"Fresh" Member
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 12 of 12

Thread: "Fresh" Member

  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Aug 2010
    Posts
    4

    "Fresh" Member

    Γειά σε όλους, είμαι καινούρια εδώ. Το forum βέβαια το παρακολουθούσα εδώ και καιρό και μου άρεσε πολύ και έτσι είπα να γραφτώ :smilegrin:

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Posts
    440
    καλως ήρθες!!!

    για πες μας, εχεις καποια διατροφικη διατααραχή?
    αν θες μας λες τι κιλα εισαι και τι υψος.

  3. #3
    Junior Member
    Join Date
    Aug 2010
    Posts
    4
    Eυχαριστώ. Εμμ απλά προσπαθώ να χάσω μερικά κιλά ακόμα για να νιώσω καλύτερα με τον εαυτό μου. Είμαι 1,62 και ζυγίζω 63 κιλά. Απλά από μικρό παιδάκι που ήμουν είχα ένα θέμα με τα κιλά. Πάντα έπρεπε να προσέχω τι τρώω. Βλέπω τις φίλες μου να τρώνε κάθε μέρα τεράστιες ποσότητες, πραγματικά τεράστιες και να μένουν αδύνατες κλπ και νιώθω κάπως γιατί εγώ πάντα πρέπει να προσέχω πάρα πολύ, που αυτό οκ δεν με χαλάει αλλά εγώ μία ζωή πρόσεχα και αυτές που τρώνε τις τεράστιες ποσότητες, όλη μέρα για φαγητό μου λένε...τι να πω...και μου τη λένε κιόλας πολλές φορές γιατί αυτές τρώνε και δεν παχαίνουν κλπ. Αν και εγώ ποτέ δεν ήθελα να τρώω τεράστιες ποσότητες, απλά να είμαι λίγο πιο χαλαρή. (συγνώμη για το τεράστιο post μου) :)

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Posts
    440
    Originally posted by Deborah
    Eυχαριστώ. Εμμ απλά προσπαθώ να χάσω μερικά κιλά ακόμα για να νιώσω καλύτερα με τον εαυτό μου. Είμαι 1,62 και ζυγίζω 63 κιλά. Απλά από μικρό παιδάκι που ήμουν είχα ένα θέμα με τα κιλά. Πάντα έπρεπε να προσέχω τι τρώω. Βλέπω τις φίλες μου να τρώνε κάθε μέρα τεράστιες ποσότητες, πραγματικά τεράστιες και να μένουν αδύνατες κλπ και νιώθω κάπως γιατί εγώ πάντα πρέπει να προσέχω πάρα πολύ, που αυτό οκ δεν με χαλάει αλλά εγώ μία ζωή πρόσεχα και αυτές που τρώνε τις τεράστιες ποσότητες, όλη μέρα για φαγητό μου λένε...τι να πω...και μου τη λένε κιόλας πολλές φορές γιατί αυτές τρώνε και δεν παχαίνουν κλπ. Αν και εγώ ποτέ δεν ήθελα να τρώω τεράστιες ποσότητες, απλά να είμαι λίγο πιο χαλαρή. (συγνώμη για το τεράστιο post μου) :)
    αυτες που μπροστά σου τρώνε τερ΄στιες ποσότητες δεν ξερεις τι τρώνε οταν δεν βλέπεις.
    Η εμπειρία μου χει δείξει ΄΄οτι συνηθως λιώνουν στη διαιτα σπιτια τους ωστε να μπορουν στον εξω κοσμο να περηφανευτουν ότι τρώνε πιτσα και εχουν "καλο μεταβολισμό".

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2010
    Location
    Θεσσαλονίκη
    Posts
    3,484
    καλωσηρθες!:starhit:

    εγω παντως δεν καταλαβα ποια ειναι η διαταραχη σου? οχι γενικως, εννοω συγκεκριμενα απο αυτες στις οποιες απευθυνεται το συγκεκριμενο φορουμ.

    ισως εχουμε δωσει την εντυπωση οτι ειναι φορουμ διαιτας, αλλα δεν ειναι.

  6. #6
    Junior Member
    Join Date
    Aug 2010
    Posts
    4
    device:
    Δεν είναι έτσι και όμως, έχω συγκατοικήσει για μήνες μαζί τους και έβλεπα τις διατροφικές τους συνήθειες. Και εγώ αυτό πίστευα στην αρχή...

    click: δυστυχώς έχω βουλιμικές τάσεις σε πολύ μεγάλο βαθμο...κυρίως όταν είμαι συναισθηματικά πεσμένη, προσπαθώ να γεμίσω τα συναισθηματικά μου κενά με φαγητό. Και ναι το γνωρίζω ότι δεν είναι φόρουμ δίαιτας :)

  7. #7
    Ανδρέας Ζ.
    Guest
    Originally posted by device

    αυτες που μπροστά σου τρώνε τερ΄στιες ποσότητες δεν ξερεις τι τρώνε οταν δεν βλέπεις.
    Η εμπειρία μου χει δείξει ΄΄οτι συνηθως λιώνουν στη διαιτα σπιτια τους ωστε να μπορουν στον εξω κοσμο να περηφανευτουν ότι τρώνε πιτσα και εχουν "καλο μεταβολισμό".
    :thumbup:


    Πολύ σωστά , είναι ένας ψυχολογικός πόλεμος. Όσο "καλό μεταβολισμό" και να έχει κανείς δεν μπορεί να τρώει ότι θέλει και δεν μπορεί να νικήσει τους νόμους της θερμοδυναμικής - απ' όπου ρυθμίζεται ουσιαστικά το βάρος - η χημική ενέργεια του φαγητού κάπου πάει πάντα - δεν γίνεται να τρώμε συνέχεια πολύ και να μην παχαίνουμε ,όμως γίνεται να τρώμε πολύ όταν μας βλέπουν και να λέμε ψεμματάκια για το τι τρώμε όταν δεν μας βλέπουν. Πολλοί άνθρωποι δυστυχούν από τέτοιες συμπεριφορές γιατί συγκρίνουν τις ψευδείς αναφορές των άλλων με την δική τους πραγματικότητα και σκέφτονται ότι έχουν κάποια γενετική ανωμαλία που δεν τους αφήνει να αδυνατίσουν.

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    bolos
    Posts
    1,671
    παιδια ετσι κανει η νυφη μου .. η οποια ειναι κοκκαλο..

    στο σπιτι ολη μερα την περναει με γαλα, φορουτα, σαλατες... κατσαρολα σπανια μπαινει.. φαγητο στελνουν οι μαμαδες... για να φαει ο αδερφος μου....

    και οταν βγαινει εξω τρωει απιστευτες ποσοτητες απλα για να δειξει πως τρωει.. ε καποιες στιγμες δεν αντεχω και της την λεω.. μου σπαει τα νευρα αυτο το πραγμα....

    λογικο ειναι πως αν τρεφεται τοσο λιγο, και ασκειτε καθημερινα με μια μερα τη βδομαδα που θα φαει του σκασμου να μην παιρνει γραμμαριο, αλλα σε ολουες λεει πως ετσι τρωει παντα...γκρρρ

  9. #9
    Junior Member
    Join Date
    Aug 2010
    Posts
    4
    Έλεος όμως... αυτή είναι αλλόκοτη συμπεριφορά και άσκοπη, κατά την άποψη μου... δεν μπορώ να μπω στη λογική κάποιων ατόμων, βασικά δεν μπαίνω καν στο κόπο...

  10. #10
    Καλημερα. Ειμαι νεο μελος, οποτε και δεν ειμαι σιγουρη οτι συστηνομαι στο καταλληλο ''χωρο''.
    Χαρηκα πολυ που ανακαλυψα το φορουμ αυτο, καθως νιωθω την αναγκη να μοιραστω συμπεριφορες και συναισθηματα που δεν μπορω να το κανω με αλλους ανθρωπους. Ειμαι σε περιοδο αγχους αυτο τον καιρο, οποτε ολα επιδεινωνονται. Γραφω αυπνη τωρα. Να ειμαστε ολοι καλα :starhit:

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2009
    Posts
    472
    καλημέρα
    αυπνία έχω να κάνω απο τα φοιτητικά μου χρόνια τα οποία είναι πριν καμμιά 5αρια χρόνια πίσω!!

    εύχομαι να βρεις εδώ αυτό που ψάχνεις!!

  12. #12
    Το μαντεψες, σε περιοδο εξεταστικης ειμαι :sniff:

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •