Δεν αντέχω άλλο.... - Page 3
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 3 of 8 FirstFirst 12345 ... LastLast
Results 31 to 45 of 112
  1. #31
    Ναι, ετσι νομιζω κι εγω πως ειναι...

  2. #32
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2008
    Posts
    1,296
    φυσικά το να καταλήξεις υπέρβαρη δεν έγινε κ τίποτα.το ανορεξική είναι το χειρότερο.πάντως το επιχείρημά μου είναι οτι όσο πιο γρήγορα ελαττώσετε η κόψετε τους εμετούς τόσο πιο γρήγορα θα σώσετε τον μεταβολισμό σας

  3. #33
    Οι εμετοι να κοπουν αλλα να κοπουν και τα υπερφαγικα μαζι.
    Γιατι το θεωρω τρελο να φαει κανεις 2000 θερμιδες σε μιση ωρα και να μην τα βγαλει. θα πεθανει, θα εκραγει το στομαχι του

  4. #34
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2008
    Posts
    1,296
    ρε δώρα μην αναλύεις κ σκέφτεσαι τα κακά του παρελθόντος κ έχεις συνέχεια ενοχές.σκέψου θετικά.από εδώ κ πέρα προσπάθησε να σαι πιο αισιόδοξη.όσο πιο άσχημα νιώθουμε τόσο πιο πιθανό είναι να παίξουμε το αγαπημένο μας παιχνίδι. η βουλιμία τρέφεται από την κατάθλιψη και τανάποδο

  5. #35
    Δωρα ποσο χρονων εισαι? Αν θελεις μου λες βεβαια.
    Κι εγω οταν με πιανει μεχρι κι απο τα σκουπιδια ειχα βγαλει κατι που ειχα πεταξει ακριβως για να μη το φαω. Ντρεπομαι που το λεω.
    Και τροφες φυσικα που δε μου αρεσουν. Καταλαβαινω τον φοβο σου που θα μεινεις μονη, απο την αλλη ισως σε βοηθησει. Να ελεγχεις τι εχεις στο σπιτι, να μη νιωθεις οτι σε παρακολουθει ή θα σε σχολιασει κανεις, να μη νιωθεις σε επιφυλακη. Εισαι πολυ αδυνατη παντως κι ολη αυτη η στερηση σιγουρα σε επιβαρυνει και σωματικα και ψυχολογικα, με ζαλαδες, ατονιες, καταθλιψη, θυμο κτλ Τα νιωθω κι εγω, εγω απλα εγω δεν ειμαι αδυνατη, αλλα στα φυσιολογικα.

  6. #36
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2008
    Posts
    1,296
    ναι καλά.μισή πίτσα είναι 2000. εξαρτάται από τα κιλά του καθενός κ το στομάχι του. άλλος μπορεί να σκάει με ένα γιαούρτι άλλος με μια πίτσα στην καθισιά του αλλά ναντέχει χωρίς να τα βγάλει.πάντως εγώ όταν ξεκίνησα να κόψω τους εμετούς κόπηκαν και τα υπερφαγικά. πολλές φορές έτρωγα πολύ και είχα ενοχές και πριξίματα κ φουσκωμάρες αλλά καθόμουν κ χώνευα αντέχοντας όλη την δυσφορία και τις τύψεις. φυσικά αν έχεις κάποιος καταναλώσει τις άπειρες ποσότητες αναγκαστικά θα τα βγάλει.

  7. #37
    Ειμαι 18. Ειμαι στα πιο αδυνατα μου σχεδον , 42 κιλα. Ασφαλως νιωθω αδυνατη αλλα δεν θελω να παρω βαρος αποτομα κ με αυτον τον τροπο ρε γαμωτο. Ειναι η ευκαιρια μου τωρα να μαθω να τρωω σωστα. Απλα οταν βλεπω τη ζυγαρια να ανεβαινει νιωθω πως χανω τον ελεγχο.. Ασε που πλεον με συνη8ισα ετσι. θα μου κακοφανει αν φουσκωσω αποτομα.

    Συγνωμμη κ παλι αν τα μνμτα μ ειναι κουραστικα

  8. #38
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2009
    Posts
    472
    ρε παιδιά σόρυ κιόλας που θα μιλήσω γαι κάτι το οποίο ούτε το ξέρω ούτε το έχω κάνει ποτέ !!!1

    αλλά μου έχει τύχει να φάω τόοοοοοσο πολύ, που να μην μπορώ να κοιμηθώ μπρούμητα ..απο τον μόνο του στομαχιού μου
    μου έχει τύχει να πετάει το στομάχι μου έξω απο την κοιλιά μου και να μην μπορώ να λιγύσω....
    αλλά συγνώμη θεωρώ οτι δεν ειναι ΛΟΓΙΚΟ ότι θα τα βγάλεις ..

    θα κάτσεις να χωνέψεις όσο και αν σου ανεβένει το αίμα στο κεφάλι!!

  9. #39
    Γιατι να ειναι κουραστικα βρε?
    Δωρα ναι δεν χρειαζεται να βαλεις ετσι βαρος, παντως κι εγω οταν ειχα περιορισει για ενα διαστημα τους εμετους ειχαν περιοριστει πολυ και τα υπερφαγικα. Δηλαδη τρωμε τοσο επειδη ξερουμε απο πριν οτι θα τα βγαλουμε. Σιγα σιγα, προσπαθησε να παιρνεις καθε μερα καποιες θερμιδες που δε θα τις βγαζεις. 42 ειναι επικυνδινα λιγα και ειμαι σιγουρη οτι στα 50 πχ θα φαινεσαι και πολυ πιο ομορφη. Μη το φοβασαι τοσο το ανεβασμα της ζυγαριας, δε προκυται να γινεις υπερβαρη, το φυσιολογικο θελεις να προσεγγισεις. Αλλοι χανουν κιλα γιατι εχουν προβλημα, αλλοι παιρνουν γιατι εχουν προβλημα. Οι πρωτοι χαιρονται, να χαιρεσαι κι εσυ παιρνωντας μερικα, γιατι ειναι προβλημα τα 42. Ελπιζω να μην ακουγομαι σα συμβουλατορας και με δασκαλιστικο υφος. Δεν εχω καμια τετοια προθεση. Κι εγω υποφερω αλλωστε απο αυτην τη διαταραχη.

  10. #40
    Ναι σασα, δεν ειναι λογικο να κανεις εμετο, γι αυτο και μιλαμε για διατροφικη διαταραχη.

  11. #41
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2009
    Posts
    472
    ναι το ξέρω ρε παιδιά ότι είναι διαταραχή μακάρι να μπορούσα απο εδώ να βοηθήσω περισσότερο

    είναι κρίμα τόση τυρρανία
    όταν μιλάς με παχύσαρκους σου λένε π.χ"και εγώ την έκανα σήμερα έφαγα μια ζαμπονοτυρόπιτα.."
    και λες οκ μπορείς να δώσεις δύναμη δεν έγινε και τίποτα όντως δεν πειράζει αν φας μια φορά και 1 και 2 και 3 ζαμπονοτυρόπιτες....και δίνεις δύναμη την επόμενη στιγμή να συνεχίσεις κανονικά

    εδω όμως περιπλέκονται τα πράγματα....κάνεις κακό στον εαυτό σου .....ματώνεις την καρδιά σου το μυαλό σου και το στομάχι σου !!!1

    καταστρέφεις την εμφάνιση σου όσο και αν νομίζεις ότι την φτιάχνεις....
    τα δόνται σου κιτρινίζουν και με καμμία λεύκανση δεν ξαναγίνονται δόντια ...
    τα μαλλιά σου είναι μαι τούφα όλα και όλα απο τον κότσο σου ...
    τα μάτια σου έχουν σακούλες μέχρι τα μάγουλα

    έχω μια θεία χρόνια βουλιμική!!!
    πολύ ωραίο κορμί αλλά η μούρη της όπως σας το περιγράφω..

    έχει κόψει τους εμετούς αλλά καμμια φορά την πιάνουν βουλιμικά μετά τα οποία είτε ξερναέι μόνη της γιατί το θεωρεί φυσιολογικό απο την στιγμή που έφαγε τόοοσο πολύ είτε παει σκύψει να πάρει κάτι που έπεσε και τις φεύγουν επιτόπου!!!
    είδε έχει κάνει ενχείρηση χολής και τις την έχουν βγάλει
    αν με ρωτήσετε είναι 40χρονών σήμερα και λέει ότι το έκανε στα 12 της για καμμια΄5αρια χρόνια!!

  12. #42
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2008
    Posts
    1,296
    δωρα ίσως ένας διατροφολόγος θα σου δώσει ακριβώς την διατροφή που χρειάζεσαι. αν τρως πιστεύω έστω κ κάτι λίγο κάθε τρεις ώρες είναι το καλύτερο.σε πιάνει υπερφαγία λόγω της υπερβολικής στέρησης.άμα δεν σταματήσεις να στερήσε όποτε πεινάς δεν θα σταματήσουν κ τα βουλιμικά επεισόδια

  13. #43
    3ερω ειναι μερες που προσπα8ω να τρωω σωστα κ ζω στιγμες πραγματικης ευτυχιας.
    Lifedrops τα κιλα μου ηταν ανεκα8εν γυρω στα 52, σε ενα διαστημα υπηρ3α κ 55.
    προσφατα σχετικα επεσα στα 42.
    Δεν μπορω να πω οτι στερουμε υπερβολικα παντως, τουλαχιστον οχι πλεον. Διατροφολογο δεν χρειαζομαι. τον ψυχιατρο μου ομως τον χρειαζομαι επιγοντως...

  14. #44
    Lifedrops οχι αλιμονο δεν παρε3ηγείσαι. Αλλωστε γιαυτο βρισκομαστε ολοι εδω, για να αλληλοβοηθούμαστε.

  15. #45
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2008
    Posts
    1,296
    γιατί πιστεύεις οτι δεν χρειάζεσαι κ ένα διατροφολόγο.ίσως κ έναν παθολόγο.είσαι πολύ λίγα κιλά.πρέπει να κάνεις εξετάσεις,οι γιατροί να σου πουν πόσα κιλά χρειάζεται να βάλεις να σου δώσουν κάποια διατροφή ,να σου πουν από πόσες θερμίδες να ξεκινήσεις την με΄ρα. και φυσικά χρειάζεσαι κ ψυχίατρο.αν δεν έχεις κ περίοδο μάλλον χρειάζεσαι κ ένα γυναικολόγο κ έναν ενδοκρινολόγο

Page 3 of 8 FirstFirst 12345 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •