Παλι τα ιδια!!!
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 11 of 11
  1. #1
    Member
    Join Date
    Jul 2010
    Posts
    50

    Παλι τα ιδια!!!

    Παιδια δεν μπορεσα να μπω χτες, ωστε να σας πω τα χαλια μου, ενω 2 μερες καταφερα να μην σηκωθω το βραδυ, την παρασκευη καθομαι να φαω για βραδυ ελαφρια.... και τρω 2 τοστ, 3 αυγα ποσε μεσα σε 2 φετες ψωμι του τοστ, 1 σοκολατουχο γαλα!!! Αποτελεσμα... να ξυπνησω στις 4 το πρωι και να φαω 2 παστες!!!! Φτου μου!!! Παλι καλα που χτες δεν ξυπνησα, εφαγα ομως σαλατα ροκα με προσουτο , γραβιερα και σως απο philadelphia με γιαουρτι και εννοειται το φρουτακι μου!!!

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2009
    Posts
    752
    Οβελίξ,

    είσαι άντρας έτσι; Τα 2 τοστ με αυγό ήταν ένα πολύ κανονικό βραδινό για ενα αντρα. Αυτό που χαλασε την ιστορία ήταν οι παστες, τις οποίες τις εφαγες επειδή αγχωθηκες πως έκανες παρασπονδία τρομερή. Ενώ δεν είχες κάνει.

    Και εγώ που είμαι 55 κιλά γυναίκα, 2 τοστ τρώω, 1 μου φαίνεται σαν αέρας

  3. #3
    Τι δουλεια εχουν οι παστες στο ψυγειο σου;Πρωτον.
    Και δευτερον,οσο δε τρως σωστα και δεν ακους ,τοσο θα σηκωνεσαι τα βραδια και θα τσακιζεις το συμπαν.Σορυ.

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2010
    Posts
    1,783
    συμφωνω με μαρουλακι,
    οσο για τα 2 τοστ δεν μου φαινονται νορμαλ μαζι με 2 φ. ψωμι.
    σκοπος σου ειναι να τρως ισορροπημενα, απολα, οχι υπερβολικα ψωμια που θα σε ριξουν στην πεινα αργοτερα...

  5. #5
    Member
    Join Date
    Jul 2010
    Posts
    50

    οχι υπερβολικα ψωμια

    Originally posted by koralaki οχι υπερβολικα ψωμια που θα σε ριξουν στην πεινα αργοτερα...
    Αυτο αληθευει?Γιατι αν ειναι ετσι να μην ξαναφαω ποτε ψωμι!!!

  6. #6
    Member
    Join Date
    Jul 2010
    Posts
    50

    Τι δουλεια εχουν οι παστες στο ψυγειο σου

    Originally posted by marou_laki
    Τι δουλεια εχουν οι παστες στο ψυγειο σου;
    Περισσεψαν απο την βαφτιση του γιου μου!!!! Φταιω??? Αφου η γυναικα μου δεν θελει να τα πεταει...

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2003
    Posts
    1,599
    οταν δεν ζεις μονος,και ειδικοτερα οταν εχεις ολοκληρη οικογενεια,παντα θα βρισκονται λιχουδιες στο σπιτι. το θεμα ειναι να βρισκεσαι σε διαθεση που να προτιμας να τις αποφυγεις παρα να τις φας.
    αν περιμενει κανεις να καταργηθουν τα ζαχαροπλαστεια για να κοψει τα γλυκα, θα περιμενει πολυ...

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2009
    Posts
    752
    Ovelix

    μου όχι μην κόψεις τα ψωμιά. Είναι η βάση της μεσογειακής διατροφής και απαραίτητα για τις λειτουργίες του οργανισμού. Αρκεί να είναι από 100% ολικής αλέσεως αλεύρι και να ρωτήσεις τη διαιτολόγο πόσες μεριδες σου επιτρέπει. Εμένα ας πούμε μου επέτρεπε 5.
    Γενικά να έχεις στο μυαλό σου ότι παχαίνει η ποσότητα. Και να βάλεις ένα μέτρο. Δλδ αν έτρωγες μια κουταλιά πάστας και τη γεύση θα έπαιρνες και δεν θα έτρεχε τίποτα θερμιδικά.

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2010
    Posts
    1,783
    Originally posted by Ovellix
    Originally posted by koralaki οχι υπερβολικα ψωμια που θα σε ριξουν στην πεινα αργοτερα...
    Αυτο αληθευει?Γιατι αν ειναι ετσι να μην ξαναφαω ποτε ψωμι!!!
    το λευκο ναι, ειδικα αυτα του τοστ ειναι μαπα.
    εχει τελεια γερμανικα πολυσπορα, χορταινεις κ τρως κ υπεροχα γευστικα τοστακια!
    εφαγες 4 φετες ψωμι μαζι σενα γευμα, γιαυτο ειπα "υπερβολικα ψωμια"
    2 φ. τη φορα νορμαλ ειναι μη φοβασαι.
    οσο για το ποσες φορες αυτο θα μας πει ο διαιτολογος...

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2010
    Posts
    1,783
    Originally posted by Danai20
    Ovelix

    μου όχι μην κόψεις τα ψωμιά. Είναι η βάση της μεσογειακής διατροφής και απαραίτητα για τις λειτουργίες του οργανισμού. Αρκεί να είναι από 100% ολικής αλέσεως αλεύρι και να ρωτήσεις τη διαιτολόγο πόσες μεριδες σου επιτρέπει. Εμένα ας πούμε μου επέτρεπε 5.
    Γενικά να έχεις στο μυαλό σου ότι παχαίνει η ποσότητα. Και να βάλεις ένα μέτρο. Δλδ αν έτρωγες μια κουταλιά πάστας και τη γεύση θα έπαιρνες και δεν θα έτρεχε τίποτα θερμιδικά.
    ακριβως αυτο
    αλλα τις παστες πετα τις. βαζω τα χερακια μου κ βγαζω ταματακια μου λεγεται αυτο!

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    974
    Originally posted by 2sweet2b4go10
    οταν δεν ζεις μονος,και ειδικοτερα οταν εχεις ολοκληρη οικογενεια,παντα θα βρισκονται λιχουδιες στο σπιτι. το θεμα ειναι να βρισκεσαι σε διαθεση που να προτιμας να τις αποφυγεις παρα να τις φας.
    αν περιμενει κανεις να καταργηθουν τα ζαχαροπλαστεια για να κοψει τα γλυκα, θα περιμενει πολυ...
    + 1

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •