Page 54 of 54 FirstFirst ... 444525354

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •