120+ - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 16 to 30 of 32

Thread: 120+

  1. #16
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2010
    Posts
    151
    Κι εγω καλο μου δεν μπορω να ντυθω..Και μη φανταστεις οτι θελω να βαλω κατι ιδιαιτερο.Μονο το παλιο μου τζιν.Υπομονη πρεπει να εχουμε(και επιμονη).Ολα θα γινουν..Καλε,τι κριση αισιοδοξιας με επιασε???:smilegrin:

  2. #17
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2010
    Posts
    2,196
    κοριτσια συνεχιστε την προσπαθεια κ θα ανταμειφθείτε!παρτε παράδειγμα κ απο αλλα κοριτσια εδώ μέσα πχ καραμελα, dew κλπ που εχουν αφησει ηδη τοσα κιλά πίσω τους κ συνεχίζουν δυναμικά!ευχομαι μεσα απ την καρδιά μου να πετύχετε οσα θέλετε!

  3. #18
    Member
    Join Date
    Jul 2010
    Posts
    46
    οντας 127,σκεφτομαι ποσο χοντρη ενιωθα στα 75 κιλα και στα 80 και στα 90 και στα 100 .και διαπιστωνω οτι ημουν εντελως αρρωστη εγκεφαλικα.οπως αυτα τα κοριτσακια τα ανορεκτικα που ειναι 40 κ νομιζουν ειναι χοντρα και που ποτε δεν μπορουσα να καταλαβω πως ειναι δυνατον να νιωθουν χοντρα αφου βλεπουν οτι ειναι σκετα κοκαλα.
    κατι αντιστοιχο εκανα εγω αλλα στα εως 10 και 13 και 20 πανω απο το φυσιολογικο.ενιωθα το απολυτο παχυδερμο ακομη κι οταν μετα βιας λεγομουν υπερβαρη.και πλεον ξερω οτι γυμναστικη χρειαζομουν ,ε χρειαζομουν διαιατα για τα οσα δε μου αρεσαν.τελοσπαντων-
    κοιταμε μπροστα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!11 11

  4. #19
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2010
    Posts
    151
    Λοιπον, εχεις απολυ το δικιο.Κι εγω σκεφτομουν πως στα 80 δεν ηθελα να βγαζω φωτο γιατι ενιωθα τεραστια.Και τωρα κοιταω τις παλιες φωτογραφιες και εχω τρελαθει.Μοντελο σε σχεση με το πως εγινα τωρα...Απλα καμια φορα απορω πως αφησα τον εαυτο μου να φτασει ως εδω.Πως δε το πηρα χαμπαρι και ξυπνησα ενα πρωι ετσι.Πως το καναμε αυτο και δε μας σταματησαμε?

  5. #20
    Member
    Join Date
    Jul 2010
    Posts
    46
    ντινουλα,
    αντε πες εμεις ημαστε μες στο προβλημα και δε βλεπαμε,οι γονεις μας,τ αδερφια μας,οι φιλοι μας?
    τιποτα δεν εβλεπαν τοσο στην εμφανιση οσο και στην ψυχολογια κ τη συμπεριφορα μας????
    ασε εχω μαζεμενα πολλα για ολους τους.δεν αποδιδω ευθυνη σε κανεναν για την κατασταση μου,εγω ειμαι η κυρια υπευθυνη,τους αποδιδω ευθυνες ομως που ηταν ανυπααρκτοι σε ο,τι αφορα τα θεματα μου αυτα.
    αντε το πολυ που ακουγα ηταν ενα ασχημο αδυνατισε απο την οικογενεια μου.πολυ ασχημο ομως.σαν λενε κανε το αλλιως δεν ακξιζεις.και φυσικα κανε το μονη σου.ψυχολογικη υποστηριξη μηδεν.μονο οικονομικη υποστηριξη ηξεραν παντα να προσφερουν.οι φιλοι μου ανυπαρκτοι.αφου δε μιλαγα εγω,δεν λεγανε ποτε τιποτα.απεναντιας μου κανανε και μουτρα οταν λογω της ψυχολογικης μου καταστασης απομακρυνομουν.απαραδεκτο� �.περασαν κ δεν ακουμπησαν.

    πρεφα δεν πηρε κανεις απ ολους τους τι περνουσα,μεχρι που μιλησα στην οικογενεια μου εδω κι ενα δυο χρονια,αλλα και παλι ειναι στην κοσμαρα τους.δεν ασχολουνται καν να μαθουν τι ειναι αυτο που ειχα και τι τοπροκαλεσε.τα δικα τους λενε μονο...

  6. #21
    Junior Member
    Join Date
    Jun 2010
    Posts
    13
    ετσι οπωσ τα λετε ειναι κοριτσια! απο τη μια ριχνω το φταιξιμο σε μενα που με αφησα να φτασω στο σημειο που εφτασα αλλα απο την αλλη εχουν μεριδιο ευθυνησ και οι γυρω. τι εννοώ, όχι δεν μου εδιναν με το ζορι να φαω αλλα μου γαμουσαν την ψυχολογια με διαφορα σχολια(στα 80, 90 ας πουμε με εβγαζαν ΤΟ παχυδερμο,οχι οτι δεν ημουν παχουλη αλλα οχι οπωσ με παρουσιαζαν. τωρα που βλεπω φωτο ευχομαι να ημουν ετσι. φανταστειτε λοιπον στα 140). ακομη το κανουν αλλα πλεον εχω κλεισει αυτια και ματια κ αι λεω στον εαυτο μου προχωρα και μην δινεισ σημασια. δεν ξερω για ποσο θα κρατησει αυτο, ελπιζω για παντα, και να μην με παρει ποτε ξανα απο κατω.


  7. #22
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2010
    Posts
    151
    δεν ξερω τι να πω πανω σε αυτο...Και στο δικο μου περιβαλλον κανεις δεν εβγαλε μιλια.Το αγορι μου νομιζω οτι το εκανε για να μη με φερει σε δυσκολη θεση..Αλλωστε με ξερει καλα.Αν ελεγε κατι σιγουρα θα αντιδρουσα ασχημα και θα απογοητευομουν..Ποιος ξερει γιατι δεν ελεγαν τιποτα ολοι οι αλλοι...

  8. #23
    Member
    Join Date
    Jul 2010
    Posts
    46
    εσυ αφου μπορουσες και ειχες αγορι δεν ησουν τοσο ασχημα φυσιολογικα.
    εγω ακομη κι οταν ειχα φτασει πρωτη φορα στα 100 κιλα επειδη ημουν ψηλη κ γυμναζομουν και δεν φαινονταν τα τοσα κιλα μου και σιγουρα δεν φαονονταν ασχημα,ειχα αρκετες κατακτησεις.αλλα τους εδιωχνα ολους επειδη ενιωθα χοντρη.(και στα 80 κ στα 75 τα ιδια).οποτε ειμαι μονη μου καιρο κι αυτο τα κανει ολα πιο δυσκολα.
    κι ο αντρας των ονειρων μου να ερχοταν αυριο κ να μου λεγε εισαι ο ερωτας της ζωης μου,θελω να ειμαστε μαζι παλι πορτα θα ετρωγε,αυτο δυστυχως δεν εχει αλλαξει παρα το οτι νιωθω πολυ καλυτερα πλεον ας ειμαι και πιο χοντρη.
    δε μπορω να λειτουργησω σ αυτα τα κιλα.
    γι αυτο κι εχω κλειστει στον εαυτο μου,αν και δεν νιωθω καταθλιψη πλεον!!!!!!νιωθω ενας υγιης νοητικα κ ψυχολογικα ανθρωπος με πληρως συνειδητοποιημενα τα θεματα του και με αληθινη δυναμη να πολεμησει κ να βγει νικητης.
    και κυριως προσπαθω καθημερινα να αγαπησω την εικονα μου,να δω τα θετικα κ να επικεντρωθω σ αυτα που πεταγα στα σκουπιδια τοσα χρονια γιατι εβλεπα μονο τα περιττα μου κιλα.
    και ευτυχως ειναι πολλα τα καλα στοιχεια της εμφανισης μου,οποτε εχω να πιαστω και προσπαθω.

    φιλια σε ολες.ποτε δεν ειναι αργα.και για οσα δε μπορουμε πια να αλλαξουμε δεν αξιζει να στενοχωριομαστε.ειναι τσαμπα στενοχωρια.να κοιταμε μπροστα.στα θελω μας κ τα ονειρα μας κ κυριως στα οσα εχουμε και ποτε δεν εκτθμησαμε!!!

  9. #24
    Member
    Join Date
    Jul 2010
    Posts
    46
    Originally posted by mpekatsa
    αλλα πλεον εχω κλεισει αυτια και ματια και λεω στον εαυτο μου προχωρα και μην δινεις σημασια. δεν ξερω για ποσο θα κρατησει αυτο, ελπιζω για παντα, και να μην με παρει ποτε ξανα απο κατω.
    κι εγω πλεον γραμμενους τους εχω ολους σε σχεση με σχολια h symperifores...βλεμματα,αντιδρασε ις κλπ ξερεις τι εννοω...
    κι οχι απλως αλλα ειμαι δυναμικη κι εκφραζω αυτοπεποιθηση γιατι επειδη εχω τατκτοποιησει τα θεματα μου στο μυαλο μου,νιωθω καλυτερα και δυνατη.επιπλεον εχω κανει κι ενα εργο,εκοψα τη βουλημια εχασα καποια κιλα κ συνεχιζω,γυμναζομαι κι ολα αυτα με σουλουπωνουν εμφανισιακα κ με κανουν να αισθανομαι πιο υγιης.
    και δεν εχω προβλημα να λεω ειμαι παχυσαρκη.ειμαι αλλα προσπαθω να τα χασω τωρ απου εχω λυσει τα αρρωστημενα του εγκεφαλου μου.και θα τα χασω.και εστιαζω στα ωραια μου.
    κι οποιος δεν το σεβεται αυτο τον στελνω στο διαολο.
    δεν δινω το δικαιωμα σε κανεναν πλεον να με υποτιμησει λογω του βαρους μου.ουτε για πλακα.αν το κανουν,τους χωνω κι εγω τα δικα τους χαλια τα δικα τους στοιχεια που βρισκω χαλια ειτε εμφανισιακα ειτε σε αλλους τομεις και το βουλωνουν.κι οταν χωνω δεν το κανω με κακια η υποτιμητικα οπως αυτοι,γιατι δεν ειμαι τετοιος ανθρωπος,απλως παρουσιαζω τα δεδομενα.μεχρι τωρα απλως το βουλωνα κ τα καταπινα.

  10. #25
    Member
    Join Date
    Jul 2010
    Posts
    46
    Originally posted by ntinoula
    Λοιπον, εχεις απολυ το δικιο.Κι εγω σκεφτομουν πως στα 80 δεν ηθελα να βγαζω φωτο γιατι ενιωθα τεραστια.Και τωρα κοιταω τις παλιες φωτογραφιες και εχω τρελαθει.Μοντελο σε σχεση με το πως εγινα τωρα...Απλα καμια φορα απορω πως αφησα τον εαυτο μου να φτασει ως εδω.Πως δε το πηρα χαμπαρι και ξυπνησα ενα πρωι ετσι.Πως το καναμε αυτο και δε μας σταματησαμε?
    ετσι ακριβως ντινα.

  11. #26
    Member
    Join Date
    Jul 2010
    Posts
    46
    προσθεσα τικερακι στην υπογραφη αλλα δεν το εμφανιζει.
    γιατι?

  12. #27
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2009
    Posts
    4,829
    Αχ, κορίτσια, όλες τις ίδιες σκέψεις κάνουμε!
    Το ρημάδι το ντύσιμο είναι ο εφιάλτης μου. Όταν ήμουν 60 κιλά κουκλίτσα ένιωθα χοντρή. Έπρεπε να φτάσω τα 100 για να καταλάβω πόσο λάθος έκανα τότε!
    Τώρα που πήρα την κατηφόρα, επιχείρησα να φορέσω μία παντελόνα με μία εφαρμοστή μπλούζα από τα παλιά. Ήταν τόσο στενή και διέγραφε τόσα πολλά, που με έπιασε απόγνωση και την έβγαλα. Και φόρεσα τα συνηθισμένα τσουβάλια. Μαύρα εννοείται.
    Υπομονή λοιπόν και πείσμα! Θα έρθουν και καλύτερες ενδυματολογικά ημέρες. Κατάλαβα, επίσης, γιατί δεν με ενδιαφέρει η εμφάνισή μου, παρά ελάχιστα. Γιατί πέρασαν πολλά χρόνια από τότε που ήμουν μια κοκέτα, που μπορούσε να φορέσει ό,τι θέλει και να το υποστηρίξει.
    Κουράγιο λοιπόν και καλές κατηφόρες!

  13. #28
    Member
    Join Date
    Jul 2010
    Posts
    46
    εγω κοριτσια δε φοραω μαυρα!!!!!!!!!!!!το απεχθανομαι to sygkekrimeno xrwma!!!αφηστε που ξεβαφει ευκολα και φαινονται τα ρουχα πολυ συντομα σαν παλια.μπλιαχ!
    αντε καμια φορμα μου φαρδια ωραια να ναι μαυρη.
    δεν εχω τιποτα αλλο μαυρο!!!!!!!!!
    βαλτε χρωμα στη ζωη σας!!!
    μπορειτε να εχετε πολυ χρωμα στο ολο στυλ σας χωρις να φαινεστε καραγκιοζακια παρα τα κιλα σας!!!!
    αντε φορεστε αν θελετε μαυρο μονο απο κατω.και παλι σκουρο ειναι και το μπλε κ το μωβ κλπ δε χρειαζεται μαυρο ντε και καλα!!1
    απο πανω ομως τα εμπριμε η τα λουλουδατα ρουχα η τα ρουχα με σχεδια διαχυτα τελοσπαντων και κοβουν και ειναι χαρα θεου.
    η βαλτε σκουρο απο πανω και με σχεδια απο κατω,κι αυτο κοβει.εξαρταται απ το τι θες να κρυψεις.
    μπλουζες αυτου του ειδους που περιγραφω πανω εμενα προσωπικα με βοηθανε πολυ!!!ακομη και αθλητικες μπλουζες με περιεργα σχεδια μπροστα μια χαρα ειναι ,κοβουν και εισαι μ αυτες κ στυλατος ποσο μαλλον αν βαλεις κ τα σωστα αξεσουαρ ενω υποοτιθεται εισαι σπορ αθλητικα κατα βαση ντυμενος.
    βραχιολια σκουλαρικια τσαντες μπορουν ανετα να εχουν χρωματα,δεν το συζηταω!!!!
    εγω παντως ειλικρινα σας το λεω τα μονα μαυρα ρουχα στην γκαρνταρομπα μου ειναι οι κατω φορμες μου κι ενα ζακετακι nike μαυρο που κι αυτο το πηρα γιατι ειναι περιεργο αλλιως σιγα μην επαιρνα μαυρο.το συγκεκριμενο εχει βελουδο μαυρο στους ωμους και σουρα στο σημειο αυτο.ειναι πολυ κουλ!!!

  14. #29
    Member
    Join Date
    Jul 2010
    Posts
    46
    και προσθετω στα πανω οτι ολοι οι γνωστοι μου που ξερουν απο μοδα και αισθητικη μου λενε οτι τους αρεσει πολυ το στιλ μου,το επισημαινουν απο μονοι τους.κι εγω η κακομοιρα καθε φορα που το ακουω,λυπαμαι που καθομai κ χαραμιζομai τοσα χρονια με την κωλοβουλημια κ σκεφτομαι και που να μπορουσα να ντυθω τι θα λεγατε κακομοιρηδες!!!!!που θα μπορεσω.συντομα.που να σκασω και να σκασουν,θα μπρορεσω.

  15. #30
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2009
    Posts
    4,829
    Qwert, σου το εύχομαι με όλη μου την καρδιά! Ξέρω πως είναι άσχημο να ξέρεις πολύ καλά τι ακριβώς να φορέσεις και πώς να το αναδείξεις και να μην είσαι σε θέση. Όχι γιατί δεν έχεις γούστο ή χρήματα, αλλά γιατί όλα όσα σου πάνε και σου αρέσουν δε σε χωράνε. Να βλέπεις γύρω σου τη βασιλεία του κιτς σε γυναίκες που -παρόλα αυτά- δείχνουν πιο ελκυστικές από σένα, λόγω της κατασκευής τους.
    Έχω ένα πιστεύω, πως η ομορφιά βρίσκεται στην απλότητα. Τα ρούχα για παχουλές είναι συνήθως κακόγουστα και δεν έχουν καμία σχέση με την καλαισθησία. Αναγκάζομαι, λοιπόν, να καταφύγω στο πιο λιτό κομμάτι, που, τι έκπληξη! είναι μαύρο. Μου έχουν δείξει κατά καιρούς κάτι ρούχα, που μου έρχεται να ρωτήσω την εκάστοτε πωλήτρια: " Εσύ, με το χέρι στην καρδιά, θα το φορούσες αυτό το κακόγουστο κουρέλι"? Η απάντηση όμως φαντάζομαι πως θα ήταν του τύπου ας πρόσεχες κοπελιά, ας μη πάχαινες, να φορούσες ότι ήθελες. Γι' αυτό και σιωπώ και ζητώ μόνο απλά πράγματα, χωρίς περίεργες στάμπες, ντραπέ, αλυσιδάκια, στρασάκια και φρουφρού.
    Όλα γίνονται, αλλά δυστυχώς με πάρα πολύ αργό ρυθμό. Σήμερα έκανα εκκαθάριση ντουλάπας. Ξεχώρισα για δώσιμο τα ρούχα που μου είναι μεγάλα. Δε φαντάζεστε τη χαρά μου! Οι μπλούζες πλέουν πάνω μου και τα ανοίγματα στα μανίκια έγιναν τόσο μεγάλα, που φαίνεται το σουτιέν μου. Τα παντελόνια τα πατάω και αυτό δεν έγινε επειδή κόντυνα, αλλά επειδή μάζεψα.
    Εύχομαι του χρόνου να είμαι σε θέση να φορέσω ό,τι ακριβώς μου αρέσει και μάλιστα έχω και συγκεκριμένες φαντασιώσεις, ενδυματολογικού τύπου: Μπλε σκούρο φόρεμα, ίσιο, στενό, αμάνικο, στο ύψος του γόνατου, με ένα μεγαλούτσικο σκίσιμο στο ένα πλάι. Θέλω να συνοδεύεται από ψηλοτάκουνο πέδιλο, μπλε- άσπρο και μπλε σκούρη τσάντα. Χρυσή, μακρυά αλυσίδα στο λαιμό. Μαλλί σινιόν, στο ύψος του αυχένα. Έχω και δεύτερη εναλλακτική: Μαύρη χυτή παντελόνα, χωρίς λάστιχο στη μέση (όχι άλλο λάστιχο)!, μαύρο σακάκι μεσάτο, με κρεμ τελειώματα στο γιακά, κρεμ μεταξωτό τοπ. Χρυσή αλυσίδα- ζώνη, τεράστιο δαχτυλίδι στο χέρι και κανένα άλλο κόσμημα. Εννοείται ψηλοτάκουνο πέδιλο. All time classic!
    Και για να φύγω από τον κόσμο του ονείρου και να επανέλθω στην πραγματικότητα, γράφω τι φοράω αυτή τη στιγμή: Μαύρη βράκα, τύπου γιουσουφάκι, κίτρινη ριχτή μπλούζα και ίσιες παντόφλες.....

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •