Γεια σας
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 8 of 8

Thread: Γεια σας

  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Aug 2010
    Posts
    10

    Γεια σας

    Είμαι 21 χρονών κ έχω ύψος 1.58 πάντα είχα κάποια κιλά παραπάνω (5-6).Το καλοκαίρι του 2007 (65kg) γνώρισα ένα παιδί κ αφέθηκα τελείως με αποτέλεσμα το Δεκέμβριο να έχω φτάσει τα 85kg. Εκείνος έφυγε φαντάρος κ στο διάστημα του ενός χρόνου έφτασα τα 63kg χωρίς καμία δίαιτα κτλ. Από τότε που γύρισε άγγιξα τα 74kg ξανά κ τότε πήρα απόφαση να μην τρώω από έξω τουλάχιστον όχι τόσο συχνά όσο πριν, πλέον έχω φτάσει τα 70, άλλα δεν μπορώ να αντισταθώ κ πολύ εύκολα στα σουβλάκια πίτσες κ κυρίως στα γλυκά! Έχω πάθος με τα γλυκά! Πάντως προσπαθώ κ εύχομαι κάποια στιγμή να φτάσω στα πολυπόθητα 55kg!!

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Posts
    440
    γεια σου ροζάκι μου!

    σου ευχομαι κι εγω να εχει αποτελέσματα η προσπάθειά σου!
    το καλο ειναι (απ οτι λες) οτι δεν δειχνεις να εχεις καποια διατροφικη διαταραχη, εφοσον λες οτι τα εχασες ευκολα (φανταζομαι χωρις εμετους)

    εισαι σε μια ηλικια που πρεπει να μαθεις να τρως σωστα. Δεν τι πρεπει να τρως καθε μερα, ποιες ειναι οι σωστες ποσοτητες, τι παραγγελνουμε οταν βγουμε εξω και νομιζω οτι μπορεις να λύσεις το πρόβλημα μια και καλη.

    Ουτε να διανοηθεις να συνεχισεις τα σκαμπανεβάσματα με το βάρος σου, γιατι κάθε φορα θα σου ειναι και ποιο δυσκολο να χασεις κιλα.

    Θυμασαι ποσο ευκολα επεσες απο τα 85 στα 63?
    ε, τοσο ευκολο ειναι και απο τα 70 στα 55. 1 κιλο το μηνα να χανεις, του χρόνου το καλοκαιρι θα εισαιμια θεά!!!!!!!!!!!

  3. #3
    Junior Member
    Join Date
    Aug 2010
    Posts
    10
    Τα κιλά τα έχασα χωρίς εμετούς φυσικά, βασικά δν έκανα τίποτα για να τα χάσω, άπλα τα έχασα.Το κακό μου είναι ότι είμαι λαίμαργη κ λιχουδο, ξέρεις του τύποι ελα μωρέ ενα παγωτακι,τι ειναι ενα παγωτακι :P

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Posts
    440
    Originally posted by rozaki
    Τα κιλά τα έχασα χωρίς εμετούς φυσικά, βασικά δν έκανα τίποτα για να τα χάσω, άπλα τα έχασα.Το κακό μου είναι ότι είμαι λαίμαργη κ λιχουδο, ξέρεις του τύποι ελα μωρέ ενα παγωτακι,τι ειναι ενα παγωτακι :P
    δεν ειναι κακο κατ αναγκη, αν προσεξεις τις ποσοτητες τιποτα δεν ειναι κακο.

    1 παγωτακι ποσες θερμιδες να ειναι?
    1 κοματι πιτσα ειναι 350 θερμιδες, απλα δεν πρεπει να φας μιση πιτσα.

    οι αδυνατες που ξερω τρωνε τα παντα, απλα δεν τρωνε παγωτο μεχρι να σκασουν, ουτε πιτσα σαν να μην υπαρχει αυριο.

  5. #5
    Junior Member
    Join Date
    Aug 2010
    Posts
    10
    Πλέον όσο μπορώ αποφεύγω το έξω ούτως η άλλος, αλλα δεν ξεκινάω δίαιτά γιατί οπότε λέω οτι θα το κάνω τρώω πιο πολύ απο οτι συνήθως :P

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2010
    Posts
    159
    Χαχαχαχα και εγώ παρόμοια ιστορία με την δική σου!! Τώρα είναι ο δικός μου φαντάρος και επιτέλους θα ξεφορτωθώ τα 17 κιλά που πήρα σε έναν χρόνο :P:P:P αυτό που θα προσπαθήσω να κάνω όταν τα χάσω και γυρίσει είναι να μάθω να τρώω απ'όλα αλλα σε μικρές ποσότητες.... Οι ποσότητες μας έφαγαν rozaki μου!!!


    Καλό κουράγιο έχουμε το ίδιο ύψος και περίπου τα ίδια κιλά! οπότε μαζί θα τα δούμε τα 55 :kiss::kiss:

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2010
    Location
    Θεσσαλονίκη
    Posts
    3,484
    καλωσηρθες και Καλη επιτυχια!:thumbup:

  8. #8
    Junior Member
    Join Date
    Aug 2010
    Posts
    10
    Originally posted by vanvan
    Χαχαχαχα και εγώ παρόμοια ιστορία με την δική σου!! Τώρα είναι ο δικός μου φαντάρος και επιτέλους θα ξεφορτωθώ τα 17 κιλά που πήρα σε έναν χρόνο :P:P:P αυτό που θα προσπαθήσω να κάνω όταν τα χάσω και γυρίσει είναι να μάθω να τρώω απ'όλα αλλα σε μικρές ποσότητες.... Οι ποσότητες μας έφαγαν rozaki μου!!!


    Καλό κουράγιο έχουμε το ίδιο ύψος και περίπου τα ίδια κιλά! οπότε μαζί θα τα δούμε τα 55 :kiss::kiss:
    Εμεις τις φαγαμε τις ποσοτητες οχι αυτες εμας :P μακαρι να τα δουμε γρηγορααα :D

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •