Ουτε ο John Nash δεν το λυνει αυτο...
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 10 of 10
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,014

    Ουτε ο John Nash δεν το λυνει αυτο...

    Οποιος νομιζει οτι μπορει ας δοκιμασει να βρει πως μοριοδοτουνται οι υποψηφιοι ΑΜΕΑ στη συγκεκριμενη προκυρηξη του ΟΑΕΔ
    http://www.oaed.gr/Pages/SN_760.pg

    δηλαδη εννοω βαθμος απολυτηριου Χ τοσα μορια,προυπηρεσια Χ τοσα , ποσοστο αναπηριας Χ τοσα.

    Mission impossible!!!!!!!!

    Καλα σε τι κρατος ζουμε...εχω παρει αναποδες.

    Ποση νοημοσυνη χρειαζεται για να κανεις ενα απλο πραγμα τοσο πολυπλοκο...ευτυχως που ζουμε και στην κοινωνια της πληροφορησης.
    [COLOR=#0000cd][SIGPIC][/SIGPIC]Εκφραζω προσωπικες αποψεις χωρις να ειμαι ειδικος.[/COLOR]

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2008
    Posts
    1,522
    ΑΜΕΑ τι ειναι αυτο?το απολυτιριο το πηρα με 14 λολ:P

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2007
    Posts
    334
    Ν.2643/98

    θεσ το αρθρο 4, νομιζο

    :)

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,014
    Να σαι καλα kanenas αλλα δεν ειμαι τοσο σιγουρος για αυτο...δηλαδη πχ θελει μια θεση ΔΕ τοτε αυτη μοριοδοτειτε πχ με 20 μορια....ε θα τα παρουν ολοι αφου σου λεει ειναι θεση ΔΕ...αντιστοιχα για ΤΕ κλπ. ο βαθμος απολυτηριου...πτυχιου δεν παιζει κανεναν ρολο?
    β)Δεν αναφερει πουθενα πως μοριοδοτειτε η προυπηρεσια και στον ΟΑΕΔ την ζητανε...
    Α και μια ερωτηση λεει για προστατευομενα ατομα...και εννοει φυσικα το πακετο ΑΜΕΑ,πολυτεκνοι κλπ ή κανω λαθος?
    Μηπως δεν λαμβανονται υποψιν ολες οι κατηγοριες για ολους?
    Ευχαριστω παντως που εψαξες...ξερω ποσο βαρετα ειναι αυτα τα ζητηματα...
    [COLOR=#0000cd][SIGPIC][/SIGPIC]Εκφραζω προσωπικες αποψεις χωρις να ειμαι ειδικος.[/COLOR]

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,014
    Το εγραψα στο...ποδι γιατι επρεπε να φυγω και ξεχασα να σε χαιρετησω kanenas...χαθηκες ρε συ..
    [COLOR=#0000cd][SIGPIC][/SIGPIC]Εκφραζω προσωπικες αποψεις χωρις να ειμαι ειδικος.[/COLOR]

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,014
    Μαλλον εγω τα κανω πολυπλοκα ενω ειναι πιο απλα...αλλα κατι μου βρωμαει...
    [COLOR=#0000cd][SIGPIC][/SIGPIC]Εκφραζω προσωπικες αποψεις χωρις να ειμαι ειδικος.[/COLOR]

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,014
    και δεν εννοω οτι το κρατος θα παρει τους δικους του κατα καποιο τροπο βγαζοντας διαφορετικη μοριοδοτηση...αλλα το γεγονος οτι ειναι τοσο ανικανο να κανει σωστα τη δουλεια του που προκειται να αλλαξει κατι στην συγκεκριμενη μοριοδοτηση κατοπιν εορτης...δηλαδη αφου κατατεθουν οι αιτησεις και μετα...ελα ντε που εγω θελω να ξερω τι μορια συγκεντρωνω απο πιο πριν για να συντονισω τις ενεργειες μου.
    [COLOR=#0000cd][SIGPIC][/SIGPIC]Εκφραζω προσωπικες αποψεις χωρις να ειμαι ειδικος.[/COLOR]

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2007
    Posts
    334
    Κιπι, ειχα οντως καιρο να μπω κ τυχαια ειδα το μηνυμα σου. ελπιζω να στε ολες-οι καλα!

    Α-Β). Οι προκηρυξεις δεν τροποποιουνται εκ των υστερων, ουτε μπορει να αλαξει η μοριοδοτηση. Αν δεν γινεται λογος για βαθμο πτυχιου, τοτε ο βαθμος δεν μετρα. Το αντιστοιχο κ με την προυπηρεσια. Αλωστε, χρειαζεται φανταζομαι καρτα ανεργιας εφοσον ειναι υπευθυνος ο οαεδ.

    Γ). Επισης, αποσο ξερω για καθε κατηγορια ατομων που αναφερει ο ν.2643 προσδιοριζονται συγκεκριμενες θεσεις ανα προκηρυξη.

    ελπιζω να βοηθησα λιγο :)

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,014
    Ναι σκεφτομυον μηπως κανω κανα \"διακανονισμο\" με τη δουλεια και βγαλω καρτα ανεργιας...κοινως να απολυθω και να ξαναπροσληφθω...γιαυτο καιγομουν για τη μοριοδοτηση...
    Να σαι καλα kanenas ελπιζω να σε συναντησω και στη νεπομενη προκυρηξη γιατι πολυ με μπερδευουν αυτα:)
    [COLOR=#0000cd][SIGPIC][/SIGPIC]Εκφραζω προσωπικες αποψεις χωρις να ειμαι ειδικος.[/COLOR]

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2007
    Posts
    334
    Originally posted by keep_walking
    Να σαι καλα kanenas ελπιζω να σε συναντησω και στη νεπομενη προκυρηξη γιατι πολυ με μπερδευουν αυτα:)
    χα! αμα θες παμε κ για μπυρες :D

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •