σας χαιρετω...
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 13 of 13
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    1,621

    σας χαιρετω...

    Κορίτσια και αγόρια της κοινότητας,
    εγω αναγκάζομαι να αποχωρήσω...
    έχω την εντύπωση οτι μόνο καλο δε μου κάνει η ενάσχοληση μου με το βάρος το δικό μου, αλλα και των άλλων τακτικων μελών του forum. Νιώθω ώρες ώρες ότι κουβαλάω όλα τα κιλά των μελών επάνω μου...
    έχω παρατηρήσει επίσης οτι καθε φορα που απέχω και κάνω προσπάθεια να χάσω βάρος,,, με το που θα μπώ να το μοιραστώ μαζί σας... κάνω υπερφαγικό επεισόδιο...
    δε ξέρω για ποιό λόγο συμβαίνει αυτό αλλά πολύ θα ήθελα μια επιστημόνική εξήγηση από κάποιον ειδικό που ίσως διαβάσει αυτό το πόστ. Και το λέω αυτό γιατι δεν πιστεύω οτι συμβαίνει μόνο σε εμένα...
    Εντουτοις παρακολουθώ με μεγάλη μου χαρά οτι σε αρκετά μέλη το forum ειναι μεγάλη βοήθεια και κίνητρο στην απώλεια βάρους... κι αυτο θα θελα να ξέρω με ποιο μηχανισμο συμβαίνει... αλλά οκ, καταλαβαίνω οτι μάλλον θα μείνω με την απορία..
    Αυτά από εμένα, ενα αδύναμο μα οχι και αδύνατο μέλος !!!
    Σας φιλώ σταυρωτά και ευχομαι καλές απώλειες σε ολους μας!!
    Αντίο

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    Αθήνα
    Posts
    2,339
    ria μου να πω την αληθεια κι εμενα πολλες φορες το φορουμ με εχει εκνευρισει ή κουρασει.Εκνευριζομαι πχ οταν βλεπω κοπελες που δεν εχουν κανενα προβλημα και θελουν να χασουν κι αλλα κιλα.Επισης κουραζομαι με μελη που εχει τυχει να μου κανουν υποδειξεις επι παντος επιστητου.Δε θα επεκταθω αλλο, απλα θα πω οτι ο μονος λογος που καθομαι πλεον ειναι επειδη με ελαχιστες κοπελες εχουμε μια επαφη και μου αρεσει να παρακολουθω την προοδο τους και τις απωλειες τους.Απο κει και περα στην απωλεια των κιλων με εχει βοηθησει ΜΟΝΟ το κλικ που εγινε στο μυαλο μου.Μονο αυτο θα βοηθησει κι εσενα γιατι ολο το παιχνιδι των κιλων ειναι αυτο το κλικ.Καλες απωλειες και να εισαι καλα.

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2010
    Posts
    3,771
    συμφωνω απολυτα με κονστανς!
    η βοηθεια ομως που πηρα απο σενα κ απο αλλες χ κοπελες που εχουμε κοινους στοχους ειναι ανεκτιμητη κ αντισταθμιζει τα οσα αρνητικα του φορουμ,
    αλλωστε μια κοινοτητα ειναι,
    δε σημαινει οτι ταιριαζουμε με ολους,
    καποια στιγμη θα φτασεις στο σημειο να κρατας απο τον καθενα οσα σου ταιριαζουν κ ολα οκ θαναι.
    οσο για τα υπερφαγικα το ειχα κ εγω,
    χωρις να γνωριζω
    να σουπω τη γνωμημου γιατι συνεβη σεμενα:
    κρατιομουν πχμε νυχια κ με δοντια να μη φαω ωστε να χασω (να μη φαω οσα ηθελα)
    χωρις σωστη διατροφη ήπρογραμμα
    κ οταν εμπαινα να το γραψω λογωτης ανακουφισης κ της επιβραβευσης επεφτα με τα μουτρα,
    ή το αντιστροφο αν δεν ειχα χασει.
    εν ολιγοις το φορουμ "χρεωνοταν" τις δικε ςμου λαθος συμπεριφορες,
    κανεις δεν ευθυνεται αν το δεις πιο καθαρα
    (αρνητικα εννοω)
    ισα ισα που το κλικ που λεει η κονστανς ειναι πολυ πιθανο να το παθεις εδω, παρα μονη!
    βεβαια ολα φασεις ειναι, ευχομαι η δικια σου ναπερασει γρηγορα κ ανωδυνα,
    εχω φυγει κ εγω, εχασα τις φιλεςμου κ μου γυρισε μπουμερανγκ,
    τωρα παροτι λειπουν πολλες κοπελες που θεωρω δικτυακες εστω φιλες,
    μπορω κ στεκομαι μονη μου,
    ξερω οτι θα ξαναγυρισουν ή οτι λειπουν για καλο λογο.

    επισης να σου πω κ κατι τελευταιο,
    πολλες φορες οταν μαθαινουμε τι εχουμε κ βρισκουμε τονε αυτο μας σε καταστασεις με ταμπελες
    (πχ βουλιμια, επεισοδιακη υπερφαγια)
    τοτε στεναχωριομαστε, βαραινουμε,
    κ εντινεται η "ασθενεια" που εχουμε,
    κ η αρρωστη σχεση μας με το φαγητο.
    απο ενα σημειο κ μετα ομως το αποδεχεσαι,
    κ αρχιζεις να το βελτιωνεις, κ τοτε ολατα μεσα γινονται εργαλεια γιαυτο τον σκοπο!
    ουτε η αγνοια ειναι καλη αλλα ουτε κ η υπερενασχοληση με κατι...

    θα χαρω να σε ξαναδω κ να μου πεις νεα απο πεκινο κ απο το βιβλιο!
    φιλια

  4. #4
    ρία λυπάμαι που φεύγεις, αλλά αν πραγματικά πιστεύεις ότι το φόρουμ όχι μόνο δε σε βοηθάει αλλά σε κάνει να γυρνάς στις κακές συνήθειες΄, τότε είναι το καλύτερο που μπορείς να κάνεις!!
    Σου εύχομαι να φτάσεις στο στόχο σου όσο πιο γρήγορα είναι δυνατόβ και όταν με το καλό τα καταφέρεις, πέρνα να μας το πεις να χαρούμε!!! :yes:
    Προσωπικά, θαυμάζω πολλούς ανθρώπους εδώ μέσα, για την προσπάθεια τους και την αποφασιστηκότητα τους να καταφέρουν τους στόχους τους (τους όποιους μάλιστα κάποιοι έχουν φτάσει ήδη!!). Μου δίνουν ελπίδα και δύναμη και μάλιστα κάποιοι έγιναν και φίλοι καλοί εκτός φόρουμ και πίνουμε τα καφεδάκια μας συχνά :wink1:
    Όσα δεν με αφορούν προσπαθώ να τα απομονώνω, όπως κάνω δηλαδή και στην πραγματική μου ζωή.. κριτικές ή ιστορίες χωρίς νόημα ακούω παντού (και μέσα και έξω από το φόρουμ).. :wink2: εξ΄'άλλου κ το φόρουμ μια μικρή κοινωνία είναι. Δε μπορούμε όλοι να ταιριάξουμε με όλους!
    Καλή συνέχεια κορίτσι και να περνάς τέλεια!

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Θεσσαλονίκη
    Posts
    407
    Originally posted by ria
    έχω την εντύπωση οτι μόνο καλο δε μου κάνει η ενάσχοληση μου με το βάρος το δικό μου, αλλα και των άλλων τακτικων μελών του forum. Νιώθω ώρες ώρες ότι κουβαλάω όλα τα κιλά των μελών επάνω μου...
    έχω παρατηρήσει επίσης οτι καθε φορα που απέχω και κάνω προσπάθεια να χάσω βάρος,,, με το που θα μπώ να το μοιραστώ μαζί σας... κάνω υπερφαγικό επεισόδιο...
    Ria καλημέρα,
    μπορείς να παρομοιάσεις μια κοινότητα υποστήριξης με ένα group therapy. διαταραχών πρόσληψης τροφής.
    Σε ένα τετοιο group, υπάρχουν μέλη που παίρνουν δύναμη από τους υπόλοιπους συμμετέχοντες, υπάρχουν όμως και μέλη που- ειδικά αν έχουν μια αυστηρή αυτοεικόνα- συγκρίνονται, αυτομαστιγώνονται/θυμώνουν με τον εαυτό τους και εν τέλει απογοητεύονται και παρατούν την προσπάθεια.

    Επιπλέον, παρατηρείται και ένα φαινόμενο, όμοιο με αυτό που συμβαίνει σε χώρους γυμναστηρίων όπου για κάποιους η γυμναστική, η γράμμωση και η εξαφάνιση του λίπους γίνονται εμμονή.
    Οταν χαθεί ο ενθουσιασμός της παρέας με ανθρώπους που έχουν κοινά προβλήματα και στόχους, ελοχεύει ο κίνδυνος της ψυχαναγκαστικής συμμετοχής, της ψυχαναγκαστικής σύγκρισης απώλειας (ή μη) κιλών κλπ. Έτσι, τα ίδια γεγονότα, οι ίδιες συναναστροφές αρχίζουν πια να έχουν αντίστροφο αποτέλεσμα.

    Κάνω δυο υποθέσεις που ίσως να μην αφορούν καθόλου εσένα και αυτό που βιώνεις. Τις αναφέρω ωστόσο μιας και είναι μάλλον συχνές.

    Ισως λοιπόν για σένα αυτή η κοινότητα, ότι είχε να δώσει, το έδωσε και ένα διάλειμμα ή μια οριστική αποχή να είναι πράγματι βοηθητικά για σένα.

    Καλή συνέχεια στην προσπάθεια σου! Ο οργανισμός σου (ψυχή και σώμα) έχει μια σοφία και σου δίνει ένα μήνυμα το οποίο καλά θα κάνεις να το εμπιστευθείς, για όσο το έχεις ανάγκη. Αλλωστε, σε ένα σημαντικό βαθμό, μια διατροφική διαταραχή συντηρείται, ασχετως των αρχικών αιτιών, επειδή δεν ακούμε τα αληθινά σωματικά και ψυχο-συναισθηματικά μηνύματα που μας δίνει ο οργανισμός μας.

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2010
    Posts
    1,783
    καλωσηρθες ρια μου,
    σε ειδα σε αλλα τοπικ κ ειπα να σου μιλησω εδω.
    τωρα που ηρθες εσυ φευγω εγω,
    για διαφορετικους λογους αλλα ποσο κοινους στη βαση τους!
    νιωθω οτι δεν με βοηθα αλλο το να γραφω εδω,
    το μονο που με κραταει αυτο τον καιρο ειναι η γυμναστικη, που ειναι κ οφτοπικ για το φορουμ μας,
    οταν ξερω οτι γυμναστικα κ θα γυμναστω την επομενη μερα ξανα τρεφομαι μαζεμενα κ ομορφα χωρις υπερβολες κ εχω φοβερη ενεργεια.
    τα βουλιμικα κ τις εκρηκτικες συμπεριφορες στη διατροφη τα εχω πια αφησει πισω κατι μερες τωρα κ θα φυγω ωστε να μην επανελθουν
    γιατι διαβαζω διαφορα κ στεναχωριεμαι, επηρεαζομαι,
    λειπουν κ καποιες απο τις παλιες κοπελες κ μου λειπουν
    που ειστε βρε κοριτσια οεο?
    θα επιστρεεψω ελπιζω ελαφρυτερη κ πιο γυμνασμενη οταν νιωσω οτι εχω μπει σε σταθερη τροχια.
    φιλακια πολλα κ καλη συνεχεια, ευχομαι να νιωσεις κ συ ετσι συντομα

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    1,621
    Originally posted by Constance
    ria μου να πω την αληθεια κι εμενα πολλες φορες το φορουμ με εχει εκνευρισει ή κουρασει.Εκνευριζομαι πχ οταν βλεπω κοπελες που δεν εχουν κανενα προβλημα και θελουν να χασουν κι αλλα κιλα.Επισης κουραζομαι με μελη που εχει τυχει να μου κανουν υποδειξεις επι παντος επιστητου.Δε θα επεκταθω αλλο, απλα θα πω οτι ο μονος λογος που καθομαι πλεον ειναι επειδη με ελαχιστες κοπελες εχουμε μια επαφη και μου αρεσει να παρακολουθω την προοδο τους και τις απωλειες τους.Απο κει και περα στην απωλεια των κιλων με εχει βοηθησει ΜΟΝΟ το κλικ που εγινε στο μυαλο μου.Μονο αυτο θα βοηθησει κι εσενα γιατι ολο το παιχνιδι των κιλων ειναι αυτο το κλικ.Καλες απωλειες και να εισαι καλα.
    Constance να σου πώ για αρχή συγχαρητηρια για τις απώλειες !!! Πραγματικά ενα μεγάλο μπραβο!!!
    Οσο αναφορά τις αιτίες εκνευρισμού, καμία σχέση με εμένα... δεν με νοιάζουν ουτε οι υποδειξεις , ουτε φυσικά τα κορίτσια που ενώ στα ματια μας δεν εχουν προβλημα εκείνες εντοπίζουν παραπανησια κιλά! καθενας μας με τη διαταραχούλα του άλλωστε!!!
    το κλικ δε βλεπω να ερχετε έτσι ευκολα....
    τεσπα σε ευχαριστω για τις ευχές σου!! νασαι καλά!!!

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    1,621
    Originally posted by badgirl11
    συμφωνω απολυτα με κονστανς!
    η βοηθεια ομως που πηρα απο σενα κ απο αλλες χ κοπελες που εχουμε κοινους στοχους ειναι ανεκτιμητη κ αντισταθμιζει τα οσα αρνητικα του φορουμ,
    αλλωστε μια κοινοτητα ειναι,
    δε σημαινει οτι ταιριαζουμε με ολους,
    καποια στιγμη θα φτασεις στο σημειο να κρατας απο τον καθενα οσα σου ταιριαζουν κ ολα οκ θαναι.
    οσο για τα υπερφαγικα το ειχα κ εγω,
    χωρις να γνωριζω
    να σουπω τη γνωμημου γιατι συνεβη σεμενα:
    κρατιομουν πχμε νυχια κ με δοντια να μη φαω ωστε να χασω (να μη φαω οσα ηθελα)
    χωρις σωστη διατροφη ήπρογραμμα
    κ οταν εμπαινα να το γραψω λογωτης ανακουφισης κ της επιβραβευσης επεφτα με τα μουτρα,
    ή το αντιστροφο αν δεν ειχα χασει.
    εν ολιγοις το φορουμ "χρεωνοταν" τις δικε ςμου λαθος συμπεριφορες,
    κανεις δεν ευθυνεται αν το δεις πιο καθαρα
    (αρνητικα εννοω)
    ισα ισα που το κλικ που λεει η κονστανς ειναι πολυ πιθανο να το παθεις εδω, παρα μονη!
    βεβαια ολα φασεις ειναι, ευχομαι η δικια σου ναπερασει γρηγορα κ ανωδυνα,
    εχω φυγει κ εγω, εχασα τις φιλεςμου κ μου γυρισε μπουμερανγκ,
    τωρα παροτι λειπουν πολλες κοπελες που θεωρω δικτυακες εστω φιλες,
    μπορω κ στεκομαι μονη μου,
    ξερω οτι θα ξαναγυρισουν ή οτι λειπουν για καλο λογο.

    επισης να σου πω κ κατι τελευταιο,
    πολλες φορες οταν μαθαινουμε τι εχουμε κ βρισκουμε τονε αυτο μας σε καταστασεις με ταμπελες
    (πχ βουλιμια, επεισοδιακη υπερφαγια)
    τοτε στεναχωριομαστε, βαραινουμε,
    κ εντινεται η "ασθενεια" που εχουμε,
    κ η αρρωστη σχεση μας με το φαγητο.
    απο ενα σημειο κ μετα ομως το αποδεχεσαι,
    κ αρχιζεις να το βελτιωνεις, κ τοτε ολατα μεσα γινονται εργαλεια γιαυτο τον σκοπο!
    ουτε η αγνοια ειναι καλη αλλα ουτε κ η υπερενασχοληση με κατι...

    θα χαρω να σε ξαναδω κ να μου πεις νεα απο πεκινο κ απο το βιβλιο!
    φιλια
    κακό κορίτσιιιιιι... γυρισα από Beijing!!!!!!
    Θα στείλω u2u!!!

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    1,621
    Originally posted by d3w
    ρία λυπάμαι που φεύγεις, αλλά αν πραγματικά πιστεύεις ότι το φόρουμ όχι μόνο δε σε βοηθάει αλλά σε κάνει να γυρνάς στις κακές συνήθειες΄, τότε είναι το καλύτερο που μπορείς να κάνεις!!
    Σου εύχομαι να φτάσεις στο στόχο σου όσο πιο γρήγορα είναι δυνατόβ και όταν με το καλό τα καταφέρεις, πέρνα να μας το πεις να χαρούμε!!! :yes:
    Προσωπικά, θαυμάζω πολλούς ανθρώπους εδώ μέσα, για την προσπάθεια τους και την αποφασιστηκότητα τους να καταφέρουν τους στόχους τους (τους όποιους μάλιστα κάποιοι έχουν φτάσει ήδη!!). Μου δίνουν ελπίδα και δύναμη και μάλιστα κάποιοι έγιναν και φίλοι καλοί εκτός φόρουμ και πίνουμε τα καφεδάκια μας συχνά :wink1:
    Όσα δεν με αφορούν προσπαθώ να τα απομονώνω, όπως κάνω δηλαδή και στην πραγματική μου ζωή.. κριτικές ή ιστορίες χωρίς νόημα ακούω παντού (και μέσα και έξω από το φόρουμ).. :wink2: εξ΄'άλλου κ το φόρουμ μια μικρή κοινωνία είναι. Δε μπορούμε όλοι να ταιριάξουμε με όλους!
    Καλή συνέχεια κορίτσι και να περνάς τέλεια!
    dew μου!!! γλυκο γλυκο κοριτσι μου ,σε ευχαριστω για όσα ευχεσαι για μένα... δεν έχω παράπονο βρε κοριτσια με κάποιον από τη κοινότητα. Δε μου κάνει απλώς καλό να αναφέρω τη προοδο μου. Τώρα το γιατί ,τι να σας πω!! Ουτε εγώ ξέρω.


    Υ.Γ. τα πας περίφημα βλέπω!!!! Μπράβο σου!!!
    Hρωίδα είσαι!!! Παρόλο που καποιες καποιες σε μυησαν στα μπεργκερ :P εσυ τα καταφερνεις τέλεια!!!!

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    1,621
    Originally posted by NikosD.
    Originally posted by ria
    έχω την εντύπωση οτι μόνο καλο δε μου κάνει η ενάσχοληση μου με το βάρος το δικό μου, αλλα και των άλλων τακτικων μελών του forum. Νιώθω ώρες ώρες ότι κουβαλάω όλα τα κιλά των μελών επάνω μου...
    έχω παρατηρήσει επίσης οτι καθε φορα που απέχω και κάνω προσπάθεια να χάσω βάρος,,, με το που θα μπώ να το μοιραστώ μαζί σας... κάνω υπερφαγικό επεισόδιο...
    Ria καλημέρα,
    μπορείς να παρομοιάσεις μια κοινότητα υποστήριξης με ένα group therapy. διαταραχών πρόσληψης τροφής.
    Σε ένα τετοιο group, υπάρχουν μέλη που παίρνουν δύναμη από τους υπόλοιπους συμμετέχοντες, υπάρχουν όμως και μέλη που- ειδικά αν έχουν μια αυστηρή αυτοεικόνα- συγκρίνονται, αυτομαστιγώνονται/θυμώνουν με τον εαυτό τους και εν τέλει απογοητεύονται και παρατούν την προσπάθεια.

    Επιπλέον, παρατηρείται και ένα φαινόμενο, όμοιο με αυτό που συμβαίνει σε χώρους γυμναστηρίων όπου για κάποιους η γυμναστική, η γράμμωση και η εξαφάνιση του λίπους γίνονται εμμονή.
    Οταν χαθεί ο ενθουσιασμός της παρέας με ανθρώπους που έχουν κοινά προβλήματα και στόχους, ελοχεύει ο κίνδυνος της ψυχαναγκαστικής συμμετοχής, της ψυχαναγκαστικής σύγκρισης απώλειας (ή μη) κιλών κλπ. Έτσι, τα ίδια γεγονότα, οι ίδιες συναναστροφές αρχίζουν πια να έχουν αντίστροφο αποτέλεσμα.

    Κάνω δυο υποθέσεις που ίσως να μην αφορούν καθόλου εσένα και αυτό που βιώνεις. Τις αναφέρω ωστόσο μιας και είναι μάλλον συχνές.

    Ισως λοιπόν για σένα αυτή η κοινότητα, ότι είχε να δώσει, το έδωσε και ένα διάλειμμα ή μια οριστική αποχή να είναι πράγματι βοηθητικά για σένα.

    Καλή συνέχεια στην προσπάθεια σου! Ο οργανισμός σου (ψυχή και σώμα) έχει μια σοφία και σου δίνει ένα μήνυμα το οποίο καλά θα κάνεις να το εμπιστευθείς, για όσο το έχεις ανάγκη. Αλλωστε, σε ένα σημαντικό βαθμό, μια διατροφική διαταραχή συντηρείται, ασχετως των αρχικών αιτιών, επειδή δεν ακούμε τα αληθινά σωματικά και ψυχο-συναισθηματικά μηνύματα που μας δίνει ο οργανισμός μας.
    Σας ευχαριστώ για την απάντηση και φυσικά για τις ευχές!

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    2,389
    ria καλη τυχη και καλη συνεχεια!

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    1,621
    Originally posted by koralaki
    καλωσηρθες ρια μου,
    σε ειδα σε αλλα τοπικ κ ειπα να σου μιλησω εδω.
    τωρα που ηρθες εσυ φευγω εγω,
    για διαφορετικους λογους αλλα ποσο κοινους στη βαση τους!
    νιωθω οτι δεν με βοηθα αλλο το να γραφω εδω,
    το μονο που με κραταει αυτο τον καιρο ειναι η γυμναστικη, που ειναι κ οφτοπικ για το φορουμ μας,
    οταν ξερω οτι γυμναστικα κ θα γυμναστω την επομενη μερα ξανα τρεφομαι μαζεμενα κ ομορφα χωρις υπερβολες κ εχω φοβερη ενεργεια.
    τα βουλιμικα κ τις εκρηκτικες συμπεριφορες στη διατροφη τα εχω πια αφησει πισω κατι μερες τωρα κ θα φυγω ωστε να μην επανελθουν
    γιατι διαβαζω διαφορα κ στεναχωριεμαι, επηρεαζομαι,
    λειπουν κ καποιες απο τις παλιες κοπελες κ μου λειπουν
    που ειστε βρε κοριτσια οεο?
    θα επιστρεεψω ελπιζω ελαφρυτερη κ πιο γυμνασμενη οταν νιωσω οτι εχω μπει σε σταθερη τροχια.
    φιλακια πολλα κ καλη συνεχεια, ευχομαι να νιωσεις κ συ ετσι συντομα
    koralaki μου,
    με το καλό να επιστρεψεις! Σε καταλαβαίνω απόλυτα!!!

    Εγώ πάντως δεν επέστρεψα ίδια. Με την έννοια ότι δε θα μπώ στη διαδικασία να αναφέρω καθημερινά τι έφαγα ποσο ζυγίζω κτλ. ---->ΑΥΤΟ ΜΟΥ ΚΑΝΕΙ ΚΑΚΟ

    Θα κρατήσω την επαφή με τη κοινότητα γιατί εδώ υπάρχει ένα παρεάκι που με καταλαβαίνει και το καταλαβαίνω.
    ---->ΑΥΤΟ ΜΟΥ ΚΑΝΕΙ ΚΑΛΟ
    Ευχομαι μέσα απο τη καρδια μου να γυρισεις πίσω γυμνασμένη, αδυνατισμένη και ψυχικά ηρεμη.

    (αν καποια στιγμή θες να μιλήσεις σε κάποιον, αν αναζητησεις παρεούλα δηλ. εδώ είμαστε!

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    1,621
    Originally posted by penelope1985
    ria καλη τυχη και καλη συνεχεια!
    penelope!
    τα σεβη μου!

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •