ΚΡΕΜΕΣ
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 33

Thread: ΚΡΕΜΕΣ

  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Aug 2006
    Posts
    18

    ΚΡΕΜΕΣ

    ΕΧΤΕΣ ΠΗΡΑ ΤΟ SCRUB ΚΑΙ ΤΟ ΛΑΔΑΚΙ ΤΗΣ aPIVITA ME ΠΙΠΕΡΙ ΚΑΛΟ ΜΟΥ ΦΑΝΗΚΕ ΤΑ ΧΕΡΙΑ ΜΟΥ ΕΚΑΙΓΑΝ ΛΙΓΟ ΟΤΑΝ ΤΟ ΕΒΑΖΑ ΑΛΛΑ ΣΤΗΝ ΠΕΡΙΟΧΗ ΤΩΝ ΠΟΔΙΩΝ ΚΑΙ ΤΗΣ ΚΟΙΛΙΑΣ ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑ ΤΙΠΟΤΑ!!!ΤΗΝ ΕΧΕΙ ΔΟΚΙΜΑΣΕΙ ΚΑΝΕΙΣ?ΕΤΣΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΓΙΝΕΤΑΙ?

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2008
    Posts
    1,296
    όταν χάνουμε κιλά ξέρω πως χαλαρώνει ιδιαίτερα το δέρμα μας.βλέπω πολλούς που χάσανε 20 κιλά,ή 10 ή ακόμα κ 5 και έχουν ιδιαίτερη χαλάρωση στο λαιμό,ρυτίδες γύρω από την περιοχή του στόματος ,μπρατσάκια χαλαρά κτλ κτλ. άντε για το σώμα ξέρω πως βοηθάει αρκετά το να κάνεις γυμναστική να τρως φρούτα να πίνεις νερό. αλλά για το πρόσωπο κ το λαιμό ξέρει κάποιος να μου συστήσει μια καλή κρέμα ενυδατική η κάτι ανάλογο τεσπα που να μην είναι ιδιαίτερα δυνατή γιατί είμαι 24. μπορεί ως τώρα να μην έχω χάσει κιλά κ μόνο να βάζω ,αλλά βλέπω το πρόσωπό μου τελείως διαφορετικό τις μέρες που είμαι πιο πρισμένη.φαντάζομαι πόσο έντονη θα είναι η διαφορά όταν θαρχίσω να χάνω κιλά(πολύ αισιόδοξη είμαι). επίσης ίσς κάτι για το σώμα για να μη χαλαρώσω κ κάνω ραγάδες.πιστεύω οτι είναι πολλά που πρέπει να σκεφτούμε πριν αρχίσουμε να χάνουμε κιλά για να γίνει κ πιο σωστά η δουλειά.οποιαδήποτε συ΄μβουλή κατά τις χαλάρωσης ή κ της προφύλαξης θα ήταν χρήσιμη.

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2008
    Posts
    1,296
    τοχετε συζητήσει κάπου αλλού το θέμα,κ επαναλαμβάνομαι????

  4. #4
    Junior Member
    Join Date
    Aug 2010
    Posts
    17
    πονεμένη ιστορία....στα 24 μου και νιώθω ότι όλα πάνω μου κρέμονται μετά την απώλεια βάρους (48 κιλά)...μακάρι να μου είχε πει κάποιος τι έπρεπε να κάνω πριν αρχίσω τι δίαιτα! οπότε όσοι/όσες γνωρίζουν ας βοηθήσουν τη φίλη bouliana και αν έχουν να προτείνουν και κάτι για τις περιπτώσεις που έχουμε ήδη χάσει κάποια κιλά και έχουμε δει τη χαλάρωση!

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Posts
    87
    Originally posted by bouliana
    όταν χάνουμε κιλά ξέρω πως χαλαρώνει ιδιαίτερα το δέρμα μας.βλέπω πολλούς που χάσανε 20 κιλά,ή 10 ή ακόμα κ 5 και έχουν ιδιαίτερη χαλάρωση στο λαιμό,ρυτίδες γύρω από την περιοχή του στόματος ,μπρατσάκια χαλαρά κτλ κτλ. άντε για το σώμα ξέρω πως βοηθάει αρκετά το να κάνεις γυμναστική να τρως φρούτα να πίνεις νερό. αλλά για το πρόσωπο κ το λαιμό ξέρει κάποιος να μου συστήσει μια καλή κρέμα ενυδατική η κάτι ανάλογο τεσπα που να μην είναι ιδιαίτερα δυνατή γιατί είμαι 24. μπορεί ως τώρα να μην έχω χάσει κιλά κ μόνο να βάζω ,αλλά βλέπω το πρόσωπό μου τελείως διαφορετικό τις μέρες που είμαι πιο πρισμένη.φαντάζομαι πόσο έντονη θα είναι η διαφορά όταν θαρχίσω να χάνω κιλά(πολύ αισιόδοξη είμαι). επίσης ίσς κάτι για το σώμα για να μη χαλαρώσω κ κάνω ραγάδες.πιστεύω οτι είναι πολλά που πρέπει να σκεφτούμε πριν αρχίσουμε να χάνουμε κιλά για να γίνει κ πιο σωστά η δουλειά.οποιαδήποτε συ΄μβουλή κατά τις χαλάρωσης ή κ της προφύλαξης θα ήταν χρήσιμη.
    όχι ότι ξέρω κάτι συγκεκριμένο να σου πω, αλλα θυμάμαι ότι στην αρχη της εφηβιας, οταν ειχε αρχισει να αναπτυσεται το στηθος, που τελικα δεν εμελε να γινει πολυ μεγάλο, ο παιδίατρος μου ειχε δωσει μια κρεμα που βαζουν οι εγκυες, για βαθια ενυδατωση προκειμενου να μην κανω ραγαδες. δεν θυμαμαι ονομα (ροζ μπουκαλι μονο). αν ρωτησεις σε φαρμακειο ισως σου πουνε κατι, αλλα το κλειδι ειναι σιγουρα η ενυδατωση και η αθληση.

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2008
    Posts
    1,296
    ναι με απασχολεί το θέμα ιδιαίτερα,γιατί έχω δει μικρές κοπέλες που χάνουν 5-10 κιλά κ μετά μεγαλοδείχνουν. κ επίσης έχω δει κοπέλες άνω των 30 που ξέρουν να συντηρούντε πάντα αδύνατες κ δείχνουν κάτω από 25. και επίσης βλε΄πω τώρα που πάχινα πως έχει στρογγυλέψει το πρόσωπό που χω γίνει μπουλίτσα .

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Posts
    87
    Originally posted by bouliana
    ναι με απασχολεί το θέμα ιδιαίτερα,γιατί έχω δει μικρές κοπέλες που χάνουν 5-10 κιλά κ μετά μεγαλοδείχνουν. κ επίσης έχω δει κοπέλες άνω των 30 που ξέρουν να συντηρούντε πάντα αδύνατες κ δείχνουν κάτω από 25. και επίσης βλε΄πω τώρα που πάχινα πως έχει στρογγυλέψει το πρόσωπό που χω γίνει μπουλίτσα .
    νομίζω έχει να κανει και με το γεγονός ότι διάφέρει η ιδανική εικόνα που έχουμε για τον ευατό μας, με αυτή που έχουν οι άλλοι για μας. αν πχ αρχίσεις και χάνεις βάρος και εχεις σώμα όπως ποτέ αλλοτε, είναι εύκολο να παρασυρθείς και να το παρακάνεις, φοβούμενη μην ξαναπαχύνεις. έτσι μπορεί να καταλλήξεις πολύ αδύνατη και να μην σου πηγαίνει και τόσο.
    η αντίθετη περίπτωση είναι αυτή που άκουσα από υπέρβαση κοπέλα, με ύψος 1,60 ότι το ιδανικό της βαρος είναι τα 70 κιλά γιατί πιο λίγα δεν θα της πάνε.. νομίζω βαριέται να προσπαθήσει παραπάνω, δες πρωτα πως είσαι και τοτε πες αν πρεπει να συνεχισεις ή όχι.

    αυτό που θέλω να σου πω, είναι να μην αγχωνεσαι με το αν θα μεγαλοδείχνεις ή όχι, αλλα με το να μην το παρακάνεις προς καμία κατεύθυνση, ψάξου και με τις κρεμούλες κάτι θα υπάρχει

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2008
    Posts
    1,296
    το μόνο σίγουρο είναι οτι θέλω να χάσω κιλά. αυτό είναι στανταρτ. απλά τόσο καιρό που προσπαθώ να αρχίσω να χάνω κ είμαι στην περίοδο όχι του να χάσω αλλά του να προετοιμαστώ για να αρχίσω να χάνω(να διαλέξω τι σωστή δίαιτα,να ετοιμασω τον ευατό μου ψυχολογικά για να μην έχω βουλιμικά ξεσπάσματα,να αποφασίσω πόση γυμναστική κ πόσα κιλά χρειάζεται να χάσω,να τελειώσει η άδειά μου για να μην εγγυμονούν οι κίνδυνοι των ποτών και των junk κτλ κτλ) παρατηρώ κιόλας τους ανθρώπους που χάνουν η ήδη έχουν χάσει. κ μου άρεσε ιδιαίτερα η εικόνα μιας γνωστής μου που μου είπε οτι εκτός του οτι έκανε δίαιτα,γυμναζόταν αρκετά και άπλωνε συνέχεια κρέμες για ένα μήνα ,και συνεχίζει ακόμα την συντήρηση παρόλο που έχασε τα 5 κιλά που ήθελε. είναι η μόνη που δεν έχει κάνει ρυτίδες στο λαιμό κ ραγάδες στο σ΄ώμα. τω΄ρα βρίσκεται στο εξωτερικό κ δεν μπορώ να την βρω για να μου πει τι κρέμες έπαιρνε κ τι γυμναστική έκανε. νομίζω μετά από τ΄΄οσο καιρό έχω βρει την γυμναστική που μου χρειάζεται. θέλω να πάρω κ μια κρέμα για τις ραγάδες κ για χαλάρωση ,εύκολο από ένα φαρμακείο.τώρα το μόνο που χρειάζομαι είναι μια κρέμα για το πρόσωπο κ το λαιμό.
    κ ήδη νιώθω οτι έχω μπει στη δίαιτα επιτέεεεελους νιώθω ΄τοιμη.

  9. #9
    Ανδρέας Ζ.
    Guest
    Εγώ δεν έχω δει καμία κρέμα να δίνει μία μορφή απόδειξης (έρευνας) γι' αυτό που υποστηρίζει ότι προσφέρει - ναι, έχουν βιταμίνες, μέταλλα ιχνοστοιχεία κτλ αλλά αυτό δεν σημαίνει ότι προσφέρουν κάτι στην πράξη. Η διαφημιστική τους εκστρατεία είναι πολύ σταθερή - βλέπεις στην "πριν" φωτογραφία μία όμορφη γυναίκα με χαλάρωση στο δέρμα και μετά από λίγη επεξεργασία εικόνας η χαλάρωση εξαφανίζεται. Δεν υπάρχει τίποτα το μυστικό σε αυτό το "θαύμα" εκτός από το photoshop. Αν ήταν αποτελεσματικές θα υπήρχαν έρευνες δημοσιευμένες και θα τις ξέραμε ( το γνωστό διαφημιστικό τρικ "έρευνες έδειξαν" δεν είναι απόδειξη ότι υπάρχουν όντως έρευνες που έδειξαν - απλά δεν υπάρχει ελεγκτική νομοθεσία).

    Δεν είμαι δερματολόγος αλλά σε θέματα δέρματος παίζει ρόλο η γενετική προδιάθεση , κάποιοι άνθρωποι κρεμάνε λίγο περισσότερο άλλοι καθόλου, αυτό βέβαια δεν κάνει καλό στο marketing μίας κρέμας. Επίσης οι προσωπικές μαρτυρίες δεν προσφέρουν πολλά σε αυτά τα θέματα γιατί ένας άνθρωπος που έχει μία προδιάθεση να μην χαλαρώνει το δέρμα του θα δηλώσει ικανοποιήση από μία κρέμα - σε έναν άλλον άνθρωπο δεν θα κάνει τίποτα. Πιστεύω αν υπήρχε απόδειξη για κάτι καθολικά αποτελεσματικό σε αυτόν τον τομέα θα είχε γίνει γνωστό και θα υπήρχαν μελέτες δημοσιευμένες - ή ενδεχομένως να έχουν γίνει αλλά λόγω μη ενθαρρυντικών αποτελεσμάτων να μην δημοσιεύτηκαν. Αλλά υπάρχει ένα σκοτάδι σε αυτά τα θέματα ώστε να ευνοείται η κατανάλωση χωρίς επιστημονικές αποδείξεις.

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    1,621
    Originally posted by Ανδρέας Ζ.
    Εγώ δεν έχω δει καμία κρέμα να δίνει μία μορφή απόδειξης (έρευνας) γι' αυτό που υποστηρίζει ότι προσφέρει - ναι, έχουν βιταμίνες, μέταλλα ιχνοστοιχεία κτλ αλλά αυτό δεν σημαίνει ότι προσφέρουν κάτι στην πράξη. Η διαφημιστική τους εκστρατεία είναι πολύ σταθερή - βλέπεις στην "πριν" φωτογραφία μία όμορφη γυναίκα με χαλάρωση στο δέρμα και μετά από λίγη επεξεργασία εικόνας η χαλάρωση εξαφανίζεται. Δεν υπάρχει τίποτα το μυστικό σε αυτό το "θαύμα" εκτός από το photoshop. Αν ήταν αποτελεσματικές θα υπήρχαν έρευνες δημοσιευμένες και θα τις ξέραμε ( το γνωστό διαφημιστικό τρικ "έρευνες έδειξαν" δεν είναι απόδειξη ότι υπάρχουν όντως έρευνες που έδειξαν - απλά δεν υπάρχει ελεγκτική νομοθεσία).

    Δεν είμαι δερματολόγος αλλά σε θέματα δέρματος παίζει ρόλο η γενετική προδιάθεση , κάποιοι άνθρωποι κρεμάνε λίγο περισσότερο άλλοι καθόλου, αυτό βέβαια δεν κάνει καλό στο marketing μίας κρέμας. Επίσης οι προσωπικές μαρτυρίες δεν προσφέρουν πολλά σε αυτά τα θέματα γιατί ένας άνθρωπος που έχει μία προδιάθεση να μην χαλαρώνει το δέρμα του θα δηλώσει ικανοποιήση από μία κρέμα - σε έναν άλλον άνθρωπο δεν θα κάνει τίποτα. Πιστεύω αν υπήρχε απόδειξη για κάτι καθολικά αποτελεσματικό σε αυτόν τον τομέα θα είχε γίνει γνωστό και θα υπήρχαν μελέτες δημοσιευμένες - ή ενδεχομένως να έχουν γίνει αλλά λόγω μη ενθαρρυντικών αποτελεσμάτων να μην δημοσιεύτηκαν. Αλλά υπάρχει ένα σκοτάδι σε αυτά τα θέματα ώστε να ευνοείται η κατανάλωση χωρίς επιστημονικές αποδείξεις.
    +1000

    Ωστόσο οι κρέμες αυτές, ενυδατωνουν όλα τα δερματα και βελτιώνουν την όψη, αν τις χρησιμοποιει κανεις εντατικά. Αλλα δεν υπάρχει λόγος να πληρωνουμε μια περιουσια για μια ενυδατωση!!!!!

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2009
    Posts
    214
    Originally posted by lenapapa
    Originally posted by bouliana
    ναι με απασχολεί το θέμα ιδιαίτερα,γιατί έχω δει μικρές κοπέλες που χάνουν 5-10 κιλά κ μετά μεγαλοδείχνουν. κ επίσης έχω δει κοπέλες άνω των 30 που ξέρουν να συντηρούντε πάντα αδύνατες κ δείχνουν κάτω από 25. και επίσης βλε΄πω τώρα που πάχινα πως έχει στρογγυλέψει το πρόσωπό που χω γίνει μπουλίτσα .
    ......
    η αντίθετη περίπτωση είναι αυτή που άκουσα από υπέρβαση κοπέλα, με ύψος 1,60 ότι το ιδανικό της βαρος είναι τα 70 κιλά γιατί πιο λίγα δεν θα της πάνε.. νομίζω βαριέται να προσπαθήσει παραπάνω, δες πρωτα πως είσαι και τοτε πες αν πρεπει να συνεχισεις ή όχι.....

    Αυτό που σου είπε η κοπέλα έχει δίκιο. Παίζει πολύ μεγάλο ρόλο και ο σκελετός που έχει ο καθένας. Εγω αυτήν τη στιγμή είμαι 72 κιλά και φαίνομαι για 62!!! Εχω όμως 45 κιλά σκελετό!!! Και φαίνεται και από τα κόκαλλά μου..
    Σε κάθε περίπτωση όμως ναι, η κάθε περίπτωση είναι διαφορετική και βέβαια δεν πρέπει να πιάνουμε τα άκρα.
    Εγώ πάντα γυμναζόμουνα και αν και πάντα υπερβαρη ήμουν πολύ σφιχτή. Αυτό λειτούργησε και λίγο ανασταλτικά στο να αφήσω τον εαυτό μου να παχύνει. γιατί όταν έφτασα 96 κιλά συνέχισα να είμαι σφιχτή,. και τώρα που έχασα τα 24 (μέσα σε 5 μήνες μετά από επέμβαση sleeve) η χαλάρωση είναι μηδαμινή μπρος στα κιλά που έχασα...
    Επίσης παίζει ρόλο και το δέρμα το οποίο δεν έχει σχεση αν είσαι αδύνατος ή παχύς. Ειχα γνωρίσει γυναίκα 60 η οποία υπήρξε υπερβαρη και αν έβλεπες το πόδι της νόμιζες ότι ήταν 20αρας... ούτε ίχνος ραγάδας ούτε ίχνος κυτταρίτιδας.

    Σε κάθε περίπτωση σωστή διατροφή (φρούτα - λαχανικά) σε συνδυασμό με πολύ νερό και γυμναστική βοηθάνε θεαματικά.
    Οσο για τις κρέμες πολύ καλή και οικονομική λύση είναι η βαζελίνη (όχι η κλασσική, αλλά η κρέμα που δεν κολλάει και αφήνει ένα ευχαριστο άρωμα).
    Για το προγούλι μου είχαν πει μια πολύ καλή κρέμα (πολύ ακριβή όμως) δε θυμάμαι το όνομα της, θα ρωτήσω και θα σας πω..
    Αυτά ... καλημέρα σε όλες σας

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2009
    Posts
    214
    :grind::grind::grind: αφού τηρώ τη διαδικασία γιατί δε φαίνεται το τικεράκι μου!!!!!!

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    αθήνα
    Posts
    176
    Αυτό που έχω διαπιστώσει κι εγώ είναι ότι οι κρέμες δεν κάνουν τίποτα πέρα από ενυδάτωση.Ισως στην αρχή να δίνουν το αποτέλεσμα που υπόσχονται αλλά είναι προσωρινό.

    Εγώ είμαι 31χρ κ στο σώμα δυστυχώς η επιδερμίδα είναι ευαίσθητη.Ειχα πχ ραγάδες κ χάλαρωση από 47κιλά με υψος 1.55 περίπου τότε! Οπότε με τις αυξομειώσεις έκτοτε κ την απώλεια 52-54 κιλών μέσα σε 1 χρόνο το αποτέλεσμα δεν ειναι κ ό,τι καλύτερο!

    Στο σώμα δεν βάζω τίποτα διοτι δεν ελπίζω σε κάτι.Ενυδατικό γαλάκτωμα σώματος μόνο όταν το νιώθω να με τραβαει.

    Ομως στο πρόσωπο επί 8-10 μήνες που έχανα κιλά έβαζα την κρέμα ματιών κ προσώπου Terproline της Synchroline. Να σημειώσω, ότι δεν κάνω διαφήμιση! Απλά λέω τι δοκίμασα.Τη σειρά αυτή τη δίνουν κ οι πλαστικοί χειρουργοί για προετοιμασία του δέρματος πριν απο πλαστική προσώπου ή peeling ή πριν απο κοιλιοπλαστική αλλά κ μετά για έπανόρθωση της ελαστικότητας κλπ.Μου λένε ότι το πρόσωπό μου ειναι καλό.Δεν εκανα καμια χαλάρωση κάτω απ το πηγουνι κ στο λαιμο, ούτε στα χειλη, πουθενα.Βεβαια, παιζει ρολο κ η ηλικια κ το οτι δεν καπνιζω.Οι καπνιστές πχ εχουν ρυτιδες γυρω απ τα χειλη οποτε με απωλεια κιλων εχω δει γυναικες με πιο εντονες τις ρυτιδες αυτες.

    Επισης οσο αφορά το σώμα, στο γυμναστήριο μου έχου πει οτι πολύ καλή κρέμα για απώλεια λίπους(με δράση οπως οταν κανουμε λιποαναρρόφηση) αλλά κ σύσφιξη ταυτόχρονα, ειναι η Almirall Thiomucase Cream. Για σύσφιξη δεν άκουσα ότι έχει το φοβερό αποτέλεσμα (εαν ειχε εξάλλου, δεν θα εκαναν πλαστικες οι πλαστικοι!) αλλά για λιπόλυση σε δύσκολα σημεία έκανε δουλειά και απάλυνε πολύ την επιδερμιδα.

    Σκέφτομαι να την αγοράσω μέσω ebay που τη βρήκα σχεδόν 50% κάτω απ΄ότι τη δίνουν στο γυμναστήριο κ μολις δω αποτέλεσμα θα σας ενημερώσω!

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2008
    Posts
    1,296
    σας ευχαριστώ όλους για τις απαντήσεις σας ότι μαθαίνεις καλό είναι..ούτε κεγώ περιμένω μια κρέμα να κάνει θαύματα κ οτι η γυμναστική κ η σωστή διατροφή είναι το παν.απλά μια σωστή ενυδατική ίσως βοηθάει έστω κ λίγο.ας πούμε ξέρω οτι η βαζελίνη δεν είναι οτι καλύτερο ειδικά για το πρόσωπο,κ το καταλαβαίνω όταν ξεραίνεται η μύτη μου οτι δεν βοηθάει,ενώ αντίθετα μια ενυδατική αμέσως βελτιώνει την ξηροδερμία. δεν μπορώ να καταλάβω που κολλάει το 70 κιλά κ αν πρέπει να χάσω η οχι στην όλη συζήτηση με την χαλάρωση. άκουσα οτι οι καλύτερες ενυδατικές όταν αδυνατίζεις για το πρόσωπο είναi αυτές που έχουν βιταμίνη c. τώρα οι κρέμες για την κυτταρίτιδα εμένα δεν με βοήθησαν ποτέ.αλλά οι κρέμες για ραγάδες βοήθησαν ιδιαίτερα πολλές γυναίκες όταν αδυνατιζαν ώστε να μην κάνουν πολλές.όπως κ τις εγγυμονούσες.

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2009
    Posts
    4,829
    Για να με τιμωρήσω για την τελευταία μου παρασπονδία, ξανάρχισα από χθες αυτό το βρωμερό λάδι για κυτταρίτιδα και τοπικό πάχος. Το απλώνω σε κοιλιά, στομάχι, πωπό, μηρούς και μπράτσα. Μεγάλη η τιμωρία μου, όπως καταλαβαίνετε.. Βρωμάω εγώ, οι πυζάμες μου και τα σεντόνια μου. Αλλά θα το τελειώσω, να φύγει από τη μέση, να δικαιολογήσω και τα χρήματα που έδωσα και μετά θα αρχίσω άλλο προιόν.
    Παρατήρησα πως όσο χάνω βάρος, αυξάνεται η κυτταρίτιδα. Πριν δεν είχα βρε παιδιά, ήταν ανάγκη να συμβεί κι αυτό? Καινούριο πάλι αυτό? Να πω την αλήθεια δεν το περίμενα. Ειδικά στα μπράτσα με τίποτα! Αφού την Παρασκευή που βγήκα για ποτό, επιχείρησα να φορέσω αμάνικο μπλουζάκι και μόλις είδα το πλαδαρό χεράκι το έβγαλα αμέσως.

Page 1 of 3 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •