νέο ξεκίνημα!
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 8 of 8
  1. #1
    Member
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    12

    νέο ξεκίνημα!

    Ξαναμπήκα μετά απο καιρό στο φόρουμ, αποφασισμένη να ξεκινήσω ισορροπημένη διατροφή και άσκηση. Είμαι 1,74 και έφτασα δυστυχώς τα 86 κιλά. Έχω υπάρξει και πιο παχιά και πιο αδύνατη. Απο 95 έως 72. Ξέρω οτι μπορώ και να προσέξω τη διατροφή μου και να κάνω γυμναστική, αλλά το κακό είναι οτι δεν μένω πια μόνη μου. Το σπίτι είναι γεμάτο φαγητά-γλυκά, η μητέρα μου έχει τη νοοτροπία "φάτο αντί να το πετάξουμε" και η αδερφή μου η οποία είναι αδύνατη όλη τη μέρα με στολίζει με χαρακτηρισμούς όπως "ζώο", "τόφαλε", "γουρουνα" κτλ για να ξεσπάσει τα νεύρα της, με αποτέλεσμα να στενοχωριέμαι και να το ρίχνω στα γλυκά.
    Θα κόψω τη ζάχαρη και τα ζυμαρικά για αρχή και τα βραδυνά τσιμπολογήματα. Ελπίζω να καταφέρω να φτάσω τα 70... Σας θεωρώ παρέα μου γιατί διαβάζω απο πέρισυ τις προσπάθειές σας. Ελπίζω να τα λέμε καθημερινά, βοηθάει στο ψυχολογικό κομμάτι πολύ. Καλό καλοκαίρι σε όλους εύχομαι.

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2010
    Location
    Θεσσαλονίκη
    Posts
    3,484
    Kαλημερα! αυτο ειναι το πρωτο μου μηνυμα.. μολις γραφτηκα. αλλιως ειχα υπολογισει να κανω εισαγωγη αλλα τελικα ειμαι πολυ.. κουρασμενη για να γραψω την "ιστορια" μου, αληθεια ειμαι πτωμα.

    elenouska καλη επιτυχια στο ξεκινημα σου! η αδελφη σου πρεπει να εχει πολυ σοβαρα προβληματα και η ιδια για να σου μιλαει ετσι. καποια στιγμη ειμαι σιγουρη οτι θα το μετανιωσει.

    μην ξεχνας οτι εκτος απο το να αλλαξεις διατροφικες συνηθειες παιζει πολυ μεγαλο ρολο και το να βρεις πραγματα να απασχολεισαι για να ξεχνιεσαι. αλλιως το ψυγειο εστω και στιγμιαια φανταζει πολυ... δελεαστικο

    Κ Α Λ Η Ε Π Ι Τ Υ Χ Ι Α σου ευχομαι ολοψυχα!

    Υ.Γ. Χαρηκα που υπαρχουν ατομα που μπαινουν στο φορουμ αυγουστιατικα, πολυ φοβομουν οτι θα γραφτω και θα ειμαι σαν τον κουκο. :sniffle:

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2009
    Posts
    472
    καλημέρα και καλή αρχή..

    έστω και αυγουστιάτικα έχουμε απομείνει πολλοί γιαυτό μην σταναχωριέσαι!!

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2010
    Location
    Θεσσαλονίκη
    Posts
    3,484
    Originally posted by sasa14
    καλημέρα και καλή αρχή..

    έστω και αυγουστιάτικα έχουμε απομείνει πολλοί γιαυτό μην σταναχωριέσαι!!
    ευχαριστω sasa νασαι καλα.
    ξυπνησα πολυ χαλια σημερα. νιωθω τρομερα κουρασμενη σωματικα, τα ματια μου βαρια...
    να ειναι η ζεστη?
    δεν μπορω να συνελθω,
    παλευω να διαβασω καποια πραγματα εδω που με ενδιαφερουν και τα ψαχνω σε παλαιοτερα θεματα για να μην ρωτησω τα ιδια και τα ιδια, αλλα νιωθω να μου κλεινουν τα ματια.
    θα κανω 1 μπανιο μπας και συνελθω γιατι καθολου δε θελω να κοιμηθω τωρα.

    επισης, ασχετο, αλλα εχω 1 θεμα με την υπογραφη. μια τη βλεπω μια δεν τη βλεπω, τη δικια μου εννοω. φαινεται?

    συγνωμη ελενουσκα, το εσκισα το τοπικ σου

    παω να κανω ενα ντουζ μπας και!!!!!!

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2009
    Posts
    472
    να πας να κάνεις το μπάνιο σου να συνέλθεις και μην νοιώθεις άσχημα...
    κάτσε στον καναπέ σου και απόλαυσε ότι και αν κάνεις ....απιο το να δεις τηλεόραση μέχρι και να κοιτάς απο το παράθυρο..
    μην καταπονήσε...
    επίσης βγές μια βόλτα έξω , έστω και αν κάνει ζέστη!!

    βρες ενδιαφέροντα θα σε βοηθήσει πολύ στην προσπάθεια σου!!
    αυτά απο εμένα καλημέρα

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2009
    Posts
    291
    η ζεσττη οντως καταπονει!


    καλη αρχη και καλο μπανιο!

  7. #7
    Member
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    12
    Μην ανησυχείς click, χαίρομαι που μου έγραψες. Έχουμε μείνει λίγοι που παλέύουμε αυγουστιάτικα είναι η αλήθεια... έγώ έκανα νωρίτερα μια βουτιά στη θάλασσα, μιας και την έχω δίπλα... Καλημέρα σε όλους!

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2010
    Location
    Θεσσαλονίκη
    Posts
    3,484
    εγω πηγα για μπανιο προχτες μετα απο ΠΟΛΛΑ χρονια που ειχα να παω και τσουρουφλιστηκα...
    δε λεω, το ευχαριστηθηκα εκεινη την ωρα, τον ηλιο, τη θαλασσα...
    αλλα μετα απο οταν γυρισα πονανε οι ωμοπλατες μου εχω πεθανει, δεν μπορω να βολευτω να κοιμηθω. ποναω :P

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •