αχ αυτό το βάρος..
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 4 of 4
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Jul 2010
    Posts
    1

    αχ αυτό το βάρος..

    Γεια σας,
    μέσα στην ατυχία μου νιώθω πολύ τυχερή που υπάρχει αυτό το φόρουμ, δεν είχα ιδέα!

    Με λένε Μίνα και δεν είμαι άνθρωπος, είμαι ένα γιο-γιο που πάει μια πάνω μια κάτω γιατί δεν μπορεί να μάθει απο τα λάθη του....
    Αυτή τη στιγμή θα σας γελάσω πόσα κιλά είμαι. Την τελευταία φορά που είχα ανέβει στη ζυγαρία έδειχνε 70, τώρα -μεταξύ μας πάντα- έχω πιασει 100άρα για τρίτη φορά στη ζωη μου και όμως αρνουμαι πεισματικά να ανέβω στη ζυγαριά.
    Το πρόβλημα με το βάρος μου ξεκίνησε μετά τα 18, δηλαδή μετά το σχολείο όπου σταδιακά εβαζα καμια 10αρια κιλα το χρονο (πολυ φαγητο και πολυ ποτο).
    Μια φορα στα 22 μου εφτασα 101 κιλα, με βουταει η μητερα μου με παει σε διαιτολογο, φτανω 65.
    Μετα απο 3 χρονια και αφου μου ειχε συμβει κατι πολυ ασχημο κλεινομαι στο σπιτι και φτανω παλι 100 κιλα, αυτη τη φορα εχασα καποια μονη μου αρχικα και τα αλλα με τον καιρο και ενω εχω φτασει 78 κιλα βλεπω οτι το σωμα μου δεν ειναι οπως παλια, δηλαδη ειναι πλαδαρο σαν να εχει αρχισει να κρεμαει πραγμα που πιστευα οτι γινεται σε μεγαλυτερη ηλικια αλλα ισως ειναι διαφορετικο απο ανθρωπο σε ανθρωπο. Αυτο επαιξε και τον κυριο λογο που ξανανεβηκα σε αυτα τα κιλα που ειμαι τωρα και δεν μπορω απλως να δω τον εαυτο μου στον καθρευτη και ουτε φυσικα να ανεβω στη ζυγαρια.
    Βλεπω ανθρωπους που ειχαν και 100 και 150 κιλα πανω τους και δεν κρεμασαν τα ποδια τους η το στομαχι τους η τα μπρατσα τους. Απο την αλλη, ξερω πως με μεθοδευμενη γυμναστικη υποβοηθας το προβλημα, αλλα εγω αυτο που εχω στο μυαλο μου ως 'το σωμα που μου αρεσει να εχω' δεν περιλαμβανει καμπυλες ουτε καν γυμνασμενες.
    Και θελω πραγματικα να σας ρωτησω, αν ξερει καποιος απο εσας θα σωσει την ψυχολογια μου και θα με βοηθησει να ξανακανω προσπαθεια να χασω τα κιλα μου: μπορω οταν φτασω στο ιδανικο μου βαρος να αποκτησω ενα σωμα σφρυγιλο ακομα και με γυμναστικη που δεν θα δειχνει ομως καλοδιατηρημενες καμπυλες?
    Υπαρχει καποιος/καποια με πολλα κιλα και αυξομειωσεις που το καταφερε αυτο?

    σας ευχαριστω πολυ, εσας που θα μπειτε στον κοπο να το διαβασετε αυτο και να απαντησετε, αλλα και εσας που δεν θα απαντησετε γιατι τωρα που το διαβασα μου φαινεται λιγο χαζο :P

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2010
    Posts
    1,783
    γιατι ειναι χαζο?
    καλωσηρθες κ ειμαι σιγουρη θα βρεις πολλες κοπελες να συμπασχουν!

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2009
    Posts
    752
    αλλα εγω αυτο που εχω στο μυαλο μου ως 'το σωμα που μου αρεσει να εχω' δεν περιλαμβανει καμπυλες ουτε καν γυμνασμενες.


    Αν θες μου το εξηγείς λίγο αυτό; Δεν το κατάλαβα. Δλδ θες ενα σώμα χωρίς καμπύλες ή με γυμνασμένες καμπύλες; Και μετά θα σε βοηθησω όσο μπορώ γιατί και είμαι από αυτούς που έχασαν 45 κιλά και είμαι και γυμναστρια οποτε μπορω να σου πω 5 πραγματα, όταν μου πεις ακριβώς την εικόνα που φαντάζεσαι

  4. #4
    Junior Member
    Join Date
    Jun 2010
    Posts
    14
    Sue καλωσορισες! Εγώ είμαι από τις μικρές της παρέας... Μόλις 17 Θα σου πω για δυό κοπέλες που έχουν ένα... γυμναστήριο να το πω... δε ξέρω πως ακριβως να το ονομασω. Σου δίνουν πρόγραμμα διατροφής και άμα θέλεις μπορουν να σου κανουν ασκησεις στην ειδική αίθουσα που έχουν με όργανα γυμνστικης. Είναι πολύ ευχάριστο περιβάλλον και τις περισσοτερες φορες θα εισαι εσύ και μια από τις 2. Κανένας άλλος σε περίπτωση που ντρέπεσαι. Βεβαια δε ξερω που μενεισ αλλα αμα εισαι από Θεσσαλονίκη είσαι στη κατάλληλη πολη:P Εμένα με βοήθησαν και έχασα τα 5 πρωτα μου κιλα, δυστυχώς όμως δε μπορεσα να συνεχισω καθως δεν ήθελα να επιβαρυνω τους γονεις μου οικονομικα. Ελπίζω να σε βοηθησα.

    Α! Ξεχασα να πω πως συνεργαζονται και με διαφορους αισθητικους και ψυχολογους σε περιπτωση που τους χρειαστεις

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •