Ακόμα μία προσπάθεια - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 21 of 21
  1. #16
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2010
    Posts
    343
    Originally posted by BettyG
    Kαλώς μας ήρθες Μαίρη Ποπινς, και καλή επιτυχία σε όποια προσπάθεια κάνεις.

    Αλλά βρε καλό μου κορίτσι μήπως είναι λάθος το τικεράκι σου η μήπως εγώ δε βλέπω καλά?
    Θέλεις να γίνεις 45 κιλά?
    Θέλεις να μας πείς το ύψος σου? σα λίγα μου φαίνονται όμως 45 κιλά για οποιοδήποτε ύψος, συμφωνώ με τη Barbie
    Είμαι μόλις 1.53 (και αυτό με το ζόρι)... άλλο θέμα και αυτό!! που αναγκάζομαι να φοράω πάντα τακκούνια διότι οι φίλες μου είναι πάνω από 1,65...
    Υπήρξα 45 κιλά και ένιωθα πολύ ωραία! μπορούσα να φοράω ότι ήθελα!! Ζούσα βασικά!!
    Είμαι 23...

  2. #17
    καλως ηρθες μαιρη,

    εγω την υπερφαγια την αντιμετωπισα σιγα σιγα. ειπα οταν θελω να τρωω να το κανω αλλα τρωγοντας υγιεινες εκδοχες αυτου που επιθυμω.

    για παραδειγμα ηθελα σοκολατα ετρωγα κακαο λιωμενο με ελαχιστο νερο και κομματακια φρουλας η μπανανας
    ηθελα πιτσα εφτιαχαν μια υγιεινη εκδοχη με πιτα για σουβλακι
    ηθελα σοκολατινα εφτιανχα υγιεινη εκδοχη μους σοκολατας με γιαουρτι, μελι,κακαο
    ηθελα ζαμπονοτυροπιτα ετρωγα ενα τοστ με ζαμπον τυρι κλπκλπ.

    ελπιζω να βοηθαω..
    μην αγχωθεις θα ερθει σιγα σιγα

  3. #18
    επισης συχνα μικρα γευματα θα σε κρατησουν χορτατη και ευχαριστημενη..

  4. #19
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2010
    Posts
    343
    Originally posted by chryssa
    καλως ηρθες μαιρη,

    εγω την υπερφαγια την αντιμετωπισα σιγα σιγα. ειπα οταν θελω να τρωω να το κανω αλλα τρωγοντας υγιεινες εκδοχες αυτου που επιθυμω.

    για παραδειγμα ηθελα σοκολατα ετρωγα κακαο λιωμενο με ελαχιστο νερο και κομματακια φρουλας η μπανανας
    ηθελα πιτσα εφτιαχαν μια υγιεινη εκδοχη με πιτα για σουβλακι
    ηθελα σοκολατινα εφτιανχα υγιεινη εκδοχη μους σοκολατας με γιαουρτι, μελι,κακαο
    ηθελα ζαμπονοτυροπιτα ετρωγα ενα τοστ με ζαμπον τυρι κλπκλπ.

    ελπιζω να βοηθαω..
    μην αγχωθεις θα ερθει σιγα σιγα

    Τέλειο!!!! Μπορεί να έχουν και αυτά θερμίδες αλλά τουλάχιστον γλιτώνουμε κάποια ποσότητα λιπαρών!!! Έχουμε φτάσει στο σημείο να σκεφτόμαστε πόσα κιλά θα πάρουμε και όχι πόσο κακό κάνουμε στον οργανισμό/ εαυτό μας με αυτά που τρώμε!! Αλλά αυτό ακούγεται πολύ καλή και υγιεινή λύση!!! :thumbup:
    Ευχαριστώ πολύ!!! :smilegrin:

  5. #20
    ειχα γραψει και σε αλλο σχετικο ποστ αυτα τα δικα μου κολπακια

    ...κατι αλλο που βοηθησε εμενα ηταν το αλλο ειπα στον εαυτο μου "φαε οτι τραβαει η ψυχη σου αλλα στην πιο υγιεινη του εκδοχη".

    δηλαδη ηθελα σοκολατα ετρωγα μαυρη 70 % κακαο.
    ηθελα κρεπα αρμυρη ετρωγα τοστ.
    ηθελα παγωτο ετρωγα 0%.
    ηθελα κατι με λιωμενη σοκολατα ετρωγα μπανανα σε κομματια με σως κακαο,λιγο ηλιελαιο και μελι.
    ηθελα πιτσα με απ'ολα απο πιτσαρια τουρμπο εφτιαχνα πιτσακια με πιτα για σουβλακι, λαχανικα και τυρι
    κλπκλπ

    θα σας εκπληξει αυτο..

    γιατι; γιατι τα τροφιμα αυτα δεν εχουν τοση ζαχαρη και βουτυρο οσο τα αλλα. και ειναι πιο φυσικα, με περισσοτερες ινες. ετσι με ικανοποιουσαν, και δεν μου δημιουργουσαν αισθημα μανιας για περισσοτερο φαγητο.

    ελπιζω να βοηθανε εστω λιγο αυτα..

  6. #21
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2010
    Posts
    343
    Originally posted by chryssa
    ειχα γραψει και σε αλλο σχετικο ποστ αυτα τα δικα μου κολπακια

    ...κατι αλλο που βοηθησε εμενα ηταν το αλλο ειπα στον εαυτο μου "φαε οτι τραβαει η ψυχη σου αλλα στην πιο υγιεινη του εκδοχη".

    δηλαδη ηθελα σοκολατα ετρωγα μαυρη 70 % κακαο.
    ηθελα κρεπα αρμυρη ετρωγα τοστ.
    ηθελα παγωτο ετρωγα 0%.
    ηθελα κατι με λιωμενη σοκολατα ετρωγα μπανανα σε κομματια με σως κακαο,λιγο ηλιελαιο και μελι.
    ηθελα πιτσα με απ'ολα απο πιτσαρια τουρμπο εφτιαχνα πιτσακια με πιτα για σουβλακι, λαχανικα και τυρι
    κλπκλπ

    θα σας εκπληξει αυτο..

    γιατι; γιατι τα τροφιμα αυτα δεν εχουν τοση ζαχαρη και βουτυρο οσο τα αλλα. και ειναι πιο φυσικα, με περισσοτερες ινες. ετσι με ικανοποιουσαν, και δεν μου δημιουργουσαν αισθημα μανιας για περισσοτερο φαγητο.

    ελπιζω να βοηθανε εστω λιγο αυτα..
    Αρκετά βοηθητικά!!! :thumbup:
    Μόνο και μόνο το γεγονός ότι θα μπεις στη διαδικασία να μαγειρέψεις/ φτιάξεις κάτι, διώχνει νομίζω λίγο τη λιγούρα!!
    Και όντως όλα αυτά τα ανθιυγιεινά κάποιες σατανικές ουσίες πρέπει να έχουν μέσα και μας κάνουν να τα ποθούμε τόσο πολύ :spin:

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •