ΤΙ ΕΙΧΑ,ΕΧΩ?
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 38
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    2,713

    ΤΙ ΕΙΧΑ,ΕΧΩ?

    ΕΚΑΝΑ 4 ΧΡΟΝΙΑ ΨΥΧΟΘΕΡΑΠΕΙΑ ΚΑΙ Η ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ ΕΛΕΓΕ ΠΩΣ ΔΕΝ ΩΦΕΛΕΙ ΝΑ ΔΩΣΩ ΜΙΑ ΤΑΥΤΟΤΗΤΑ ΑΣΘΕΝΕΙΑΣ ΣΕ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΕΧΩ.ΒΑΣΙΚΑ ΧΑΜΗΛΗ ΑΥΤΟΕΚΤΙΜΗΣΗ Κ ΦΟΒΕΡΗ ΑΔΥΝΑΜΙΑ ΝΑ ΑΝΤΑΠΕΞΕΛΘΩ ΣΤΗ ΖΩΗ.

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2006
    Posts
    430
    μου αρεσει, γραφεις ελαχιστα και ζητας αυτο που σε βασανιζει μια ζωη :P. παρολαυτα αισθανομαι λιγο οικεια με αυτα που λες οποτε θα πιθανολογισω λιγο. μηπως δε παιρνεις εσυ πρωτοβουλιες για να κανεις κατι στη ζωη σου? μηπως περιμενεις πολυ? με την αδρανεια μηπως ειστε φιλαρακια? μηπως αποφευγεις/φοβασαι να κανεις πραξη τα θελω σου?

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    2,713
    ναι,αλλα το θεμα ειναι γιατι?γιατι ολοι οι μαγνητες του κοσμου με σπρωχνουν εκει?εσυ lef εχεις νιωσει ποτε το ιδιο?

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2006
    Posts
    430
    ειχα ενα προβλημα για 4 χρονια που ημουν απομονωμενος απτον πραγματικο κοσμο. και τωρα 2-3 χρονια που τοχω ξεπερασει ειμαι ετσι. τελειως απαθης, πολλες φορες κανω την εξης σκεψη, οτι και ενα πτωμα να επεφτε διπλα μου μαλλον δε θα εδινα σημασια [ και η ψυχ μου λεει οτι το πτωμα ισως ειμαι εγω , και δε κανω τπτ γιαυτο..που πεφτω] . Δε ξερω γιατι γινεται, τωρα τελευταια το θεωρω οτι ειναι μια δυσκολια, μια αντισταση σε οτιδηποτε θελω να κανω, αντισταση στο να διαβασω για τη σχολη μου, στο να μη πεφτω ψυχολογικα, στο να βγαινω να διασκεδαζω, στο να επικοινωνω με καποιον.. φανταζομαι ειναι αυτα που λες \"αδυναμια να ανταπεξελθω στη ζωη\". τωρα που ειχα εξετασεις κατι μερες καθομουν στο κρεβατι μεχρι το μεσημερι και εκλαιγα χωρις ιδιαιτερο λογο.. δεν εμαθα το γιατι :P δε το ξερω γενικα το γιατι..
    οταν ειναι για αλλους ή για δουλεια ειμαι πιο συνεπης απο οποιονδηποτε και μπορω να κανω οτι μου πει καποιος, αλλα για μενα.. μαλλον τιποτε δε κανω

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    2,713
    εχουμε πολλα κοινα.Κανεις σκεφτεσαι να κανεις κατι για ολα αυτα?Αν θες μου λες με 2 λογια τι προβλημα περασες?Εγω παντως περασα απομωνωση καταναγκαστικη για περιπου 6 χρονια.

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,014
    Μιλας για ολα σε παρελθοντικο χρονο...τωρα πως εισαι γενικως?
    [COLOR=#0000cd][SIGPIC][/SIGPIC]Εκφραζω προσωπικες αποψεις χωρις να ειμαι ειδικος.[/COLOR]

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    2,713
    δεν περναω καλα κ με φοβιζει οτι μπορει να φταιει το παρελθον.Φοβαμαι γενικως.Το μελλον κ τους ανθρωπους.

  8. #8
    αγη.....μήπως θες να γίνεις λίγο πιο αναλυτική?
    Αν πιθανολογησω και γω θα έλεγα, (χωρίς φυσικά να είμαι ειδικός), πως ταλαιπωρεισαι από φοβίες....έχει συμβεί κάτι και ταλαιπωρείσαι από αυτές; Θέλω να πω ένα σοκ, μια άσχημη περίπτωση στη ζωή σου?

    ΥΓ....Καλώς ήρθες.....

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,014
    Μηπως πρεπει να αφησεις την ψυχοθεραπεια και απευθυνθεις και καπου αλλου?
    Τι παει να πει δεν βαζω ταμπελα...η γιατρος μπορει να λεει οτι θελει δεν ξερω ελπιζω να εχεις πεσει σε καλα χερια...αλλα δοκιμασε και καμμια εναλλακτικη.
    Η ψυχοθεραπεια βοηθαει...αλλα δεν βοηθαει παντα!!!!!!!
    Τουλαχιστον αυτη ειναι η αποψη μου...βλεπε και την υπογραφη μου.
    [COLOR=#0000cd][SIGPIC][/SIGPIC]Εκφραζω προσωπικες αποψεις χωρις να ειμαι ειδικος.[/COLOR]

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    2,713
    ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΑΙΔΙΑ ΕΧΩ ΠΟΛΥ ΑΝΑΓΚΗ ΑΠΟ ΚΟΥΒΕΝΤΑ..ΕΧΩ ΣΤΑΜΑΤΗΣΕΙ ΨΥΧΟΘΕΡΑΠΕΙΑ ΕΔΩ Κ ΕΝΑ ΧΡΟΝΟ ΓΙΑΤΙ ΚΑΤΙ ΔΕ ΜΟΥ ΠΗΓΑΙΝΕ ΚΑΛΑ.ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΟ ΠΑΡΕΛΘΟΝ ΕΚΤΟΣ ΠΟΥ ΕΧΩ ΚΑΚΟΠΟΙΗΘΕΙ ΑΠΟ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ ΤΟ ΧΕΙΡΟΤΕΡΟ ΕΙΝΑΙ ΠΩΣ ΕΧΩ ΤΗΝ ΑΙΣΘΗΣΗ ΕΙΔΙΚΑ ΟΤΑΝ ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΚΑΛΑ ΟΤΙ ΜΟΥ ΣΥΝΕΒΗ ΚΑΤΙ ΣΟΚΑΡΙΣΤΙΚΟ ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΔΕ ΘΥΜΑΜΑΙ.ΕΧΕΤΕ ΑΚΟΥΣΕΙ ΠΟΤΕ ΚΑΤΙ ΤΕΤΟΙΟ?

  11. #11
    Originally posted by agh
    ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΑΙΔΙΑ ΕΧΩ ΠΟΛΥ ΑΝΑΓΚΗ ΑΠΟ ΚΟΥΒΕΝΤΑ..ΕΧΩ ΣΤΑΜΑΤΗΣΕΙ ΨΥΧΟΘΕΡΑΠΕΙΑ ΕΔΩ Κ ΕΝΑ ΧΡΟΝΟ ΓΙΑΤΙ ΚΑΤΙ ΔΕ ΜΟΥ ΠΗΓΑΙΝΕ ΚΑΛΑ.ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΟ ΠΑΡΕΛΘΟΝ ΕΚΤΟΣ ΠΟΥ ΕΧΩ ΚΑΚΟΠΟΙΗΘΕΙ ΑΠΟ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ ΤΟ ΧΕΙΡΟΤΕΡΟ ΕΙΝΑΙ ΠΩΣ ΕΧΩ ΤΗΝ ΑΙΣΘΗΣΗ ΕΙΔΙΚΑ ΟΤΑΝ ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΚΑΛΑ ΟΤΙ ΜΟΥ ΣΥΝΕΒΗ ΚΑΤΙ ΣΟΚΑΡΙΣΤΙΚΟ ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΔΕ ΘΥΜΑΜΑΙ.ΕΧΕΤΕ ΑΚΟΥΣΕΙ ΠΟΤΕ ΚΑΤΙ ΤΕΤΟΙΟ?

    Εγώ πριν πολλά χρόνια ήμουν πάνω σε μια μηχανή με ένα φίλο μου και κάναμε μετωπική με πούλμαν όπου έμεινα πέντε μέρες σε κώμα. Το πιστευεις πως δεν θυμάμαι απολύτως τίποτα για το συμβάν; Ξέρω ότι δεν έχει μεγάλη σχέση, αλλά αν δεν τραυματιζομουν και δεν γινόταν όλη αυτή η ιστορία δεν θα είχα την παραμικρή ανάμνηση. Μήπως έγινε κάτι που ήταν τοσο ισχυρό ώστε το έσβησες από τη μνήμη σου γιατί δεν αντέχεις να το σκέφτεσαι?

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,014
    Δεν εχει σημασια αν σου εχει συμβει κατι ή οχι αν δεν το θυμασαι ετσι?
    Εκτος αν εννοεις οτι σε επηρεαζει υποσυνειδητα και μπλα...μπλα..μπλα...τρεχαγυρε υοπουλος.
    Μπορει να ειναι απλως η ιδεα σου...ανησυχεις μαλλον υπερβολικα.
    Καπου εγραψες οτι εισαι κατα των φαρμακων...μην εισαι κατα σε τιποτα γιατι εχεις μονο μια ζωη...και δεν αξιζει να την σπαταλησεις επειδη ετσι την ειδες.
    Φυσικα δεν σου λεω να παρεις φαρμακα...δεν μπορω να ξερω απο μια προταση ακομα και αν ειχα τις γνωσεις τι τραβας...αλλα μην αποριπτεις τιποτα και ψαξε και αλλου τις λυσεις εκτος απο την ψυχοθεραπεια.
    [COLOR=#0000cd][SIGPIC][/SIGPIC]Εκφραζω προσωπικες αποψεις χωρις να ειμαι ειδικος.[/COLOR]

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,014
    Εγω ειχα ενα major κενο μνημης απο μεθυσι...κατι που εχει συμβει σχεδον σε ολους...ε και?
    Αναρωτιεμαι που και που τι εγινε εκεινο το βραδυ...μπορει και τιποτα αξιοσημειωτο...αλλα δεν με τρωει κιολας....ναι υπεραπλουστευω τα πραγματα ισως με αυτο το τελευταιο που ειπα...τελοσπαντων.
    [COLOR=#0000cd][SIGPIC][/SIGPIC]Εκφραζω προσωπικες αποψεις χωρις να ειμαι ειδικος.[/COLOR]

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    2,713
    Πολυ παραξενο αυτο που σου συνεβη!Μιλαω σπανια γι αυτο αλλα οταν μπω βαθια μεσα μου υπαρχει ενας αβασταχτος φοβος μην τυχον κ φοβηθω.Αντιφαση η λογικη παιδευετε να θυμηθει κ το ασυνηδητο παλευει να ξεχασει.Εσυ θελησες ποτε να θυμηθεις?προσπαθησες?

  15. #15
    Ποιον από τους δυο μας ρωτάς? Αν ρωτάς εμένα, έχω προσπαθήσει πολλές φορές αλλά ούτε θυμάμαι ούτε νιώθω τίποτα. Φαντάζομαι πως ήταν τόσο μεγάλο το σοκ που από αυτοπροστασία το έσβησα τελείως........

Page 1 of 3 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •