Πως τα πήγαμε στις διακοπές;;;;
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 32
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Posts
    87

    Πως τα πήγαμε στις διακοπές;;;;

    Γεια σας! Επιστροφή στην βάση μας! Τι κάνατε εσείς στις διακοπές βάλατε ή χάσατε κιλάκια;
    Εγώ προς μεγάλη μου έκπληξη έχασα 400γραμμάρια! Σιγά τα ωά βέβαια, αλλά τουλάχιστον δεν πηρα!
    Δεν ξέρω πως και γιατί, μιας και έκανα παρασπονδίες και έχανα και γεύματα, αλλά μάλλον άμα συνηθίσει ο οργανισμός σε διατροφή, με δέκα μέρες δεν χαλάει πολύ το πρόγραμμα ε;
    Ελπίζω να τα πηγατε κι εσείς καλά.

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    2,389
    Εγω ηπια ολο το ρουμι της Κουβας παντως... Mojito για πρωινο, mojito για μεσημεριανο κλπ...

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    May 2010
    Location
    Athina
    Posts
    345
    Εγώ πήρα 1 1/2 κιλάκι..και ακόμη παλεύω να το διώξω αφού οι κακές διατροφικές συνήθειες των διακοπών συνεχίστηκαν για λίγο ακόμη.. ..αλλά που θα μου πάει, θα το ξεφορτωθώ σύντομα!
    lenapapa τι τυχερή...εγώ με αυτά που έτρωγα θα ήταν λίγο δύσκολο να χάσω..
    penelope κι εγώ τρελαίνομαι για mojito..αλλά φέτος στις διακοπές μου ανακάλυψα το mojito φράουλα, απλά υπέροχο!!

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    2,389
    παει το ρουμι με τη φραουλα? μπα?

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Posts
    87
    Originally posted by xontrompizeli
    Εγώ πήρα 1 1/2 κιλάκι..και ακόμη παλεύω να το διώξω αφού οι κακές διατροφικές συνήθειες των διακοπών συνεχίστηκαν για λίγο ακόμη.. ..αλλά που θα μου πάει, θα το ξεφορτωθώ σύντομα!
    lenapapa τι τυχερή...εγώ με αυτά που έτρωγα θα ήταν λίγο δύσκολο να χάσω..
    penelope κι εγώ τρελαίνομαι για mojito..αλλά φέτος στις διακοπές μου ανακάλυψα το mojito φράουλα, απλά υπέροχο!!
    ευτυχώς ή δυστυχώς επειδή ήμουν η μόνη οδηγός την έβγαζα με ανθρακούχο νεράκι...μάλλον έβαλε κι αυτό το χεράκι του...
    το μόνο που φοβάμαι βρε κορίτσια, δεν ξέρω αν χάνω λίπος ή μυικό ιστό, και δεν ξέρω και πως να το διαπιστώσω.
    πάντως 1 1/2 κιλο για διακοπες δεν ειναι πολύ, απλά μπες σε κανονικούς ρυθμούς πάλι, μην γίνει η ατασθαλία συνήθεια...ΤΩΡΑ!!! χιχιχι

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2008
    Posts
    1,296
    Originally posted by penelope1985
    παει το ρουμι με τη φραουλα? μπα?
    εγώ έχω πιει κ ρούμι με μαρτίνι κ πάνω στη μέθυ μου μάρεσε.!γιατί να μην πάει με την φράουλα.
    όσο για τις κραιπάλες των διακοπών,γύρισα με 2 παραπανίσια κιλά,πρίξιμο στην κοιλιά ,και δυσκοίλια(ενώ κατά την διάρκεια των διακοπών είχα τσιρλιπιπι) αλλά τώρα μετά από τέσσερις μέρες έχω επανέλθει στους φυσιολογικούς μου ρυθμούς. και ορκίστικα να μη βάλω αλκοόλ στο στόμα μου για ένα μήνα μέχρι τις 23 σεπτεμβρίου δηλαδή.

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    May 2010
    Location
    Athina
    Posts
    345
    Κι εγώ που δεν οδηγούσα, δεν μπορώ να πω οτι ήταν το ποτό που με πάχυνε αλλά ένα ιταλικό που ανακάλυψα στο νησί και τίμησα 3-4 φορές...κατά τη γνώμη μου ο μόνος τρόπος να το μάθεις είναι να κάνεις μια λιπομέτρηση σε ένα διαιτολόγο και φυσικά όσο περνάει απτο χέρι σου να κάνεις μια σωστή διατροφή χωρίς υπερβολικές στερήσεις.Το 1 1/2 κιλάκι όχι δεν είναι πάρα πολύ αλλά όσο να ναι σε πάει πίσω, πάνω που είχα αρχίσει να βλέπω το 7αράκι..

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    May 2010
    Location
    Athina
    Posts
    345
    Originally posted by penelope1985
    παει το ρουμι με τη φραουλα? μπα?
    πίστεψε με πάει πάάάρα πολύ..αυτό που δοκίμασα επίσης και μου άρεσε αλλά εδώ στην Αθήνα ήταν το mango mojito!

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2009
    Posts
    149
    Το ρούμι τη Κούβας εσύ, Penelope, την τεκίλα του Μεξικού εγώ [margarita] :bouncing:

    Xαμός έγινε στις διακοπές, δεν έχω λόγια: περιπέτειες, κολύμπια, ρακέτες, pancakes με σιρόπια και μπέικα [=πολλές φέτες μπέικον]...:bigsmile::tumble: ΗΤΑΝ ΤΕΛΕΙΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ!

    Αν και δεν έχω ζυγιστεί διότι ήμουν σε προπεριοδική φάση μέχρι σήμερα, αισθάνομαι το τζιν κάπως χαλαρότερο ακόμα και μετά το πλύσιμο. Μιλάμε αν είχαμε τη δυνατότητα να παίζουμε μισή με μία ώρα ρακέτα σε άμμο καθημερινά, ενδεχομένως να μπορούσαμε να τρώμε ό,τι μας κατέβαινε [σε ένα σχετικά λογικό πλαίσιο] χωρίς να δημιουργείται θέμα, έχω αρχίσει να το πιστεύω αυτό σοβαρά.

    Καλώς σας βρήκα παιδάκια, μου λείψατε! :love:

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    May 2010
    Location
    Athina
    Posts
    345
    Originally posted by bouliana
    Originally posted by penelope1985
    παει το ρουμι με τη φραουλα? μπα?
    εγώ έχω πιει κ ρούμι με μαρτίνι κ πάνω στη μέθυ μου μάρεσε.!γιατί να μην πάει με την φράουλα.
    όσο για τις κραιπάλες των διακοπών,γύρισα με 2 παραπανίσια κιλά,πρίξιμο στην κοιλιά ,και δυσκοίλια(ενώ κατά την διάρκεια των διακοπών είχα τσιρλιπιπι) αλλά τώρα μετά από τέσσερις μέρες έχω επανέλθει στους φυσιολογικούς μου ρυθμούς. και ορκίστικα να μη βάλω αλκοόλ στο στόμα μου για ένα μήνα μέχρι τις 23 σεπτεμβρίου δηλαδή.
    ρούμι με μαρτίνι bouliana ομολογώ δεν έχω δοκιμάσει αλλά ξεχωριστά μου αρέσουν εξίσου!2 κιλάκια κι εσύ ε?welcome to thε club!τι να κάνουμε, σημασία έχει να τα απολαύσαμε τα κιλάκια που πήραμε..εγώ ακόμη βρίσκομαι στη 2η μέρα επαναπροσαρμογής αλλά που θα πάει θα επανέλθω!

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2008
    Posts
    1,296
    καλώς όρισες papa !καλό χειμώνα ναχουμε!

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    May 2010
    Location
    Athina
    Posts
    345
    Originally posted by papa_justify
    Το ρούμι τη Κούβας εσύ, Penelope, την τεκίλα του Μεξικού εγώ [margarita] :bouncing:

    Xαμός έγινε στις διακοπές, δεν έχω λόγια: περιπέτειες, κολύμπια, ρακέτες, pancakes με σιρόπια και μπέικα [=πολλές φέτες μπέικον]...:bigsmile::tumble: ΗΤΑΝ ΤΕΛΕΙΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ!

    Αν και δεν έχω ζυγιστεί διότι ήμουν σε προπεριοδική φάση μέχρι σήμερα, αισθάνομαι το τζιν κάπως χαλαρότερο ακόμα και μετά το πλύσιμο. Μιλάμε αν είχαμε τη δυνατότητα να παίζουμε μισή με μία ώρα ρακέτα σε άμμο καθημερινά, ενδεχομένως να μπορούσαμε να τρώμε ό,τι μας κατέβαινε [σε ένα σχετικά λογικό πλαίσιο] χωρίς να δημιουργείται θέμα, έχω αρχίσει να το πιστεύω αυτό σοβαρά.

    Καλώς σας βρήκα παιδάκια, μου λείψατε! :love:
    Καλωσήρθες papa_justify!Κι εγώ τρελαίνομαι για ρακέτες..απορώ αν καθόμουν σε μια ξαπλώστρα ακίνητη με πόσα κιλά θα γύριζα..νομίζω οτι και χωρίς να ζυγιστείς, η ζυγαριά του τζιν μίλησε, χιχι!

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2009
    Posts
    149
    Originally posted by bouliana
    Originally posted by penelope1985
    παει το ρουμι με τη φραουλα? μπα?
    εγώ έχω πιει κ ρούμι με μαρτίνι κ πάνω στη μέθυ μου μάρεσε.!γιατί να μην πάει με την φράουλα.
    όσο για τις κραιπάλες των διακοπών,γύρισα με 2 παραπανίσια κιλά,πρίξιμο στην κοιλιά ,και δυσκοίλια(ενώ κατά την διάρκεια των διακοπών είχα τσιρλιπιπι) αλλά τώρα μετά από τέσσερις μέρες έχω επανέλθει στους φυσιολογικούς μου ρυθμούς. και ορκίστικα να μη βάλω αλκοόλ στο στόμα μου για ένα μήνα μέχρι τις 23 σεπτεμβρίου δηλαδή.
    Μια χαρά πάει το ρούμι με τη φράουλα, οι μεξικάνοι έχουν και συνταγή φράουλες με ρούμι λέμε, ΚΟΛΑΣΗ!!!

    Boulianaki τρελό μωρό, κραιπάλεψες μάλλον στας διακοπάς και τα έπαθες όλα αυτά ε; χαχαχαααχαααααα μια από τα ίδια και ίσως χειρότερα [ευτυχώς που υπάρχει βίντεο για ένα βράδυ που εγώ δεν θυμάμαι κα-θό-λου Β-)]

    Ααααχ... κι εγώ έλεγα δεν ξαναπίνω ποτέ και τέτοια, και εχθές το βράδυ χτύπησα δύο ουισκάκια με το true blood έτσι για το καλό [χιχιΧΙΙΙΙΙ]

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2009
    Posts
    149
    Xontrompizeli [τώρα είσαι στο στάδιο zoumerompizeli αφού έχεις χάσει τόσα], ρακέτα και πάλι ρακέτα. Δεν ξέρω πού μένετε, αλλά ίσως να πρέπει να οργανωθούμε να μαζευόμαστε σε τίποτα πάρκα δυο τρεις φορές την εβδομάδα έστω βρε παιδί μου και να κάνουμε τουρνουά. Μπορούμε να ονομάσουμε την ομάδα "οι μουρλές με τις ρακέτες", αλλά τουλάχιστον θα είμαστε σφιχτές και με καρδιαγγειακό σε τέλεια κατάσταση και άσε τους άλλους να κράζουνε

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    May 2010
    Location
    Athina
    Posts
    345
    Originally posted by papa_justify
    Xontrompizeli [τώρα είσαι στο στάδιο zoumerompizeli αφού έχεις χάσει τόσα], ρακέτα και πάλι ρακέτα. Δεν ξέρω πού μένετε, αλλά ίσως να πρέπει να οργανωθούμε να μαζευόμαστε σε τίποτα πάρκα δυο τρεις φορές την εβδομάδα έστω βρε παιδί μου και να κάνουμε τουρνουά. Μπορούμε να ονομάσουμε την ομάδα "οι μουρλές με τις ρακέτες", αλλά τουλάχιστον θα είμαστε σφιχτές και με καρδιαγγειακό σε τέλεια κατάσταση και άσε τους άλλους να κράζουνε
    χαχα πολύ καλή ιδέα!μακάρι να χαμε την ευκαιρία να παίζουμε πιο συχνά..συγκρίνονται οι ρακετούλες δίπλα στη θάλασσα, να κάνεις και τις βουτίτσες σου στο ενδιάμεσο με το παλιογυμναστήριο?!ναι το ζουμερό μου ταιριάζει καλύτερα τώρα μέχρι να γίνω μπιζελάκι όταν φτάσω στο στόχο μου!

Page 1 of 3 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •