Δεν αντέχω άλλο.... - Page 8
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 8 of 8 FirstFirst ... 678
Results 106 to 112 of 112
  1. #106
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    769
    Καλημέρα,
    καλώς ήλθες badila!!!!
    lifedrops πώς είσαι?πώς ήταν το βράδυ σου?

  2. #107
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2008
    Posts
    1,296
    καλημέρα κορίτσια .για σου badila.
    lifedrops είναι περίεργο αυτό που λες με τον ύπνο.μήπως ρε συ όταν κοιμάσε παθαίνεις υπογλυκαιμία ,πέφτει το ζάχαρο κάτι τέτοιο.νομίζω οτι πρέπει να το πεις σε ένα ενδοκρινολόγο να σου πει τι να κάνεις.ίσως άν δοκίμαζες να φας ένα φρούτο πριν κοιμηθείς?κανα πορτοκάλι?

  3. #108
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2010
    Posts
    268
    τις ελάχιστες φορές που ξύπνησα μες τη νύχτα ένα μεγάλο φλυτζάνι καφέ όλο γάλα με σώζει μια χαρά...και στρογγυλοκάθομαι στο pc ή σε κανένα βιβλίο!

  4. #109
    fuxia πινεις καφε οταν ξυπνας τη νυχτα??? Δηλαδη εγω που ξυπναω συστηματικα, φαντασου να κοιμαμαι 3 να ξυπναω 4-5 και να πινω καφε. Παει ο υπνος. Εσυ ξανακοιμασαι μετα?
    Bouliana θεμα υπογλυκαιμιας δεν παιζει, εχω κανει εξετασεις, ουτε νιωθω αδυναμια ή κατι αναλογο, νομιζω οτι συμβαινει λογω αγχους.

  5. #110
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2008
    Posts
    1,296
    lifedrops πάντως εέχω περάσει κάτι ανάλογο κ διαπίστωσα οτι μόλις έτρωγα κάτι ελαφρύ μία ώρα πριν κοιμηθώ μετά κοιμόμουν πολύ πιο εύκολα. αλλά σε περίπτωση που είχα αφήσει πάνω από τέσσερις ώρες να φάω πριν κοιμηθώ,ή είχα κάνει εμετό και μετά κοιμόμουν μετά δεν με έπιανε με τίποτα ύπνος κ κατέληγα κ εγώ στο ψυγείο. αυτό με βοήθησε. μετά κάτι άλλο που με βοηθάει πάντα είναι το διάβασμα ενός λογοτεχνικού. είμαι κεγώ δύσκολη στον ύπνο αλλά τελευταία έχω ηρεμίσει λίγο. α κ ένα ποτήρι κρασάκι με βοηθούσε,έπεφτα ξερή. ειδικά όταν όμως έκοψα τα βουλιμικά μετά ένα διάστημα δεν κοιμόμουν σχεδόν καθόλου είχα βρικολακιάσει γιατί δεν είχα που να ξεσπάω.αυτό το έντονο διάστημα κράτησε μια-δυο βδομάδες με 1-2 ώρες ύπνο τη μέρα.μετά ηρέμισα κ πάλι. δν ξέρω τι μπορεί να φταίει στην περίπτωσή σου αλλά ίσως η αυπνία σου οφείλεται κ στη διατροφή.

  6. #111
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2010
    Posts
    268
    (provlima me to keyboard)
    prosopika den eixa pote provlima me kafeini! etuxe na pio redbull kai sta 5 lepta na peso kseri!:cool: epeidi vazo olo gala einai kai pio efkolo na kimitho meta apo ligo. an se krata poli o kafes dokimase gala me ena koutalaki meli.

  7. #112
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2009
    Posts
    194
    Καλησπέρα...
    Νομίζω ότι το θέμα ύπνος-υπερφαγία είναι στενά συνδεδεμένα μεταξύ τους... Όταν είχα κι εγώ άστατη διατροφή, υπερφαγίες, βουλιμικά και εμετούς, η ψυχολογία μου ήταν ισοπεδωμένη και κατά μία έννοια δεν άφηνε εγώ το μυαλό μου να χαλαρώσει και να κοιμηθεί. Όλα αυτά τα βουλιμικά και οι τύψεις χοροπηδούσαν στο μυαλό μου, κάνοντάς το ώρες ώρες να θέλει να εκραγεί. Και στη συνέχεια η έλλειψη ύπνου μου δημιουργούσε εκνευρισμό, εξάντληση, κατήφια και ... βουρ στο φαγητό.
    Το σενάριο λογοτεχνικό βιβλίο στο κρεβάτι το προτείνω κι εγώ 100%. Βρείτε κάτι που να σας τραβήξει το ενδιαφέρον, και να δείτε πως θα μειωθούν οι σκέψεις γύρω από το φαγητό και η ανάγκη για μία μικρή ανάπαυλα του μυαλού!

Page 8 of 8 FirstFirst ... 678

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •